Hore
Fórum » Pokec
 

Cena za produkt foto

Mimo Krištof
2021-04-06 13:14:05+02
Ahojte, mam požiadavku fotit nove vyrobky pre jednu firmu, ide o vyrobky z dreva, stoly väčšie i menšie.
Netuším čo si za také niečo vypýtať.
Potreba bude možno 5 foto na produkt.
Poradíte?
Nejedná sa o veľkú firmu ale o šikovného živnostníka.
Nechcem pýtať veľa.
Ale ani zadarmo to robit asi nie je dobrý nápad.
Vďaka.
 
kevo7
2021-04-06 13:37:13+02
Podobná téma tu už bola, možno ti to pomôže i keď tam cena za produkt foto nie je
www.ephoto.sk/forum/28/13168/cena-za-fotenie/
 
Mimo Krištof
2021-04-06 15:04:40+02
príspevok od: kevo7
Podobná téma tu už bola, možno ti to pomôže i keď tam cena za produkt foto nie je
www.ephoto.sk/forum/28/13168/cena-za-fotenie/
Vďaka, aspoň nieco

 
gytheio
2021-04-06 15:59:03+02
Kedze si nikdy predtym nerobil produktovu fotografiu navrhni muz ze prva sada bude zadarmo a ked bude spokojny dohodnete sa. Pytat si peniaze ked si nikdy nic podobne nerobil je hlupost. Alebo aspom mu navrhni, ze ked budu fotky hotove potom sa dohodnete.
Neviem ci disponujes fotostudiom alebo kde to chces fotit... stolicka nie je portretna fotografia.
Volakedy ked som fotil produktovu fotografiu som si pytal100 eur za sadu 20 fotografii, ale nikdy som nefotil nabytok nic velke, iba sperky a Swarovskeho.
 
seifi
2021-04-06 17:44:03+02
Asi tak. Nevieš čo z toho vylezie. Zoberieš peniaze, ak uvidíš v jeho pohľade, že tak si to nepredstavoval ? A potom o týždeň o dva si povieš, že si na to mal ísť úplne inak. Rob tak, aby si bol sám so sebou spokojný. Ak by si mu predložil tvoje práce , čosi fotené predtým, povedal mu o svojej predstave, tak sa možno dá dohodnúť. Ale sám nevieš, ako to dopadne. Skôr by som od teba čakal otázku, či ty niekto nevie poradiť, ako na to .
 
gytheio
2021-04-06 18:31:16+02
príspevok od: seifi
Asi tak. Nevieš čo z toho vylezie. Zoberieš peniaze, ak uvidíš v jeho pohľade, že tak si to nepredstavoval ? A potom o týždeň o dva si povieš, že si na to mal ísť úplne inak. Rob tak, aby si bol sám so sebou spokojný. Ak by si mu predložil tvoje práce , čosi fotené predtým, povedal mu o svojej predstave, tak sa možno dá dohodnúť. Ale sám nevieš, ako to dopadne. Skôr by som od teba čakal otázku, či ty niekto nevie poradiť, ako na to .
Ved on to pisal stylom, ze uz ma predstavu len nevie kolko za to. Neviem ci vobec vie do coho ide, to nie je fotit Anicku ktorej sa to urcite bude pacit nech to je ake chce. Odfotit stolicku na reklamu znamena odfotit ju tak dobre aby sa predavala. Ta stolicka musi vyzerat lepsie na tej fotografii ako Anicka. Zakaznik tu stolicku kupi alebo nekupi iba na zaklade toho ako dobre bude odfotena. Spekulovat uz dopredu o cene je uplne mimo.
 
Rofo
2021-04-06 19:01:43+02
Tak trosku mimo otazku, ale obsahovo to suvisi Citam ze rozne stoliky treba fotit a tak som si spomenul na Ikeu. Ma tisicky produktovych fotiek nabytku. Ale co je zaujimave, od roku 2014 pre ich katalogy nefoti ziaden fotograf. Vsetky fotky v katalogoch su generovane, ziadne fotenie. https://www.goodhousekeeping.com/home/a25588/ikea-catalog-cgi/
Uz to robi aj Nike, rozne automobilky a postupne sa to rozrasta. Takze kto sa chce vazne
zaoberat produktovou fotografiou ked sa zameria na generovanie (CGI) bude mat v blizkej buducnosti velku vyhodu.
 
gytheio
2021-04-06 19:32:08+02
príspevok od: Rofo
Tak trosku mimo otazku, ale obsahovo to suvisi Citam ze rozne stoliky treba fotit a tak som si spomenul na Ikeu. Ma tisicky produktovych fotiek nabytku. Ale co je zaujimave, od roku 2014 pre ich katalogy nefoti ziaden fotograf. Vsetky fotky v katalogoch su generovane, ziadne fotenie. https://www.goodhousekeeping.com/home/a25588/ikea-catalog-cgi/
Uz to robi aj Nike, rozne automobilky a postupne sa to rozrasta. Takze kto sa chce vazne
zaoberat produktovou fotografiou ked sa zameria na generovanie (CGI) bude mat v blizkej buducnosti velku vyhodu.
Je tam jasne napisane, ze 75% a nie vsetko.
 
Rofo
2021-04-06 19:49:37+02
príspevok od: gytheio
Je tam jasne napisane, ze 75% a nie vsetko.
No to bol rok 2014 ten clanok, vtedy s tým začínali. Teraz sú už omnoho ďalej. Majú na fotkách aj vygenerovanú influencerku ktorá propaguje ich produkty. Žiadna modelka, ani herečka. Neexistuje, je vygenerovaná
https://www.diyphotography.net/the-person-in-ikeas-latest-ad-is-a-hyper-realistic-cgi-model/
https://www.instagram.com/imma.gram/
 
gytheio
2021-04-06 20:00:50+02
príspevok od: Rofo
No to bol rok 2014 ten clanok, vtedy s tým začínali. Teraz sú už omnoho ďalej. Majú na fotkách aj vygenerovanú influencerku ktorá propaguje ich produkty. Žiadna modelka, ani herečka. Neexistuje, je vygenerovaná
https://www.diyphotography.net/the-person-in-ikeas-latest-ad-is-a-hyper-realistic-cgi-model/
https://www.instagram.com/imma.gram/
Vizualizacie sa robili odkedy je Photoshop, poznam slovenskych dizajnerov ktori navrhovali nabytok a este ani nebol vyrobeny uz bol v katalogu. To bolo este pred rokom 2000 ale to aj bolo vidno, ze je to vizualizacia. Pocitam, ze Ikea musi vela toho aj nafotit, videl som vela ich katalogov kde bolo vsetko nafotene. V Nemecku kazdy tyzden pride do shranky naozaj vela katalogov od nabytku oblecenia potraviny... vsetko je poctivo nafotene. Je tu vela inzeratov, ze hladaju produktoveho fotografa, este vela rokov bude fungovat toto remeslo.
 
gytheio
2021-04-06 21:13:30+02
Takze Livio predsa opusta Vlha Team.
 
Mimo Krištof
2021-04-07 08:40:15+02
Vďaka za odpovede
Samozrejme som mu už fotil prvy produkt zadarmo.
Keďže sa mu to páčilo a chce fotiť ďalsie a ďalšie, myslim si že otázka ceny je na mieste.
Nebudem predsa chodiť k nemu pravidelne fotiť zdarma
 
gytheio
2021-04-07 09:01:24+02
príspevok od: Mimo Krištof
Vďaka za odpovede
Samozrejme som mu už fotil prvy produkt zadarmo.
Keďže sa mu to páčilo a chce fotiť ďalsie a ďalšie, myslim si že otázka ceny je na mieste.
Nebudem predsa chodiť k nemu pravidelne fotiť zdarma
Ked bol spokojny potom vsetko ok. Cenu... to sa musis naucit o tom hovorit, na kolko sa cenis.
 
Mimo Krištof
2021-04-07 09:01:42+02
Včera som mu fotil dalsie, chcel ich fotoť u seba a nechce ťažké stoly prenášať do ateliéru. U seba v dielni ma total vsetko zaprášené tak som vymyslel že budeme fotiť vonku a ako pozadie použijeme kmene stromov z neďalekej píly, co sa myslím hodí k výrobkom z dreva. A počkali sme si na podvečerné svetlo.
Z výsledku bol dosť nadšený. Jedna z fotiek na ukážku.
 
Rofo
2021-04-07 11:09:09+02
príspevok od: Mimo Krištof
Včera som mu fotil dalsie, chcel ich fotoť u seba a nechce ťažké stoly prenášať do ateliéru. U seba v dielni ma total vsetko zaprášené tak som vymyslel že budeme fotiť vonku a ako pozadie použijeme kmene stromov z neďalekej píly, co sa myslím hodí k výrobkom z dreva. A počkali sme si na podvečerné svetlo.
Z výsledku bol dosť nadšený. Jedna z fotiek na ukážku.
Hodí sa to samozrejme. Je to pekné. Ale je to pozadie aj dosť rušivé, viac sa pozerám na fotku ako celok ako na ten stolík. Lebo o ten stolík ide. No ale kedˇsa to jemu páči, tak nech platí Veď on to bude predávať. Tak napíš potom ako to dopadlo a akú cenu ti akceptoval
 
Mimo Krištof
2021-04-07 11:17:22+02
Jasné ten stolík samotný takto až tak nekričí, preto je nafotený z viacerých pohľadov kde vyniknú detaily a pozadie je viac stmavené .
 
francesco
2021-04-07 22:40:16+02
Jeden stol vonku nafotit mozes v ramci nejakeho promo. Ale produktova fotka to nie je. Bude ine rocne obdobie, pocasie, odvezu ti pozadie atd. Plus ten bokeh no neviem. Mozno vec vkusu ale do katalogu to asi nie. Inak ani wb mi nesedi. S nabytkom je kopec prace, potrebujes miesto a nanosis sa. Navyse ak je farebny treba co najvernejsie trafit farebne vyvazenie. Idealne ak je aj fotka z prostredia kde ma sluzit. Fotievam zachranovany nabytok a celkom pracne. Ked to budes robit lacno rychlo stratis motivaciu.
 
Mimo Krištof
2021-04-08 07:45:39+02
príspevok od: francesco
Jeden stol vonku nafotit mozes v ramci nejakeho promo. Ale produktova fotka to nie je. Bude ine rocne obdobie, pocasie, odvezu ti pozadie atd. Plus ten bokeh no neviem. Mozno vec vkusu ale do katalogu to asi nie. Inak ani wb mi nesedi. S nabytkom je kopec prace, potrebujes miesto a nanosis sa. Navyse ak je farebny treba co najvernejsie trafit farebne vyvazenie. Idealne ak je aj fotka z prostredia kde ma sluzit. Fotievam zachranovany nabytok a celkom pracne. Ked to budes robit lacno rychlo stratis motivaciu.
Ahoj, dik za koment.
Keby išlo o 1 stôl neriešim.
Chlapec to chce pravidelnejšie ako píšem hore.
Chodil by si niekomu pravidelne fotiť zdarma?
Viem že to nie je ideálne na fotku ale koncept sa mi páči takto a jemu ešte viac.
A je to niečo iné, nie tradičná suchá fotka stola v miestnosti z katalôgu.
No nehovorím že takto to budem fotiť stále, ale keď sa mu to momentálne takto páči ... plus sú tie stoly samozrejme nafotené viackrát kde vidno detaily a tak.
Ale keď dáš link na tvoje fotky nábytkov veľmi rád sa inšpirujem a priučím samozrejme.


 
gytheio
2021-04-08 08:43:07+02
príspevok od: Mimo Krištof
Ahoj, dik za koment.
Keby išlo o 1 stôl neriešim.
Chlapec to chce pravidelnejšie ako píšem hore.
Chodil by si niekomu pravidelne fotiť zdarma?
Viem že to nie je ideálne na fotku ale koncept sa mi páči takto a jemu ešte viac.
A je to niečo iné, nie tradičná suchá fotka stola v miestnosti z katalôgu.
No nehovorím že takto to budem fotiť stále, ale keď sa mu to momentálne takto páči ... plus sú tie stoly samozrejme nafotené viackrát kde vidno detaily a tak.
Ale keď dáš link na tvoje fotky nábytkov veľmi rád sa inšpirujem a priučím samozrejme.


Malo by to byt fotene v interieri, najlepsie biele pozadie. To drevo to cele znehodnocuje. Tiez si pozri videa retus produktovej fotografie.
 
Mimo Krištof
2021-04-08 09:11:22+02
príspevok od: gytheio
Malo by to byt fotene v interieri, najlepsie biele pozadie. To drevo to cele znehodnocuje. Tiez si pozri videa retus produktovej fotografie.
Dik za rady
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()