Hore
Fórum » Pokec
 

Mam problem s ktorym som sa este nestretol, neviem, co s tym.

jozkovicz
2019-10-30 23:47:06+01
Ahojte. Potreboval by som poradit. Ide o to, ze ak stiahnem jpeg fotku do pc, nasledne urobim zakladnu farebnu upravu v programe zoner, ale skusal som aj online editor, tak vysledna fotografia ktoru nahrajem na facebook, ebay, alebo do gmailu je farebne ina ako fotka, ktoru vidim v spominanych programoch. Fakt nechapem, kde je problem. Upravim fotku do zltohneda a na fb, ci ebay je do zelena. Skusil som este stiahnut novy zoner, ktory je na mesiac zadarmo, tak tam ten problem nemam. Fotku upravim do zltohneda a taka je aj na fb, ci ebay. Nikdy som sa s tym nestretol a neviem, co mam robit. Nepotrebujem nejaky plateny program , ked mi treba upravit 4-5 fotiek mesacne, aj to len zakladnu upravu vo farbach. Neviete, kde moze byt problem ? dakujem .. s pozdravom Jozko
 
Scout
2019-10-31 07:38:45+01
Môže robiť šarapatu aj farebný profil. Na internet je potrebné nahrávať v profile sRGB. Zároveň nie je dobré nahrávať veľké fotky, lebo potom si ich FB a podobné platformy zmenšia na požadovanú veľkosť podľa svojho algoritmu a to nerobí dobrotu.
Každopádne ak si vo svojom workflow nič nezmenil a začalo to robiť až teraz, tak to môže byť aj niečo úplne iné.
 
jozef84
2019-10-31 08:15:11+01
príspevok od: jozkovicz
Ahojte. Potreboval by som poradit. Ide o to, ze ak stiahnem jpeg fotku do pc, nasledne urobim zakladnu farebnu upravu v programe zoner, ale skusal som aj online editor, tak vysledna fotografia ktoru nahrajem na facebook, ebay, alebo do gmailu je farebne ina ako fotka, ktoru vidim v spominanych programoch. Fakt nechapem, kde je problem. Upravim fotku do zltohneda a na fb, ci ebay je do zelena. Skusil som este stiahnut novy zoner, ktory je na mesiac zadarmo, tak tam ten problem nemam. Fotku upravim do zltohneda a taka je aj na fb, ci ebay. Nikdy som sa s tym nestretol a neviem, co mam robit. Nepotrebujem nejaky plateny program , ked mi treba upravit 4-5 fotiek mesacne, aj to len zakladnu upravu vo farbach. Neviete, kde moze byt problem ? dakujem .. s pozdravom Jozko
Predpokladám rozdielne profily cmyk a rgb. Skontroluj si aký farebný profil máš nastavený v počítači a v akom ukladáš. Je tam možné ešte viac kombinácií. Mne sa tá hore cmyk-rgb ,javí ako najpravdepodobnejšia. Pri ukladaní zmenši rozmer - šírku, na rozmer monitora napr. full HD(cca 1920bodov) a zvoľ kvalitu čo najvyššiu(aby nedochádzalo k pixelizácii). Inak si to FCb, e-photo a pod. urobia za teba a výsledok je niekedy dosť zlý.
 
MaxGamut
2019-11-06 18:39:43+01
99% nato, ze si pomiesal sRGB a AdobeRGB.
Pouzitie sRGB profilu pre AdobeRGB data sposobuje zeleny ton.
Pouzitie AdobeRGB profilu pre sRGB data sposobuje cerveny ton.

Ty si upravoval v programe, ktory podporuje farebny management. Vacsina "negrafickych" aplikacii farebny management tvrdo ignoruje, t.j pouzije sRGB, aj ked je v obrazku prilozeny iny ICC profil.

Riesenie je jednoduche - prekonvertuj na sRGB. Najbeznejsi prepocet je Perceptual (=Photometric).
Specialne upozornujem - je rozdiel prekonvertovat na iny ICC profil alebo iba pridelit iny profil.


 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()