Hore
Fórum » Tlač
 

Tlačí mi fotky na modro?!

close
2019-01-22 06:52:07+01
Ahojte ephoťáci, poraďte mi. Fotky si dávam tlačiť do fotolabu , ale teraz som potreboval súrne vytlačiť doma jednu fotku a vytlačilo mi ju na modro...

- tlačiaren Epson XP610 - nič extra ale aby to vytlačilo niečo farebne to stačí
- všetky CMYK tonery plné
- fotka je vyvolaná v jpegu
- farebný profil SRGB
- pri tlačení som nastavil aj farebný profil podľa notebooku (Macbook Air kde som vybral SRGB alebo Auto) aj podľa tlačiarne kde som vyskúšal všetky profily fotopapiera aj na klasický kancelársky papier výsledok stále rovnaký maximálne menej alebo viac sýto modrá fotka
- dokonca som fotku vytlačil priamo v tlačiarni z pamäťovej karty a nepomohlo aj cez aplikáciu z mobilu a nič

ide mi hlavne o princíp kde viem, že takú vernosť farieb nedosiahnem keď mám iba základnú paletu tonerov ale čisto modrá fotka? keby bola menej syta alebo fľakatá skôr to pochopím ako len jednofarebná a modrá..

nejaké nápady?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-22 07:09:35+01
Pri tlaci urcite ziaden profil notebooku nenastavuj. Teba zaujima len profil tlaciarne pre konkretny papier. O vsetko ostatne sa staraju ovladace tlaciarne. Ale k ti to tlaci domodra, aj priamo z karty, chyba bude inde a obavam sa ze v tlaciarni. Skus este najst na internete nejaku vzorovu fotku a tu vytlacit, ci to bude robit.

No a otazka je, pouzivas originalne naplne a papiere?

http://www.colour-science.com/quality%20test%20tools/test%20files/Reference%20Print%20printer%202362x3543pixel.jpg
 
close
2019-01-22 07:59:13+01
príspevok od: Karol Srnec
Pri tlaci urcite ziaden profil notebooku nenastavuj. Teba zaujima len profil tlaciarne pre konkretny papier. O vsetko ostatne sa staraju ovladace tlaciarne. Ale k ti to tlaci domodra, aj priamo z karty, chyba bude inde a obavam sa ze v tlaciarni. Skus este najst na internete nejaku vzorovu fotku a tu vytlacit, ci to bude robit.

No a otazka je, pouzivas originalne naplne a papiere?

http://www.colour-science.com/quality%20test%20tools/test%20files/Reference%20Print%20printer%202362x3543pixel.jpg
Zabudol som na jednu zo základných vecí a to kontrolu dýzy tam som zistil, že mi z nejakého dôvodu vypadala pri tlačení žltá tak som dal vyčistiť hlavy a už je to v poriadku a tlačí to normálne...niekedy to najzákladnejšie riešenie človeka napadne ako posledné...hlavne že som zničil polovicu balenia papiera
 
bonifacko
2019-01-22 09:32:05+01
príspevok od: close
Zabudol som na jednu zo základných vecí a to kontrolu dýzy tam som zistil, že mi z nejakého dôvodu vypadala pri tlačení žltá tak som dal vyčistiť hlavy a už je to v poriadku a tlačí to normálne...niekedy to najzákladnejšie riešenie človeka napadne ako posledné...hlavne že som zničil polovicu balenia papiera
Akurat som ti to chcel napísať. Atramentky teba pravidelne používať a teda z času na čas niečo vytlačiť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()