Hore
Fórum » Pokec
 

Fotografovanie šperkov - ponuka prace

FilipLipes
FilipLipes 2012-11-07 20:17:46+01
Hladam niekoho kto by mi nafotil sperky. Jedna sa o cca 30ks. Nechcem to absolutne profesionalne, ziadny mega atelier za tisice eur. Cize kto mate vybavu a zaujem si nieco privyrobit dajte mi vediet.
Samozrejme to nechcem zadarmo.

Napiste mi postu. Cca o dva tyzdne.

Dakujem
 
Rastislav
2013-03-30 12:19:57+01
príspevok od: pxls.jpg
fotostan alebo rozmiestnenie softboxov resp. difuznych panelov velmi podobne fotostanu je nutne pouzit len ak fotis velmi leskly a zaroven gulaty predmet. vtedy dany predmet odraza skoro cely priestor naokolo. take svietenie je dost ploche. objektov pri ktorych je potrebne taketo svietenie nie je az tak vela, musel by si asi fotit same chromove gule pri snad vsetkych ostatnych predmetoch sa daju nastavit svetla tak aby sa na jednotlivych odrazivych plochach predmety odrazalo presne to co chceme (napr ho vyplnime softboxom). tym ze umiestnis svetlo len tam kde ho chces mat (pri fotostane ide svetlo zovsetkych smerov), dostanes menej a atraktivnejsie nasvietenie predmetu, ktory ho mozno aj lepsie popisuje jeho povrch.
Nabudúce vyskúčam šperky aj bez fotostanu. Fotil som nerezové veci na hroby, a tam som sa bez stanu nepohol, v odrazoch bolo vidieť všetko naokolo. Dík.
 
Napster050
2013-03-30 13:20:17+01
príspevok od: Rastislav
Nabudúce vyskúčam šperky aj bez fotostanu. Fotil som nerezové veci na hroby, a tam som sa bez stanu nepohol, v odrazoch bolo vidieť všetko naokolo. Dík.
základ fotenia vysoko odrazných plôch je v tom, že nikdy sa nesmú svietiť priamo, ale vždy odrazom od niečoho čo sa v nich odráža. stačí ti na to pár šedých/bielych kartónov a nepotrebuješ žiadny fotostan.
Tak isto je to aj s fotením čierneho auta. keď to proste nasvietiš priamo, tak odraz bude len jedna prepálená bodka.
 
Rastislav
2013-03-30 13:28:46+01
príspevok od: Napster050
základ fotenia vysoko odrazných plôch je v tom, že nikdy sa nesmú svietiť priamo, ale vždy odrazom od niečoho čo sa v nich odráža. stačí ti na to pár šedých/bielych kartónov a nepotrebuješ žiadny fotostan.
Tak isto je to aj s fotením čierneho auta. keď to proste nasvietiš priamo, tak odraz bude len jedna prepálená bodka.
Dík, nabudúce skúsim aj túto možnosť.
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()