Hore
Fórum » Tlač
 

Obdoba insaxu pre dslr s wifi

Dudkol
2019-03-24 17:49:28+01
Zdravím,

skúšal som aj trochu hľadať, ale popravde som nevedel prísť na správny pojem, ani cez google rôzne kombinácie mi nevyšli.

Chcel by som sa spýtať, či nieje nejaká odnož Instaxu od Fujifilmu, ale kompatibilná so zrkadlovkami...niečo také malé, prenosné čo spraví fotky na pamiatku.

Ďakujem
 
francesco
2019-03-24 18:17:32+01
príspevok od: Dudkol
Zdravím,

skúšal som aj trochu hľadať, ale popravde som nevedel prísť na správny pojem, ani cez google rôzne kombinácie mi nevyšli.

Chcel by som sa spýtať, či nieje nejaká odnož Instaxu od Fujifilmu, ale kompatibilná so zrkadlovkami...niečo také malé, prenosné čo spraví fotky na pamiatku.

Ďakujem
Portable Photo Printers
 
Dudkol
2019-03-24 19:08:50+01
príspevok od: francesco
Portable Photo Printers
Ďakujem za tip, tento výraz mi zrovna nenapadol.
Každopádne síce som našiel tlačiarne ktoré by sa zdali byť kompatibilné, ale sú relatívne veľké vzhľadom na taký instax a aj tá dĺžka tlače je trošku vyššia, i keď to je dúfam aj na úkor lepšej kvality.
Mne by bol ideálny práve ten instax aj veľkosťou zariadenia aj vytlačených fotiek.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-25 08:21:51+01
Fujifilm robi Instax printer, ktory je maly. V ponuke je aj maly Polaroid a HP.
 
parkie
2019-03-25 10:12:43+01
Canon IVY Mini Mobile Photo Printer
 
Dudkol
2019-03-30 21:15:57+01
príspevok od: Karol Srnec
Fujifilm robi Instax printer, ktory je maly. V ponuke je aj maly Polaroid a HP.
Len pri ani jednom z nich som nenašiel nič o podpore tlače priamo cez wifi zo zrkadlovky, všetky si vyžadujú svoju appku v mobile
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-30 21:48:45+01
príspevok od: Dudkol
Len pri ani jednom z nich som nenašiel nič o podpore tlače priamo cez wifi zo zrkadlovky, všetky si vyžadujú svoju appku v mobile
Presne tak. To by sa do nich musel nahrat firmver s podporou tlace cez WiFi na rozne tlaciarne.
 
PeCh
2019-03-31 08:18:29+02
príspevok od: Dudkol
Len pri ani jednom z nich som nenašiel nič o podpore tlače priamo cez wifi zo zrkadlovky, všetky si vyžadujú svoju appku v mobile
Pobavil si ma. Povedz mi akú máš zrkadlovku a pre aké tlačiarne má podporu (ovládače). Poradím ti, zrkadlovka nie je univerzálny počítač, do ktorého nainštalujete ovládače pre čokoľvek.
 
z80
2019-03-31 10:27:53+02
príspevok od: parkie
Canon IVY Mini Mobile Photo Printer
U nas sa predava pod menom "Zoemini".
https://www.canon-europe.com/printers/zoemini/
Pokial DSLR (alebo iny fotak) podporuje prenos snimok do mobilu (cez Wifi/BT), daju sa potom odtial vytlacit.
 
fatality
2019-03-31 13:16:08+02
príspevok od: Dudkol
Len pri ani jednom z nich som nenašiel nič o podpore tlače priamo cez wifi zo zrkadlovky, všetky si vyžadujú svoju appku v mobile
priamo to ide myslim iba z fuji csc+fuji instax..
 
Dudkol
2019-04-01 19:19:30+02
príspevok od: PeCh
Pobavil si ma. Povedz mi akú máš zrkadlovku a pre aké tlačiarne má podporu (ovládače). Poradím ti, zrkadlovka nie je univerzálny počítač, do ktorého nainštalujete ovládače pre čokoľvek.
Nikon D750, má údajne podporu DPOF a PictBridge, čo by podľa internetu mali byť technológie určené pre tlač, aj samotná zrkadlovka má v menu možnosť "tlač". Samozrejme niesom žiaden odborník na tieto technológie, a možno sa mýlim a ide to len cez kábel, i keď samotné technológie majú potenciál aj na bezdrôtovú tlač, len neviem za akých podmienok.
Neviem čím som tak pobavil, bola to iba obyčajná reakcia, ktorou som vyjadril že to nespĺňa to, čo hľadám. Resp. aby som upresnil, pýtal som sa či niečo také existuje, ja netvrdím že to naozaj existuje. Keď nie, svet sa mi nezrúti.
Napríklad Canon SELPHY CP1200 by mal podporovať PictBridge, ale je už trochu väčšia a samotné tlačenie dosť dlho trvá kvôli použitej technológií. A tiež neviem na 100% kompatibilitu (ešte nakoľko ide o konkurenciu, ale očividne sa to dá keďže s Canonmi to určite funguje).
A rady čo je, a čo nieje zrkadlovka nepotrebujem, pretože toľko ešte viem, vďaka.
 
Dudkol
2019-04-01 19:20:59+02
príspevok od: z80
U nas sa predava pod menom "Zoemini".
https://www.canon-europe.com/printers/zoemini/
Pokial DSLR (alebo iny fotak) podporuje prenos snimok do mobilu (cez Wifi/BT), daju sa potom odtial vytlacit.
Nenašiel som tam podporu technológií ktoré má môj foťák, no každopádne podľa špecifikácií to ma iba BT a ten ja nemám, ale ďakujem
 
z80
2019-04-01 19:47:31+02
príspevok od: Dudkol
Nenašiel som tam podporu technológií ktoré má môj foťák, no každopádne podľa špecifikácií to ma iba BT a ten ja nemám, ale ďakujem
Ako som pisal vyssie, treba ist cez mobil. Fotak nemusi mat BT, BT musi mat mobil. Je to sice dost komplikovane, ale ide to (Zoemini tlaciaren mam):
1. treba najprv preniest fotku cez aplikaciu od vyrobcu fotaku (cez Wifi) do mobilu
2. potom vytlacit z mobilu cez aplikaciu k tlaciarni (Canon Miniprint|) cez BT na tlaciaren.
 
z80
2019-04-01 19:50:45+02
príspevok od: Dudkol
Nikon D750, má údajne podporu DPOF a PictBridge, čo by podľa internetu mali byť technológie určené pre tlač, aj samotná zrkadlovka má v menu možnosť "tlač". Samozrejme niesom žiaden odborník na tieto technológie, a možno sa mýlim a ide to len cez kábel, i keď samotné technológie majú potenciál aj na bezdrôtovú tlač, len neviem za akých podmienok.
Neviem čím som tak pobavil, bola to iba obyčajná reakcia, ktorou som vyjadril že to nespĺňa to, čo hľadám. Resp. aby som upresnil, pýtal som sa či niečo také existuje, ja netvrdím že to naozaj existuje. Keď nie, svet sa mi nezrúti.
Napríklad Canon SELPHY CP1200 by mal podporovať PictBridge, ale je už trochu väčšia a samotné tlačenie dosť dlho trvá kvôli použitej technológií. A tiež neviem na 100% kompatibilitu (ešte nakoľko ide o konkurenciu, ale očividne sa to dá keďže s Canonmi to určite funguje).
A rady čo je, a čo nieje zrkadlovka nepotrebujem, pretože toľko ešte viem, vďaka.
PictBridge ide len cez USB. Teoreticky by mohol ist aj bezdrotovo, ale pokial viem, ziadny fotak to tak neimplementuje.
 
PeCh
2019-04-02 08:30:00+02
príspevok od: Dudkol
Nikon D750, má údajne podporu DPOF a PictBridge, čo by podľa internetu mali byť technológie určené pre tlač, aj samotná zrkadlovka má v menu možnosť "tlač". Samozrejme niesom žiaden odborník na tieto technológie, a možno sa mýlim a ide to len cez kábel, i keď samotné technológie majú potenciál aj na bezdrôtovú tlač, len neviem za akých podmienok.
Neviem čím som tak pobavil, bola to iba obyčajná reakcia, ktorou som vyjadril že to nespĺňa to, čo hľadám. Resp. aby som upresnil, pýtal som sa či niečo také existuje, ja netvrdím že to naozaj existuje. Keď nie, svet sa mi nezrúti.
Napríklad Canon SELPHY CP1200 by mal podporovať PictBridge, ale je už trochu väčšia a samotné tlačenie dosť dlho trvá kvôli použitej technológií. A tiež neviem na 100% kompatibilitu (ešte nakoľko ide o konkurenciu, ale očividne sa to dá keďže s Canonmi to určite funguje).
A rady čo je, a čo nieje zrkadlovka nepotrebujem, pretože toľko ešte viem, vďaka.
No tak toto sú už relevantné informácia. Doteraz sme nevedeli, čo máš za fotoaparát a čo podporuje. A to je základ. Z80 ti na základe toho už poradil.
 
majster333
2019-04-02 09:49:41+02
príspevok od: Dudkol
Nikon D750, má údajne podporu DPOF a PictBridge, čo by podľa internetu mali byť technológie určené pre tlač, aj samotná zrkadlovka má v menu možnosť "tlač". Samozrejme niesom žiaden odborník na tieto technológie, a možno sa mýlim a ide to len cez kábel, i keď samotné technológie majú potenciál aj na bezdrôtovú tlač, len neviem za akých podmienok.
Neviem čím som tak pobavil, bola to iba obyčajná reakcia, ktorou som vyjadril že to nespĺňa to, čo hľadám. Resp. aby som upresnil, pýtal som sa či niečo také existuje, ja netvrdím že to naozaj existuje. Keď nie, svet sa mi nezrúti.
Napríklad Canon SELPHY CP1200 by mal podporovať PictBridge, ale je už trochu väčšia a samotné tlačenie dosť dlho trvá kvôli použitej technológií. A tiež neviem na 100% kompatibilitu (ešte nakoľko ide o konkurenciu, ale očividne sa to dá keďže s Canonmi to určite funguje).
A rady čo je, a čo nieje zrkadlovka nepotrebujem, pretože toľko ešte viem, vďaka.
Canon SELPHY CP1200 mám som z čifár, dojdi vyskúšať. ale podľa mňa to pôjde len na canone. mám sony a najjednoduchšie je vybrať kartu, kde mám jpg, a strčiť ju tam a tlačiť.
 
Dudkol
2019-04-02 20:19:41+02
príspevok od: z80
Ako som pisal vyssie, treba ist cez mobil. Fotak nemusi mat BT, BT musi mat mobil. Je to sice dost komplikovane, ale ide to (Zoemini tlaciaren mam):
1. treba najprv preniest fotku cez aplikaciu od vyrobcu fotaku (cez Wifi) do mobilu
2. potom vytlacit z mobilu cez aplikaciu k tlaciarni (Canon Miniprint|) cez BT na tlaciaren.
Ako píšeš, je to komplikované, a v tomto prípade som prakticky neobmedzený čo sa týka použitia či už instaxu, canonu, hp-čka atď...takáto možnosť mi samozrejme napadla

Každopádne ďakujem všetkým za rady.

Majster333 ďakujem za ponuku, ale žiaľ Čifáre nemám zrovna moc po ruke nakoľko bývam pri BA
 
fatality
2019-04-02 22:32:21+02
príspevok od: Dudkol
Ako píšeš, je to komplikované, a v tomto prípade som prakticky neobmedzený čo sa týka použitia či už instaxu, canonu, hp-čka atď...takáto možnosť mi samozrejme napadla

Každopádne ďakujem všetkým za rady.

Majster333 ďakujem za ponuku, ale žiaľ Čifáre nemám zrovna moc po ruke nakoľko bývam pri BA
nuz..ak je to pre teba dolezite a ma to byt device to device,tak jedine kupit Fuji fotak..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()