Hore
Fórum » Pokec
 

POZOR na podvody - osobná skúsenosť

durko
durko 2020-11-22 10:14:05+01
Dobrý deň,
Chcem sa s vami podeliť o moju poslednú skúsenosť s predajom fototechniky.
Pred nejakou dobou, cca pred mesiacom, som na bazár efota dal nejakú fototechniku, ktorú by som chcel predať. Po pár dňoch mi prišiel email, v angličtine, v správe boli niektoré veci z inzerátu a otázka či sú ešte dostupné. Začal som s dotyčným (volajme ho Tomas) komunikovať o spôsobe doručenia a platby. Chcel techniku poslať synovi do Česka a on mi pošle peniaze cez U.S. Bank. Tu som začal šípiť problém. Tomas chcel odomňa číslo účtu, kam mi pošle banka peniaze. Dal som mu číslo účtu, ktorý nepoužívam, nemám naň vystavenú kartu, mám tam len udržiavaciu sumu pár €. Krátko na to mi prišla konfirmácia z U.S. Bank o zložených peniazoch v prospech môjho účtu a mám poslať naskenovaný podací lístok s číslom zásielky a oni mi pošlú peniaze. Tá konfirmácia bola ale veľmi čudná a vŕtala mi v hlave. Jediný kontakt bol na us-bankmanagement.desk@usa.com. Nebolo tam ani len logo banky, čo je mimoriadne čudné. Začal som pátrať na internete a našiel som jednu krátku diskusiu, kde pán popisuje podobnú skúsenosť - predával foťák a presne ten istý scénár z júla 2020 (foťák poslať do synovi Rakúska a peniaze prídu z U.S. Bank), ešte aj záujemca si nechal hovoriť Tomáš. Tento pán poslal foťák ale s tým, že balík bude odoslaný po doručení peňazí na jeho účet. Priznám sa, neviem či taká služba existuje. Ale peniaze neprišli a foťák neodišiel. Toto ma utvrdilo v tom, že aj ja som urobil dobre, keď som nič neposielal. Aj keď som premýšlal, že pošlem nejakú pálenú tehlu , ale nakoniec som nechcel vyhadzovať peniaze len tak.
Chcem vás vyzvať - buďte opatrní a radšej byť paranoidný ako potom plakať nad stratenými peniazmi či technikou.
 
om1ci
2020-12-05 14:27:17+01
príspevok od: francesco
Tak to si narazil na magora. Je to skoda takejto skusenosti, potom nikto nikomu neveri. Ja som kopec veci predal aj kupil a velakrat aj s platbou vopred a nikdy nebol problem. Nehadzal by som vsetkych do jedneho vreca. Naposledy som predaval objektiv a kym si ho chalan skusal odbehol som si do obchodu, normalne nechapal .
samozrejme, toto bol jediny pripad, kopu inych skusenosti mam pozitivnych...ale vzdy sa najde jeden exot.
 
flapy
2020-12-06 06:33:29+01
Možno by bolo vhodné pri uvedení inzerátu uviesť upozornenie ,že predaj predmetu(tovaru) platí len na území Česka a Slovenska.Mne sa to ujalo.Pred tým som mal "záujemcov " zo Srbska,Anglicka,Usa,Holandska....a ďalších krajín.Bolo ich asi dvanásť.Po uvedení upozornenia mám pokoj.
 
kacko
2020-12-06 09:16:04+01
príspevok od: flapy
Možno by bolo vhodné pri uvedení inzerátu uviesť upozornenie ,že predaj predmetu(tovaru) platí len na území Česka a Slovenska.Mne sa to ujalo.Pred tým som mal "záujemcov " zo Srbska,Anglicka,Usa,Holandska....a ďalších krajín.Bolo ich asi dvanásť.Po uvedení upozornenia mám pokoj.
Predaval som vybavu vzdy iba v zahranici konkretne do Anglicka a vzdy bez problemov. Platia postovne a vsetko to prebehne bezproblemovo. Cenu urcuju az ked im pride tovar ktory predavate.
BPM Brighton.
Dali mi asi o 30% viac ako mi za tu techniku nukali v Nemecku.
 
Fuser
2020-12-07 12:14:23+01
Celkom zaujimavy clanok o inom internetovom zlodejstve, ...

https://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/61113-smelina-v-casech-hojnosti-aneb-proc-si-nekoupime-hezke-veci
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()