Hore
Fórum » Pokec
 

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Hanigal
Hanigal 2011-04-28 22:53:21+02
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
 
bonifacko
2015-02-16 14:45:52+01
príspevok od: scoty
jasne, dedovia mrazovia nam chodia pred vianocami po ulici
ja by som radšej chcel vidiet snehulienku
 
legolas380
2015-03-11 23:31:18+01
zas mi napisal nejaky Marc Rossen . takze nenechajte sa osrat. rozmyslam ze to dam na policiu,mozno by sa dal nejak vystopovat
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-12 06:33:17+01
príspevok od: legolas380
zas mi napisal nejaky Marc Rossen . takze nenechajte sa osrat. rozmyslam ze to dam na policiu,mozno by sa dal nejak vystopovat
Na kazdy inzerat mi napisu aspon piati.
 
bonifacko
2015-03-12 08:16:56+01
príspevok od: legolas380
zas mi napisal nejaky Marc Rossen . takze nenechajte sa osrat. rozmyslam ze to dam na policiu,mozno by sa dal nejak vystopovat
Píšu stale a policia s tym nič nema. Toto je o ludskej hlúposti a naivite.
 
legolas380
2015-03-18 17:05:03+01
to je v riti, dnes mi zas napisali a este aj po slovensky...sice je vidiet ze to slo cez translator ale hecuju sa...
 
Roman Point
2015-10-07 06:48:20+02
Zdravím Vás. Ja predávam fotoaparát na ebay. Komplet zostavu.
A ozvala sa mi tam nekala Olivia Mcalpine z usa. Že chce aby som to poslal do anglicka. Takže zatiaľ scenár rovnaký. Akurát že ona mi vraj už peniaze odoslala na paypal účet. Ale stále nechce po mňe vidieť číslo zásielky alebo niečo podobné. Jasne som jej aj napísal že pokiaľ nebudem mať peniaze v rukách nič neodoslem. Písala mi len že by bola rada keby to došlo do konca budúceho týždňa do anglicka.. Tiež ako darček..
Na ebayi normálne klikla pri mojom inzeráte na kúpiť. Teraz sa čaká na platbu. Je to nejak chránené alebo to vedie oklamať aj tak?? Ďakujem za odpoveď
 
Roman Point
2015-10-07 06:49:23+02
Tiež som skúšal dávať do google jej meno aj meno komu to má byť poslane no nevyhodilo mi to nič ohladne podvodov ale iba nejaké firemné info plus ďalších ľudí s rovnakým menom..
 
Roman Point
2015-10-07 06:58:25+02
Ona:
Hello, i want you to know that i am sending this item to a friend in UK and i will pay for the shipment of the item, i want you to get back to me with your email so that i can send the payment now and you can send the item today.

Ja:

First, the money to PayPal after submit to. or personal collection

Ona:

i will like yout to know that i will be needing yuor email so that i can confirm the payment from paypal site, and i want you to know that my ebay account is having a problem so i cant make payment from my ebay account so send me your email or just send me payment money request from paypal and i will make the payment

Ja:

sending goods to Germany or Austria. only in Europe!
it is also written in the advertisement that sent within Europe
What is your address?

Ona:

Hello,



I want you to know that i have made the payment, and i want you to send the item out to my friend address below because i am getting it for birthday gift coming up next week and i also want you to know that i sent you the sufficient fund for the shipment via FedEx, DHL or LOCAL POST OFFICE International sign for Delivery. Make sure you send the item as a gift.



HERE IS THE ADDRESS YOU ARE SENDING IT BELOW:



Name: Kolade Michael Delightsome Logistics Ltd,

Address: 179-191 Staines Road,

City: Hounslow,

State: Middlesex.

Zip Code: TW3 3LL

Country: United Kingdom



Make sure you check your bulk or junk email folder for the payment confirmation if you didn't get it in your inbox. Hope to read back from you soon.



Thanks you very much & stay blessed. Make sure you check your spam if the payment goes there ok.

Regard

Ja:
I received many emails from different people from Nigeria and Zimbabwe have all spam. I have to be careful..
Hello, soon as I receive the money to paypal Submitting a package to England

Konverzácia snáď úplná..
 
Tibor78
2015-10-07 07:22:15+02
Nejak to moc komplikuje.Predsa obchod cez ebay prebieha formou najpr zaplat a az potom sa posiela tovar...
 
igorg
2015-10-07 10:22:30+02
Pred chvíľou som našiel dotaz na môj inzerát na predaj foťáku a to meno neviem prečo vzbudzuje vo mne nedôveru, lebo dotaz je písaný v krátkych a jednoduchých vetách a to meno je tiež nejaké nezvyklé: georgelawson005@gmail.com. Nemáte s týmto menom nejaké skúsenosti? Díky.
 
igorg
2015-10-07 11:10:14+02
Tak a je to tu, napísal mi:

Dobre ... dakujem za Vašu rýchlej reakcie, že som vážny
záujem o nákup to
pre môjho Syna ako darcek prekvapenie, že je v zahranicí a
som prepravu
položku pre neho, tak som bude pridanie 100 Eur pre
prepravné poplatok.
Takže, prosím dostat spät ku mne s nasledujúcimi údajmi
tak, že dokážem
vykonat platbu
meno:
Názov banky:
Císlo úctu
Okay...thanks for your swift response, I'm seriously
interested in buying
this for my Son as a Surprise gift that is in Abroad and am
shipping the
item to him so i will be adding 100 Eur for shipping fee. So,
kindly get
back to me with the following details so that i can make the
payment
Name:
Bank name:
Account No

Napísal som mu, že už je predaný.
 
Tibor78
2015-10-07 11:23:03+02
Mne sa zvykli ozyvat cez bazos ked som inzeroval skoro pravidelne...parkrat som odpissl, ze ok ale iba osobne prevzatie...
 
xherics
2015-10-07 11:50:17+02
PayPal umoznuje refund, teda ak platca poziada paypal o zrusenie platby a uda spravny dovod, moze sa stat, ze peniaze sa vratia platcovi, i ked mu tovar uz bol doruceny. PayPal ponuka tuto moznost do 30 dni od zaplatenia. Je to tazky a zdlhavy proces, musia sa vyjadrit aj predavajuci aj kupujuci, zistuju odoslanie, atd. ale koniec koncom, je mozne takto si ziskat spat peniaze. Ja osobne by som nepouzil PayPal na prijem platby, radsej bankovy prevod.
 
tomis.ales
2015-10-11 10:42:43+02
príspevok od: Roman Point
Ona:
Hello, i want you to know that i am sending this item to a friend in UK and i will pay for the shipment of the item, i want you to get back to me with your email so that i can send the payment now and you can send the item today.

Ja:

First, the money to PayPal after submit to. or personal collection

Ona:

i will like yout to know that i will be needing yuor email so that i can confirm the payment from paypal site, and i want you to know that my ebay account is having a problem so i cant make payment from my ebay account so send me your email or just send me payment money request from paypal and i will make the payment

Ja:

sending goods to Germany or Austria. only in Europe!
it is also written in the advertisement that sent within Europe
What is your address?

Ona:

Hello,



I want you to know that i have made the payment, and i want you to send the item out to my friend address below because i am getting it for birthday gift coming up next week and i also want you to know that i sent you the sufficient fund for the shipment via FedEx, DHL or LOCAL POST OFFICE International sign for Delivery. Make sure you send the item as a gift.



HERE IS THE ADDRESS YOU ARE SENDING IT BELOW:



Name: Kolade Michael Delightsome Logistics Ltd,

Address: 179-191 Staines Road,

City: Hounslow,

State: Middlesex.

Zip Code: TW3 3LL

Country: United Kingdom



Make sure you check your bulk or junk email folder for the payment confirmation if you didn't get it in your inbox. Hope to read back from you soon.



Thanks you very much & stay blessed. Make sure you check your spam if the payment goes there ok.

Regard

Ja:
I received many emails from different people from Nigeria and Zimbabwe have all spam. I have to be careful..
Hello, soon as I receive the money to paypal Submitting a package to England

Konverzácia snáď úplná..
Ked predavas cez Ebay a posielsas je to ne jej verifikovanu adresu Ebaj aj PalPal (takze ziadne UK ale USA) a predaj prebehne cez Ebay anie len cez PayPal, malo by to byt OK. Na toto si davaj velke bacha, cital som ako sa to da ofajcit. Prides tak o prachy aj o tovar. Vyser sa na nu na puču, chce ta oklamat. Ani bankovy prevod nie je bezpecny, bacha na to! Vygoogly si to, je toho dost a chod sa spytat do svojej banky, ako sa da spatne stiahnut platba a podobne. Da sa ale povedat, ze dokazes tako dokonca ty okradnut zlodeja
Len z prdele si z takymito kretenmi pisem, lebo dost predavam po bazaroch, len aby som ich nasral a zozral im cas. A ja sa pri tom zabavam Len z prce rozmyslam, ze im raz poslem tehlu, co sa bude diat
 
Roman Point
2015-10-11 12:22:54+02
príspevok od: tomis.ales
Ked predavas cez Ebay a posielsas je to ne jej verifikovanu adresu Ebaj aj PalPal (takze ziadne UK ale USA) a predaj prebehne cez Ebay anie len cez PayPal, malo by to byt OK. Na toto si davaj velke bacha, cital som ako sa to da ofajcit. Prides tak o prachy aj o tovar. Vyser sa na nu na puču, chce ta oklamat. Ani bankovy prevod nie je bezpecny, bacha na to! Vygoogly si to, je toho dost a chod sa spytat do svojej banky, ako sa da spatne stiahnut platba a podobne. Da sa ale povedat, ze dokazes tako dokonca ty okradnut zlodeja
Len z prdele si z takymito kretenmi pisem, lebo dost predavam po bazaroch, len aby som ich nasral a zozral im cas. A ja sa pri tom zabavam Len z prce rozmyslam, ze im raz poslem tehlu, co sa bude diat
Nahlásil som to ebayu.. S paypal akože mi prišlo že mi prídu peniaze až keď pošlem balík. Prišlo mi to do spamu. Samozrejme podmienky ebay su jasné platba musí prísť na môj účet až potom môžem odoslať tovar..
 
bonifacko
2015-10-11 20:21:30+02
príspevok od: Roman Point
Nahlásil som to ebayu.. S paypal akože mi prišlo že mi prídu peniaze až keď pošlem balík. Prišlo mi to do spamu. Samozrejme podmienky ebay su jasné platba musí prísť na môj účet až potom môžem odoslať tovar..
Nie je pravda. Ak vydražíš tovar, tak kupujúci zrealizuje platbu a maš peniaze. Príde ti o tom sprava na mail, čo je registrovany k pay pal účtu. Ak to nezaplatí, nič neposielaj.
 
stanley237
2015-10-11 20:55:36+02
príspevok od: Roman Point
Ona:
Hello, i want you to know that i am sending this item to a friend in UK and i will pay for the shipment of the item, i want you to get back to me with your email so that i can send the payment now and you can send the item today.

Ja:

First, the money to PayPal after submit to. or personal collection

Ona:

i will like yout to know that i will be needing yuor email so that i can confirm the payment from paypal site, and i want you to know that my ebay account is having a problem so i cant make payment from my ebay account so send me your email or just send me payment money request from paypal and i will make the payment

Ja:

sending goods to Germany or Austria. only in Europe!
it is also written in the advertisement that sent within Europe
What is your address?

Ona:

Hello,



I want you to know that i have made the payment, and i want you to send the item out to my friend address below because i am getting it for birthday gift coming up next week and i also want you to know that i sent you the sufficient fund for the shipment via FedEx, DHL or LOCAL POST OFFICE International sign for Delivery. Make sure you send the item as a gift.



HERE IS THE ADDRESS YOU ARE SENDING IT BELOW:



Name: Kolade Michael Delightsome Logistics Ltd,

Address: 179-191 Staines Road,

City: Hounslow,

State: Middlesex.

Zip Code: TW3 3LL

Country: United Kingdom



Make sure you check your bulk or junk email folder for the payment confirmation if you didn't get it in your inbox. Hope to read back from you soon.



Thanks you very much & stay blessed. Make sure you check your spam if the payment goes there ok.

Regard

Ja:
I received many emails from different people from Nigeria and Zimbabwe have all spam. I have to be careful..
Hello, soon as I receive the money to paypal Submitting a package to England

Konverzácia snáď úplná..
skus dat do google maps adresu kde to ma dojst,a pozri ci to nieje neaky lunik 9 v GB...ja som sa tiez tak ojebabral,a posiel NX Samsung do p...rec..
 
frybend
2016-04-21 14:24:29+02
Ja len, ze tato tema je stale aktualna, prave sa mi cosi podobne ozvalo na tunajsi inzerat (inde nemam zverejneny mail):

Lukman Anderson (predtým z lukanderson9874@gmail.com)

[i]Thanks for getting back to me, I will like to buy this item for my cousin as a present gift which is coming up soon. and i will be adding extra 100.00 Euro for the shipping and insurance via "Local Post Office" And the payment will be made Via PayPal and if you don't have an account with them yet you can easily set up an account with them because PayPal is very easy to send and receive money online, very fast and secured. So i want you to kindly visit www.PayPal.com and get an account now and once that is done do get back to me with the details below:

PayPal full name:

PayPal email address:

Item name:

Once i have those details from you the payment will be made with immediate effect. Looking forward to hearing back from you as soon as possible.

Best Regards.[/i]

Mozno by bolo fajn tymto "znamym osobam" zmazat aspon konta tu na ephote. Tento "clovek" mi tu vypadol hned trikrát po zadani "Lukman" do hladania uzivatelov.
 
bonifacko
2016-04-21 14:53:36+02
nereagovať, alebo poslať do pi*e!
 
jachmel
2016-04-21 21:08:32+02
príspevok od: xherics
PayPal umoznuje refund, teda ak platca poziada paypal o zrusenie platby a uda spravny dovod, moze sa stat, ze peniaze sa vratia platcovi, i ked mu tovar uz bol doruceny. PayPal ponuka tuto moznost do 30 dni od zaplatenia. Je to tazky a zdlhavy proces, musia sa vyjadrit aj predavajuci aj kupujuci, zistuju odoslanie, atd. ale koniec koncom, je mozne takto si ziskat spat peniaze. Ja osobne by som nepouzil PayPal na prijem platby, radsej bankovy prevod.
V pripade, ze si v paypale zmazes kreditku, nebudu mat viac co odkial vziat.
 
Strana 8 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()