Hore
Fórum » Pokec
 

Ideme na Ukrajinu!

Marcel Rebro
2023-03-15 08:14:34+01
Ahojte priatelia. Minulý rok, keď vojna na Ukrajine začala, som bol v ruskej tundre s mojimi priateľmi Nencami. Viac ako rok som váhal, či na Ukrajinu vôbec ísť. Je mi jasné, že môj projekt NENCI by tým dostal stopku na neurčito.

Nakoniec sme sa ale s Garikom rozhodli, že do toho ideme. O pár dní vyrážame do Chersonu. Chceme sa primárne zamerať na nepriame obete vojny - ženy a deti, vdovy a siroty. Ale samozrejme aj obrancov nezávislosti nášho suseda. Chceme fotiť a rozprávať sa. A sprostredkovať to vám. Tak ako to sme to robili vždy a robíme.

Ale nechceme na Ukrajinu prísť s prázdnymi rukami. Obraciame sa preto na vás s prosbou o pomoc, podporu, radu kamaráti. Ak by ste vedeli prispieť svojou troškou budeme radi. Prepravne sme limitovaní kapacitou nášho auta, takže zháňame podľa možnosti málo objemné a užitočné veci, ako napríklad :
- zdravotnícky materiál ... turnikety, chest sealy, hemostatické obväzy. Skrátka veci do IFAKu, alebo aj komplet IFAKy. Prosím nie autolekárničky.
- power banky ... vieme že vojaci na fronte ich ocenia.
- drony ... hocijaké, funkčné. Míňajú sa im rýchlo.
- spacáky, taktické rukavice, sluchátka

Ak máte podobné veci "nadbytočné" resp. viete poradiť, kde by sme ich vedeli za rozumnú cenu zaobstarať, prosím kontaktujte nás. Ak máte iné nápady budeme vďační.

A ak by ste chceli náš projekt podporiť finančne, tu sú čísla účtov :
SK45 1100 0000 0029 3637 7971 (TABA)
SK90 0200 0000 0045 8690 7555 (VUB)
SK81 8360 5207 0042 0682 5081 (mBank)
CZ04 0800 0000 0028 0146 1033 (Česká sporiteľňa)

Ďakujeme
Marcel, marcel@rebro.sk, +421 903705083
Garik, avanesian.garik@gmail.com, +420 602262006

PS : ďakujeme TV Markíza za pomoc s akreditáciou!
 
MagickVamp
2023-03-15 08:26:16+01
príspevok od: Marcel Rebro
Ahojte priatelia. Minulý rok, keď vojna na Ukrajine začala, som bol v ruskej tundre s mojimi priateľmi Nencami. Viac ako rok som váhal, či na Ukrajinu vôbec ísť. Je mi jasné, že môj projekt NENCI by tým dostal stopku na neurčito.

Nakoniec sme sa ale s Garikom rozhodli, že do toho ideme. O pár dní vyrážame do Chersonu. Chceme sa primárne zamerať na nepriame obete vojny - ženy a deti, vdovy a siroty. Ale samozrejme aj obrancov nezávislosti nášho suseda. Chceme fotiť a rozprávať sa. A sprostredkovať to vám. Tak ako to sme to robili vždy a robíme.

Ale nechceme na Ukrajinu prísť s prázdnymi rukami. Obraciame sa preto na vás s prosbou o pomoc, podporu, radu kamaráti. Ak by ste vedeli prispieť svojou troškou budeme radi. Prepravne sme limitovaní kapacitou nášho auta, takže zháňame podľa možnosti málo objemné a užitočné veci, ako napríklad :
- zdravotnícky materiál ... turnikety, chest sealy, hemostatické obväzy. Skrátka veci do IFAKu, alebo aj komplet IFAKy. Prosím nie autolekárničky.
- power banky ... vieme že vojaci na fronte ich ocenia.
- drony ... hocijaké, funkčné. Míňajú sa im rýchlo.
- spacáky, taktické rukavice, sluchátka

Ak máte podobné veci "nadbytočné" resp. viete poradiť, kde by sme ich vedeli za rozumnú cenu zaobstarať, prosím kontaktujte nás. Ak máte iné nápady budeme vďační.

A ak by ste chceli náš projekt podporiť finančne, tu sú čísla účtov :
SK45 1100 0000 0029 3637 7971 (TABA)
SK90 0200 0000 0045 8690 7555 (VUB)
SK81 8360 5207 0042 0682 5081 (mBank)
CZ04 0800 0000 0028 0146 1033 (Česká sporiteľňa)

Ďakujeme
Marcel, marcel@rebro.sk, +421 903705083
Garik, avanesian.garik@gmail.com, +420 602262006

PS : ďakujeme TV Markíza za pomoc s akreditáciou!
Drzim vam palce. Dufam, ze to v zdravi prezijete, kiez by ludi ako vy, bolo viac.
 
Marcel Rebro
2023-03-15 08:39:04+01
príspevok od: MagickVamp
Drzim vam palce. Dufam, ze to v zdravi prezijete, kiez by ludi ako vy, bolo viac.
Dobrých ľudí je ešte stále dosť. A našťastie nás vojna u susedov "neunavila". Som príjemne prekvapený a štastný. Máme 5 dronov, 20 powerbánk, spacáky, dehydratovanú stravu, energetické gely, vitamíny. Vyzbierali sme finančné prostriedky na nákup rukavíc, slúchadiel, termosiek a multitoolov pre viac ako 20 vojakov. Máme farbičky a fixky pre deti, lopty .... kamarát nám poskytol väčšie auto, lebo do môjho by sme to už nenatrepali.
A stále to pribúda. Od rána do večera mi zvoní telefón a cinkajú správy. Niektoré veci musíme odmietnuť, lebo sú veľké alebo nie až tak potrebné ... ale ľudia chcú pomáhať a to je dôležité!
 
MagickVamp
2023-03-15 09:00:50+01
príspevok od: Marcel Rebro
Dobrých ľudí je ešte stále dosť. A našťastie nás vojna u susedov "neunavila". Som príjemne prekvapený a štastný. Máme 5 dronov, 20 powerbánk, spacáky, dehydratovanú stravu, energetické gely, vitamíny. Vyzbierali sme finančné prostriedky na nákup rukavíc, slúchadiel, termosiek a multitoolov pre viac ako 20 vojakov. Máme farbičky a fixky pre deti, lopty .... kamarát nám poskytol väčšie auto, lebo do môjho by sme to už nenatrepali.
A stále to pribúda. Od rána do večera mi zvoní telefón a cinkajú správy. Niektoré veci musíme odmietnuť, lebo sú veľké alebo nie až tak potrebné ... ale ľudia chcú pomáhať a to je dôležité!
Spravil si mi pekne rano. My sme im uz tiez dost vela poslali. Hlavne nech sa vam nic nestane.
 
arpi
2023-03-15 10:13:29+01
príspevok od: Marcel Rebro
Dobrých ľudí je ešte stále dosť. A našťastie nás vojna u susedov "neunavila". Som príjemne prekvapený a štastný. Máme 5 dronov, 20 powerbánk, spacáky, dehydratovanú stravu, energetické gely, vitamíny. Vyzbierali sme finančné prostriedky na nákup rukavíc, slúchadiel, termosiek a multitoolov pre viac ako 20 vojakov. Máme farbičky a fixky pre deti, lopty .... kamarát nám poskytol väčšie auto, lebo do môjho by sme to už nenatrepali.
A stále to pribúda. Od rána do večera mi zvoní telefón a cinkajú správy. Niektoré veci musíme odmietnuť, lebo sú veľké alebo nie až tak potrebné ... ale ľudia chcú pomáhať a to je dôležité!
Poslal som nieco malo. Drzte sa chlapi, mate moj respekt!
 
Porubo
2023-03-15 10:43:19+01
Ja si vzdy robim srandu z fajciarov, ze su zbabeli samovrahovia. Ze nemaju nervy na to ist pod vlak, tak sa radsej zabijaju velmi postupne a pomaly (fajcenim).
Toto mi pride ako druhy extrem, rychla samovrazda!
 
Marcel Rebro
2023-03-15 11:02:32+01
príspevok od: arpi
Poslal som nieco malo. Drzte sa chlapi, mate moj respekt!
Vďaka Arpi. Niečo ako "málo" v tomto kontexte neexistuje. Každá pomoc sa počíta!
 
Marcel Rebro
2023-03-15 12:12:09+01
príspevok od: Porubo
Ja si vzdy robim srandu z fajciarov, ze su zbabeli samovrahovia. Ze nemaju nervy na to ist pod vlak, tak sa radsej zabijaju velmi postupne a pomaly (fajcenim).
Toto mi pride ako druhy extrem, rychla samovrazda!
Ja som zomrel po prvom očkovaní proti Covid. Po druhom som prestal menštruovať. A po tretej dávke som stratil pamäť, takže na vedľajšie účinky prvých dvoch dávok si už nepamätám. Čo viac sa mi ešte môže stať?
 
Paladin25
2023-03-15 15:23:00+01
príspevok od: Marcel Rebro
Dobrých ľudí je ešte stále dosť. A našťastie nás vojna u susedov "neunavila". Som príjemne prekvapený a štastný. Máme 5 dronov, 20 powerbánk, spacáky, dehydratovanú stravu, energetické gely, vitamíny. Vyzbierali sme finančné prostriedky na nákup rukavíc, slúchadiel, termosiek a multitoolov pre viac ako 20 vojakov. Máme farbičky a fixky pre deti, lopty .... kamarát nám poskytol väčšie auto, lebo do môjho by sme to už nenatrepali.
A stále to pribúda. Od rána do večera mi zvoní telefón a cinkajú správy. Niektoré veci musíme odmietnuť, lebo sú veľké alebo nie až tak potrebné ... ale ľudia chcú pomáhať a to je dôležité!
Oborvský rešpekt a obdiv Marcel! Držím palce hlavne nech sa Vám nič nestane.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()