Hore
Fórum » Pokec
 

Zmysel fotografie - sucasnost

kubizmus
kubizmus externý redaktor 2018-03-12 11:24:14+01
Aky ma podla vas v sucasnosti fotografia zmysel? Budem rad za vsetky nazory, pokojne sa rozpiste
 
denisvesely.com
2018-03-16 10:12:14+01
príspevok od: kubizmus
Aky ma podla vas v sucasnosti fotografia zmysel? Budem rad za vsetky nazory, pokojne sa rozpiste
Ahoj. Tuto otazku mozes takisto polozit "aky ma zivot zmysel?". Chodime denno denne do prace, robime dokola to iste, vieme, ze to zmysel nema. Umrieme. To vieme vsetci. Niekto povie, zalozit rodinu, mat deti. Tie tiez umru o par desatroci. Takze aky to ma cele zmysel? Raz slnko vyhori a vsetko co tu kedy bolo skonci. Aj vase fotky. Aj keby viseli v neviemakej galerii. Odpoved je: "nema to samo o sebe ziadny zmysel. Zivot zmysel nema. Ty mu musis dat zmysel. A to bude zmyslom. Si tu pretoze si cez teba vesmir uvedomuje svoju existenciu. Keby nas nebolo, existenciu vsetkeho by si nemal kto uvedomovat. Si tu, aby si sa kochal krasou prirody a zamyslel sa, co je ta krasna tvoriva sila? Tolko roznorodosti a nikto nepozna stvoritela. A kaazdy ju mame v sebe. Sme jej sucastou. Si tu - aby si si toto uvedomil. Neuvedomely zivot ziadny zmysel nema. Fotografia ma zmysel, iba ak ju robis s laskou, citom a uvedomele. A tak je to so vsetkym. Si tu aby si sa tesil z hor, z jedla, z ovocia a zivota. A ked uz radost nepocitujes, je najvyssi cas nieco zmenit.
 
stefann
2018-03-16 11:14:16+01
je to široká téma,ale hlavne fotografia v rukách novinárov nám prináša správy a dianie na celom svete prostredníctvom médii,netu,dokáže ovplyvniť verejnú mienku a fotografia sa dostala prostredníctvom mobilov do skoro každej domácnosti,stala sa zábavou,darčekom,vlastne aj ja sám som prostredníctvom fotografie spoznal detaily,ktoré som pred tým nepoznal,fotografia dáva prácu profi fotografom fotením udalostí aj v súkromnej sfére,svadby,stuškové,žiakov v škole atd.,je zaujímavé,že cvakom sa fotografia vlastne stáva minulosťou,a myslím si,že fotografia má veľký zmysel v súčastnosti,veď aj vo fabrikách na výrobu fotoaparárov pracuje množstvo ľudí,vývojárov,fotka sa stala vlastne súčasťou nášho života,bez nej je ťažko si predstaviť modernú dobu,vlastne aj naše fungovanie tu na ePhoto,ahoj
 
Paulie
2018-03-16 20:48:55+01
príspevok od: denisvesely.com
Ahoj. Tuto otazku mozes takisto polozit "aky ma zivot zmysel?". Chodime denno denne do prace, robime dokola to iste, vieme, ze to zmysel nema. Umrieme. To vieme vsetci. Niekto povie, zalozit rodinu, mat deti. Tie tiez umru o par desatroci. Takze aky to ma cele zmysel? Raz slnko vyhori a vsetko co tu kedy bolo skonci. Aj vase fotky. Aj keby viseli v neviemakej galerii. Odpoved je: "nema to samo o sebe ziadny zmysel. Zivot zmysel nema. Ty mu musis dat zmysel. A to bude zmyslom. Si tu pretoze si cez teba vesmir uvedomuje svoju existenciu. Keby nas nebolo, existenciu vsetkeho by si nemal kto uvedomovat. Si tu, aby si sa kochal krasou prirody a zamyslel sa, co je ta krasna tvoriva sila? Tolko roznorodosti a nikto nepozna stvoritela. A kaazdy ju mame v sebe. Sme jej sucastou. Si tu - aby si si toto uvedomil. Neuvedomely zivot ziadny zmysel nema. Fotografia ma zmysel, iba ak ju robis s laskou, citom a uvedomele. A tak je to so vsetkym. Si tu aby si sa tesil z hor, z jedla, z ovocia a zivota. A ked uz radost nepocitujes, je najvyssi cas nieco zmenit.
Aký má život zmysel? Nieje nič jednoduchšie.
https://www.csfd.cz/film/3309-monty-pythonuv-smysl-zivota/prehled/
 
Tibor78
2018-03-17 05:16:41+01
príspevok od: denisvesely.com
Ahoj. Tuto otazku mozes takisto polozit "aky ma zivot zmysel?". Chodime denno denne do prace, robime dokola to iste, vieme, ze to zmysel nema. Umrieme. To vieme vsetci. Niekto povie, zalozit rodinu, mat deti. Tie tiez umru o par desatroci. Takze aky to ma cele zmysel? Raz slnko vyhori a vsetko co tu kedy bolo skonci. Aj vase fotky. Aj keby viseli v neviemakej galerii. Odpoved je: "nema to samo o sebe ziadny zmysel. Zivot zmysel nema. Ty mu musis dat zmysel. A to bude zmyslom. Si tu pretoze si cez teba vesmir uvedomuje svoju existenciu. Keby nas nebolo, existenciu vsetkeho by si nemal kto uvedomovat. Si tu, aby si sa kochal krasou prirody a zamyslel sa, co je ta krasna tvoriva sila? Tolko roznorodosti a nikto nepozna stvoritela. A kaazdy ju mame v sebe. Sme jej sucastou. Si tu - aby si si toto uvedomil. Neuvedomely zivot ziadny zmysel nema. Fotografia ma zmysel, iba ak ju robis s laskou, citom a uvedomele. A tak je to so vsetkym. Si tu aby si sa tesil z hor, z jedla, z ovocia a zivota. A ked uz radost nepocitujes, je najvyssi cas nieco zmenit.
Zmyslom zivota je byt stastny...
 
Asti
2018-03-17 12:04:06+01
No dobre, tak aj môj názor zaznie. Dúfam, že som fórum čítal pozorne

Ja rád fotím ľudí. Niekedy je tá fotka sociálna, inokedy zmyselná, niekedy "len" dokument. Nechcem konkterizovať, ale nadávno som navštívil jednu príjemnú reštavráciu a viseli tam foto z roku myslím 1939 - 1945. Hmmm.
Sú tam aj fotografie ľudí.

A tu sa dostávam k podstate veci. Moja babička má rada fotky, ktoré si môže uchopiť do ruky.
A čo je pre starého človeka dôležité, keď prestáva rozumieť veciam, ktoré sa okolo neho dejú?
Možno je to práve minulosť, príjemné spomienky a staré foto

Toto nie je propagácia LOMOgrafie ani Hipster.
Jednoducho moje pocity......
Pekný víkend milé dámy a milý páni
 
fatality
2018-03-17 13:50:04+01
príspevok od: kubizmus
Aky ma podla vas v sucasnosti fotografia zmysel? Budem rad za vsetky nazory, pokojne sa rozpiste
celkom zaujimava tema(a uz duplom v mori ephoto balastu),tak nechapem kto a preco ta tak dominuskoval..
 
katarinabukerova
2018-03-29 11:55:32+02
Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie dotazníku k diplomovej práci. Ďakujem pekne za všetky odpovede

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePnrBs1WycsBEkJAcokCOTcc0yjeImgGQdkmSKPeyyHFQNRw/viewform
 
drotar
2018-04-24 00:41:07+02
Dnes som mal debatu s jednym fotografom ohladom hodnotenia fotografii. Debata celkom o nicom kedze dotycny fotograf sa prezentuje ako portretny fotograf s vlastnym stylom, ktory ani nevie pomenovat, ale pri tom na jeho fotogarfiach su hrube nedostatky v podobe vyrastajucich konarov z hlavy alebo hlava prerazena uholníkom. Chyby v kompozicii, ostreni. Cele si to obhajuje ze toto je jeho styl a nikoho do toho nic nieje. Ok ak to takto citi nemam k tomu viac co dodat. Na oplatku mi ohodnotil moje fotografie, kvety, hru so svetlami asi v tom style, ze tam neciti ziadny pribeh, ziadne emocie. V kontexte s tymto clankom by ma zaujimalo ako hodnotite fotografie ostatných. Na co davate najvecsiu vahu pri hodnoteni a ake kriteria musi fotka splnat aby sa vam pacila. Ja osobne nehladam vo fotkách ziedne pribehy ja fotku hodnotim iba ak ma na prvy pohlad zaujme. Ak mi nieco vrazi do oci. Potom si ju studujem a rozoberam po kuskoch. Samozrejem kazdy mame ine kriteria, iny cit, ine poziadavky ale aj fotografie ktore sa objavuju tu dokazuju ze tie dobre sa pacia vecsine.
 
Jaro Ondra
2018-04-24 02:41:39+02
príspevok od: drotar
Dnes som mal debatu s jednym fotografom ohladom hodnotenia fotografii. Debata celkom o nicom kedze dotycny fotograf sa prezentuje ako portretny fotograf s vlastnym stylom, ktory ani nevie pomenovat, ale pri tom na jeho fotogarfiach su hrube nedostatky v podobe vyrastajucich konarov z hlavy alebo hlava prerazena uholníkom. Chyby v kompozicii, ostreni. Cele si to obhajuje ze toto je jeho styl a nikoho do toho nic nieje. Ok ak to takto citi nemam k tomu viac co dodat. Na oplatku mi ohodnotil moje fotografie, kvety, hru so svetlami asi v tom style, ze tam neciti ziadny pribeh, ziadne emocie. V kontexte s tymto clankom by ma zaujimalo ako hodnotite fotografie ostatných. Na co davate najvecsiu vahu pri hodnoteni a ake kriteria musi fotka splnat aby sa vam pacila. Ja osobne nehladam vo fotkách ziedne pribehy ja fotku hodnotim iba ak ma na prvy pohlad zaujme. Ak mi nieco vrazi do oci. Potom si ju studujem a rozoberam po kuskoch. Samozrejem kazdy mame ine kriteria, iny cit, ine poziadavky ale aj fotografie ktore sa objavuju tu dokazuju ze tie dobre sa pacia vecsine.
A kde su tvoje fotografie rad by som si ich pozrel
 
drotar
2018-04-24 05:34:24+02
V mojom profile najdes.
 
mab
2018-04-24 20:26:46+02
príspevok od: drotar
Dnes som mal debatu s jednym fotografom ohladom hodnotenia fotografii. Debata celkom o nicom kedze dotycny fotograf sa prezentuje ako portretny fotograf s vlastnym stylom, ktory ani nevie pomenovat, ale pri tom na jeho fotogarfiach su hrube nedostatky v podobe vyrastajucich konarov z hlavy alebo hlava prerazena uholníkom. Chyby v kompozicii, ostreni. Cele si to obhajuje ze toto je jeho styl a nikoho do toho nic nieje. Ok ak to takto citi nemam k tomu viac co dodat. Na oplatku mi ohodnotil moje fotografie, kvety, hru so svetlami asi v tom style, ze tam neciti ziadny pribeh, ziadne emocie. V kontexte s tymto clankom by ma zaujimalo ako hodnotite fotografie ostatných. Na co davate najvecsiu vahu pri hodnoteni a ake kriteria musi fotka splnat aby sa vam pacila. Ja osobne nehladam vo fotkách ziedne pribehy ja fotku hodnotim iba ak ma na prvy pohlad zaujme. Ak mi nieco vrazi do oci. Potom si ju studujem a rozoberam po kuskoch. Samozrejem kazdy mame ine kriteria, iny cit, ine poziadavky ale aj fotografie ktore sa objavuju tu dokazuju ze tie dobre sa pacia vecsine.
možno k tomu ako to tu vyzeralo s hodnotením pred rokmi prečítaj komentáre tu: www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/189115/vietor-vo-vlasoch/?a=
.. a porovnať s diskusiami dnes na hocijakom foto-serveri...
 
Jubi
2018-04-24 22:24:34+02
Čo ja ti viem aký má zmysel??? Ale napríklad, dnes ráno som šiel skoršie do práce. Za zákrutou slnko + hmla + stromy. Proste klasický gýčik . Ale nebyť fotoaparátu a následnej fotky, a iba vďaka novým technológiam ktoré mi dovolia hneď po príchode do práce túto (pre mňa) krásu ukázať ostatným . A späť k pointe... Keby nebola fotografia tak to neviem správne popísať. Kresliť, maľovať neviem. Ale... Stačilo cvaknúť a môj pohľad a spomienka zostala zaznamenaná. Neskôr skončí ako obraz na stene a následne ako dar niekomu zo známych kto nefotí a nerozumie sa tak do toho a nevie aké to je už v dnešnej dobe ľahko zachytiteľné. Preto ho to o to viacej poteší.
 
drotar
2018-04-25 11:30:31+02
príspevok od: mab
možno k tomu ako to tu vyzeralo s hodnotením pred rokmi prečítaj komentáre tu: www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/189115/vietor-vo-vlasoch/?a=
.. a porovnať s diskusiami dnes na hocijakom foto-serveri...
Tak na tom odkaze sa neda precitat nic je tam iba fotografia.
 
poqy
2018-04-28 18:10:35+02
príspevok od: drotar
Tak na tom odkaze sa neda precitat nic je tam iba fotografia.
 
Ľuboš Capcara
2018-05-01 11:22:51+02
Ja sa prihovorím za krajinársku fotografiu. Pravda... neznášam skoré vstávanie no tento žáner ma k tomu donúti a vytiahne ma na miesta kde by som ako nefotograf pravdepodobne nikdy nezavítal. Celé je to pre mňa o tom byť von, v prírode. Koľko krát som šiel fotiť s vedomím, že nebude žiadny pekný západ slnka. Aj tak bolo, predpoveď neklamala.... ale šiel som von a nikdy som neľutoval aj keď som nespravil ani jeden záber. Lajky, followeri, subscriberi a neviem čo ešte je len vedľajší produkt
 
acton
2018-05-01 15:46:14+02
Aky zmysel ma farba na aute ked kludne moze byt zakladny sedy nater, auto splna funkciu aj bez farby... boli by vsetky auta sede a taky isty by bol zivot bez fotografii...
 
Ros
2018-10-19 10:37:12+02
príspevok od: kubizmus
Presne toto je pre mna definicia umeleckej fotografie... Ked som tvoril svoje fotografie hlavne krajinarske alebo nocne, spajalo sa to vzdy s istym dojmami, impresiami. Rad som doplnal popisy poetickymi textami. Tento celok mal divakovi navodit podobne myslienky a pocity ake som mal ja. Akoby to ani nebol zaznam obrazu, ale konkretneho dusevneho rozpolozenia...

Lenze ked sa pozriem na nasu fotogaleriu, tak mi to tak neprichodi ... Ci azda vsetci sa snazia povedat to iste stale rovnakymi prefarbenymi krajinkami? Alebo co nam chcu povedat autori obnazenych dievcat... tieto fotky sa opakuju akurat su obnazene striedavo rozne casti zenskeho tela. Zvieratka a gycove krajinky vo mne neevokuju velmi konkretne pocity. To ma zaujimalo, aky je zmysel tejto tvorby?
Myslím že som svoju odpoveď odflákol ,lebo som tvoju otázku nepochopil zobral som ju príliš všeobecne.
Možno je zmyslom zanechať stopu vo vlastnej rodinnej histórii prostredníctvom dokumentu.
Preto asi fotím ľudí a nefotím krajinky ,lebo v tomto zmysle ,nemajú pre mňa žiadnu výpovednú hodnotu .
Predstavujem si svojho vnuka, ktorý sa raz bude pozerať na svoju sexi babku keď mala 18 či na nahú fotku frajerky svojho pradeda a to najlepšie bude visieť na stene nášho interiéru a bude súčasťou jeho historie a vytvárať to jedinečné " genius loci"

 
Lukýsek
2018-10-29 23:46:34+01
príspevok od: kubizmus
Aky ma podla vas v sucasnosti fotografia zmysel? Budem rad za vsetky nazory, pokojne sa rozpiste
Ja fototenie milujem. Tak to má pre mňa veľmi citový význam. Pri fotení som ozaj šťastný. A čo sa týka vašej otázky že aký má v súčastnosti význam fotografie tak to je subjektívne od každého fotografa. Ja vo fotke vidím príbeh, ktorý mi pripomenie nejakú emóciu.
 
camelopardal
2018-10-30 06:39:24+01
je to jedna z mnohých oblasti činnosti v tvojom živote, ktorá teší tvojho ducha.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()