Hore
Fórum » Pokec
 

POZOR na podvody - osobná skúsenosť

durko
durko 2020-11-22 10:14:05+01
Dobrý deň,
Chcem sa s vami podeliť o moju poslednú skúsenosť s predajom fototechniky.
Pred nejakou dobou, cca pred mesiacom, som na bazár efota dal nejakú fototechniku, ktorú by som chcel predať. Po pár dňoch mi prišiel email, v angličtine, v správe boli niektoré veci z inzerátu a otázka či sú ešte dostupné. Začal som s dotyčným (volajme ho Tomas) komunikovať o spôsobe doručenia a platby. Chcel techniku poslať synovi do Česka a on mi pošle peniaze cez U.S. Bank. Tu som začal šípiť problém. Tomas chcel odomňa číslo účtu, kam mi pošle banka peniaze. Dal som mu číslo účtu, ktorý nepoužívam, nemám naň vystavenú kartu, mám tam len udržiavaciu sumu pár €. Krátko na to mi prišla konfirmácia z U.S. Bank o zložených peniazoch v prospech môjho účtu a mám poslať naskenovaný podací lístok s číslom zásielky a oni mi pošlú peniaze. Tá konfirmácia bola ale veľmi čudná a vŕtala mi v hlave. Jediný kontakt bol na us-bankmanagement.desk@usa.com. Nebolo tam ani len logo banky, čo je mimoriadne čudné. Začal som pátrať na internete a našiel som jednu krátku diskusiu, kde pán popisuje podobnú skúsenosť - predával foťák a presne ten istý scénár z júla 2020 (foťák poslať do synovi Rakúska a peniaze prídu z U.S. Bank), ešte aj záujemca si nechal hovoriť Tomáš. Tento pán poslal foťák ale s tým, že balík bude odoslaný po doručení peňazí na jeho účet. Priznám sa, neviem či taká služba existuje. Ale peniaze neprišli a foťák neodišiel. Toto ma utvrdilo v tom, že aj ja som urobil dobre, keď som nič neposielal. Aj keď som premýšlal, že pošlem nejakú pálenú tehlu , ale nakoniec som nechcel vyhadzovať peniaze len tak.
Chcem vás vyzvať - buďte opatrní a radšej byť paranoidný ako potom plakať nad stratenými peniazmi či technikou.
 
JohnNewton
2020-11-23 11:24:04+01
Žiaľ, nie všetko čo je dobrovoľné musí byť nutne dobré riešenie, občas to dokonca ani nie je možné
.Tá dobrovoľnosť u technológií je často daná nevedomosťou, ale aspoň neide o zdravie alebo život.
 
flapy
2020-11-25 08:36:19+01
príspevok od: JohnNewton
Ospravedlňujem sa za zámenu pojmov, ale prieskum nie je veštenie, má svoje pravidlá. Prvá vakcína bola použitá roku 1796, dosť dlhá príprava na začipovanie, nemyslíte ? Teda ak mám ja blízko myslením ku konšpiráciám. "Začipovaný" sú už všetci ktorí požívajú dnešné moderné technológie, a to úplne dobrovoľne . Kočner by Vám o tom vedel rozprávať No a samozrejme netýka sa to len učiteľov, Bukovský toho tiež vie natárať....
A prečo to objednávateľov zaujíma, veď je to prirodzené, kto má najväčší vplyv na vedomosti našich detí ?
Ak tvrdíš že niekto tára , tak to dokáž a zdokladuj to.V opačnom prípade táraš aj ty.
 
JohnNewton
2020-11-26 12:09:05+01
príspevok od: flapy
Ak tvrdíš že niekto tára , tak to dokáž a zdokladuj to.V opačnom prípade táraš aj ty.
Myslíš, Bukovského, no táranín v tých videách je za vagón, napr. 1 vlna nie je, (ako to že už je druhá), Listerin účinnejší ako rúško,(výrobca to popiera), pri plošnom testovaní hrozí 140 000 falošne pozitývnych (to video musel zmazať) atď.....za vagón nezmyslov
na pokračovanie
 
markato1
2020-11-27 12:42:48+01
príspevok od: JohnNewton
Myslíš, Bukovského, no táranín v tých videách je za vagón, napr. 1 vlna nie je, (ako to že už je druhá), Listerin účinnejší ako rúško,(výrobca to popiera), pri plošnom testovaní hrozí 140 000 falošne pozitývnych (to video musel zmazať) atď.....za vagón nezmyslov
na pokračovanie
bukovsky je sam o sebe tragedia,ale nechajme politiku tam kde je ,nekazme si forum
 
JohnNewton
2020-11-27 14:55:53+01
príspevok od: markato1
bukovsky je sam o sebe tragedia,ale nechajme politiku tam kde je ,nekazme si forum
Pravdu máš
 
adam99
2020-11-27 17:19:35+01
týpek varuje pred podvodníkmi a vy tu preberáte celoplošné testovanie, vakcíny, čipy, Bukovského...

dobre vám to tu kúruje
 
seifi
2020-11-27 20:34:36+01
príspevok od: adam99
týpek varuje pred podvodníkmi a vy tu preberáte celoplošné testovanie, vakcíny, čipy, Bukovského...

dobre vám to tu kúruje
nezabúdaj, nielen chlebom je človek živý ...
 
JohnNewton
2020-11-28 06:12:06+01
príspevok od: adam99
týpek varuje pred podvodníkmi a vy tu preberáte celoplošné testovanie, vakcíny, čipy, Bukovského...

dobre vám to tu kúruje
Stále sa bavíme o naivite a z toho vyplývajucou náchylnosťou naletieť

na podvod, hoc aj veľmi primitívny. 100 x opakovaný.
 
juraj07
2020-12-01 08:31:36+01
Mne ked som predaval objektiv asi pred pol rokom, sa ozvala nejaka Marketa Binderova z Kijeva... Suhlasil som, ze jej ho poslem, az mi pristanu krachy na ucte. Dal som je cislo uctu a do hodiny mi prisli asi 3 fejkove maily akoze od National Bank od Ukrajine, tak uz som vedel, ktora bije. Pisali mi, ze dotycna mi zaslala peniaze (o 20 € viac ako som chcel) a ze su viazane v ich banke a odblokuju mi ich, ked im oskenujem postovy doklad o odoslani balika. Rozbalil som čipsy a cakal ako bude pokracovat predstavenie.... Asi o dva dni sa ozvala fotografka Marketa, ci som jej uz poslal objektiv, ze ona mi uz peniaze poslala. Ja, ze na ucet mi zatial nic neprislo. Ona, ze ci si necitam maily, ze mi uz prisli 3 maily od jej banky, kde mam instrukcie co mam robit (zaujimave, ako presne vedela o postupe banky). Ja som sa spytal, či mysli tie maily, kde mi pisala pod menom Bank of Ukraine? Viac sa neozvala...
Inak tu sa rozobera nieco podobne, asi je to ta ista mafia, len stale srieda mena: https://zive.aktuality.sk/diskusia/51353/zahranicny-podvodnik-nasiel-aj-slovensky-bazar/
 
miro.vallo
2020-12-02 11:03:24+01
Toto je este nic. Su aj sofistikovanejsie podvody. Ozve sa ti zaujemca/scammer - das mu svoje cislo uctu. Pridu ti realne peniaze na ucet, mozno aj viac. Na zaklade coho posles scammerovi tovar. Ale peniaze ti tam nedal scammer, ale iny oklamany zaujemca o iny tovar v podobnej cene v inom inzerate od scammera, ktoremu scammer poslal tvoje cislo uctu, ako svoje cislo. Tebe sa ozve iny oklamany zaujemca, ze nedostal iny tovar, nech vratis peniaze. Ma tvoje cislo uctu a budes mu musiet vratit peniaze a tovar je uz fuc tiez....
 
jozef84
2020-12-02 16:29:07+01
príspevok od: miro.vallo
Toto je este nic. Su aj sofistikovanejsie podvody. Ozve sa ti zaujemca/scammer - das mu svoje cislo uctu. Pridu ti realne peniaze na ucet, mozno aj viac. Na zaklade coho posles scammerovi tovar. Ale peniaze ti tam nedal scammer, ale iny oklamany zaujemca o iny tovar v podobnej cene v inom inzerate od scammera, ktoremu scammer poslal tvoje cislo uctu, ako svoje cislo. Tebe sa ozve iny oklamany zaujemca, ze nedostal iny tovar, nech vratis peniaze. Ma tvoje cislo uctu a budes mu musiet vratit peniaze a tovar je uz fuc tiez....
Hmmm, sofistikované...
 
blahoslav J B Art
2020-12-02 16:59:21+01
príspevok od: jozef84
Hmmm, sofistikované...
preto treba predavat za specificku cenu ... napr. objektiv za 254,20Eur a nie za 250 eur ... a potom si pockat na presnu sumu na ucte
 
Pakro
2020-12-02 18:03:09+01
Na podobnych zaujiemcov o moju fototechniku som tiez natrafil a dokonca banka na ktoru ich email a ziadost o oskenovanie zasielkoveho listu odkazoval bola banka ktore realne zrejme existovala, napriek tomu som s nimi dohodu zrusil a nic neposielal. Dal som im ponuku, peniaze poslite priamo na ucet a po obdrzani vam techniku zaslem alebo si pre nu pridite osobne, ak ani jedno ani druhe tak debate je koniec
 
seifi
2020-12-02 18:36:24+01
už komunikácia s takýmito ľuďmi je chodenie po tenkom ľade, bo neviete, čo z tej korešpodencie na vás vytiahnu ; škoda prísť o zdravý spánok čo aj na týždeň na dva
 
vlados
2020-12-02 18:42:29+01
príspevok od: blahoslav J B Art
preto treba predavat za specificku cenu ... napr. objektiv za 254,20Eur a nie za 250 eur ... a potom si pockat na presnu sumu na ucte
to nie je riesenie, lebo scammer si vypyta tiez rovnaku sumu od toho dalsieho ...... riesenie by bolo vyziadanie spravy pre prijimatela v platobnom prikaze v konkretnom zneni. napr : adresa na zaslatie balika.....
 
parkie
2020-12-02 19:11:21+01
Najlepsie riesenie sa mi potom zda naozaj iba osobne alebo na dobierku
 
jozef84
2020-12-03 12:06:00+01
príspevok od: parkie
Najlepsie riesenie sa mi potom zda naozaj iba osobne alebo na dobierku
Ja to vždy takto riešim - dobierka, alebo osobne. Žiadne dopredu peniaze, alebo dopredu peniaze na poštovné z dôvodu akože možného neprevzatia dobierky. Toto riziko musí musí zniesť predávajúci.
 
paldixy
2020-12-04 13:08:27+01
príspevok od: durko
Dobrý deň,
Chcem sa s vami podeliť o moju poslednú skúsenosť s predajom fototechniky.
Pred nejakou dobou, cca pred mesiacom, som na bazár efota dal nejakú fototechniku, ktorú by som chcel predať. Po pár dňoch mi prišiel email, v angličtine, v správe boli niektoré veci z inzerátu a otázka či sú ešte dostupné. Začal som s dotyčným (volajme ho Tomas) komunikovať o spôsobe doručenia a platby. Chcel techniku poslať synovi do Česka a on mi pošle peniaze cez U.S. Bank. Tu som začal šípiť problém. Tomas chcel odomňa číslo účtu, kam mi pošle banka peniaze. Dal som mu číslo účtu, ktorý nepoužívam, nemám naň vystavenú kartu, mám tam len udržiavaciu sumu pár €. Krátko na to mi prišla konfirmácia z U.S. Bank o zložených peniazoch v prospech môjho účtu a mám poslať naskenovaný podací lístok s číslom zásielky a oni mi pošlú peniaze. Tá konfirmácia bola ale veľmi čudná a vŕtala mi v hlave. Jediný kontakt bol na us-bankmanagement.desk@usa.com. Nebolo tam ani len logo banky, čo je mimoriadne čudné. Začal som pátrať na internete a našiel som jednu krátku diskusiu, kde pán popisuje podobnú skúsenosť - predával foťák a presne ten istý scénár z júla 2020 (foťák poslať do synovi Rakúska a peniaze prídu z U.S. Bank), ešte aj záujemca si nechal hovoriť Tomáš. Tento pán poslal foťák ale s tým, že balík bude odoslaný po doručení peňazí na jeho účet. Priznám sa, neviem či taká služba existuje. Ale peniaze neprišli a foťák neodišiel. Toto ma utvrdilo v tom, že aj ja som urobil dobre, keď som nič neposielal. Aj keď som premýšlal, že pošlem nejakú pálenú tehlu , ale nakoniec som nechcel vyhadzovať peniaze len tak.
Chcem vás vyzvať - buďte opatrní a radšej byť paranoidný ako potom plakať nad stratenými peniazmi či technikou.
Nebojte sa nie Ste paranoidný a keby Ste aj aj mal takéto pocity nie je to vôbec zdravotný problém . V dnešnej dobe sú podvody bežnou praxou. Mám niečo podobné. Z Bazošu som so objednal objektív, ktorý mi síce prišiel zaplatil som zaň 70 euro a bol pokazený. Meno odosielateľa som reklamoval, všetko poprel, vraj bolo všetko bolo v poriadku. No nebolo. Odvtedy. Len osobné preskúšanie, neposielať nikde žiadne peniaze a tobôž už nie cez nejakú banku a podávať svoj účet dokonca. Žiadna banka Vás nepožiada o uvedenie svojho účtu. Najlepšie je všetko kúpiť v kamennej predajni.
 
om1ci
2020-12-05 08:54:40+01
príspevok od: paldixy
Nebojte sa nie Ste paranoidný a keby Ste aj aj mal takéto pocity nie je to vôbec zdravotný problém . V dnešnej dobe sú podvody bežnou praxou. Mám niečo podobné. Z Bazošu som so objednal objektív, ktorý mi síce prišiel zaplatil som zaň 70 euro a bol pokazený. Meno odosielateľa som reklamoval, všetko poprel, vraj bolo všetko bolo v poriadku. No nebolo. Odvtedy. Len osobné preskúšanie, neposielať nikde žiadne peniaze a tobôž už nie cez nejakú banku a podávať svoj účet dokonca. Žiadna banka Vás nepožiada o uvedenie svojho účtu. Najlepšie je všetko kúpiť v kamennej predajni.
ja som takto poslal objektiv jednemu chlapikovi z Pukanca, David Puchovsky, aj tu mal svoj ucet. Objektiv bol OK, okrem toho ze pri zoomovani zadrhaval...
dohodli sme sa ze nech si ho odskusa a potom nech mi posle na ucet 20-30 EU..ako sa rozhodne.
Objektiv dostal, podakoval a peniaze neposlal. Vysmial sa mi ako som naivny.
 
francesco
2020-12-05 12:48:16+01
príspevok od: om1ci
ja som takto poslal objektiv jednemu chlapikovi z Pukanca, David Puchovsky, aj tu mal svoj ucet. Objektiv bol OK, okrem toho ze pri zoomovani zadrhaval...
dohodli sme sa ze nech si ho odskusa a potom nech mi posle na ucet 20-30 EU..ako sa rozhodne.
Objektiv dostal, podakoval a peniaze neposlal. Vysmial sa mi ako som naivny.
Tak to si narazil na magora. Je to skoda takejto skusenosti, potom nikto nikomu neveri. Ja som kopec veci predal aj kupil a velakrat aj s platbou vopred a nikdy nebol problem. Nehadzal by som vsetkych do jedneho vreca. Naposledy som predaval objektiv a kym si ho chalan skusal odbehol som si do obchodu, normalne nechapal .
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()