Hore
Fórum » Pokec
 

Svadobný fotografy - svoje prvé svadby ste fotili s 2 foťákmi?

Eba
2016-02-08 22:36:30+01
Dostala som návrh nafotiť dve svadby, no vo výbave mám len 1 foťák. Mám obavy (čert nikdy nespí), môže sa čokoľvek stať... Rozmýšľala som aj nad požičaním techniky, ale každý foťák má nastavenia inde, tak by to nebolo najvhodnejšie riešenie, ked daný kus nepoznám a nemám dopredu ponastavovaný...
 
vd
2016-02-08 23:02:35+01
Na bežnej svadbe sa najde 60-70 mobilných telefonov s fotoaparatom + nejake kompakty a zrkadlovky. snad to nebude problem pri zlyhani techniky Najvyhodnejšie riešenie by bolo odporučiť svadobného fotografa, ten vie čo ma roriť
 
Tibor78
2016-02-09 05:30:23+01
Kup si zaloznu techniku z bazaru, a stale to mozes potom predat bez nejakej vyraznejsej straty.
 
miki33
2016-02-09 08:22:35+01
ja sa priznam, chodil som s jednym fotakom (5Dmk II) a jednym obj (24-70L). Takto prebehlo par svadieb a potom som si nosil jeden pozicany ako zalohu. Nikdy som ho nepouzil, nastastie ma technika nesklamala. Neskor som si zaobstaral dalsie telo. Na druhej strane v tom case vznikli foto na kt. doteraz mnohi v dobrom spominaju. Je to troska risk, ale myslim ze viaceri tak zacinali a zacinaju.
 
vd
2016-02-09 08:31:15+01
Aj kamionisti chodia len s jedným autom, a stat sa môže čokoľvek. Rozdiel je len v tom, že nie každý si trufne šoférovať kamión, najmä ak má len VP typ B, napriek tomu ho známi požiadajú, či by im predsa len niečo nepreviezol tym kamionom...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-09 08:44:22+01
Ako Izzino dobre povedal: "Si tak dobry svadobny (eventovy) fotograf, ako dobry je tvoj zalozny plan."
 
miki33
2016-02-09 08:47:19+01
príspevok od: Karol Srnec
Ako Izzino dobre povedal: "Si tak dobry svadobny (eventovy) fotograf, ako dobry je tvoj zalozny plan."
zaujimava myslienka
 
vd
2016-02-09 09:09:13+01
príspevok od: Karol Srnec
Ako Izzino dobre povedal: "Si tak dobry svadobny (eventovy) fotograf, ako dobry je tvoj zalozny plan."
stat sa može čokolvek, ale nesuhlasim. človek aby nosil 3-4 telá pre istotu. Fotit s jednym telom sa samozrejme da asi tak dlho, ako chodiť s krčahom po vodu..
 
Ferdo
2016-02-09 09:13:22+01
príspevok od: Eba
Dostala som návrh nafotiť dve svadby, no vo výbave mám len 1 foťák. Mám obavy (čert nikdy nespí), môže sa čokoľvek stať... Rozmýšľala som aj nad požičaním techniky, ale každý foťák má nastavenia inde, tak by to nebolo najvhodnejšie riešenie, ked daný kus nepoznám a nemám dopredu ponastavovaný...
Ja ti navrhujem nechat to na profesionala so skusenostami
 
francesco
2016-02-09 09:22:45+01
Ked si tu kazdy obhajuje nakup techniky z Ciny s podivnou zárukou, vtedy je hlavny argument, ze sa to aj tak nekazi. Ked treba poradit tak ti navrhnu nechat to na profesionala.
Ja suhlasim s Karolom, je dobre mat plan B. Nieco s cim sa da v pripade najvyssej nudze aspon ciastocne nahradit hlavnu techniku.
 
kaFOtka
2016-02-09 09:27:44+01
ja som svoju prvu fotila d300s + zaloha d40. Odvtedy som tych svadieb nafotila pomerne dost, aj techniku som uz pomenila a mozem povedat, ze ten zalozny fotak som nepotrebovala nikdy. Ale je to jednoznacne o nervoch... mat dva ti prinesie trochu pokoja na dusi, ale myslim, ze to zvladnes aj bez neho... musis si zvazit, ci to chces riskovat a hlavne o akych klientov ide. Mozno to s nimi preber, ze nemas zaloznu techniku... verim, ze chcu usetrit, preto si neplatia skuseneho profika, ale zaciatocnika. Povedz im to narovinu.. ze ak sa nieco pototo, tak nemas zalohu -- cize podstupuju male riziko.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-09 09:34:51+01
Ako zaloha dobre posluzi fotak typu Fujifilm X100. Fotograf ho vyuzije aj mimo svadby. Zaberie malo miesta. Vystup je vyborny. Ak ho fotograf pocas svady sem-tam pouzije, kludne v monochromatickom rezime, moze to obohatit jeho tvorbu.
 
kovosrot
2016-02-09 09:42:13+01
Ja som zacal fotit svadby ako host a vtedy stacil samozrejme 1 fotak. Ale ked som to zacal robit za honorar dokupil som si druhy fotak lebo cert nikdy nespi a zaroven som mohol mat na dvoch telach dva rozne objektivy a je to teraz vyrazne flexibilnejsie. Urcite by som nefotil profesionalne ako hlavny fotograf ziadnu svadbu minimalne z toho dovodu ze sa na teba zakaznici spoliehaju a nikto v pripade poruchy techniky nemusi mat postacujucu nahradu a to je pruser gigantickych rozmerov.
 
Roman Point
2016-02-09 09:47:30+01
Lacnejšia varianta mobil na paušál.
 
vd
2016-02-09 10:27:20+01
príspevok od: Karol Srnec
Ako zaloha dobre posluzi fotak typu Fujifilm X100. Fotograf ho vyuzije aj mimo svadby. Zaberie malo miesta. Vystup je vyborny. Ak ho fotograf pocas svady sem-tam pouzije, kludne v monochromatickom rezime, moze to obohatit jeho tvorbu.
stretol som sa s tym, ked aj profik používa Fudžinu. prečo nie. dôležitý je výsledok, nie veľký kanón. Inak ide to aj ifónom http://iphonephotographyschool.com/wedding-photography/
 
vd
2016-02-09 10:31:04+01
ked to zvladne ifon http://www.refinery29.com/2016/01/102260/wedding-photos-iphone-sephi-bergerson , musi to zvladnut aj "lacnejší" telefón
 
Marek Janicko
2016-02-09 10:46:33+01
Písať o záložnej technike v podobe náhradného fotoaparátu je iba špička ľadovca. Sv. fotograf musí mať záložný objektív, blesk, pamäťovú kartu, ... auto a i seba samého.

Sv. fotografia je vždy risk a profesionalita sa ukazuje práve v momente krízovom. Dá sa na to pripraviť, zminimalizovať no nie vylúčiť. Mne osobne sa v začiatkoch stala situácia, kedy som rozmlátil 24-70 objektív pri vstupe na hostinu a bol som nútený dofotiť svadbu s 70-200 a 85tkou. Dá sa to, no nikdy viac. Nad ranom som sa mohol vyzúvať postojačky.

Dodal by som, že množstvo techniky a i tej záložnej sa odráža od množstva svadieb, zloženia klientely a celkovom prístupu fotografa.
Nie nadarmo sa fotografovia zhodujú, že svadobná fotografia patrí medzi ten najťažší a najnákladnejší smer vo fotografii i keď ja by som dodal, že vždy to závisí od prístupu samého fotografa k danému žánru.
 
vd
2016-02-09 11:21:15+01
príspevok od: Marek Janicko
Písať o záložnej technike v podobe náhradného fotoaparátu je iba špička ľadovca. Sv. fotograf musí mať záložný objektív, blesk, pamäťovú kartu, ... auto a i seba samého.

Sv. fotografia je vždy risk a profesionalita sa ukazuje práve v momente krízovom. Dá sa na to pripraviť, zminimalizovať no nie vylúčiť. Mne osobne sa v začiatkoch stala situácia, kedy som rozmlátil 24-70 objektív pri vstupe na hostinu a bol som nútený dofotiť svadbu s 70-200 a 85tkou. Dá sa to, no nikdy viac. Nad ranom som sa mohol vyzúvať postojačky.

Dodal by som, že množstvo techniky a i tej záložnej sa odráža od množstva svadieb, zloženia klientely a celkovom prístupu fotografa.
Nie nadarmo sa fotografovia zhodujú, že svadobná fotografia patrí medzi ten najťažší a najnákladnejší smer vo fotografii i keď ja by som dodal, že vždy to závisí od prístupu samého fotografa k danému žánru.
myslel som, že najnákladnejší smer vo foto je astrofoto, a wildlife Ale vážne, najnákladnejší žáner bude reportér priamo vo vojne. ten riskuje aj život. Fotografovanie svadby známemu bude brnkačka, hlavne keď bude mnoho skvelých momentiek ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/498504/jo/?s=photos
 
Wlady
2016-02-09 12:48:05+01
príspevok od: vd
myslel som, že najnákladnejší smer vo foto je astrofoto, a wildlife Ale vážne, najnákladnejší žáner bude reportér priamo vo vojne. ten riskuje aj život. Fotografovanie svadby známemu bude brnkačka, hlavne keď bude mnoho skvelých momentiek ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/498504/jo/?s=photos
Nerobi sa na to naopak???? Do BW sa prevedie to menej podstatne..... )
 
vd
2016-02-09 13:14:21+01
príspevok od: Wlady
Nerobi sa na to naopak???? Do BW sa prevedie to menej podstatne..... )
No, toto rozhodnutie ponecháme snaď na budúcu svadobnú fotografku...kreativite sa medze nekladu, ako sa hovorí
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()