Hore
Fórum » Pokec
 

Gigapixel fotografia s najvačšim rozlíšenim na Slovensku

viliamtel
2013-08-29 15:44:13+02
Čo poviete na gigapixelovu fotografiu momenátlna s najvačššim rozlíšenim na Slovensku

http://www.youtube.com/watch?v=tBbquufy_hI
 
tankista95
2013-08-30 08:05:54+02
ja mam panoramu hlohovca poskladanu z 900 snimok velkost suboru je 3,5GB a neviem to nahrat na ziadny server, gigapan.com nedovoluje take velke subory nahravat
 
haffen
2013-08-30 09:28:42+02
To si oni povedali, že to je najväčšia panoráma na Slovensku? Lebo tak z čoho vychádzajú?
 
atlantel
2013-08-30 10:42:30+02
príspevok od: tankista95
ja mam panoramu hlohovca poskladanu z 900 snimok velkost suboru je 3,5GB a neviem to nahrat na ziadny server, gigapan.com nedovoluje take velke subory nahravat
to sa mi nezda, ich uploader vstupne foto prisposobi na nahratie. Su tam daleko vacsie panoramy tak neviem v com je problem.
 
tankista95
2013-08-30 10:46:46+02
príspevok od: atlantel
to sa mi nezda, ich uploader vstupne foto prisposobi na nahratie. Su tam daleko vacsie panoramy tak neviem v com je problem.
neviem ja som nahraval cez stranku, a pri 87% mi napisalo ze bola prekrocena maximalna velkost ale to moze byt asi tym ze nemam "premko" ale len obycajny ucet
 
atlantel
2013-08-30 10:57:08+02
príspevok od: tankista95
neviem ja som nahraval cez stranku, a pri 87% mi napisalo ze bola prekrocena maximalna velkost ale to moze byt asi tym ze nemam "premko" ale len obycajny ucet
Skusal si ich soft ? Oni tam maju na stiahnutie vlastny uploader , ktory si nainstalujes do PC a po prihlaseni sa na svoj ucet v tom softe mozes nahravat panoramy. Ta registracia aj soft su zadara ...
 
dePappa
2013-08-30 11:17:31+02
príspevok od: tankista95
neviem ja som nahraval cez stranku, a pri 87% mi napisalo ze bola prekrocena maximalna velkost ale to moze byt asi tym ze nemam "premko" ale len obycajny ucet
hmm... moze to byt aj upload limit tvojho prehliadaca (neviem aky pouzivas) ale volakedy to bolo 2GB pre vacsinou prehliadacov

http://www.motobit.com/help/scptutl/pa98.htm (neviem ci je to este validne, ale mozno je problem v tom, skus novy firefox, pripadne chrome (ak to uz nepouzivas))
 
tankista95
2013-08-30 12:30:42+02
príspevok od: dePappa
hmm... moze to byt aj upload limit tvojho prehliadaca (neviem aky pouzivas) ale volakedy to bolo 2GB pre vacsinou prehliadacov

http://www.motobit.com/help/scptutl/pa98.htm (neviem ci je to este validne, ale mozno je problem v tom, skus novy firefox, pripadne chrome (ak to uz nepouzivas))
aha, lebo skusal som operu 12, aj chrom aj explorer
 
viliamtel
2013-08-31 10:18:39+02
príspevok od: haffen
To si oni povedali, že to je najväčšia panoráma na Slovensku? Lebo tak z čoho vychádzajú?
16 gigapixelov veľkost cez 900 gb lebo to bol skladane v nekomprimovanom formate je to obrosvke a plne detailov keže to každa fotka bola manuane zaostrena žiaden autofokus jako to robia bežne vo svete ak niekto ma vačšiu na Slovensku nech otom da vediet som otvorený súťaži každopádně už pripravujem oveľa vačšiu takže má čo robiť
 
haffen
2013-08-31 14:27:03+02
príspevok od: viliamtel
16 gigapixelov veľkost cez 900 gb lebo to bol skladane v nekomprimovanom formate je to obrosvke a plne detailov keže to každa fotka bola manuane zaostrena žiaden autofokus jako to robia bežne vo svete ak niekto ma vačšiu na Slovensku nech otom da vediet som otvorený súťaži každopádně už pripravujem oveľa vačšiu takže má čo robiť
No onedlho budeme mať automatický statív, tak som zvedavý čo vyprodukujem ja, ale ešte potrebujem teleobjektív a silnejšie pc železo.. Ale popravde nemám chuť robiť tak veľké niekoľko gigapixelové panorámy pokiaľ to nemá opodstatnenie.
Každopádne na vlastnú prezentáciu je to fajn, ale takéto veci vidím asi len ako objednávku pre niekoho.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()