Hore
Fórum » Pokec
 

Dream job pre fotografa

norulakp
2014-04-30 09:31:50+02
Jedna tema na odlahčenie Kolega sa žení a miesto svadby si vybral Acapulco v Mexiku. Bude byvat v luxusnom hoteli a ten hotel ma vlastneho svadobneho fotografa. Za 1 hodinu fotenia (obrad na plazi + par portretov by ich vyslo na 800 dolárov. Tak si nasli svojho vlastneho miestneho fotografa. Ten si uctuje 700 dolarov + strava za 2 hodiny fotenia.

Tak mi to vychadza ako praca snov. Fotenie svadieb, ktore trva 2 hodiny. Zinkasujete 800 dolarov. Fotite na jednej z najznamejsich plazi sveta. Sezona tam trva cely rok. Mate bohatu klientelu. Fotky nafotite, odovzdate a klientov uz v zivote neuvidite. Takze nemate problem s pripadnymi reklamaciami Stacia dve svadby za den a ste za vodou
 
martin.rehacek
2014-04-30 10:03:29+02
To je bezna prax vo vsetkych letoviskach. Kazdy hotel ma svojho fotografa alebo skupinu fotografov ktori tam celu sezonu nic ine nerobia len fotia turistov ako sa vyvaluju pri bazene alebo na plazi a presviedcaju ich, nech si dohodnu fotenie pri zapade slnka. Cena jednej fotky napriklad v turecku bola cca 7 eur. Takze ked sa chce niekto zdokonalit vo foteni, tak vrelo odporucam. Samozrejme samotny fotograf nedostane celu sumu, podstatnu cast zhrabne sef - takze taka mala fotomafia
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2014-04-30 11:21:58+02
Lepsi fotografi si v zahranici uctuju 10-15 tisic za svadbu. U nas 1-2tisic.
 
seifi
2014-05-01 09:24:23+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Lepsi fotografi si v zahranici uctuju 10-15 tisic za svadbu. U nas 1-2tisic.
rovnaké na tom je, že fotografie od fotografa za 1-2 tis. zostanú po pol roku zabudnuté tak isto niekde v šuplíku, ako fotografie od fotografa za 2-3 stovky; niekedy ešte naopak
 
Wlady
2014-05-01 12:51:28+02
príspevok od: seifi
rovnaké na tom je, že fotografie od fotografa za 1-2 tis. zostanú po pol roku zabudnuté tak isto niekde v šuplíku, ako fotografie od fotografa za 2-3 stovky; niekedy ešte naopak
Tak to nemas pravdu Pre chlapa urcite ano, ale zeny sa radi aj po dlhsom case vracaju k svojim svadobnym fotkam. Spomimaju, ake boli pekne, ake to bolo romaticke atd... Ved oni rozhoduju vo vacsine pripadov kdo ich bude fotit a za kolko......
 
tadzesi
2014-05-01 14:41:47+02
Tak sa zbal a skus stastie. Nikto nikoho nedrzi. Len potom napis ci sa to podarilo
 
Ľuboš Capcara
2014-05-01 19:39:16+02
Dream job pre mňa by bolo cestovanie po svete, fotiť exotiku, krajinu, kultúru a byť za to platený.

...nie trčať celý rok na jednom mieste
 
norulakp
2014-05-01 20:32:16+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Dream job pre mňa by bolo cestovanie po svete, fotiť exotiku, krajinu, kultúru a byť za to platený.

...nie trčať celý rok na jednom mieste
tak ale zase zit v luxusnom letovisku, mat relativne slusne platenu pracu, tak by si si mohol dovolit aj to cestovanie. Bol by si na volnej nohe. Cize by si mal casu tolko, kolko by si potreboval na cestovanie. Darmo by si robil niekde v Google, Microsoft a mal brutalne prachy, ked by si nemal cas na to cestovanie
 
total empty
2014-05-01 22:04:26+02
Vážený, svet nie je len o prachoch. Sen je podľa mňa vytvoriť hodnotné diela, ktoré oslovia,vytvárať niečo nadreálne a fantazijné,ktoré oslovia a dôjmu ľudí.Toje to umenie a to je to ten sen.
Nie cvakať ostošesť a zarobiť milión.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-05-02 22:37:37+02
praca snov: fotiť Nataliu Vodianovu v satách od Valentina! je mi uplne jedno či za peniaze...
 
pressDesign
2014-05-03 11:39:46+02
príspevok od: Jozef Peniak
praca snov: fotiť Nataliu Vodianovu v satách od Valentina! je mi uplne jedno či za peniaze...
Ale z toho by si sa asi nenajedol
 
Marcel Rebro
2014-05-03 11:53:38+02
príspevok od: norulakp
tak ale zase zit v luxusnom letovisku, mat relativne slusne platenu pracu, tak by si si mohol dovolit aj to cestovanie. Bol by si na volnej nohe. Cize by si mal casu tolko, kolko by si potreboval na cestovanie. Darmo by si robil niekde v Google, Microsoft a mal brutalne prachy, ked by si nemal cas na to cestovanie
Ver mi že hotelový fotograf toho veľa nenacestuje - myslím ako spoznávanie okolia a tak. Je to full day job. S týmto tipom práce síce skúsenosti nemám, ale fotím pre EKF (European Karate Federation) a SZK (Slovenský zväz karate). "Precestoval" som toho síce v kontexte Karate 1 Premier League a európskych / svetových šampionátov naozaj veľa, ale z väčšiny destinácií poznám letisko, hotel a športovú halu ...
Samozrejme ak si pobyt predĺžim je to iné, ale to je už na vlastné náklady. A niekedy ja aj to komplikované, lebo keď letím spolu s výpravou SZK, kupujú sa letenky spoločne a musel by som si cvakať aj spiatočnú letenku.
 
tankista95
2014-05-03 18:13:53+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Lepsi fotografi si v zahranici uctuju 10-15 tisic za svadbu. U nas 1-2tisic.
hej tak, a v USA si kludne fotograf zapyta aj nieco medzi 20-30 tisic dolarov.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2014-05-03 21:24:04+02
príspevok od: pressDesign
Ale z toho by si sa asi nenajedol
Kto tu hovori o jedeni?
 
pressDesign
2014-05-03 21:49:56+02
príspevok od: Jozef Peniak
Kto tu hovori o jedeni?
Ja
 
ferofekete
2014-05-04 17:14:17+02
príspevok od: tankista95
hej tak, a v USA si kludne fotograf zapyta aj nieco medzi 20-30 tisic dolarov.
zapytat si mozu len ci ich dostanu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()