Hore
Fórum » Pokec
 

Postavenie výrobcov DSLR na trhu

Misoo79
2013-01-03 11:38:51+01
Zdravím ePhoťáci, prázdniny mi pomaly končia, tak som sa rozhodol pustiť sa do povinností.

Potrebujem urobiť "cvičnú" SOČ-ku na ľubovoľnú tému a ja som si zvolil to, čo už našepkal nadpis Čakal som, že internet bude zaplavený informáciami, no po istom čase strávenom hľadaním to vôbec nevyzerá ružovo. Bol by som veľmi vďačný, ak by mi niekto dokázal aspoň zhruba (menej zhruba ako "google.sk") poradiť odkiaľ čerpať informácie.
 
NefroniK
2013-01-03 11:58:53+01
Celkom zaujímavá diskusia a 65 strán čítania ...
http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=1902&t=1179831&sid=8457b406b5e8bb13dfb4ebfaf5caa4f8
 
bonifacko
2013-01-03 12:28:53+01
príspevok od: Misoo79
Zdravím ePhoťáci, prázdniny mi pomaly končia, tak som sa rozhodol pustiť sa do povinností.

Potrebujem urobiť "cvičnú" SOČ-ku na ľubovoľnú tému a ja som si zvolil to, čo už našepkal nadpis Čakal som, že internet bude zaplavený informáciami, no po istom čase strávenom hľadaním to vôbec nevyzerá ružovo. Bol by som veľmi vďačný, ak by mi niekto dokázal aspoň zhruba (menej zhruba ako "google.sk") poradiť odkiaľ čerpať informácie.
No mne z nadpisu vobec nedochadza, čo mate byt cielom analyzy?
1. Percentualny podiel jednotlivych značiek?
2. Vývoj jednotlivych segmentov? (low-entry, poloprofi, profi, mirrorles?)
...atd
 
slavmiro
2013-01-03 12:37:06+01
postavenie na trhu v SR, CZ+SR, Vysehrad-4, EE, EU, GLB..?
 
dePappa
2013-01-03 12:45:23+01
sice si moc nespecifikoval co vlastne chces, ale mozno toto ti pomoze...
http://nikonrumors.com/2013/01/01/the-best-selling-mirrorless-camera-for-2012-in-japan-nikon-1-j1.aspx/
 
Krtko fotografom
2013-01-03 12:59:39+01
príspevok od: dePappa
sice si moc nespecifikoval co vlastne chces, ale mozno toto ti pomoze...
http://nikonrumors.com/2013/01/01/the-best-selling-mirrorless-camera-for-2012-in-japan-nikon-1-j1.aspx/
Nechcem byt zly, ale mam dojem, ze to "presne" specifikoval . Treba mu urobit domacu ulohu, ale nechce sa mu, a tak poprosil clenov ephota, aby ju urobili za nho . On uz to len skopiruje .
Nechcem ho v ziadnom pripade obvinovat, ale podobne sposoby v poslednej dobe dost letia internetom. Vyhoda je v tom, ze " leniveho autora" nikto potom nemoze obvinit z plagiatorstva, pretoze "jeho" praca je original . Je to hlavne moderny sposob robenia diplomovych prac.
Ospravedlnujem sa autorovi vlakna, ze som reagoval, ale je to bezna realita.
 
bonifacko
2013-01-03 13:36:18+01
príspevok od: Krtko fotografom
Nechcem byt zly, ale mam dojem, ze to "presne" specifikoval . Treba mu urobit domacu ulohu, ale nechce sa mu, a tak poprosil clenov ephota, aby ju urobili za nho . On uz to len skopiruje .
Nechcem ho v ziadnom pripade obvinovat, ale podobne sposoby v poslednej dobe dost letia internetom. Vyhoda je v tom, ze " leniveho autora" nikto potom nemoze obvinit z plagiatorstva, pretoze "jeho" praca je original . Je to hlavne moderny sposob robenia diplomovych prac.
Ospravedlnujem sa autorovi vlakna, ze som reagoval, ale je to bezna realita.
OK, takže k teme - Postavenie výrobcov DSLR na trhu je ..................... zaujimavé.
 
Misoo79
2013-01-03 13:52:16+01
príspevok od: bonifacko
No mne z nadpisu vobec nedochadza, čo mate byt cielom analyzy?
1. Percentualny podiel jednotlivych značiek?
2. Vývoj jednotlivych segmentov? (low-entry, poloprofi, profi, mirrorles?)
...atd
Niečo ako krátke všeobecné zhrnutie. Nechcem sa do ničoho zavŕtavať veľmi hlboko, čo mi neumožňuje ani stanovený rozsah. Nechcem po nikom aby mi vypracovával domácu úlohu, ja nemám problém si to napísať sám. Len nikde nemôžem nájsť fakty o ktoré by som sa mohol oprieť typu "v roku 2010 sa predalo 49% zrkadloviek nikon, 50% canon a 1% pentax". Jednoducho niečo, čo sa bude brať ako fakt a nie ako výplod mojej hlavy.
 
bonifacko
2013-01-03 14:03:15+01
http://www.bcn.co.jp/sys_imgs/co_press/pdf/2011111009583380262.pdf
 
keko
2013-01-03 14:06:45+01
príspevok od: Misoo79
Niečo ako krátke všeobecné zhrnutie. Nechcem sa do ničoho zavŕtavať veľmi hlboko, čo mi neumožňuje ani stanovený rozsah. Nechcem po nikom aby mi vypracovával domácu úlohu, ja nemám problém si to napísať sám. Len nikde nemôžem nájsť fakty o ktoré by som sa mohol oprieť typu "v roku 2010 sa predalo 49% zrkadloviek nikon, 50% canon a 1% pentax". Jednoducho niečo, čo sa bude brať ako fakt a nie ako výplod mojej hlavy.
Ano, a nasledujuci rok ten podiel jednotlivych znaziek na trhu dopadol uplne naopak
Ja by som to povedal takto. Ludia vzdy kupuju rozumne, snazia setrit, sparvaju sa pragmaticky. Iba u zrkadloviek je to tak, ze kupa podlieha absolutne iracionalnym dovodom, clovek aparaty hromadi, nikdy ich nema dost, za vlastnost, ktora je iba o 1000-cinu lepsia je ochotny vysolit 5, 10x vyssie sumy. NA fotografiach mozno poznat rukopis fotografa, da sa odlisit uelecke dielo od braku, ale nikdy nepoznat, ci ide o Canon 5D, alebo Nikon D300. Postavenie vyrobcov zrkadloviek je preto unikatne. Okrem ineho aj preto, ze najlesi apart nie je vobez zrkadlovka
 
Misoo79
2013-01-03 14:39:45+01
príspevok od: Krtko fotografom
Nechcem byt zly, ale mam dojem, ze to "presne" specifikoval . Treba mu urobit domacu ulohu, ale nechce sa mu, a tak poprosil clenov ephota, aby ju urobili za nho . On uz to len skopiruje .
Nechcem ho v ziadnom pripade obvinovat, ale podobne sposoby v poslednej dobe dost letia internetom. Vyhoda je v tom, ze " leniveho autora" nikto potom nemoze obvinit z plagiatorstva, pretoze "jeho" praca je original . Je to hlavne moderny sposob robenia diplomovych prac.
Ospravedlnujem sa autorovi vlakna, ze som reagoval, ale je to bezna realita.
Ako som povedal, očakával som len info ohľadom toho, kto kedy koľko čoho predal. Možno niečo na štýl duvesovho linku, ale v angličtine resp. slovenčine

Ja chápem, že dneska každý podozrieva sopliaka pýtajúceho si na fóre radu s domácou úlohou, ale myslím si, že je veľký rozdiel medzi mnou požadovanými informáciami a výslednou prácou.

A aby som teda skonkrétnil to, čo vlastne chcem. Na začiatok potrebujem fakty o ktoré sa opriem. Množstvo predaných modelov buď to celosvetovo, alebo, ideálne, v konkrétnych krajinách. Od toho začnem odvodzovať vlastnú analýzu "prečo je to tak". Nič rozsiahle, koniec koncov nejde o prácu, ktorú budem obhajovať, je to len nácvik a v najlepšom prípade za to dostanem jednotku
 
Misoo79
2013-01-03 14:48:58+01
príspevok od: slavmiro
postavenie na trhu v SR, CZ+SR, Vysehrad-4, EE, EU, GLB..?
Čím viac toho nájdem, tým lepšie. Rozmýšľal som aj nad spracovaním jednej konkrétnej krajiny, zameraním sa na konkrétne typy predaných modelov a z toho odvodiť aj analýzu súvisiacu s ekonomickou situáciou v krajine.

V podstate ma poteší akákoľvek info na ktorej môžem začať stavať, nakoľko je téma ľubovoľná, môžem sa prispôsobiť tomu, čo získam.
 
pxls.jpg
2013-01-03 14:57:20+01
http://www.sansmirror.com/newsviews/bcns-preliminary-2012-numbe.html
 
slavmiro
2013-01-03 15:03:34+01
príspevok od: Misoo79
Čím viac toho nájdem, tým lepšie. Rozmýšľal som aj nad spracovaním jednej konkrétnej krajiny, zameraním sa na konkrétne typy predaných modelov a z toho odvodiť aj analýzu súvisiacu s ekonomickou situáciou v krajine.

V podstate ma poteší akákoľvek info na ktorej môžem začať stavať, nakoľko je téma ľubovoľná, môžem sa prispôsobiť tomu, čo získam.
http://blog.hladacik.sk/2012/12/najpredavanejsie-fotoaparaty-za-november-2012/
 
Jurij88
2013-01-03 15:07:43+01
príspevok od: slavmiro
http://blog.hladacik.sk/2012/12/najpredavanejsie-fotoaparaty-za-november-2012/
Takáto štatistika (vzhľadom na názov témy a nie len to) má takmer nulovú vypovedaciu hodnotu (ako určite vieš), ale do SOČ mu to bude stačiť
 
slavmiro
2013-01-03 15:09:24+01
príspevok od: Jurij88
Takáto štatistika (vzhľadom na názov témy a nie len to) má takmer nulovú vypovedaciu hodnotu (ako určite vieš), ale do SOČ mu to bude stačiť
jo, niecoho sa chyti a napise k tomu omacku
 
Misoo79
2013-01-03 16:04:20+01
Vďaka za ochotu, toto bude stačiť
 
lacobi
redakcia ephoto.sk 2013-01-03 17:18:01+01
príspevok od: Misoo79
Zdravím ePhoťáci, prázdniny mi pomaly končia, tak som sa rozhodol pustiť sa do povinností.

Potrebujem urobiť "cvičnú" SOČ-ku na ľubovoľnú tému a ja som si zvolil to, čo už našepkal nadpis Čakal som, že internet bude zaplavený informáciami, no po istom čase strávenom hľadaním to vôbec nevyzerá ružovo. Bol by som veľmi vďačný, ak by mi niekto dokázal aspoň zhruba (menej zhruba ako "google.sk") poradiť odkiaľ čerpať informácie.
Ked chces robit serioznu pracu, tak prvym krokom by malo byt ziskanie relevantnych dat z oficialnych zdrojov.( stranky vyrobcov, tlacove spravy, vysledky agenturnych prieskumov, udaje od zastupcov znaciek, udaje od predajcov....atd ) Zaroven tak ako to tu uz viaceri napisali - specicikuj si casovy interval, teritorium ( svet, Europa, CEE, Slovensko .... ) .
Skus oslovit oficialnych zastupcov jednitlivych znaciek . Sam som zvedavy kto ti da udaje . Skusenosti su take, ze tieto cisla nikto z predstavitelov relevantnych znaciek ( a to sa tyka vsetkych do jedneho ) ofiicialne na Slovensku neposkytne.

 
Dano Leitman
2013-01-03 17:29:50+01
poradit ti veru neviem, ale je to zaujimava tema a ak sa ti podari spracovat "Slovensko / Svet" rad si precitam nejaky clanok o tom tu na ephote
 
Paulie
2013-01-03 19:38:21+01
...alebo že http://www.dpreview.com/news/2013/01/01/best-camera-of-2012-results
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()