Hore
Fórum » Pokec
 

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon + UV filter

stefanf
2012-10-06 14:54:08+02
Ahoj , potreboval by som sa poradiť , chcem si kúpiť zoom , a tento objektív TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon sa mi zdá aj podla toho čo som prečítal dobrý za tú cenu akú sa ponúka . Nemožem si dovoliť dať tolko penazí ako za jemu podobný Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom IF-ED , ktorý som čital je na max. zoome o niečo slabší .
Takže beriem TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon , len by som potreboval čo najmenšiu cenu , sledujem cenu na heureka.sk , chcel by som aj UV filter , preto sa pýtam akú značku by ste mi odporučili ? viem že B+W je zrejme najlepšia ale je aj najdrahšia , preto by som chcel poradiť nejakú tiež dobru značku ale nie tak drahú . dakujem za pochopenie
Ešte niečo ale , aký je rozdiel ale v PRAXI z druhmi UV filtrou B+W tieto - B+W UV MRC nano Extra Slim filter, 62mm , B+W UV MRC filter, 62mm , B+W UV filter, 62mm , tie pridávané skratky majú svoje opodstatnenie aj v praxi ?? je to vidno te rozdiel ? , neviem ktorý z nich brať , teda tie skratky .
 
morseee1
2012-10-06 16:56:24+02
príspevok od: stefanf
Ahoj , potreboval by som sa poradiť , chcem si kúpiť zoom , a tento objektív TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon sa mi zdá aj podla toho čo som prečítal dobrý za tú cenu akú sa ponúka . Nemožem si dovoliť dať tolko penazí ako za jemu podobný Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom IF-ED , ktorý som čital je na max. zoome o niečo slabší .
Takže beriem TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon , len by som potreboval čo najmenšiu cenu , sledujem cenu na heureka.sk , chcel by som aj UV filter , preto sa pýtam akú značku by ste mi odporučili ? viem že B+W je zrejme najlepšia ale je aj najdrahšia , preto by som chcel poradiť nejakú tiež dobru značku ale nie tak drahú . dakujem za pochopenie
Ešte niečo ale , aký je rozdiel ale v PRAXI z druhmi UV filtrou B+W tieto - B+W UV MRC nano Extra Slim filter, 62mm , B+W UV MRC filter, 62mm , B+W UV filter, 62mm , tie pridávané skratky majú svoje opodstatnenie aj v praxi ?? je to vidno te rozdiel ? , neviem ktorý z nich brať , teda tie skratky .
a na co vlastne chces ten UV filter ??
 
psykora2
2012-10-06 20:07:16+02
príspevok od: stefanf
Ahoj , potreboval by som sa poradiť , chcem si kúpiť zoom , a tento objektív TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon sa mi zdá aj podla toho čo som prečítal dobrý za tú cenu akú sa ponúka . Nemožem si dovoliť dať tolko penazí ako za jemu podobný Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom IF-ED , ktorý som čital je na max. zoome o niečo slabší .
Takže beriem TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP AF Di Nikon , len by som potreboval čo najmenšiu cenu , sledujem cenu na heureka.sk , chcel by som aj UV filter , preto sa pýtam akú značku by ste mi odporučili ? viem že B+W je zrejme najlepšia ale je aj najdrahšia , preto by som chcel poradiť nejakú tiež dobru značku ale nie tak drahú . dakujem za pochopenie
Ešte niečo ale , aký je rozdiel ale v PRAXI z druhmi UV filtrou B+W tieto - B+W UV MRC nano Extra Slim filter, 62mm , B+W UV MRC filter, 62mm , B+W UV filter, 62mm , tie pridávané skratky majú svoje opodstatnenie aj v praxi ?? je to vidno te rozdiel ? , neviem ktorý z nich brať , teda tie skratky .
uv vyuzijes len na ochranu inak je zbytocny, kup radsej polarizacny k nemu, b+w je sice najlepsi lebo okrem kvality ma aj medenu obruc(nezadiera sa) ale aj hoya hd nie su zle....
 
WoodyBA
2012-10-06 20:26:56+02
Mal som ten objektív, nie je to zlé. Ale po pár mesiacoch začneš poškuľovať po niečom inom.
UV Ti - ako napísal psykora2 - bude "iba" chrániť sklo. Ak chceš šetriť peniažky, postačí ho používať so slnečnou clonou. Aj to ochráni objektív pred mechanickým poškodením, odreninami a pod. A máš pár evri ušetrených napríklad na ten polarizačný.
 
CambalJozef
2012-10-07 00:04:32+02
filter si kup hlavne ako ochranu nevieš čo sa može stat a bolo by to potom drahé. polarzačný je ok ale budeš mat menšiu svetelnost a to na teleobjektive asi nchceš nonstop
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()