Hore
Fórum » Pokec
 

Prečo sa mi páči tak veľa fotografií?

Kejval
Kejval 2016-04-28 00:57:55+02
Mám jeden malý /?/ problém. Drvivá vačšina fotografií,trebárs tu na ephoto, sa mi páči a nemám im čo vytknúť. V čom je problém? Som ozaj taký slabý? Dúfal som,že časom začnem tie chyby vidieť,ale ono nič. Poraďte,čo robiť?
 
Luboss7
2016-04-29 00:23:09+02
príspevok od: Kejval
Cenim si vsetky reakcie a ubezpecujem vas,ze si nerobim kozy. Ale budem este trocha rypat. Vratim sa k tym fotkam v mojom odkaze.Prvu vynechame. Ale co sa tyka tych zvysnych dvoch,ozaj je to chyba,ked sa mi tie fotky pacia aj po fundovanej kritike? A pacia sa mi mozno viac s tymi "chybami"?
Inak povedane: da sa jednoznacne urcit, ze "ano,nie si v tom foteni taky dobry,ti kritici su studovani,venuju sa tomu a preto ich tvrdenia su spravne". Toto neviem nejako pochopit a stale mi to vrta v hlave.
S tými kritikmi je to tak ako si napísal, tedaže sa fotkám a foteniu venujú, sú študovaní a ich tvrdenia sú zväčša správne- určite však nie všetky a absolútne správne, je tam nejaká dávka subjektivity, inak to nemôže ani byť. Okrem toho určite neplatí, že technicky dokonalá fotka = dobrá fotka (po nejakej "umeleckej" stránke) a naopak. aj nie úplne technicky zvládnutá fotka môže byť dobrá. Bežný fotograf asi odhalí len základné nedostatky, ako je to pri 3. fotke v tvojom odkaze, kde je fakt zrejmé že veľká časť fotky vpravo je prázdna = zbytočná, a tiež to, že okno odvádza pozornosť od hlavného objektu- siluety postavy. Ešte ti čiste subjektívne okomentujem tvoju fotku.
 
vlados
2016-04-29 06:25:19+02
A preco chces vidiet chyby na fotkach ? Aj mne sa vacsina fotiek tuna paci, naco by som na nich hladal chyby ??? Ne som profik, ani poloprofik, ani stvrtprofik. Radsej budem hladat na fotkach to, co sa mi na nich paci.-)
 
mongi
2016-04-29 06:36:47+02
skúšali ste sa na to pozrieť tak, že prečo je fotka čo sa vám nepáči dobrá?
 
psykora2
2016-04-29 08:22:34+02
príspevok od: Kejval
Vobec nie. Ked pozriem na tie vase fotky,az blednem zavistou. Ale zaroven prajem. Zrejme to znamena,ze nemam umelecke citenie. Nie,ze by som nevedel rozpoznat uplny suvix,ale nad urcitu hranicu(pocitovo 50%,dajme tomu) sa mi zda vsetko rovnako dobre. Ale uznavam,ze je to ten lepsi pripad,ako pise jajopajo. Ale serie ma to. Preto nedavam ani lajky tym vasim fotkam,lebo by som tym zabil cely den.
ak ti fotenie robi radost tak to neries, to povazujem za zaklad a zmysel preco to robime, uznanie od inych nepovazujem za prvorade ale samozrejme potesi, ked na vacsine fotiek nevidis chyby to je podla mna zvlastne a neumoznuje ti to napredovat, pretoze sa vzdy uspokojis s tym co mas
 
Kejval
2016-04-29 18:21:42+02
príspevok od: Luboss7
S tými kritikmi je to tak ako si napísal, tedaže sa fotkám a foteniu venujú, sú študovaní a ich tvrdenia sú zväčša správne- určite však nie všetky a absolútne správne, je tam nejaká dávka subjektivity, inak to nemôže ani byť. Okrem toho určite neplatí, že technicky dokonalá fotka = dobrá fotka (po nejakej "umeleckej" stránke) a naopak. aj nie úplne technicky zvládnutá fotka môže byť dobrá. Bežný fotograf asi odhalí len základné nedostatky, ako je to pri 3. fotke v tvojom odkaze, kde je fakt zrejmé že veľká časť fotky vpravo je prázdna = zbytočná, a tiež to, že okno odvádza pozornosť od hlavného objektu- siluety postavy. Ešte ti čiste subjektívne okomentujem tvoju fotku.
Vdaka za komentár. Ostatne napisem pod fotky.
 
Fatty
2016-04-30 19:44:58+02
ááále nie si slabý, si proste iba nenáročný
 
Kejval
2016-05-02 16:20:11+02
príspevok od: Fatty
ááále nie si slabý, si proste iba nenáročný
Ja si ani nemyslim,ze nenarocny. Len davam krase viac sanci vyniknut Ze by pozitivny pristup k zivotu?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()