Hore
Fórum » Tlač
 

kalibracia tlaciarne, vytvrenie ICC profilu

szabo.martin
2011-11-22 12:46:48+01
prajem krasny den,

vedel a bol by niekto ochotny spravit kalibraciu tlaciarne? resp. vytvorit ICC profil pre moje farby (refil) a neznackovy papier? Jedna sa o zariadenie Canon MG-5250.

Som z BA
kontakt na mna:
tel: 09515 951 340
email: szabo.martin@gmail.com

dakujem
 
Daniel.U
2011-11-22 18:38:35+01
ak to chces zadarmo neviem kolko ludi bude srsat ochotou. Ved to zariadenie stoji od 500 euro hore
 
keko
2011-11-22 20:16:35+01
Ani ja sa do toho nehrniem, iba sa chcem opytat, na ktore refilly to chces? Na tie si si kupil dnes, ci zajtra, lebo kazde budu asi ine.
 
szabo.martin
2011-11-22 21:14:46+01
príspevok od: Daniel.U
ak to chces zadarmo neviem kolko ludi bude srsat ochotou. Ved to zariadenie stoji od 500 euro hore
samozrejme, zadarmo. . . ved predsa zijem v sne
pochopitelne, necakam ze to niekto bude robit pre moje modre oci ktore nemam...
 
szabo.martin
2011-11-22 21:18:02+01
príspevok od: keko
Ani ja sa do toho nehrniem, iba sa chcem opytat, na ktore refilly to chces? Na tie si si kupil dnes, ci zajtra, lebo kazde budu asi ine.
planujem kupovat jednu a tu istu znacku aj v buducnosti, smozrejme. Znacka je to FotoRite, je to z UK. a netlacim to do originalnych naplni, ale do zasobnikov k tomu dodavynych aj so samoreset chipom... ale o to nejde. ide o to, ci je niekto ochotny a za kolko mi v tomto pomoct
 
Strhak
2011-11-22 21:40:09+01
mám v práci kufrík s tou sondou ale robiť ti to nebudem lebo ak by som ti povedal sumu za prácu tak by bola dva krát vyššia ako cena tlačiarne a to by som tam nemal zaúčtovanú cestu. No poradím ti
Treba si kúpiť radšej dve sady atramentov a dostatok papierov. Hodne záleží ako presne to chceš kalibrovať a od toho sa odvíja počet okienok na premeranie. Problémom alternatívnych náplní a Keko to tu naznačil je v tom že nemajú konzistentnú farebnosť a posun farieb pri rôznych várkach môže byť dosť veľký. Z toho vyplýva nasledovné: Pokiaľ kúpiš dnes magentu tak tá môže mať iné vlastnosti a aj odtieň ako tá ktorú kúpiš za dva mesiace. Ak zvážiš že chceš riešiť colormanažment prídeš na to že budeš musieť spraviť zakaždým nový profil keď sa niečo zmení u dodávateľa tvojho atramentu čím sa ti stane daná tlač a režijné náklady na ňu drahšie ako keď by si tlačil svoje veci na originál spotrebák. No a ďalej s alternatívnym spotrebákom nezískaš nikdy danú kvalitu tlače a životnosť ako s originálom. Ak chceš tlačiť kvalitne a chceš ušetriť tak tlač buď v labe, alebo u niekoho na plotri. Inak ak robím kalibráciu tak jedine na stroji na ktorom mesačne spravím viacej ako 100000 výtlačkov lebo len tam to má aj finančné opodstatnenie inak je to vyhadzovanie peňazí.
 
Daniel.U
2011-11-22 21:42:44+01
príspevok od: szabo.martin
planujem kupovat jednu a tu istu znacku aj v buducnosti, smozrejme. Znacka je to FotoRite, je to z UK. a netlacim to do originalnych naplni, ale do zasobnikov k tomu dodavynych aj so samoreset chipom... ale o to nejde. ide o to, ci je niekto ochotny a za kolko mi v tomto pomoct
ja som venoval tolko casu testovaniu ked som kupil tlaciaren, ze uz za toto know how by som vypytal 100 euro a 50 za pouzitie sondy. Canon ma v amaterskej triede na hovno ovladace a nebudes ich vedet okabatit. Bude ti to tlacit kraviny aj keby som ti ten profil teraz poslal
 
hydro
2012-02-27 23:03:24+01
Iba zariadenia riadene "RIP" softwarom ma vyznam kalibrovat! Vsetko ostatne ma nejasny vysledok ako pisali vyssie.
 
pressDesign
2013-01-30 07:55:42+01
all: on nechce kalibrovat, on chce profilovat [len to zle napisal

nazdar, to co potrebujes ty - je profilovanie tlaciarne s tlacovym mediom. kalibracia tlaciarne je nieco uplne ine. stolove tlaciarne sa moc nekalibruju. a velke tlaciarne si kalibruje vyrobca, alebo servisak tlaciarne. su to dve total rozne veci.
profilacia tlaciarne sa vykonava vytlacenim vzorkovcyh medii s farebnymi skalami [stvorceky] a to sa potom meria spektromerom...
ozvi sa, ked chces s niecim poradit
 
keko
2013-01-31 20:12:26+01
príspevok od: pressDesign
all: on nechce kalibrovat, on chce profilovat [len to zle napisal

nazdar, to co potrebujes ty - je profilovanie tlaciarne s tlacovym mediom. kalibracia tlaciarne je nieco uplne ine. stolove tlaciarne sa moc nekalibruju. a velke tlaciarne si kalibruje vyrobca, alebo servisak tlaciarne. su to dve total rozne veci.
profilacia tlaciarne sa vykonava vytlacenim vzorkovcyh medii s farebnymi skalami [stvorceky] a to sa potom meria spektromerom...
ozvi sa, ked chces s niecim poradit
Kalibrujem pravidelne, pretoze medium sa s kazdou dodavkou meni, ale meni sa aj vymenou kartridze, na jednej tlaciarni u nas beha narz 6 hlav, takze aj po vymene ktorejkolvek hlavy. Kalibracia (alebo linearizacia, ako to volame my) je casovo nenarocny ukon a nevidim dovod ho obchadzat.
Kalibracia sa vykona pri novom mediu ako prvy krok, potom sa vytvori profil a ucinok profilu sa vlastne udrzuje opatovnou kalibraciou.
Kym profilacia je ukon ktorym je popisovana "kazda" odchylka medzi pozadovanym a skutocnym, kalibracia je priame riadenie davkovania farieb.
Stolove tlaciarne sa naozaj nekalibruju, ich zivotnost je totozna so zivotnostou hlavy, cize hodne kratka, teda sa s nou vobec neuvazuje.
Nasa mensia tlaciaren - Canon iPF 6100 sa kalibruje naraz cela pre vsetky media, je to jednoduchsie, media sa tak-ci-tak medzi sebou velmi nelisia. Kalibracia je tu vnutorna zalezitost tlaciarne a RIP tu riesi iba profily. S mediami ich vsak dostavame take dobre, ze do CMS vobec nevstupujem. Ale i tak raz za cas aspon Canonku kalibrujem. Po vymene hlavy ani nevaham.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()