Hore
Fórum » Pokec
 

Nákup fototechniky na VAŠU firmu

FotoAmaterBB
2013-01-27 13:08:13+01
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
 
Jurij88
2013-01-27 13:15:41+01
príspevok od: FotoAmaterBB
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
"Viete ako sa to robí" Obávam sa, že ty celkom nevieš ako sa to robí. A pochybujem, že ti na to pristane úplne neznámy človek
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-27 13:21:53+01
príspevok od: FotoAmaterBB
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
uvedomuješ si, že tu chceš niekoho nahovoriť na daňový podvod?
 
Martin Piňák
2013-01-27 13:31:08+01
príspevok od: FotoAmaterBB
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
kup bazarovku s par cvakmi a zarukou. novu by som neriešil su predražene v porovnani so 6D napr.
 
FotoAmaterBB
2013-01-27 13:33:28+01
príspevok od: Martin Brojo
uvedomuješ si, že tu chceš niekoho nahovoriť na daňový podvod?
Neberte všetko tak vážne je to bežná vec na Slov. aj keď jasné robí to skoro každý podnikateľ ale nikto o tom otvorene nerozpráva ........treba si pomôcť keďže tento k... štat nás úplne obere o všetko.
 
rk.
2013-01-27 13:40:52+01
navadzanie na nezakonne konanie ... thread zrely na lock, kym tu nebude 15 stran prispevkov o tom, ako nas stat okrada a tak ho na oplatku obcas okradnut je vlastne ok, miesto toho porozmyslat nad zmenou, ked sa hadzu listocky do krabicky ...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-27 13:43:12+01
príspevok od: FotoAmaterBB
Neberte všetko tak vážne je to bežná vec na Slov. aj keď jasné robí to skoro každý podnikateľ ale nikto o tom otvorene nerozpráva ........treba si pomôcť keďže tento k... štat nás úplne obere o všetko.
však ty to riziko niesť nebudeš, tak to vážne neberieš. skús to spraviť naopak, založ si živnosť a ponúkni ľuďom odpočet DPH na fotoaparát atď. myslím, že potom budeš uvažovať inak.
 
Martin Piňák
2013-01-27 13:47:34+01
príspevok od: Martin Brojo
však ty to riziko niesť nebudeš, tak to vážne neberieš. skús to spraviť naopak, založ si živnosť a ponúkni ľuďom odpočet DPH na fotoaparát atď. myslím, že potom budeš uvažovať inak.
noci nespať a čakať kedy a s čím prídu daňováci... v dnešnej dobe majú aj poctiví problémy.
 
FotoAmaterBB
2013-01-27 13:49:19+01
Ok berem toto je seriózna stránka aj fórum toto nieje Bazos.sk kde sa bežne kupujú a predávaju bločky tak keď že nechcem pobúriť aj ďalších tak prosím ADMINA o lock resp. Del celého môjho postu
 
Napster050
2013-01-27 13:58:14+01
neojebeš štát, ojebe on teba...

sorry..
 
alkaline
2013-01-27 13:59:40+01
...a nebudeš ty bb...
... z hviezdoslavovej ulice v bb...?...


 
keko
2013-01-27 15:18:09+01
Clenom ephota od 27/01/2013.
Danovu urad skusa preniknut do centra organizovanej DPH a odpisovej mafie prostrednictvom agenta-provokatera.
Naposledy, ked som provokoval jedneho svalnateho, ze je blby (co bola aj pravda), potvrdil moje tvrdenie jasnym a na oku viditelnym sposobom
 
lu_boss
2013-01-27 15:27:21+01
hehehe...
Mam firmu a fotak som si do vydavkov nestrcil.
BTW, cena 5dm2+objektiv je tak vysoka, ze sa musi odpisovat, teoreticky sa moze stat, ze firma pojde do konkurzu a spravca sa zacne dozadovat majetku evidovanych na inventarnych kartach, pretoze de iure je to majetok firmy...
Skratka, ludia neblbnite, dost ze blbne stat
 
wlad
2013-01-27 15:53:59+01
príspevok od: lu_boss
hehehe...
Mam firmu a fotak som si do vydavkov nestrcil.
BTW, cena 5dm2+objektiv je tak vysoka, ze sa musi odpisovat, teoreticky sa moze stat, ze firma pojde do konkurzu a spravca sa zacne dozadovat majetku evidovanych na inventarnych kartach, pretoze de iure je to majetok firmy...
Skratka, ludia neblbnite, dost ze blbne stat
tak tesne pred konkurzom si fotak odkupis za zostatkovu cenu v uctovnictve, big f*cking deal
 
slavmiro
2013-01-27 15:55:09+01
príspevok od: lu_boss
hehehe...
Mam firmu a fotak som si do vydavkov nestrcil.
BTW, cena 5dm2+objektiv je tak vysoka, ze sa musi odpisovat, teoreticky sa moze stat, ze firma pojde do konkurzu a spravca sa zacne dozadovat majetku evidovanych na inventarnych kartach, pretoze de iure je to majetok firmy...
Skratka, ludia neblbnite, dost ze blbne stat
Lubos, ved nebud makky a prehnane opatrny, makas za 3 (uradnikov v st.sprave), musis nejako odskodnit aj svoju rodinu. Teoreticky mas samozrejme pravdu, staci byt trochu kreativny.
 
martinX34
2013-01-27 15:58:08+01
príspevok od: rk.
navadzanie na nezakonne konanie ... thread zrely na lock, kym tu nebude 15 stran prispevkov o tom, ako nas stat okrada a tak ho na oplatku obcas okradnut je vlastne ok, miesto toho porozmyslat nad zmenou, ked sa hadzu listocky do krabicky ...
Listocky mozes hadzat ako blby, ked sa najde 40% takych, co potrebuju "istoty".
Preto je obcas vhodne (v ramci zakona) nedat statu, ktory ta okrada, moznost okradat ta este viac.
 
Cassul
2013-01-27 16:00:21+01
príspevok od: rk.
navadzanie na nezakonne konanie ... thread zrely na lock, kym tu nebude 15 stran prispevkov o tom, ako nas stat okrada a tak ho na oplatku obcas okradnut je vlastne ok, miesto toho porozmyslat nad zmenou, ked sa hadzu listocky do krabicky ...
Listocky do krabicky je zbytocne hadzat... treba byt apoliticky.. je jedno, kto je vo vlade ked ma clovek moznost nahrabat pre seba, tak to spravi...spravil by som to ja, ty a aj vsetci co tam boli, su a budu...normalna vlastnost pre kazdeho a nikto nech sa tu neopeknuje, ze on by sa neobohatil na ukor ludi, keby moze a nic mu nehrozi preto je zbytocne volit a cakat, ze pre vas vlada nieco spravi...
 
juve16
2013-01-27 16:01:15+01
príspevok od: Martin Piňák
noci nespať a čakať kedy a s čím prídu daňováci... v dnešnej dobe majú aj poctiví problémy.
ale neber to tak vážne
1. museli by na to prist, co je miziva sanca
2. toto su smiesne sumy, inde unikaju ine melony
 
juve16
2013-01-27 16:04:36+01
príspevok od: rk.
navadzanie na nezakonne konanie ... thread zrely na lock, kym tu nebude 15 stran prispevkov o tom, ako nas stat okrada a tak ho na oplatku obcas okradnut je vlastne ok, miesto toho porozmyslat nad zmenou, ked sa hadzu listocky do krabicky ...
listocky v krabicke pomozu tak hofno, pridu len dalsi este nenazrati a bude to o tom istom
 
JohnNewton
2013-01-27 16:22:54+01
príspevok od: FotoAmaterBB
Ok berem toto je seriózna stránka aj fórum toto nieje Bazos.sk kde sa bežne kupujú a predávaju bločky tak keď že nechcem pobúriť aj ďalších tak prosím ADMINA o lock resp. Del celého môjho postu
Len sa neplaš, polovica (ak nie viacej) tu mudrujúcich fotografov pracuje na čierno. Bez živnosti, bez platenia odvodov a daní z príjmu
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()