Hore
Fórum » Pokec
 

"Vylepsenie" fotiek zo stuzkovej od "profesionalnej" fotografky?

xherics
2017-12-10 13:20:01+01
Ahojte,

musim vam napisatt tuto temu, lebo neverim vlastnym ociam... Nie som profesional, nemavam fotky s "WOW" efektom, ako vela fotografov napr. tu na ephote, ale jednoducho nechapem, ako moze niekto takto prijat fotenie stuzkovej... Mne by to svedomie takto nedovolilo...

Pribeh je nasledovny:

Minuly tyzden ma poprosil niekto z mojej vacsej rodiny o vylepsenie fotiek zo stuzkovej, co im nafotila ista nemenovana (nechcel to ani mne prezradit) profesionalna fotogarfka... zaroven ma poprosil o vytvorenie DVD obalu a napalenie fotiek na DVD, nakolko fotky dostali len "online".

Jedna sa o fotografku, ktora je z rodiny jedneho ziaka z danej triedy, tak "kseft" bol zial rieseny len na zaklade rodinneho vztahu... viem, toto je chyba celej triedy...

Nerad, ale slubil som, ze ak mi prinesie fotky, pozriem sa na to, co sa s nimi da spravit. Po pozreti prvych 10 fotiek mi bolo vsetko jasne, zacal som sa pytat...

Den po stuzkovej odovzdala fotografka nieco cez 300 fotiek cez uloz.to, povedala ze su to vsetky fotky, i ked celu noc cvakala ako stroboskop. Po pozreti si ziaci zacali riesit, lebo fotky boli otrasne, pytali si upravene aj ostatne fotky.
Nakoniec dostali cez uloz.to skoro 13GB fotiek, nieco cez 2000 kusov - bez upravy, tak ako fotoaparat ulozil JPG. Tento balik bol este horsi, ako tych prvych 300. Fotografka po odovzdani vsetkych fotiek dalej nekomunikuje.

Tak, profesionalita danej fotografky je na urovni:

- pouzivala Nikon D3300 DX (telo pre zacinajucich - do priestoru s tazkymi svetelnymi podmienkami)
- objektiv Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 (setovy objektiv)
- pouzivala len vstavany blesk
- podla exifu nafotila spolu 3211 fotiek, vsetko len do JPG
- ISO od 400 do 6400
- pouzity cas vacsinou od 1/10 do 1/80 a obcas kratsi

Fotky su otrasne, 2/3 rozostrena, na fotkach je viac sumu ako farieb...
Fotky na ktorych pouzila blesk su ako keby ziarici ludia z Cernobilu...

Na 2/3 fotiek su odrezane koncatiny, vacsinou chyba kus z hlavy fotenych osob, nehovoriac o totalne krivych fotiek a kompoziciu spomenut by som uz vobec ani nemal...

Z tej hromady h***a som nazbieral mozno 5 dobrych fotiek, co by som ja aj pouzil a odovzdal.
Ostatne sa nedaju ani vylepsit, je zbytocne ich aj vylepsovat.. i ked sa jedna o rodinu, toto sa vylepsit jednoducho neda...

Nechal som 710 fotiek na DVD, aby aspon nejake fotky boli a aby aspon priebeh a dej stuzkovej bol i ked v takejto "babka fotila" forme zdokumentovane...

Fotky z akcie nechcem nahrat, lebo ma poprosili, aby som to v takej forme nezverejnoval, nakolko sa jedna o "fotografku" z rodiny jedneho ziaka z triedy Nechcu aby sa to dostalo do noveho casu...
 
xherics
2017-12-10 13:27:15+01
Podarilo sa mi este cez Nikon ViewNX-i zistit, ze pouzivala plnu automatiku v SCENE rezime. Tieto informacie Lightroom neukazal.

JPG fotila do AdobeRGB...
 
blahoslav J B Art
2017-12-10 13:54:21+01
nechce sa mi verit, ze tito ludia budu cochvila maturovat a budu moct volit ... vediet si spravne vybrat (fotografa na stuzkovu) je narocnejsie, ako tukat prstami na mobil
 
M41
2017-12-10 13:55:18+01
A ze je profi, tvrdi ona,
alebo ludia videli ze ma zrkadlovku tak ju maju za brutalnu fotografku?
Aj to sa totiz stava, ze ludia co sa do toho nerozumia, rychlo precenia
techniku (v najhorsom pripade, v kombinacii s jej majitelom).
Inak riadny trapas
 
acton
2017-12-10 14:23:51+01
Bratranec mojho partnera vo firme sem tam opravoval auta a mne sa pokazilo firemne auto a partner trval na tom aby sme ho dali opravit jeho bratrancovi. Po troch tyzdnoch vratil auto v takom stave, ze muselo ist na generalku do znackoveho servisu... urcite nebol vinovaty bratranec partnera ale ja s partnerom... tak isto si mali studenti preverit komu zveria fotenie svojej stuzkovej.
Nechcu aby sa to dostalo do noveho casu? To preto aby cele slovensko nevedelo co su za blbcov?
 
blahoslav J B Art
2017-12-10 14:42:48+01
príspevok od: acton
Bratranec mojho partnera vo firme sem tam opravoval auta a mne sa pokazilo firemne auto a partner trval na tom aby sme ho dali opravit jeho bratrancovi. Po troch tyzdnoch vratil auto v takom stave, ze muselo ist na generalku do znackoveho servisu... urcite nebol vinovaty bratranec partnera ale ja s partnerom... tak isto si mali studenti preverit komu zveria fotenie svojej stuzkovej.
Nechcu aby sa to dostalo do noveho casu? To preto aby cele slovensko nevedelo co su za blbcov?
s takymto 'vysvedcenim' by asi nemali sancu dostat sa na univerzitu v Bernolakove
 
acton
2017-12-10 14:57:29+01
príspevok od: blahoslav J B Art
s takymto 'vysvedcenim' by asi nemali sancu dostat sa na univerzitu v Bernolakove
Nie len to, kto by ich zamestnal...
 
matoxxx
2017-12-10 15:05:12+01
Odo mna chcela príbuzná nafotit promócie na vysokej,lebo sa jej páčili moje fotky kvetov z botanickej.Som to radšej odmietol.Asi bola na*raná,tak to mám vlastne za jedno.
 
JohnNewton
2017-12-10 15:06:44+01
príspevok od: acton
Nie len to, kto by ich zamestnal...
Ale chlapci, v záruke, značkový servis. Prišiel som na aute, drobná oprava mala trvať 30 min. Uvidel som ho znovu až po 30 - tich dňoch. Iný značkový servis, prvá prehliadka. Auto sa z dvora do dielne ani nepohlo Aj značkové servisy sú plné diletantov, prečo by mali byť fotografi výnimkou ?

 
acton
2017-12-10 15:11:37+01
príspevok od: JohnNewton
Ale chlapci, v záruke, značkový servis. Prišiel som na aute, drobná oprava mala trvať 30 min. Uvidel som ho znovu až po 30 - tich dňoch. Iný značkový servis, prvá prehliadka. Auto sa z dvora do dielne ani nepohlo Aj značkové servisy sú plné diletantov, prečo by mali byť fotografi výnimkou ?

Ked uz ani bratranec ani znackovy servis, natiska sa otazka, je ten slovensky narod taky ako si o sebe mysli?
 
JohnNewton
2017-12-10 15:26:10+01
príspevok od: acton
Ked uz ani bratranec ani znackovy servis, natiska sa otazka, je ten slovensky narod taky ako si o sebe mysli?
Nie je
 
acton
2017-12-10 15:30:25+01
príspevok od: JohnNewton
Nie je
Neverim, ze sa aj zhodneme v niecom...
 
Krtko fotografom
2017-12-10 15:38:07+01
príspevok od: xherics
Ahojte,

musim vam napisatt tuto temu, lebo neverim vlastnym ociam... Nie som profesional, nemavam fotky s "WOW" efektom, ako vela fotografov napr. tu na ephote, ale jednoducho nechapem, ako moze niekto takto prijat fotenie stuzkovej... Mne by to svedomie takto nedovolilo...

Pribeh je nasledovny:

Minuly tyzden ma poprosil niekto z mojej vacsej rodiny o vylepsenie fotiek zo stuzkovej, co im nafotila ista nemenovana (nechcel to ani mne prezradit) profesionalna fotogarfka... zaroven ma poprosil o vytvorenie DVD obalu a napalenie fotiek na DVD, nakolko fotky dostali len "online".

Jedna sa o fotografku, ktora je z rodiny jedneho ziaka z danej triedy, tak "kseft" bol zial rieseny len na zaklade rodinneho vztahu... viem, toto je chyba celej triedy...

Nerad, ale slubil som, ze ak mi prinesie fotky, pozriem sa na to, co sa s nimi da spravit. Po pozreti prvych 10 fotiek mi bolo vsetko jasne, zacal som sa pytat...

Den po stuzkovej odovzdala fotografka nieco cez 300 fotiek cez uloz.to, povedala ze su to vsetky fotky, i ked celu noc cvakala ako stroboskop. Po pozreti si ziaci zacali riesit, lebo fotky boli otrasne, pytali si upravene aj ostatne fotky.
Nakoniec dostali cez uloz.to skoro 13GB fotiek, nieco cez 2000 kusov - bez upravy, tak ako fotoaparat ulozil JPG. Tento balik bol este horsi, ako tych prvych 300. Fotografka po odovzdani vsetkych fotiek dalej nekomunikuje.

Tak, profesionalita danej fotografky je na urovni:

- pouzivala Nikon D3300 DX (telo pre zacinajucich - do priestoru s tazkymi svetelnymi podmienkami)
- objektiv Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 (setovy objektiv)
- pouzivala len vstavany blesk
- podla exifu nafotila spolu 3211 fotiek, vsetko len do JPG
- ISO od 400 do 6400
- pouzity cas vacsinou od 1/10 do 1/80 a obcas kratsi

Fotky su otrasne, 2/3 rozostrena, na fotkach je viac sumu ako farieb...
Fotky na ktorych pouzila blesk su ako keby ziarici ludia z Cernobilu...

Na 2/3 fotiek su odrezane koncatiny, vacsinou chyba kus z hlavy fotenych osob, nehovoriac o totalne krivych fotiek a kompoziciu spomenut by som uz vobec ani nemal...

Z tej hromady h***a som nazbieral mozno 5 dobrych fotiek, co by som ja aj pouzil a odovzdal.
Ostatne sa nedaju ani vylepsit, je zbytocne ich aj vylepsovat.. i ked sa jedna o rodinu, toto sa vylepsit jednoducho neda...

Nechal som 710 fotiek na DVD, aby aspon nejake fotky boli a aby aspon priebeh a dej stuzkovej bol i ked v takejto "babka fotila" forme zdokumentovane...

Fotky z akcie nechcem nahrat, lebo ma poprosili, aby som to v takej forme nezverejnoval, nakolko sa jedna o "fotografku" z rodiny jedneho ziaka z triedy Nechcu aby sa to dostalo do noveho casu...
Nechapem, preco sa vzrusujes . Ja sa s tym bezne stretavam, a este ja som zly, ze nechcem upravit fotky po niekom, ktore sa ani nedaju upravit. Moja odpoved vzdy znie, co ste chceli, to mate. S podobnymi zazitkami sa stretavam minimalne 2x rocne, ked mna zrusia, a zoberu si kamarata..., lebo kamarat ich pojde fotit za flasu palenky .
 
bonifacko
2017-12-10 17:07:00+01
Bože, to je ako ked si niekto kupi "horsky bicykel" v kauflande za 175€ a odnesie to do servisu, aby mu to lacno vylepšili na maratony.
 
Tibor78
2017-12-10 17:48:09+01
Skoda, ale velmi rad by som si tie fotky pozrel....
 
Lubo.Karch
2017-12-10 21:09:20+01
Tak to by som chcel aj ja vidieť tie fotky
Píšeš že profesionálna fotografka. To kto ju tak označil?
Vstavany blesk je TOP.
 
K1000
2017-12-10 23:41:38+01
príspevok od: xherics
Ahojte,

musim vam napisatt tuto temu, lebo neverim vlastnym ociam... Nie som profesional, nemavam fotky s "WOW" efektom, ako vela fotografov napr. tu na ephote, ale jednoducho nechapem, ako moze niekto takto prijat fotenie stuzkovej... Mne by to svedomie takto nedovolilo...

Pribeh je nasledovny:

Minuly tyzden ma poprosil niekto z mojej vacsej rodiny o vylepsenie fotiek zo stuzkovej, co im nafotila ista nemenovana (nechcel to ani mne prezradit) profesionalna fotogarfka... zaroven ma poprosil o vytvorenie DVD obalu a napalenie fotiek na DVD, nakolko fotky dostali len "online".

Jedna sa o fotografku, ktora je z rodiny jedneho ziaka z danej triedy, tak "kseft" bol zial rieseny len na zaklade rodinneho vztahu... viem, toto je chyba celej triedy...

Nerad, ale slubil som, ze ak mi prinesie fotky, pozriem sa na to, co sa s nimi da spravit. Po pozreti prvych 10 fotiek mi bolo vsetko jasne, zacal som sa pytat...

Den po stuzkovej odovzdala fotografka nieco cez 300 fotiek cez uloz.to, povedala ze su to vsetky fotky, i ked celu noc cvakala ako stroboskop. Po pozreti si ziaci zacali riesit, lebo fotky boli otrasne, pytali si upravene aj ostatne fotky.
Nakoniec dostali cez uloz.to skoro 13GB fotiek, nieco cez 2000 kusov - bez upravy, tak ako fotoaparat ulozil JPG. Tento balik bol este horsi, ako tych prvych 300. Fotografka po odovzdani vsetkych fotiek dalej nekomunikuje.

Tak, profesionalita danej fotografky je na urovni:

- pouzivala Nikon D3300 DX (telo pre zacinajucich - do priestoru s tazkymi svetelnymi podmienkami)
- objektiv Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 (setovy objektiv)
- pouzivala len vstavany blesk
- podla exifu nafotila spolu 3211 fotiek, vsetko len do JPG
- ISO od 400 do 6400
- pouzity cas vacsinou od 1/10 do 1/80 a obcas kratsi

Fotky su otrasne, 2/3 rozostrena, na fotkach je viac sumu ako farieb...
Fotky na ktorych pouzila blesk su ako keby ziarici ludia z Cernobilu...

Na 2/3 fotiek su odrezane koncatiny, vacsinou chyba kus z hlavy fotenych osob, nehovoriac o totalne krivych fotiek a kompoziciu spomenut by som uz vobec ani nemal...

Z tej hromady h***a som nazbieral mozno 5 dobrych fotiek, co by som ja aj pouzil a odovzdal.
Ostatne sa nedaju ani vylepsit, je zbytocne ich aj vylepsovat.. i ked sa jedna o rodinu, toto sa vylepsit jednoducho neda...

Nechal som 710 fotiek na DVD, aby aspon nejake fotky boli a aby aspon priebeh a dej stuzkovej bol i ked v takejto "babka fotila" forme zdokumentovane...

Fotky z akcie nechcem nahrat, lebo ma poprosili, aby som to v takej forme nezverejnoval, nakolko sa jedna o "fotografku" z rodiny jedneho ziaka z triedy Nechcu aby sa to dostalo do noveho casu...
Čo povedať, to je nezodpovednosť, pokazila mladým ľuďom spomienky na akciu, ktorú už nikdy nebudú môcť zopakovať.

Čudujem sa, e za tie peniaze čo za to zobrala, bola táto "fotografka" ochotná takto si pokaziť povesť a znepriateliť takéto množstvo ľudí.

Podľa údajov čo dávaš, zjavne nemala ani šajnu čo robí.
 
xherics
2017-12-11 07:07:28+01
príspevok od: Krtko fotografom
Nechapem, preco sa vzrusujes . Ja sa s tym bezne stretavam, a este ja som zly, ze nechcem upravit fotky po niekom, ktore sa ani nedaju upravit. Moja odpoved vzdy znie, co ste chceli, to mate. S podobnymi zazitkami sa stretavam minimalne 2x rocne, ked mna zrusia, a zoberu si kamarata..., lebo kamarat ich pojde fotit za flasu palenky .
Nahnevala ma nezodpovednost tej pani ci slecny, ktora tie fotografie fotila.... Nepochopitelne pre mna...

Mam za sebou uz niekolko svadieb aj stuzkove oslavy, fotim uz niekolko rokov a vzdy som trosku, tak zdravo nervozny pred akciou, 2x si kontrolujem vybavu, cistim si objektivy, 2x kontrolujem baterie, lebo viem aka to je zodpovednost... a pride takato pani a pokazi to... zase ma to rozculuje
ako jasne, chyba je na strane danej triedy ale aj na nezodpovednosti tej pani...
 
xherics
2017-12-11 07:08:28+01
príspevok od: Tibor78
Skoda, ale velmi rad by som si tie fotky pozrel....
Vies co, skusim najst take priklady, na ktorych nevidiet az tak tvare, len dufam, ze sa na mna osoba z rodiny nebude hnevat
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-12-11 08:15:06+01
Kolega z byvalej prace mal svadbu. Za svadobneho fotografa vybral bratranca, ktoremu zveril svoj EOS 450D. Dalo sa cakat, ze to dopadne tak, ze ma zo svadby kopec nepodarenych zaberov v JPG a to aj v podmienkach, kde by to mal zaciatocnik akotak zvladnut aj s automatikou. Po svadbe za mnou prisiel, ci sa s tym neda nieco robit. Neda! Zo zasumeneho JPG zaostreneho na pozadie nedokazem nic urobit, ani po rokoch stravenych s Photoshopom. A tom mal v praci najmenej 3 kolegov, co by to zvladli lavou zadnou....
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()