Hore
Fórum » Pokec
 

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Hanigal
Hanigal 2011-04-28 22:53:21+02
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
 
WildSammy
2011-04-29 16:45:16+02
treba obchodovat v ramci slovenska a ciech a nevymyslat taketo sprostosti.. ja osobne ignorujem vsetky zahranicne maily, ktore mi chodia ak nieco predavam.. ale kto ma rad risk nech si obchoduje aj cez ebay ja osobne som este odtial v zivote nic nekupil a asi ani nekupim max. som si dal poslat specialne diody do auta z UK, ale to tiez nebolo cez ebay a kupil si matnicu z USA
 
Imiy
2011-04-29 18:39:36+02
príspevok od: WildSammy
treba obchodovat v ramci slovenska a ciech a nevymyslat taketo sprostosti.. ja osobne ignorujem vsetky zahranicne maily, ktore mi chodia ak nieco predavam.. ale kto ma rad risk nech si obchoduje aj cez ebay ja osobne som este odtial v zivote nic nekupil a asi ani nekupim max. som si dal poslat specialne diody do auta z UK, ale to tiez nebolo cez ebay a kupil si matnicu z USA
ano ,,, a svietia dobre ?
 
Robino
2011-04-29 18:58:36+02
Ale to si mýlite PayPal s aukčným domom... To Aukro, alebo Ebay si strhnú tie percentá za sprostredkovanie predaja, ale nie PayPal... takže Tomatito to domotal...
 
mgeo
2011-04-29 19:56:18+02
príspevok od: Bpali
ja som tiez predaval na bazosi moj fotak, sa mi ozvali s UK,ze mi daju viac,ked im ho poslem...tak som si nimi popisal,ze ked mi poslu prachy,poslem fotak,oni stale,ze sa musia sefa spytat...a take hovadinky,potom som uz nepisal ja,lebo sa mi nechcelo,oni sa este as 2-3x ozval sami,ze preco nepisem...a sranda skoncila...ale bolo mi smiesme,lebo aj vdaka foru viem,ze su to debiliny,co pisu
tiez sa mi to iste stalo na bazosi. aj som napisal, ze preferujem osobny odber, lebo mam strach z podvodnikov a zacali ma presviedcat, ze sa nemam coho bat a blabla. na to som uz nereagoval
 
Gina1
2011-04-29 22:25:54+02
príspevok od: ferofekete
kde si uverejnil inzerat?
to je úplne jedno,kam dáš inzerát....ja som chcela pred dvomi rokmi predať mobil a chceli,aby som to poslala niekam do afriky až tak blbá nie som......a doteraz mi občas príde mailom nejaká super ponuka na dedičstvo v amerike alebo výhru v lotérii....samozrejme,najprv chcú,aby som zaplatila XX na ich účet....ani to neotváram,rovno mažem a odosielateľ ide do filtra....
 
vladimirM
2011-04-29 22:54:20+02
zdravim. mna takto o fotak obabrali. zijem v irsku a pokusal som sa stopnut balik (poslal som ho podla irov najbezpecnejsim sposobom), ale tu sa to neda. oni mi aj vopred zaplatili- ibaze to bolo cele nafingovane a postu ktoru som dostaval od paypalu bola falosna. prisiel som na to neskoro. mozno u nas na slovensku by som to mohol este stopnut ale tu u debilov ked raz nieco posles neda sa to stopnut. takze ani fotak, ani peniazky..... ale som sa aspon vytesoval z noveho zivot ide dalej...
 
haplo602
2011-04-29 23:24:06+02
príspevok od: Robino
Ja tomu asi nerozumiem, ale na PayPale mám konto, použil som ho zatiaľ asi 10x, ale nikdy mi nikto nestrhol ani cent žiadny poplatok, a z účtu mi odišli peniaze cca do hodiny. Tak ako sa dá stiahnuť platba, keď sa už odúčtuje z môjho účtu v banke?
precitaj si podmienky na ebay. mas moznost oznacit transkaciu ako podvod a paypal ti vrati peniaze ... zvysok je medzi ebay, paypal a prislusnym podvodnikom ...

co sa tyka poplatkov,. len predavajuci ich plati. pri obycajnom prevod medzi paypal uctami ziadne niesu afaik.
 
Marcel Rebro
2011-04-29 23:55:37+02
príspevok od: WildSammy
treba obchodovat v ramci slovenska a ciech a nevymyslat taketo sprostosti.. ja osobne ignorujem vsetky zahranicne maily, ktore mi chodia ak nieco predavam.. ale kto ma rad risk nech si obchoduje aj cez ebay ja osobne som este odtial v zivote nic nekupil a asi ani nekupim max. som si dal poslat specialne diody do auta z UK, ale to tiez nebolo cez ebay a kupil si matnicu z USA
Mam 140 nakupov cez eBay ... od prkotiniek za par eur az po veci cez 1000ku. Mal som tri problemy, vsetky vyriesene v moj prospech.

Pre mna je bezpecnejsie kupovat od predavajuceho ktoreho historiu vidim a cez spolocnost ktora za mna vyriesi reklamaciu ako riskovat ze mi Ferko z Uble zasle na dobierku tehlu ....
 
arowanaaquarium
2011-04-30 08:39:43+02
Osobne mám s Nigériou aj opačné skúsenosti.
Niekoľko rokov odtiaľ nakupujeme tovar / napr. živé ryby / v jednorázových sumách 8 - 10 tisíc Eur a fy., ktorá nám ich exportuje, odosiela tovar bez akejkoľvek zálohy, čo i len na leteckú prepravu a faktúru často vystavuje po vyexpedovaní 2 - 3 zásielok pozadu.
Teda aj v take rizikovej krajine, sa nájdu seriózne fy., ale asi nie jednotlivci.
 
afkaa.i
2011-04-30 11:01:52+02
no ako pozeram, este stale sa necha niekto ojebabrat...
 
WildSammy
2011-05-02 12:31:49+02
príspevok od: Imiy
ano ,,, a svietia dobre ?
hej, svietia uplne perfektne takmer ako halogenka na stretavackach
 
WildSammy
2011-05-02 12:34:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mam 140 nakupov cez eBay ... od prkotiniek za par eur az po veci cez 1000ku. Mal som tri problemy, vsetky vyriesene v moj prospech.

Pre mna je bezpecnejsie kupovat od predavajuceho ktoreho historiu vidim a cez spolocnost ktora za mna vyriesi reklamaciu ako riskovat ze mi Ferko z Uble zasle na dobierku tehlu ....
aj moj kolega kupuje bezproblemu cez ebay oblecenie, ale ja som tomu zatial neprisiel na chut. Hlavne aj koli zarucnym podmienkam aj opletackami, ked treba poslat daco naspat.
 
smindo
2011-05-02 15:23:54+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mam 140 nakupov cez eBay ... od prkotiniek za par eur az po veci cez 1000ku. Mal som tri problemy, vsetky vyriesene v moj prospech.

Pre mna je bezpecnejsie kupovat od predavajuceho ktoreho historiu vidim a cez spolocnost ktora za mna vyriesi reklamaciu ako riskovat ze mi Ferko z Uble zasle na dobierku tehlu ....
Presne tak !!! Ebay je jedno z naj miest kde sa da nakupovat. Feedback a historia robia svoje. Osobne uz okolo 500 nakupov na eBay. eBay je lepsi aj ako akykolvek eshop a to len preto, ze mozte nechat feedback. Ziadny seriozny predavajuci si nechce urobit zle meno na eBay.
 
andreewp
2011-05-02 15:35:08+02
na ebay niektoré veci majú až takmer niekedy klamlivo nízku cenu, a čo všetko sa tam dá kúpiť, normálny uživateľ ktorý nepozná by asi neveril . Osobne by som za veľké cash nenakupoval .
 
Imiy
2011-05-02 16:09:21+02
aj mna chceli odrbat , ,,, rovnaký štýl - ponuknutá nadsadená cena ,,, a pýtam sa v duchu , kto by uz
daval o 100 EUR , viac než , ponukam cenu ? ... ligol nigerijský kár ,,,
 
lukas318
2011-05-02 19:27:07+02
kua vzdy plati zakladna vec posielam az ked mam prachy na ucte inak mi mozu vyskocit !! ja uz som podobnych podvodnikov poslal tolkokrat do ... urcite by si nejaka trubka z irska kanady alebo nigerie nasla na slovenskych strankach inzerat ked nevie po slovensky to je hned na prvy pohlad jasne ze ide o podvod...
 
Hanigal
2011-05-02 21:02:15+02
Hm, teraz po vojne som už i ja generál. Čoraz viac veci sa mi ukazuje, že boli podozrivé a nezmyselné, ale vtedy sa mi to zdalo trochu ináč . Poslal som tento príspevok, aby som pomohol iným neurobiť takú hlúposť ako ja a ak to čo len jednému pomôže budem rád. Nepísal som to preto, aby sa niektorí jedinci - aj na tomto fóre - vytešovali z kopnutia si do mňa v zmysle - naivný hlupák, samozrejme, že je to podvod, ako tomu mohol niekto uveriť. Smutné je, že sedliacky rozum, ktorý by odhalil podvodné konanie, je v tejto dobe nedostatkový tovar. Asi preto, že nemáme čas rozmýšľať. Stále nás bombardujú fantastické informácie, zaručene overené správy, čítame a pozeráme bulvár a nemáme čas rozmýšľať. Väčšina z vás, ktorý bez rozmýšľania vyhlásia "mňa sa to netýka" sú práve takýto. A aby to nevyzeralo, že neviem byť kritický na seba tak Vám prezradím, že obeťou takéhoto - pre niekoho prehľadného podvodu - sa stal vysokoškolák a od smiechu sa budete váľať niektorí po zemi - vyštudovaný právnik .... no smejte sa ...
 
srni
2011-05-02 21:20:08+02
Aaaaaach..... ludia mne pride na kazdy jeden inzerat odpoved z nigerie alebo z kanady, chce to pre syna v nigerii a stale je to o tom isto len sa menia mena....resp. ak vam niekto odpise po anglicky na inzerat nikdy ani len neodpiste a mate zarucene ze vas nikto taky neoklame..radsej si pockajte s inzeratom na nejakeho slovaka s ktorym sa mozete normalne stretnut a nikdy neodpisujte takymto odrbavacom...
 
Emilio
2011-05-02 21:21:57+02
príspevok od: Hanigal
Hm, teraz po vojne som už i ja generál. Čoraz viac veci sa mi ukazuje, že boli podozrivé a nezmyselné, ale vtedy sa mi to zdalo trochu ináč . Poslal som tento príspevok, aby som pomohol iným neurobiť takú hlúposť ako ja a ak to čo len jednému pomôže budem rád. Nepísal som to preto, aby sa niektorí jedinci - aj na tomto fóre - vytešovali z kopnutia si do mňa v zmysle - naivný hlupák, samozrejme, že je to podvod, ako tomu mohol niekto uveriť. Smutné je, že sedliacky rozum, ktorý by odhalil podvodné konanie, je v tejto dobe nedostatkový tovar. Asi preto, že nemáme čas rozmýšľať. Stále nás bombardujú fantastické informácie, zaručene overené správy, čítame a pozeráme bulvár a nemáme čas rozmýšľať. Väčšina z vás, ktorý bez rozmýšľania vyhlásia "mňa sa to netýka" sú práve takýto. A aby to nevyzeralo, že neviem byť kritický na seba tak Vám prezradím, že obeťou takéhoto - pre niekoho prehľadného podvodu - sa stal vysokoškolák a od smiechu sa budete váľať niektorí po zemi - vyštudovaný právnik .... no smejte sa ...
Možno budeš aj na posmech, ale na takéto finty treba skúsenosti, ktoré ti možno chýbajú. Darmo škola ťa naučí, ale až budeš ošľahaný životom vycítiš takýchto po smrade. Mne pomohlo, že som použil vyhľadávač, nechcem robiť reklamu goglovaniu - a na výraz pani Cole sa mi zjavila česká stránka, kde ju presne popísali a ja som nelenil, text poslal preložený do angliny na dotyčnú adresu, aby vedeli že o nich vieme a nemajú nárok. tak isto som to popísal na fotozóne .sk ako odstrašujúci prípad.
 
quako
2011-05-19 13:45:33+02
Dnes som dostal mail od Natasha11. Inzerujem jeden objektiv a napisala mi ci este ponukam tento produkt. Mam sancu s nou nejako "vypiect" (poslat jej nejaku tehlu...)?
 
Strana 3 z 9
1 2 3 4 5 ... 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()