Hore
Fórum » Pokec
 

500px.com

hakizu
hakizu 2013-08-24 09:19:26+02
Rad by som si precital vase nazory na tuto najpopularnejsiu foto stranku na svete. Pripada mi to tam ako FB2 (facebook 2)! Pekne fotky to ano, ale niektore popularne fotky su vazne zle. Ja sa stretavam denne s americanmi a mam svoj osobny nazor na nich, ale to im vazne staci cvaknut iPadom a vypeckovat farby do maxima nejaky zapad slnka na plazi a ine nevidim v komentoch ako excellent, fantastic, amazing?? Ziadna kompozicia! Ked tam napisem svoj uprimny nazor na fotku ostanu z toho prekvapeny. Potrebuju asi nieco taketo pod kazdou fotkou? Pod jednou dost zlou krajinkarskou fotkou :
Really beautiful shot.
I would love to hear your opinions
on my latest if you get a chance.
Have a wonderful day my friend
Best regards,

Autora prispevku nemusim uvadzat, ale mal tam tento text pod 10kami fotiek a jemu podobnych je tam 1000.. A tu su staznosti na skupinkarstvo ??
Osobne ma tato stranka sklamala a tak by som si vypocul nejake vase nazory na podobne fotoportaly, kde sa kritizuje a nie chvali kazdy zaber!
 
hakizu
2015-03-15 09:01:38+01
príspevok od: balazovic.lubos
Jaro, nečakaj od toho portálu kritiku. Niekedy fotky na prvej stránke sú fotky, čo by tu mali tak do 5 like. 500px je o tom, kto m koľko followerov a kto ti na fotku klikne. Ak niekto, kto ich má veľa ( ak ich ty veľa nemáš ), tak tú fotku vidí kopec ľudí a potom ti ju "klikajú" všetci. Lebo keď tam tú fotku pridáš a pozrieš sa, že kde je, sám dobre vieš, že ju niekedy aj na 3 strane FRESH nájdeš. A tam nečakaj kritiku. Ja mám pocit, že to je skôr o prezentácii fotiek. Letia tam farbičky a fotka ani nemusí mať dobré svetlo na to, aby bola na prvej stránke.
Ale ako Karol píše - nájdeš tam aj pár dobrých kúskov pre inšpiráciu. Takže na kritiku ephoto a 1x ( ako píše Marcel ), a prezentácia a kopec likeovačov 500px .
Ako hovoris Lubos, vtedy to bola pre mna neznama, no rychlo som prisiel nato skade vietor fuka. Preto mam toho najviac tu na ephote, lebo mi o toho ludia pindaju
Inak nebyt emailu tak ani neviem, ze Martin8101 oprasil staru temu, lebo tu na ephoto mi ziadnu notifikaciu neukazalo.

 
psykora2
2015-03-15 09:48:20+01
500px funguje na rovnakom principe ako ephoto resp. naopak , cize mnoho lajkov dostavaju aj popularni fotografi (sekundarne az ich fotky), ktrori samozrejme nesetria casom a rozdavaju lajky a pekne komenty na vsetky strany, s konstruktivnou kritikou sa tam stretnes malokedy ak vobec, napriek tomu mam tuto stranku rad, lebo medzi popularnymi fotkami tam najdes na 90% velmi kvalitne kusky na rozdiel od ephoto, kde je kvalita popularnych vzhladom na malu komunitu a vzajomne oplacanie lajkov o dost nizsia podla mna, na kritiku skus 1x.com ako spominal marcel , velmi casto tuto stranku vyuzivam na vyhladavanie fotiek podla objektivu, v porovnani s flickrom tu najdes kvalitnejsie fotky pre konkretnu zostavu..
 
mirosz
2017-05-26 10:28:01+02
https://petapixel.com/2017/05/25/beware-500px-now-sells-photos-fotolia-without-credit/

Neviem co je na tom pravdy...
 
Marek Vančo
2017-05-26 11:22:07+02
Na 500px si treba vytypovať autorov, ktorých tvorba sa ti páči. Potom ich len sleduješ. V tvojom streame sa tak objavia len tvoji obľúbení autori.

Napriek tomu neostaneš celkom izolovaný od iných autorov, lebo každá piata fotografia v streame je od autora, ktorého nesleduješ. (Neviem ako ho algoritmus 500px vyberá, ale asi podľa sociálnej väzby. - zrejme ho sleduje niekto, koho ty sleduješ).

Ak si vyberieš autorov, ktorí sú menej sledovaní (lebo ak má niekto už 300 komentárov, tak sa ten tvoj stratí), a budeš sa vyjadrovať k jeho tvorbe, tak si vytvoríš lepší vzťah - autor ťa bude poznať.
Môžeš si tak isto nájsť niekoho v tvojom meste a okolí, teda po čase sa s ním môžeš stretnúť aj na živo ak si budete rozumieť.

Podľa mňa 500px nie je až tak zlé a má to dosť dobre premyslené. Preto je asi aj také populárne a chodí tam celý svet.
Najdôležitejšie je nájsť ľudí s ktorými si vytvoríš sympatiu, a ktorí chcú o fotke rozprávať.
 
tibren
2017-05-26 12:21:41+02
príspevok od: Marek Vančo
Na 500px si treba vytypovať autorov, ktorých tvorba sa ti páči. Potom ich len sleduješ. V tvojom streame sa tak objavia len tvoji obľúbení autori.

Napriek tomu neostaneš celkom izolovaný od iných autorov, lebo každá piata fotografia v streame je od autora, ktorého nesleduješ. (Neviem ako ho algoritmus 500px vyberá, ale asi podľa sociálnej väzby. - zrejme ho sleduje niekto, koho ty sleduješ).

Ak si vyberieš autorov, ktorí sú menej sledovaní (lebo ak má niekto už 300 komentárov, tak sa ten tvoj stratí), a budeš sa vyjadrovať k jeho tvorbe, tak si vytvoríš lepší vzťah - autor ťa bude poznať.
Môžeš si tak isto nájsť niekoho v tvojom meste a okolí, teda po čase sa s ním môžeš stretnúť aj na živo ak si budete rozumieť.

Podľa mňa 500px nie je až tak zlé a má to dosť dobre premyslené. Preto je asi aj také populárne a chodí tam celý svet.
Najdôležitejšie je nájsť ľudí s ktorými si vytvoríš sympatiu, a ktorí chcú o fotke rozprávať.
aj ja to tak robim. len nechapem ako je mozne, ze mi tam pribudaju ludia, ktorych followujem, ale nikdy som na na nich neklikol ze ich chcem followovat. kazdy z nich ma 40k - 100k followerov a ich fotky su hnus a hroza. v tom musi byt nejaky odrb.
 
Marek Vančo
2017-05-26 12:33:48+02
príspevok od: tibren
aj ja to tak robim. len nechapem ako je mozne, ze mi tam pribudaju ludia, ktorych followujem, ale nikdy som na na nich neklikol ze ich chcem followovat. kazdy z nich ma 40k - 100k followerov a ich fotky su hnus a hroza. v tom musi byt nejaky odrb.
Občas na mobilnej aplikácii Android bol "bug", že ak si klikol na srdiečko niekomu na fotke, automaticky ho zaradilo medzi Sledovaných.

Tento "bug" som im reportol. Vyrišili ho, ale po čase sa znova objavil, Tak som im to znovu "reportol".
Myslím že teraz to už je vyriešené...
 
šereda
2017-05-26 15:04:27+02
príspevok od: hakizu
Rad by som si precital vase nazory na tuto najpopularnejsiu foto stranku na svete. Pripada mi to tam ako FB2 (facebook 2)! Pekne fotky to ano, ale niektore popularne fotky su vazne zle. Ja sa stretavam denne s americanmi a mam svoj osobny nazor na nich, ale to im vazne staci cvaknut iPadom a vypeckovat farby do maxima nejaky zapad slnka na plazi a ine nevidim v komentoch ako excellent, fantastic, amazing?? Ziadna kompozicia! Ked tam napisem svoj uprimny nazor na fotku ostanu z toho prekvapeny. Potrebuju asi nieco taketo pod kazdou fotkou? Pod jednou dost zlou krajinkarskou fotkou :
Really beautiful shot.
I would love to hear your opinions
on my latest if you get a chance.
Have a wonderful day my friend
Best regards,

Autora prispevku nemusim uvadzat, ale mal tam tento text pod 10kami fotiek a jemu podobnych je tam 1000.. A tu su staznosti na skupinkarstvo ??
Osobne ma tato stranka sklamala a tak by som si vypocul nejake vase nazory na podobne fotoportaly, kde sa kritizuje a nie chvali kazdy zaber!
máš pravdu sú to tam samé sračky .. okrem krasotiniek čo tam sú, to je jasné
 
šereda
2017-05-26 15:05:35+02
príspevok od: tibren
aj ja to tak robim. len nechapem ako je mozne, ze mi tam pribudaju ludia, ktorych followujem, ale nikdy som na na nich neklikol ze ich chcem followovat. kazdy z nich ma 40k - 100k followerov a ich fotky su hnus a hroza. v tom musi byt nejaky odrb.
či to tak nefunguje aj na ephoto
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()