Hore
Fórum » Pokec
 

Aplikácia fotoaparát pre mobil

PPalo
2018-05-03 19:03:01+02
Pozdravujem. Mám mobil Samsung Galaxy S7 edge. Fotoaparát v tomto mobile má jednu nevýhodu, že vždy po štarte sa spustí do automatického režimu. Keď chcem fotografie ukladať aj do RAW formátu, tak musím v nastaveniach prepnúť do profesionálneho režimu. Niekedy, keď potrebujem niečo rýchlo zachytiť je táto cesta k nastaveniu dlhá. V nastaveniach som nenašiel žiadnu možnosť, kde by sa dalo zadefinovať, že po štarte chcem, aby fotoaparát nabehol v profesionálnom režime. Skúsil som už pár aplikácií, no reklamy nechcem. Viete doporučiť solídnu aplikáciu na fotoaparát do mobilu, ktorá ukladá fotografie do RAW súboru ? Môže byť aj platená.
 
jardodo
2018-05-04 09:19:50+02
príspevok od: PPalo
Pozdravujem. Mám mobil Samsung Galaxy S7 edge. Fotoaparát v tomto mobile má jednu nevýhodu, že vždy po štarte sa spustí do automatického režimu. Keď chcem fotografie ukladať aj do RAW formátu, tak musím v nastaveniach prepnúť do profesionálneho režimu. Niekedy, keď potrebujem niečo rýchlo zachytiť je táto cesta k nastaveniu dlhá. V nastaveniach som nenašiel žiadnu možnosť, kde by sa dalo zadefinovať, že po štarte chcem, aby fotoaparát nabehol v profesionálnom režime. Skúsil som už pár aplikácií, no reklamy nechcem. Viete doporučiť solídnu aplikáciu na fotoaparát do mobilu, ktorá ukladá fotografie do RAW súboru ? Môže byť aj platená.
Strata času. RAW z mobilu je vďaka malému snímaču iba na hranie. SW dnešných mobilov dokáže v automatickom režime vyťažiť z jpg maximum. Taká je moja skúsenosť...
 
PPalo
2018-05-04 16:53:26+02
príspevok od: jardodo
Strata času. RAW z mobilu je vďaka malému snímaču iba na hranie. SW dnešných mobilov dokáže v automatickom režime vyťažiť z jpg maximum. Taká je moja skúsenosť...
Ďakujem za reakciu. Stiahol som si bezplatný Lightroom CC. Aplikácia kompletne rieši celú úpravu fotografie a má vlastný fotoaparát. Na hranie je táto aplikácia ako stvorená...
 
PeCh
2018-05-04 20:37:19+02
Keď chceš niečo na hranie, skús Snapseed. Keď chcela aplikáciu na fotenie, tak skús Opencameru - kopec možností. Na druhú stranu mám skúsenosť, že najvhodnejšia aplikácia na fotenie je tá od výrobcu. Pri Samsungu máš zase ten problém, že nech si nainštalujte akúkoľvek apku, tak ti nebude fungovať rýchle spustenie dvojitým stlačením zapínacieho tlačítka. Oficiálna aplikácia (S8) zase ignoruje nastavenie apky pre Galériu a tvrdohlavo chce používať iba galériu od Samsungu.
 
Fatty
2018-05-12 09:00:54+02
príspevok od: jardodo
Strata času. RAW z mobilu je vďaka malému snímaču iba na hranie. SW dnešných mobilov dokáže v automatickom režime vyťažiť z jpg maximum. Taká je moja skúsenosť...
nedokáže.
taká je zase moja skúsenosť.
hlavne v kresbe je to veľmi vidieť, jpegy sú obvykle prehnane odšumované a tým ostrosť ide doprdele.
jpeg je proti rawu ako rozmachlený akvarel.
preto ja tvrdím že raw v smartfónoch sa oplatí.
a ak mám odporučiť app, tak ManualCamera je asi najlepšia.
 
kwido
2018-05-22 16:23:45+02
a ktora ManualCamera ? na google play je aplikacii s takym nazvom viac.
 
bobino38
2018-05-22 16:52:14+02
príspevok od: kwido
a ktora ManualCamera ? na google play je aplikacii s takym nazvom viac.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2
 
hitman22
2018-06-20 11:36:45+02
Fotit mobilem ať už sebelepším stojí za prd.
 
matio1213
2019-12-05 07:54:55+01
Tu najdes aplikacie na fotenie, ktore vedia automaticky do rawka aj robit - https://vosveteit.sk/toto-su-najlepsie-android-aplikacie-urcene-na-editaciu-fotografii-ktore-by-vam-nemali-chybat-v-smartfone/
 
matio1213
2019-12-05 07:58:06+01
Sory, zly link som dal, to boli na upravu fotografii, toto je na fotenie - https://vosveteit.sk/toto-su-najlepsie-android-aplikacie-pre-vas-smartfon-urcene-na-fotografovanie-poznate-niektoru-z-nich/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()