Hore
Fórum » Pokec
 

Podakovanie za hodnotenie - SPAM alebo mile gesto?

xherics
2015-11-29 22:57:25+01
Ahojte,

som zvedavy na vas nazor o funkcii, ktorou sa da jednoducho podakovat za hodnotenie fotografii, ktore boli zverejnene na kritiku.

Pre mna osobne je to mile gesto, ja sa vzdy podakujem kazdemu.
Mna to nejako nenecha nepodakovat sa, ked niekto napise koment pod moju fotku, a moze to byt negativny alebo pozitivny prispevok.

Rovnako je to aj vtedy, ked niekto "lajkne" moju fotku.
Vzdy pouzijem funkciu na podakovanie a vzdy napisem nieco, aby to nebolo take bezcitne - tymto myslim na automaticky vygenerovanu spravu.

Rozmyslam vsak, ci nemoze byt takato sprava pre niekoho SPAM.

Ludia su rozni, tak som zvedavy na vase nazory.

Podakovat za hodnotenie, alebo nie?

Hladal som asi 20 minut medzi temami, nenasiel som nic na tuto temu, tak ju teda zakladam.
 
zvonec
2015-11-30 00:17:25+01
príspevok od: xherics
Ahojte,

som zvedavy na vas nazor o funkcii, ktorou sa da jednoducho podakovat za hodnotenie fotografii, ktore boli zverejnene na kritiku.

Pre mna osobne je to mile gesto, ja sa vzdy podakujem kazdemu.
Mna to nejako nenecha nepodakovat sa, ked niekto napise koment pod moju fotku, a moze to byt negativny alebo pozitivny prispevok.

Rovnako je to aj vtedy, ked niekto "lajkne" moju fotku.
Vzdy pouzijem funkciu na podakovanie a vzdy napisem nieco, aby to nebolo take bezcitne - tymto myslim na automaticky vygenerovanu spravu.

Rozmyslam vsak, ci nemoze byt takato sprava pre niekoho SPAM.

Ludia su rozni, tak som zvedavy na vase nazory.

Podakovat za hodnotenie, alebo nie?

Hladal som asi 20 minut medzi temami, nenasiel som nic na tuto temu, tak ju teda zakladam.
Neviem, ja to za spam nepovazujem, nechodi to mail, iba do akehosi uzivatelskeho priecinka. Nepovazujem to ani za postu, skorej nejaku formu notifikacie.
Ak ma pamat neklame, tak na mail chodi iba notifikacia, ked niekto prida koment ku fotke.

Osobne povazujem "podakovanie za hodnotenie" skorej za mile gesto ako si napisal ty.
Je to mile mat spatnu vazbu od autora fotky, ze clovek nedral mys po stole na darmo...
 
Seemann Martin
2015-11-30 07:50:00+01
Mám ten istý názor, spam vždy otravuje. No tento štýl notifikácie za spam nepovažujem.
V dnešnej dobe, ked ludia nevedia poprosiť, poďakovať kedže žijeme "rýchlo" to beriem ako milé plus, že ešte aká taká dávka ľudskosti v nás je.
Z iného uhla by sa mali vyjadriť osoby, ktoré majú foto v top dňa, keď majú niekolko desiatok notifikácii, či odpovedajú na všetky a či ich to neobťažuje odpovedať poďakovaním.
 
xherics
2015-11-30 10:20:20+01
príspevok od: Seemann Martin
Mám ten istý názor, spam vždy otravuje. No tento štýl notifikácie za spam nepovažujem.
V dnešnej dobe, ked ludia nevedia poprosiť, poďakovať kedže žijeme "rýchlo" to beriem ako milé plus, že ešte aká taká dávka ľudskosti v nás je.
Z iného uhla by sa mali vyjadriť osoby, ktoré majú foto v top dňa, keď majú niekolko desiatok notifikácii, či odpovedajú na všetky a či ich to neobťažuje odpovedať poďakovaním.
Mal som uz 2 fotky v top24 na dobu mozno pol dna, dostal som cca 30 lajkov na kazdu zvlast.
Mne to nerobilo problem sa podakovat, i ked mi to trvalo 15 minut vyklikat

Ale pravda, zatial som nemal taku fotku, ktora by dostala viac, ako 30 lajkov, ale myslim si, ze pre mna rovnako nebude obtazujuce, aby som sa podakoval ked sa dopracujem k tomu, aby som mal lepsie fotky.

Podla mojho nazoru, ked ludia si dali tu "namahu" ze si otvorili fotku, pozreli, zastavili sa, ohodnotili, resp. okomentovali, tak ta mierna "namaha" podla mna stoji za to aj autorovi, aby sa podakoval.

Je to mile gesto a ako si pisal, v dnesnej dobe je dobre vidiet aspon tu malu ludskost.

Jasne, ze tymto neodsudzujem autorov, ktori neposielaju dakovne spravy, nestihaju, maju toho vela, a pod., da sa pochopit aj taketo pripady
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-11-30 13:46:14+01
Mne príde zvláštne poslať poďakovanie za to, že kliknem len na "like", v podstate mi niekto ďakuje za to, že sa mi fotografia páči. Iný pocit už mám z toho, keď napíšem komentár a niekto poďakuje zaň (nie, že by som si to vyžadoval), ale tu už to vnímam tak, že som si dal námahu a venoval som svoju energiu do toho, aby som niečo pre autora spravil (dal mu spätnú väzbu).
 
brki
2015-11-30 14:10:04+01
absolútne súhlasím s Martinom, keď niekomu dám like, vyjadrujem tým minimálnym spôsobom názor na fotku a príde mi divné, keď sa mi za to autor poďakuje. Viac ma poteší, keď mi niekto poďakuje za kritický komentár.Keď mne niekto olajkuje fotku, nezvyknem poďakovať, vnímam to totiž rovnako, nie je to mojou nezdvorilosťou . Som totiž rovnako vďačný, keď mi niekto pošle slušný, ale riadne kritický komentár. Myslím, že systém neumožňuje sa takto automaticky poďakovať za kritiku Odosielanie prednastavených prejavov vďaky za pozitívne ohodnotenie fotografie je čosi, čo mi nepripadá celkom prirodzené.
 
jan21
2015-11-30 14:45:59+01
príspevok od: brki
absolútne súhlasím s Martinom, keď niekomu dám like, vyjadrujem tým minimálnym spôsobom názor na fotku a príde mi divné, keď sa mi za to autor poďakuje. Viac ma poteší, keď mi niekto poďakuje za kritický komentár.Keď mne niekto olajkuje fotku, nezvyknem poďakovať, vnímam to totiž rovnako, nie je to mojou nezdvorilosťou . Som totiž rovnako vďačný, keď mi niekto pošle slušný, ale riadne kritický komentár. Myslím, že systém neumožňuje sa takto automaticky poďakovať za kritiku Odosielanie prednastavených prejavov vďaky za pozitívne ohodnotenie fotografie je čosi, čo mi nepripadá celkom prirodzené.
Presne tak!

Na niektorých galériach ani nevieš kto ti lajkol...a diskutuje sa pod fotkou. A iný rozmer, treba na to čas, veľa času a napr. aj ked nemám čas sem dať niečo do galérie, rád sa pozriem a lajknem.a ani za to nečakám poďakovanie.
Ale keď mám/dám poznámku a keď je inšpirujúca, kritická, fakticka, tak to je iné to poďakujem ale nečakám poďakovanie, skôr jej rozvinutie, potvrdenie.
 
Jastojan
2015-11-30 17:58:07+01
Mne zase tá funkcia príde zbytočná. Už chýba len možnosť dať "like" poďakovaniu za hodnotenie a následne poďakovať za "like" na poďakovanie za hodnotenie. Nie, teraz vážne - osobne to ako spam nevnímam, nevadí mi to, ale príde mi to zbytočné. Radšej napíšem pod fotku, že všetkým ďakujem za slová, či zastavenie sa pri fotke (či už len vo forme kliknutia na "like").
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()