Hore
Fórum » Pokec
 

Pozor na podvodníka

missik
missik 2012-10-02 12:18:43+02
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
 
om1ci
2012-11-06 18:59:49+01
Ja mám opačnú skúsenosť. Predávajúci som bol ja a kupujúci člen ephoto.sk -divin99- David Púchovský z obce Pukanec.
Ja som mu poslal objektív balíkom iba tak, nech si odskúša a ak je spokojný, tak nech pošle peniaze na môj účet. Asi sa teraz všetci rehocete aký som bol chmuľo.
A máte pravdu. Doteraz nemám ani peniaze ani nazad objektív.
Najskôr sa vyhováral na banku, že platba neodišla, potom že zase nejaké problémy, a napokon že on sa už so mnou nemá o čom baviť.
 
missik
2012-11-07 07:19:50+01
príspevok od: ravas
U nas v rodine doslo k podvodu pri kupe na dobierku z bazaru. Po rozbaleni balika sme zistili ze v nom bolo drevo namiesto mobilu. Okamzite sme kontaktovali postu ( do pol hodinyy od prebratia) a oni podrzali peniaze Samozrejme sa vec riesila cez policiu, ale po 2 mesiacoch nam peniaze vratila posta a nevyplatila ich podvodnikovy. Pokial ma podvodnik peniaze tak sa knim urcete tazko niekto dopatra ,aj ked ho odsudia. Ale kedze boli na poste tak sa nam vratili spat. Takze moj nazor je ze baliky treba hned kontrolovat( aj na poste) i ked su zaplatene.
v Tvojom pripade to naštastie dobre dopadlo. Ja som bol hlúpy natoľko, že som peniaze poslal na účet zároveň s poslaním balíka. Takže už i keď sa to rieši, tak mám pochybnosť, či sa k tým peiazom dostanem...
 
missik
2012-11-07 07:20:52+01
príspevok od: om1ci
Ja mám opačnú skúsenosť. Predávajúci som bol ja a kupujúci člen ephoto.sk -divin99- David Púchovský z obce Pukanec.
Ja som mu poslal objektív balíkom iba tak, nech si odskúša a ak je spokojný, tak nech pošle peniaze na môj účet. Asi sa teraz všetci rehocete aký som bol chmuľo.
A máte pravdu. Doteraz nemám ani peniaze ani nazad objektív.
Najskôr sa vyhováral na banku, že platba neodišla, potom že zase nejaké problémy, a napokon že on sa už so mnou nemá o čom baviť.
keď máš takúto skúsenosť tak to hoď na internet, nech sa vie o takom hajzlovi.
Nech nepodvedie viac ľudí...
 
thrash
2012-11-07 08:07:04+01
príspevok od: missik
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
Tak toto bola mega hovadina.. Vzivote by som neposlal nikomu nieco len tak, ved preboha roby sa to tak ze ked je uz daleko a chce si to vyskusat tak normalne na dobieku a ked mu vyhovuje tak berie ak nie tak posiela spat tiez na dobieku ale za polovicnu sumu a ked mi pride objektiv skontrolujem ze je ok a zvysne peniaze mu doplatim postovou poukaskov a je to..
 
bonifacko
2012-11-07 08:32:33+01
príspevok od: om1ci
Ja mám opačnú skúsenosť. Predávajúci som bol ja a kupujúci člen ephoto.sk -divin99- David Púchovský z obce Pukanec.
Ja som mu poslal objektív balíkom iba tak, nech si odskúša a ak je spokojný, tak nech pošle peniaze na môj účet. Asi sa teraz všetci rehocete aký som bol chmuľo.
A máte pravdu. Doteraz nemám ani peniaze ani nazad objektív.
Najskôr sa vyhováral na banku, že platba neodišla, potom že zase nejaké problémy, a napokon že on sa už so mnou nemá o čom baviť.
By človek myslel, že aspon kolektív členov bude k sebe normalny. Fakt sila.

Nie je nad dobre obchody. V maji som prerabal panovi od Rožňavy zrkadlovku na infra, poslal telo s prislušenstvom. Porobil som čo treba, poslal som to majitelovi a poslal peniaze. Niet čo dodať. Spolu sme stale v kontakte. Najnovšie mi pomohol predať telo po IR konverzii s objektívom do maďarska. Peniaze mam na účte a majitel spoza dunaja sa vytešuje.
 
quintes
2012-11-07 10:01:56+01
príspevok od: om1ci
Ja mám opačnú skúsenosť. Predávajúci som bol ja a kupujúci člen ephoto.sk -divin99- David Púchovský z obce Pukanec.
Ja som mu poslal objektív balíkom iba tak, nech si odskúša a ak je spokojný, tak nech pošle peniaze na môj účet. Asi sa teraz všetci rehocete aký som bol chmuľo.
A máte pravdu. Doteraz nemám ani peniaze ani nazad objektív.
Najskôr sa vyhováral na banku, že platba neodišla, potom že zase nejaké problémy, a napokon že on sa už so mnou nemá o čom baviť.
Co si neurobis cestu do Puchova, natrepat mu na papulu....
 
Deusexmachina
2012-11-07 10:47:55+01
príspevok od: quintes
Co si neurobis cestu do Puchova, natrepat mu na papulu....
asi preto, ze je z Pukanca...
 
PaloVrbinar
2012-11-07 11:54:47+01
Pridám tiež svoju skúsenosť:
Netýkalo foto-techniky, ale v princípe je to jedno. Cez bazoš som chcel kúpil základnú dosku a CPU do PC. Obchod som dohodol, balík po nejakom týždni prišiel. Prebral som ho a zistil, že namiesto MB a CPU je tam starý disk a voľajaká haraburda (externý box na HDD) ešte k tomu. Okamžite som volal späť predávajúcemu, že čo to má znamenať. Povedal, že si pomýlil balíky - pýtam sa ho komu posielal starý disk a nejakú nefunkčnú bučoru v veľkej krabici... Skúšal som zavolať z iného čísla a už mal mobil vypnutý.

[i]To mi stačilo na to aby som balík pekne zobral na políciu a podal tam oznámenie.[/b] Okrem vytlačeného inzerátu som mal balík a v telefóne nahrávku všetkej komunikácie s predajcom.
Ešte v ten deň, policajti šli na poštu aby peniaze pošta neodoslala odosielateľovi počas doby vyšetrovania.
Na pošte mi ešte poradil vedúci pobočky, nech idem na políciu a podám oznámenie. Takto by sa dali zastaviť peniaze po dobu vyšetrovania a mám šancu ich dostať späť. Dal mi aj tel. kontakt na pracovníka, čo má takéto prípady na starosti - že nech ho kontaktujem (pán Mundier).
[/i]
Po asi 1 mesiaci som sa začas zaujímať o stav šetrenia v tejto veci. Bolo mi povedané, že čakajú na výsluch "predajcu" a ešte to bude asi nejaký týždeň trvať. Údajne majú veľa spisov vyšetrovatelia ale vraj nemám mať starosti - budem informovaný po uzavretí.

Po zhruba ďalšom 1 mesiaci ma vyšetrovateľ telefonicky kontaktoval, že vec sa uzavrela (uznanie podvodu - šetrené ako priestupok) a zašle mi poštou aj oficiálne potvrdenie o uzavretí spisu.
Kontaktoval som pána Mundiera z pošty - chcel odfaxovať potvrdenie z polície.
O 2 týždne mi boli peniaze na pošte vrátené, potreboval som ešte adresu "predajcu" a podacie číslo balíka.

Takmer 3 mesiace to trvalo, ale peniaze som dostal späť.
Meno tohto predajcu: Alexandr Pospchal, Sečovce (telefónne číslo teraz neviem - dohľadám ešte)
 
Pentaxfan
2012-11-07 13:18:16+01
No... jeden nikdy nevie. Je to vždy risk. Moja skúsenosť - kde ja som mohol byť ten podvádzajúci - je: predával som na zahraničnom fóre objektív. Baba z Holandska, ktorá o mne absolútne nič nevedela, ani si cez fórum veľmi nemala ako overiť, kto som, čo som, mi po stručnej dohode poslala na účet na SK vyše 600 eur. Prišli peniaze, poslal som objektív, obidvaja sme spokojní. Ale poviem pravdu, aj som sa celkom čudoval, že bez problémov poslala toľké peniaze priamo na účet na Slovensko. Asi sú v Holandsku zvyknutí buď na inú poctivosť ľudí, alebo lepšiu vymožieľnosť práva. Alebo oboje.
 
mtko
2012-11-07 16:32:57+01
príspevok od: PaloVrbinar
Pridám tiež svoju skúsenosť:
Netýkalo foto-techniky, ale v princípe je to jedno. Cez bazoš som chcel kúpil základnú dosku a CPU do PC. Obchod som dohodol, balík po nejakom týždni prišiel. Prebral som ho a zistil, že namiesto MB a CPU je tam starý disk a voľajaká haraburda (externý box na HDD) ešte k tomu. Okamžite som volal späť predávajúcemu, že čo to má znamenať. Povedal, že si pomýlil balíky - pýtam sa ho komu posielal starý disk a nejakú nefunkčnú bučoru v veľkej krabici... Skúšal som zavolať z iného čísla a už mal mobil vypnutý.

[i]To mi stačilo na to aby som balík pekne zobral na políciu a podal tam oznámenie.[/b] Okrem vytlačeného inzerátu som mal balík a v telefóne nahrávku všetkej komunikácie s predajcom.
Ešte v ten deň, policajti šli na poštu aby peniaze pošta neodoslala odosielateľovi počas doby vyšetrovania.
Na pošte mi ešte poradil vedúci pobočky, nech idem na políciu a podám oznámenie. Takto by sa dali zastaviť peniaze po dobu vyšetrovania a mám šancu ich dostať späť. Dal mi aj tel. kontakt na pracovníka, čo má takéto prípady na starosti - že nech ho kontaktujem (pán Mundier).
[/i]
Po asi 1 mesiaci som sa začas zaujímať o stav šetrenia v tejto veci. Bolo mi povedané, že čakajú na výsluch "predajcu" a ešte to bude asi nejaký týždeň trvať. Údajne majú veľa spisov vyšetrovatelia ale vraj nemám mať starosti - budem informovaný po uzavretí.

Po zhruba ďalšom 1 mesiaci ma vyšetrovateľ telefonicky kontaktoval, že vec sa uzavrela (uznanie podvodu - šetrené ako priestupok) a zašle mi poštou aj oficiálne potvrdenie o uzavretí spisu.
Kontaktoval som pána Mundiera z pošty - chcel odfaxovať potvrdenie z polície.
O 2 týždne mi boli peniaze na pošte vrátené, potreboval som ešte adresu "predajcu" a podacie číslo balíka.

Takmer 3 mesiace to trvalo, ale peniaze som dostal späť.
Meno tohto predajcu: Alexandr Pospchal, Sečovce (telefónne číslo teraz neviem - dohľadám ešte)
Po tolkej dobe ti mala pošta aj nejaký úrok poslať ale nie.
Je dobre vedieť, že sa to dá takto riešiť.
 
om1ci
2012-11-07 18:30:50+01
príspevok od: Pentaxfan
No... jeden nikdy nevie. Je to vždy risk. Moja skúsenosť - kde ja som mohol byť ten podvádzajúci - je: predával som na zahraničnom fóre objektív. Baba z Holandska, ktorá o mne absolútne nič nevedela, ani si cez fórum veľmi nemala ako overiť, kto som, čo som, mi po stručnej dohode poslala na účet na SK vyše 600 eur. Prišli peniaze, poslal som objektív, obidvaja sme spokojní. Ale poviem pravdu, aj som sa celkom čudoval, že bez problémov poslala toľké peniaze priamo na účet na Slovensko. Asi sú v Holandsku zvyknutí buď na inú poctivosť ľudí, alebo lepšiu vymožieľnosť práva. Alebo oboje.
Ja som nakúpil na ebay.de kopu vecí a väčšinou vopred prevodom na jeho účet, menej už cez PayPal, a ešte ani raz som sa nepopálil. Z Nemecka, Španielska, Holandska, Rakúska...
Ale už som opatrnejší hlavne ak by som ešte niečo predával alebo kupoval na Slovensku.
 
missik
2012-11-07 19:54:58+01
Hej ale eBay je v pohode, pretože tam ak by ťa niekto podviedol, tak do výšky tuším 2000 dolárov ťa odškodní priamo eBay a následne si to bude on vymáhať od predajcu. Celkovo však v civilizovanom svete platia slušné obchodné praktiky. To len nejako u nás sa stále nájdu nejakí špekulanti, ktorí si myslia, že si takto prilepšia, no v konečnom dôsledku poškodia hlavne sebe...
 
bersekr
2012-11-07 20:07:40+01
pokial ja viem, tak ebay neruci za nic, teda rtuci, ale len ked platis cez paypal, pretoze to paypalruci za vratenie penazi, ale musis problem hlasit do 45 dni
 
quintes
2012-11-07 21:26:35+01
príspevok od: Deusexmachina
asi preto, ze je z Pukanca...
ty ked niekomu pozicias objektiv za tisic eur, a nevrati ti ho, nechas to tak, aj ked cesta napr z ke do ba stoji 20eur???
 
om1ci
2012-11-07 21:49:44+01
príspevok od: quintes
ty ked niekomu pozicias objektiv za tisic eur, a nevrati ti ho, nechas to tak, aj ked cesta napr z ke do ba stoji 20eur???
To bol starší objektív Sigma 28-200mm čo som mal kedysi dávno na analogu Canon EOS 500N.
Mal menšiu chybu pri autofokuse sa niekedy zadrhol, bolo treba ručne preostriť a potom sa pohol, nie však vždy, inač bol po optickej stránke v poriadku.
Chcel som zaň tuším 28 EU, smiešna cena, ale to na veci nič nemení že Dávid Púchovský z Pukanca je zlodej a podvodník, a člen ephoto DIVIN99.
 
quintes
2012-11-07 22:09:45+01
príspevok od: om1ci
To bol starší objektív Sigma 28-200mm čo som mal kedysi dávno na analogu Canon EOS 500N.
Mal menšiu chybu pri autofokuse sa niekedy zadrhol, bolo treba ručne preostriť a potom sa pohol, nie však vždy, inač bol po optickej stránke v poriadku.
Chcel som zaň tuším 28 EU, smiešna cena, ale to na veci nič nemení že Dávid Púchovský z Pukanca je zlodej a podvodník, a člen ephoto DIVIN99.
To je pravda... Ale ten úsmev na jeho tvári by som chcel vidieť ja osobne naživo..
 
missik
2012-11-10 09:55:04+01
inak co sa tyka toho eBayu tak myslím, že je to tak ako si povedal, teda, že ručí len ak sa platí cez PayPal. Pretože PayPal bol kúpený eBay-om

a inak om1ci - je to tak ako hovoríš, ide o princíp, je jedno, že si chcel za neho len 28 eur. Ale ak niekto nemá problém okradnúť druhého o takúto sumu, tak nemá problém s ničím...
 
Alfonz
2012-12-13 14:51:12+01
dnes mi odpísal na inzerát, dám to sem len pre info že aj ephoto bazár si čítajú nejaký nigérijčania

na moju odpoved mi napísal toto

má mail: michealocean1@gmail.com

Thanks for getting back to me concerning this item I'm actually
interested in the immediate purchase of this item for my daughter as a
Christmas Gift, Do you still have the Original Box? i will like to see
the attached picture of the item i will be offering you 900EURO for
the total cost including shipping & insurance via Local Express Mail
International i will be paying via bank to bank money transfer. Kindly
reply me with your full name and your bank details of where you want
the money to be credited. Please include your email address in your
reply for effective contact.

Bank name
Account holder
Account number
Swift code
Tel number

here is the address below:-

Name:- Jacob Adeshina
Address:- No20 Ashipa Street owode
City:- Oyo Town
State:- Oyo State
Post Code:- 23402
Country:- Nigeria
Tel No:- +2348078880202

I will be waiting for your response soon with your bank details and i
want you to remove your ads on site.

Thanks Alot.
 
janica89
2012-12-13 15:49:05+01
Dávajte pozor, Western Union rieši za deň desiatky takýchto prípadov, keď ľudia naletia týmto podvodníkom. Odošlete tovar, ale peniaze nikdy neuvidíte. Mrchy sú to.
 
Igor Šaffo
2015-04-27 09:04:59+02
pre info
http://tech.sme.sk/c/7754107/nikon-varuje-pred-falosnymi-zrkadlovkami.html?ref=trz
 
Strana 7 z 9
1 2 ... 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()