Hore
Fórum » Tlač
 

Posun žltej do oranžova

kexo
2019-03-05 14:04:00+01
Zdravicko, pri vyvolavani (digitalnych) fotiek vo fotolaboch vysledna foto silne taha zltu zlozku do oranzova, a oranzova je prudko presaturovana. Monitorom to nebude, pozeral som to na viacerych, dokonca aj vo fotolabe na monitore im to ukazovalo farby spravne (zlte), ale tlac je oranzova. Skusal som 4 dodavatelov, vsade to bolo rovnako, a myslim ze vsade pouzivaju stroje fuji. Tlac na farebnej tlaciarni je OK (co ma byt zlte je zlte). Exportujem z LR do jpg s sRGB. Stretli ste sa s tym niekto? V com moze byt problem?
 
MaxGamut
2019-03-12 23:53:09+01
Moze za to bud samotny color management alebo automaticky processing. Co je pomerne dost kompromisna zalezitost.
Ak to na viacerych monitoroch sedelo a na inej tlaciarni tiez, zrejme Fuji fotolaby maju nejaku automatiku na "vylepsovanie" fotiek. Skusil by som ich poprosit, aby vypli vsetko automaticke ,co len vedia. Ak to bude robit aj tak, utekat do ineho fotolabu.
(este pridam -monitory nevedia zobrazit zltu farbu uplne korektne - syto, v skutocnosti moze byt trosku sytejsia ako na monitore, ale rozdiel neni tragicky. a oranzova by mala byt v poho)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()