Hore
Fórum » Pokec
 

Profesionalny fotograf

Luu
Luu 2013-05-08 06:45:18+02
Zdravim vas
Rad by som svami zdielal jeden pribeh o prefesionalnom fotografovi. Ked vravim profesional to znamena ze rozpravam o fotografovi ktory zaraba peniaze. Micheale je fotograf ktory foti(profesionalne) od 2006 v mestecku Heber Springs Arkansas. Micheale ma studio kde foti portrety a potom robi svadby a vseliake udalosti. Mal som moznost sa snim rozpravat a povedal my ze na ziadnej fotografickej skole nebol a jediny knizku co precital o fotografovani je manual k fotaku. Takze nevie nic o aberacii,zlome svetla, na akom principe funguje zaostrovanie ci merianie expozicie, ci spravneho vyberu objektivu. Foti z canon Mark II a Canon 1D ...1D asi IV by som povedal kedze nespecifikoval a dva objektivy canon 24-105 f4 L. Neviem ci ma to prekvapilo alebo sklamalo ze mozte vediet velke H o fotografii ci vlasnom fotaku a stale fotit a je uspesny je najlepsi fotograf v meste a vie si zarobit plani si studio v meste a dom a vravel ze kazdy rok je to je lepsie a lepsie. Toto ma este viac utrvdilo ze fotografom sa moze stat hocikdo kdo ma kameru a vie predat svoje fotky. A ja som vzdy myslel ze musi te mat pre to zapalienie, a chciet vediet vsetko o fotografii, a nie len o tom zo vam prinasa peniaze. A inak cela Amerika je len o peniazoch co ma troska znechucuje, ale tak asi lepsie nez nemat na chleba,asi....
 
JohnNewton
2013-05-08 18:50:16+02
príspevok od: total empty
Zase ja ostanem debil,lebo poviem verejne čo si myslím o homosexuáloch.
Tisíckrat opakovaná lož sa stáva pravdou, a vám tie mozgy už asi vygumovali zastancovia ľudských práv a slobôd a iní demokrati na čele z Monikou Fašíkovou.
Treba sa trocha vrátiť na začiatok civilizácie a preštudovať si dejiny.
-A to minuskovanie,to mi pripadá ako keby tu bola sama gay komunita.
Tebe gumuje mozog kto ? Niekto v kanadách a s vyholenou hlavou ? Myslíš si, že by si prešťal prírodu, keby si bola pred Tvojim narodením a bez Tvojho súhlasu zmyslela zmeniť u Teba trochu genetickú výbavu ? Nejako Ti uniká podstata, že oni si to nevybrali.
 
stafa
2013-05-08 18:54:27+02
príspevok od: keko
Do betonu prstom
Ako panstvo ráči...
 
tidit
2013-05-08 19:20:28+02
Toto video mnohé vysvětluje:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dV0jfFIXeBs
 
total empty
2013-05-08 19:30:25+02
príspevok od: JohnNewton
Tebe gumuje mozog kto ? Niekto v kanadách a s vyholenou hlavou ? Myslíš si, že by si prešťal prírodu, keby si bola pred Tvojim narodením a bez Tvojho súhlasu zmyslela zmeniť u Teba trochu genetickú výbavu ? Nejako Ti uniká podstata, že oni si to nevybrali.
Niekto v kanadách a s vyholenou hlavou by bolli posledný,kto by ma fanatizoval,fakt by si si mal trocha preštudovať históriu civilizácie, zákony,ktoré im boli dané,vysvetlenia,návody na prežitie atď, myslím ako celosvetové náboženstva,myty a legendu plus názori kompetentných,ktorí to rozoberajú. Kto sme a kam spejeme.
Preto, že máme možnosť voľby,preto sa vyskytne občas v matrixe chyba.
 
total empty
2013-05-08 19:36:52+02
príspevok od: tidit
Toto video mnohé vysvětluje:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dV0jfFIXeBs
Pekné,len nezrozumiteľné. A google hádže tiež divné titulky,ale čo som pochopil,tak že je dosť optimistické.
 
tidit
2013-05-08 19:42:19+02
príspevok od: total empty
Pekné,len nezrozumiteľné. A google hádže tiež divné titulky,ale čo som pochopil,tak že je dosť optimistické.
myslím, že tabulkové srovnání výdělků v US a GB je více něž srozumitelné
 
yves998
2013-05-08 19:51:15+02
príspevok od: Luu
Zdravim vas
Rad by som svami zdielal jeden pribeh o prefesionalnom fotografovi. Ked vravim profesional to znamena ze rozpravam o fotografovi ktory zaraba peniaze. Micheale je fotograf ktory foti(profesionalne) od 2006 v mestecku Heber Springs Arkansas. Micheale ma studio kde foti portrety a potom robi svadby a vseliake udalosti. Mal som moznost sa snim rozpravat a povedal my ze na ziadnej fotografickej skole nebol a jediny knizku co precital o fotografovani je manual k fotaku. Takze nevie nic o aberacii,zlome svetla, na akom principe funguje zaostrovanie ci merianie expozicie, ci spravneho vyberu objektivu. Foti z canon Mark II a Canon 1D ...1D asi IV by som povedal kedze nespecifikoval a dva objektivy canon 24-105 f4 L. Neviem ci ma to prekvapilo alebo sklamalo ze mozte vediet velke H o fotografii ci vlasnom fotaku a stale fotit a je uspesny je najlepsi fotograf v meste a vie si zarobit plani si studio v meste a dom a vravel ze kazdy rok je to je lepsie a lepsie. Toto ma este viac utrvdilo ze fotografom sa moze stat hocikdo kdo ma kameru a vie predat svoje fotky. A ja som vzdy myslel ze musi te mat pre to zapalienie, a chciet vediet vsetko o fotografii, a nie len o tom zo vam prinasa peniaze. A inak cela Amerika je len o peniazoch co ma troska znechucuje, ale tak asi lepsie nez nemat na chleba,asi....
svet je o peniazoch si chcel napisat
 
tomatito
ocenenie redakciou 2013-05-08 20:06:05+02
príspevok od: Luu
Zdravim vas
Rad by som svami zdielal jeden pribeh o prefesionalnom fotografovi. Ked vravim profesional to znamena ze rozpravam o fotografovi ktory zaraba peniaze. Micheale je fotograf ktory foti(profesionalne) od 2006 v mestecku Heber Springs Arkansas. Micheale ma studio kde foti portrety a potom robi svadby a vseliake udalosti. Mal som moznost sa snim rozpravat a povedal my ze na ziadnej fotografickej skole nebol a jediny knizku co precital o fotografovani je manual k fotaku. Takze nevie nic o aberacii,zlome svetla, na akom principe funguje zaostrovanie ci merianie expozicie, ci spravneho vyberu objektivu. Foti z canon Mark II a Canon 1D ...1D asi IV by som povedal kedze nespecifikoval a dva objektivy canon 24-105 f4 L. Neviem ci ma to prekvapilo alebo sklamalo ze mozte vediet velke H o fotografii ci vlasnom fotaku a stale fotit a je uspesny je najlepsi fotograf v meste a vie si zarobit plani si studio v meste a dom a vravel ze kazdy rok je to je lepsie a lepsie. Toto ma este viac utrvdilo ze fotografom sa moze stat hocikdo kdo ma kameru a vie predat svoje fotky. A ja som vzdy myslel ze musi te mat pre to zapalienie, a chciet vediet vsetko o fotografii, a nie len o tom zo vam prinasa peniaze. A inak cela Amerika je len o peniazoch co ma troska znechucuje, ale tak asi lepsie nez nemat na chleba,asi....
vobec nerozumiem o com tocis..ani ja som nikdy necital nijake knizky..ani nic...sak sa to predsa naucis praxou..moze byt predsa vynikajuci fotograf ked ma fajn esteticke citenie a vie ovladat svoju kameru kedze sa to praxou naucil..ani ja som nevedel coje aberacia kym som si nekupil nejaky srotsky objektiv a hned som videl co to aberacia je..nato som nepotreboval nijaku knizku predtym proste to prislo praxou...vacsinou v niecom genialny mozes byt ln vtedy ked tym zijes od rana do vecera..vobec nemusis mat nijaku skolu ani nijake vedomosti..vedomosti pridu praxou v danom obore....trocha mi unika podstata tvojho textu ze o com davas...
 
quintes
2013-05-08 20:21:07+02
Písal som, rozprúdiš tu debatu... A ajhľa, stalo sa
 
djpali
2013-05-08 22:32:36+02
príspevok od: Luu
ako nie ze ma to rozhorcilo...ale vzdy som myslel ze fotograf je zivotny styl a nie len praca ale tak asi nie pre kazdeho, ...dobra odpoved inak to mas pravdu a aj o tom ako sme vsetci mudri.
paci sa mi ze vies prijat kritiku...
 
djpali
2013-05-08 22:39:39+02
príspevok od: seifi
Dobré riadky. Len dodám, že dnešná správa hovorí, že sme tretí najlepší v korupcii v EU (Slovinci, Gréci a my, v Európe 4., predbehli nás ešte Chorvati) - a my nie o tom, ako sa zmeniť, čo spraviť s touto guberniou, ktorú sme domrvili za 40 a domrvili ešte viac za ďalších 20 rokov, ale dáme si ako Milujem Slovensko. Hunbuk jak prase. A niet toho, čo by povedal, že kráľ je nahý.
Heh no ano, aspon v niecom sme dobri nie ? niekde som raz cital ze Spanieli boli konkvistadori, Greci vymysleli olympijske hry, atd atd atd... a Slovaci ? Slovaci boli polnohospodari a poddany. Vieme dobre makat a drzat hubu a krok. Sam sa vytacam pri telke ked vidim debilneho fica a co sa deje s nasim statom. Potom sa ale nad sebou pozastavim a tiez nejdem do ulic skandovat, aby som to napravil. Ono aj ta nasa Slovenska ziarlivost ale prameni z nasej zivotnej situacie, mozno keby sme viac zarabali ? zas keby kazdy druhy zarabal 2500 EUR mesacne cista ruka, to by bolo novych profesionalov zatial im v tom pomaha len HERE WE GO, CHECK IT UP ! ty vies kto, ich jmeno se nerika
 
Luu
2013-05-09 05:12:31+02
príspevok od: quintes
Písal som, rozprúdiš tu debatu... A ajhľa, stalo sa
no to som netusil ze niekdo moze byt az tak proti gayom...ale tak na totu je forum nie diskutovat ...
 
Luu
2013-05-09 06:05:06+02
príspevok od: tomatito
vobec nerozumiem o com tocis..ani ja som nikdy necital nijake knizky..ani nic...sak sa to predsa naucis praxou..moze byt predsa vynikajuci fotograf ked ma fajn esteticke citenie a vie ovladat svoju kameru kedze sa to praxou naucil..ani ja som nevedel coje aberacia kym som si nekupil nejaky srotsky objektiv a hned som videl co to aberacia je..nato som nepotreboval nijaku knizku predtym proste to prislo praxou...vacsinou v niecom genialny mozes byt ln vtedy ked tym zijes od rana do vecera..vobec nemusis mat nijaku skolu ani nijake vedomosti..vedomosti pridu praxou v danom obore....trocha mi unika podstata tvojho textu ze o com davas...
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/923558_10151580124722403_1713963097_n.jpg predane...
 
rudobb
2013-05-09 12:35:05+02
Som myslel, ze toto forum je o fotografovani, nie o sexualnych odchylkac.
P.S: Bukvice a fotenie maju spolocnu akurat plnu dieru....
 
pxls.jpg
2013-05-09 15:19:24+02
príspevok od: keko
To, ze vies o betone vsetko neznamena, ze z teba bude dobry architekt. Skor naopak.
Drviva vacsina fotografii vzniknuvsich podla znamych pravidiel a s tou najlepsou technikou uverejnovanych tu na portali je bez vacsej hlbky. Ano, technicky su spravne, vidno, ze autor pracoval s obsahom pojmov, ktore si osvojil precitanim najvychytenejsich kniziek o kompozicii. To ano. Ale su na urovni vasniveho amatera. Vacsinou odpozerane, hromadne opajcovane.
Mat talent je dar. Vacsina talentovanych fotografou sa technikou ako takou vobec nezapodievaju. Daju si poradit raz, druhy krat a ked im to vyhovuje pouzivaju ju bez hlbsieho zaujumu pochopit, ako veci funguju. Viac, ako pojmom aberacia, zaoberaju sa pojmom osvetlenie. Nepouzivaju hlbku ostrosti, pouzivaju neostrost ako vyrazovy prostriedok. Vobec ich nezaujima bokeh, ale vyraz v tvari, gesto, tvar. Kontrast, rytmus, linia. Ton a nie ICC profil.
Ked ma niekto cit a zapalenie pre vec, dosiahne vzdy viac, ako ten co svoj cit nerozvija, ale vadi sa tu na fore o pre fotografiu nezaujimavych detailoch.
Je fantasticke, ked ma niekto talent a zaroven technicke nadanie. Ved spomenme len Leonarda da Viniciho. Je ich vsak hodne malo. Extremny talent a technicke nadanie.
Ja ten talent nemam. ZIstil som to uz velmi davno. Mna bavi fotografia z tej technickej stranky. Nemozem za to, aj skolu som robil s technickym zameranim. Preto sa ma ludia pytaju na detaily o miesani betonu (som fachman) a nie o architekture. Ale viem, ze architekti su, ze su aj taki velmi dobri. Zato icm vobec nazazlievam, ze neviedia ze v cemente sa nachadza aj monokalium treiskaieikosilikalcium dodekasilikat. A tem ta je, na to vezmite jed.
presne si trafil klinec po hlavicke. casto si ludia precitaju zopar pouciek v knizke, grafov o ostrosti objektivov, zistia co je bokeh, kupia s drahsiu vybavu, zacnu pouzivat nic nehovoriace terminy ako "praca s hlbkou ostrosti" a myslia si, ze toto odlisi ich fotky od ostatnych, ze ten kto to nevie nie je fotograf. ked ich mamicka, ci manzelka fotky ofrfle povedia si ze ona tomu nerozumie. dobre sa citia medzi podobnymi ako su ini sami, pretoze len ti pochvalia super "dofku" a ostry objektiv. vsetkym ostatnym je to jedno.

osobne si myslim, ze fotograf je ten co vie fotit a nie ten co vie vsetko o fototechnike. ten druhy je predavac vo fofoobchode.
 
keko
2013-05-09 18:58:35+02
príspevok od: pxls.jpg
presne si trafil klinec po hlavicke. casto si ludia precitaju zopar pouciek v knizke, grafov o ostrosti objektivov, zistia co je bokeh, kupia s drahsiu vybavu, zacnu pouzivat nic nehovoriace terminy ako "praca s hlbkou ostrosti" a myslia si, ze toto odlisi ich fotky od ostatnych, ze ten kto to nevie nie je fotograf. ked ich mamicka, ci manzelka fotky ofrfle povedia si ze ona tomu nerozumie. dobre sa citia medzi podobnymi ako su ini sami, pretoze len ti pochvalia super "dofku" a ostry objektiv. vsetkym ostatnym je to jedno.

osobne si myslim, ze fotograf je ten co vie fotit a nie ten co vie vsetko o fototechnike. ten druhy je predavac vo fofoobchode.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-05-09 19:22:55+02
príspevok od: Luu
Zdravim vas
Rad by som svami zdielal jeden pribeh o prefesionalnom fotografovi. Ked vravim profesional to znamena ze rozpravam o fotografovi ktory zaraba peniaze. Micheale je fotograf ktory foti(profesionalne) od 2006 v mestecku Heber Springs Arkansas. Micheale ma studio kde foti portrety a potom robi svadby a vseliake udalosti. Mal som moznost sa snim rozpravat a povedal my ze na ziadnej fotografickej skole nebol a jediny knizku co precital o fotografovani je manual k fotaku. Takze nevie nic o aberacii,zlome svetla, na akom principe funguje zaostrovanie ci merianie expozicie, ci spravneho vyberu objektivu. Foti z canon Mark II a Canon 1D ...1D asi IV by som povedal kedze nespecifikoval a dva objektivy canon 24-105 f4 L. Neviem ci ma to prekvapilo alebo sklamalo ze mozte vediet velke H o fotografii ci vlasnom fotaku a stale fotit a je uspesny je najlepsi fotograf v meste a vie si zarobit plani si studio v meste a dom a vravel ze kazdy rok je to je lepsie a lepsie. Toto ma este viac utrvdilo ze fotografom sa moze stat hocikdo kdo ma kameru a vie predat svoje fotky. A ja som vzdy myslel ze musi te mat pre to zapalienie, a chciet vediet vsetko o fotografii, a nie len o tom zo vam prinasa peniaze. A inak cela Amerika je len o peniazoch co ma troska znechucuje, ale tak asi lepsie nez nemat na chleba,asi....
Nič si z toho nerob to len v SR trh nefunguje a tiež je to tu len o peniazoch - akurát, že u nás nie sú! Lebo v skratke ako vraví Ficoslav - Nevadí že je drahá elektrika pre velkoodberateľov, investori sa sem pohrnú zo zahraničia lebo máme výhodu nižších platov! Tak sa nedivme!

A k tej veci našej- profesionálny fotografi si naozaj vtedy ked vieš v prvom rade predat svoje fotky. Amatér si ked ta fotenie baví. Občas sa to prelína. Niekedy by som chcel byť amatér a neriešiť či fotkou niečo zarobím
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()