Fórum » Pokec

Eglobalcentral EU - skusenosti

ceresnik.jakub
ceresnik.jakub 2014-05-13 16:56:44+02
Zdravim,
Mate tu niekto skusenost s internetovym obchodom http://www.eglobalcentral.eu/ ?

krispin.pucinko
2017-03-20 19:25:03+01
príspevok od: tibren
OK, takze balik bol pred chvilou vyzdvihnuty TNT kurierom a je na ceste do Hongkongu.
Kuriera poslali oni alebo ste si ho museli zaobstarat a zaplatit sam?

tibren
2017-03-21 08:08:01+01
príspevok od: krispin.pucinko
Kuriera poslali oni alebo ste si ho museli zaobstarat a zaplatit sam?
Oni poslali, ja som nic neplatil

-rs-
2017-03-21 10:42:33+01
ja aktualne riesim podobnu situaciu. Objektiv prisiel, na skle vnutri bolo nejake lepidlo/necistota, vratil som to. Prisiel kurier, za 2dni to mali tam. Potom odpisali, ze dostanem novy kus a teraz cakam (cca 5 dni). Dam vediet ako to dopadlo ...

-rs-
2017-03-27 08:11:34+02
Toto je moja skusenost s tymto eshopom. Kupoval som objektiv m.zuiko 75mm. po doruceni prveho kusu som nasiel v objektive nejaku spinu (mozno lepidlo). tovar som vratil a bol mi doruceny novy kus. sice to trochu trvalo, ale nebolo treba ziadne PayPal eskalacie...

Ako to prebiehalo:
20.2. - zasielka odoslana z UK
27.2. - zasielka dorucena
28.2. - zistenie chyby - komunikacia s predajcom
2.3. - oficialne otvoreny RMA case
8.3. - zasielka odoslana do Ciny (vratenie tovaru) - TNT kurier na naklady predajcu
10.3. - TNT dorucilo zasielku do Hong Kongu
15.3. - potvrdenie, ze objektiv bol chybny, bude mi zaslany novy kus
22.3. - zaslany novy kus z UK
24.4. - zasielka dorucena, vsetko vyzera byt konecne v poriadku

fatality
2017-03-27 12:15:04+02
príspevok od: -rs-
Toto je moja skusenost s tymto eshopom. Kupoval som objektiv m.zuiko 75mm. po doruceni prveho kusu som nasiel v objektive nejaku spinu (mozno lepidlo). tovar som vratil a bol mi doruceny novy kus. sice to trochu trvalo, ale nebolo treba ziadne PayPal eskalacie...

Ako to prebiehalo:
8.3. - zasielka odoslana do Ciny (vratenie tovaru) - TNT kurier na naklady predajcu
2 mes. dost..na druhu stranu u nas niekedy tyzden doprava,mesiac v servise,potom tyzden doprava spat a je to skoro rovnaka doba.. ..

-rs-
2017-03-27 12:38:02+02
príspevok od: fatality
2 mes. dost..na druhu stranu u nas niekedy tyzden doprava,mesiac v servise,potom tyzden doprava spat a je to skoro rovnaka doba.. ..
24.3. malo byt na konci samozrejme, cize mesiac ...

fatality
2017-03-27 14:42:32+02
24.3. malo byt na konci samozrejme, cize mesiac ...
tak to je super..nie ze by som ti to prial,ale konecne su tu skusenosti aj s eglobal reklamaciou..je to trochu ostara,ale vyzeraju seriozni aj po tom,co vyrobok predaju..

Tibor78
2017-03-27 16:39:04+02
Maju tam 5D MK4 za cca 2860 EUR. Rozmyslam ci si prikupit do vybavy...

tibren
2017-03-30 13:44:10+02

Ako to prebiehalo:
heh, tak to gratulujem. ja stale cakam na vyjadrenie, objektiv je uz par dni vrateny (doruceny do HK).

marioch
2017-04-08 19:08:00+02
Kto ste kupovali Canon eos 80d alebo 7d mkII, priplácali ste si za SJ jazyk, alebo už bol vo fotoaparáte? Ďakujem.

landov
2017-04-08 19:55:47+02
príspevok od: marioch
Kto ste kupovali Canon eos 80d alebo 7d mkII, priplácali ste si za SJ jazyk, alebo už bol vo fotoaparáte? Ďakujem.
Ja som kupoval nedavno Sony RX100III, nepriplacal som za SK...a ani tam nebol SK jazyk, ale nevadi.

Som z toho debil
2017-04-09 07:24:21+02
príspevok od: landov
Ja som kupoval nedavno Sony RX100III, nepriplacal som za SK...a ani tam nebol SK jazyk, ale nevadi.
Ja som sice kupoval RX100 na Slovensku, ale slovencina tam nie je, iba cestina.

landov
2017-04-09 14:56:50+02
príspevok od: Som z toho debil
Ja som sice kupoval RX100 na Slovensku, ale slovencina tam nie je, iba cestina.
no u mna t EGC nie je ani CZ...iba EN

tibren
2017-04-20 21:43:41+02
Tu su moje skusenosti s e-shopom eglobalcentral.eu:
- 2. 3. objednany objektiv XF 10-24mm F4 R OIS
- 13. 3. mi bol objektiv doruceny kurierom. hned po prvom otestovani mi bolo jasne, ze je vadny. na 10mm stred a lava strana ostra ako britva, prava strana total blato. na 14 mm obe strany blato. na 24 mm lava strana zdvojeny obraz, prava strana uplne na kasu. hned ten isty den som ho cez ich stranku reklamoval. po par mailoch v nasledujucich dnoch (odpisuju raz za den) a poslanych fotkach uznali, ze je pravdepodobne vadny.
- 16. 3. mi ponukli vyzdvihnutie objektivu kurierom
- 20. 3. prisiel TNT kurier a vyzdvihol ho
- 23. 3. bol objektiv doruceny do Hongkongu.
- 27. 3. mi napisali, ze objektiv maju a musia ho otestovat. teraz to zacalo byt zaujimave, pretoze nasledujuce dni mi na moje urgovanie bud nic neodpisovali, alebo iba odpisovali ze objektiv stale testuju. nepomohlo ani vyhrazanie ze otvorim Paypal dispute, ze napisem zlu recenziu na trustpilot.com, ephoto.sk a svoju FB fan page. odpisovali mi dokola iba nieco v zmysle "we are doing inspection on your item"
- 12. 4. 2017 mi dosla trpezlivost a otvoril som Paypal dispute. este v ten den mi od nich prisel mail ze objektiv je naozaj vadny a vratia mi peniaze
- 13. 4. peniaze poslali a 18 .4. boli spet na ucte
Takze tak. Pokial nieco objednate a ta vec nebude vadna, malo by to byt ok. Pokial treba reklamovat, pocitajte s komplikaciami. Ja uz od nich urcite nic nekupim. Radsej si priplatim v slovenskom e-shope so zarukou vratenia tovaru do 14 dni.

Jubi
2017-04-20 22:06:33+02
príspevok od: tibren
Tu su moje skusenosti s e-shopom eglobalcentral.eu:
- 2. 3. objednany objektiv XF 10-24mm F4 R OIS
- 13. 3. mi bol objektiv doruceny kurierom. hned po prvom otestovani mi bolo jasne, ze je vadny. na 10mm stred a lava strana ostra ako britva, prava strana total blato. na 14 mm obe strany blato. na 24 mm lava strana zdvojeny obraz, prava strana uplne na kasu. hned ten isty den som ho cez ich stranku reklamoval. po par mailoch v nasledujucich dnoch (odpisuju raz za den) a poslanych fotkach uznali, ze je pravdepodobne vadny.
- 16. 3. mi ponukli vyzdvihnutie objektivu kurierom
- 20. 3. prisiel TNT kurier a vyzdvihol ho
- 23. 3. bol objektiv doruceny do Hongkongu.
- 27. 3. mi napisali, ze objektiv maju a musia ho otestovat. teraz to zacalo byt zaujimave, pretoze nasledujuce dni mi na moje urgovanie bud nic neodpisovali, alebo iba odpisovali ze objektiv stale testuju. nepomohlo ani vyhrazanie ze otvorim Paypal dispute, ze napisem zlu recenziu na trustpilot.com, ephoto.sk a svoju FB fan page. odpisovali mi dokola iba nieco v zmysle "we are doing inspection on your item"
- 12. 4. 2017 mi dosla trpezlivost a otvoril som Paypal dispute. este v ten den mi od nich prisel mail ze objektiv je naozaj vadny a vratia mi peniaze
- 13. 4. peniaze poslali a 18 .4. boli spet na ucte
Takze tak. Pokial nieco objednate a ta vec nebude vadna, malo by to byt ok. Pokial treba reklamovat, pocitajte s komplikaciami. Ja uz od nich urcite nic nekupim. Radsej si priplatim v slovenskom e-shope so zarukou vratenia tovaru do 14 dni.
teraz otázka: "Stojí to za tie ušetrené peniaze? "

fatality
2017-04-20 22:35:40+02
príspevok od: Jubi
teraz otázka: "Stojí to za tie ušetrené peniaze? "
niekomu ano niekomu nie..vacsina tovaru je v poriadku a mozes usetrit mnohokrat aj
40% sumy..samozrejme treba platit cez paypal..
reklamovanu vec ti vymenia,alebo vratia peniaze..
jediny problem oproti sk eshopom je oneskorenie..
takze ak sa ponahlam,egc by som neriesil..

-rs-
2017-04-20 23:29:57+02
je to skor o tom ci trafis kus, ktory je v poriadku. mne dodali 2ks m.zuiko 75mm a kazdy som hned vratil, lebo nieco bolo zle. mal som pocit, ze ide bud o repase, alebo o opravovany kus.
po druhom vrateni som ziadal vratit peniaze, co aj urobili bez paypal dispute.
cize v principe obchod ako taky nie je az taky zly, skor je to o tom co vam dodaju
ano usetrit sa da, otazka je ze aku cenu

Tibor78
2017-04-21 05:03:48+02
Ja som 1.4. objednal EF 16-35 2.8 III za cca 1670€ aj s poistenim (u nas stoji cca 2400€). Kurier mi ho doniesol do 2 tyzdnov. Objektiv funguje tak ako ma. Jedine co som si na nom vsimol je, ze mal zlahka suchnute kontakty. Zeby vystupna kontrola skusala funkcnost?

DenisBede
2017-04-22 14:38:52+02
príspevok od: fatality
Podla mna tam je chyba v datume, pise ze zaslany 22.3. a doruceny 24.4. ...podla info vyssie by som skor povedal, ze tam ma byt 24.3. ...kazdopadne vyzera to ze aj reklamacie z eglobalu riesia celkom fajn, skuste si kupit nikon stuff na SVK, v pripade poruchy servis v Prahe a vracia sa to po niekolkych tyzdnoch/mesiaci a casto este v horsom stave... reklamacne lehoty su aj u nas 30dni a treba ratat s tym ze doprava do HK nie je rychly spas Mne zatial 2 produkty cez eglobal bez problemu, usetrenych 700 eur.

fatality
2017-04-22 17:46:56+02
príspevok od: DenisBede
Podla mna tam je chyba v datume, pise ze zaslany 22.3. a doruceny 24.4. ...podla info vyssie by som skor povedal, ze tam ma byt 24.3. ...kazdopadne vyzera to ze aj reklamacie z eglobalu riesia celkom fajn, skuste si kupit nikon stuff na SVK, v pripade poruchy servis v Prahe a vracia sa to po niekolkych tyzdnoch/mesiaci a casto este v horsom stave... reklamacne lehoty su aj u nas 30dni a treba ratat s tym ze doprava do HK nie je rychly spas Mne zatial 2 produkty cez eglobal bez problemu, usetrenych 700 eur.
v prispevku pod to bolo vysvetlene..

Strana 21 z 26
1 2 ... 19 20 21 22 23 ... 25 26

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()