Hore
Fórum » Pokec
 

Hlada sa svadobny fotograf

Blackman
Blackman 2011-05-09 18:13:27+02
Nazdar vospolok, 22.06.2011(streda) sa zenim a hladam profesionalneho svadobneho fotografa.
Ma niekto nejake tipy, skusenosti, odporucania?
Vdaka
 
marekce
2011-05-10 15:51:36+02
príspevok od: tomis.ales
Ked rofove fotky vyzeraju dost zle, tak ty si slepy. A to myslim uplne uplne vazne. Bez urazky.
podla mna to bude zla kompresia, lebo fotky su rozmazane, neostre...
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-10 15:57:36+02
príspevok od: marekce
podla mna to bude zla kompresia, lebo fotky su rozmazane, neostre...
aj keby nahodou boli,tak je to ta posledna vec co sa na dobrych fotkach riesi
 
Ferdo
2011-05-10 16:03:22+02
príspevok od: istvic
aj keby nahodou boli,tak je to ta posledna vec co sa na dobrych fotkach riesi
Nahodou sa tam najde niekolko rozmazanych (a nie je to kompresiou) ci uz pohybom alebo zle zaostrenych koli naplno odclonenemu objektivu. (35/1.4, 85/1.2, 200/2 ktorymi Rofo foti) Viem ze niektore momenty su neopakovatelne ale ked sa to stane mne, pokusam sa cvaknut to este raz a ostre. Lebo co s takou fotkou? Ja taku fotku do sveta nepustim. Aj na 15x10 vidis ze sa to na ostru fotku nepodoba a mna by to teda stvalo Ale mozem to povazovat za umelecky zamer autora
 
tomis.ales
2011-05-10 16:03:32+02
príspevok od: marekce
podla mna to bude zla kompresia, lebo fotky su rozmazane, neostre...
Ano niektore su rozmazane, ale aj tak si myslim ze rofo je dost dobry. A mne sa moc nezda ze by tam bola prilisna kompresia.
A sak to je aj jedno
 
marekce
2011-05-10 16:04:52+02
príspevok od: tomis.ales
Ano niektore su rozmazane, ale aj tak si myslim ze rofo je dost dobry. A mne sa moc nezda ze by tam bola prilisna kompresia.
A sak to je aj jedno
jop, ma tam pekne fotky, ja som pozrel zbezne prve zabery v rychlosti...ale ma tam niektore foto, ze klobuk dole
 
sunajn
2011-05-10 16:10:42+02
príspevok od: Neil
parada, tie fotky su dobreee..bral by som ho
...už len sa oženiť...
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-10 16:13:37+02
príspevok od: Ferdo
Nahodou sa tam najde niekolko rozmazanych (a nie je to kompresiou) ci uz pohybom alebo zle zaostrenych koli naplno odclonenemu objektivu. (35/1.4, 85/1.2, 200/2 ktorymi Rofo foti) Viem ze niektore momenty su neopakovatelne ale ked sa to stane mne, pokusam sa cvaknut to este raz a ostre. Lebo co s takou fotkou? Ja taku fotku do sveta nepustim. Aj na 15x10 vidis ze sa to na ostru fotku nepodoba a mna by to teda stvalo Ale mozem to povazovat za umelecky zamer autora
no a v tom je ten rozdiel medzi tebou a nim..on sa neboji taku fotku pustit
 
sunajn
2011-05-10 16:14:24+02
príspevok od: smoulinka 979
preco taka reakcia...videl si portfolio...rofo je fakt dobry a ziadne gyce z jeho dielne nelezu a to ozaj seriozny a fain clovek...mam osobnu skusenost ...
Žeby závisť..?
 
Ferdo
2011-05-10 16:57:20+02
príspevok od: istvic
no a v tom je ten rozdiel medzi tebou a nim..on sa neboji taku fotku pustit
Mas uplnu pravdu
 
smoulinka 979
2011-05-10 17:24:33+02
Neda mi este jeden prispevok...je zaujimave,ze akonahle sa objavi tema svadba,svadobne foto
je na to vela reakcii a zvycajne vela odlisnych nazorov....niekedy sa pourazaju inokedy vytahuju rozne linky s fotografiami...to iba nasvedcuje tomu ze nazorov na sv. foto je vela ..profici co sa nezaujimaju o takyto zaner dokonca tvrdia,ze kazda svad.fotka je gyc...Myslim,ze na trhu je celkom fain konkurencia ...budme radi ...A z tych mien co tu padli ako je R.Fojtik,T.Zahumensky,J.Cechovsky..nebola spomenuta K.Zitnanska.......no co dodat ..trochu sa im priblizit a som rada...
 
dramatiq
2011-05-10 18:10:23+02
tu mate vsetkych (az na par vynimiek) ktori to maju zaujem robit seriozne(jsie) - http://www.mojasvadba.sk/katalog/kategoria/foto-a-video/
 
dramatiq
2011-05-10 18:12:59+02
príspevok od: Ferdo
Nahodou sa tam najde niekolko rozmazanych (a nie je to kompresiou) ci uz pohybom alebo zle zaostrenych koli naplno odclonenemu objektivu. (35/1.4, 85/1.2, 200/2 ktorymi Rofo foti) Viem ze niektore momenty su neopakovatelne ale ked sa to stane mne, pokusam sa cvaknut to este raz a ostre. Lebo co s takou fotkou? Ja taku fotku do sveta nepustim. Aj na 15x10 vidis ze sa to na ostru fotku nepodoba a mna by to teda stvalo Ale mozem to povazovat za umelecky zamer autora
velakrat ide prave o zamer.. zle fotky si clovek s takym portfoliom nebude predsa davat na web.. a tí z vas ktorí zámer nepochopia dam 1 radu - neobjednavajte si ho
 
bebel
2011-05-10 18:18:56+02
príspevok od: smoulinka 979
Neda mi este jeden prispevok...je zaujimave,ze akonahle sa objavi tema svadba,svadobne foto
je na to vela reakcii a zvycajne vela odlisnych nazorov....niekedy sa pourazaju inokedy vytahuju rozne linky s fotografiami...to iba nasvedcuje tomu ze nazorov na sv. foto je vela ..profici co sa nezaujimaju o takyto zaner dokonca tvrdia,ze kazda svad.fotka je gyc...Myslim,ze na trhu je celkom fain konkurencia ...budme radi ...A z tych mien co tu padli ako je R.Fojtik,T.Zahumensky,J.Cechovsky..nebola spomenuta K.Zitnanska.......no co dodat ..trochu sa im priblizit a som rada...
nemyslim si, ze vela reakcii je len na svadobne foto, na vsetky zanre fotografie je vela nazorov, odlisnych, a je to prirodzene....
a tak isto uplne prirodzene som sem supla linky na fotografov, ktori si myslim, ze fotia viac nez len dobre..... isteze, opat je to moj uhol pohladu. vzdy je to ten nas uhol pohladu, predsa ho vyjadrujem ja
p.s.: to s tym priblizenim sa im - citim podobne.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-10 20:30:16+02
príspevok od: bebel
nemyslim si, ze vela reakcii je len na svadobne foto, na vsetky zanre fotografie je vela nazorov, odlisnych, a je to prirodzene....
a tak isto uplne prirodzene som sem supla linky na fotografov, ktori si myslim, ze fotia viac nez len dobre..... isteze, opat je to moj uhol pohladu. vzdy je to ten nas uhol pohladu, predsa ho vyjadrujem ja
p.s.: to s tym priblizenim sa im - citim podobne.
komplet suhlasim az mi je to divne
 
smoulinka 979
2011-05-10 20:30:39+02
príspevok od: bebel
nemyslim si, ze vela reakcii je len na svadobne foto, na vsetky zanre fotografie je vela nazorov, odlisnych, a je to prirodzene....
a tak isto uplne prirodzene som sem supla linky na fotografov, ktori si myslim, ze fotia viac nez len dobre..... isteze, opat je to moj uhol pohladu. vzdy je to ten nas uhol pohladu, predsa ho vyjadrujem ja
p.s.: to s tym priblizenim sa im - citim podobne.
 
Daniel.U
2011-05-10 20:59:04+02
príspevok od: smoulinka 979
preco taka reakcia...videl si portfolio...rofo je fakt dobry a ziadne gyce z jeho dielne nelezu a to ozaj seriozny a fain clovek...mam osobnu skusenost ...
som srandoval, pre tych co nepochopili
 
Daniel.U
2011-05-10 21:03:04+02
príspevok od: Ferdo
Tiez som si ich tiez prezrel a som toho nazoru, ze Rofove fotky (aspon tie svadobne) treba pochopit a potom sa mozu pacit. Ja vela tych fotiek pochopit neviem ale hodnotit nebudem
portfolio ma nespochybnitelne, ale ked som si pozrel niektore konretne svadby, tak nasli by sa medzi nimi aj take, ze neviem ci by som za ne zaplatil. Ale to nevylucuje jeho schopnosti, len potvrdzuje, ze na vysledku sa podiela milion faktorov a ani najdrahsi fotograf nemoze zarucit, ze kazdeho nafoti ukazkovo. Osobne by som za svadobneho fotografa z takychto dovodov tolko penazi nedal. NIeje to ako ked si idem kupit poctiac, ze viem co dostanem
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-10 21:12:06+02
Daniel,pri fotografoch svetoveho mena sa nepozeras ,ked idem teraz do extremu,na pekne obrazky,ale na pracu fotografa svetoveho mena..takze keby moju svadbu nafotil napriklad Antonin Kratochvil.tak bude mi v podstate sumafuk ako to urobi.. urcite na nich nieco bude, otlacok,osvit ,jeho videnia sveta..mozu bytaj rozmazane,inak komponovane ..dolezite je dopredu vediet co si kupujes a co chces.
 
djj
2012-08-26 19:45:10+02
príspevok od: combat113
Môžem ti zodpovedne doporučiť tohoto fotografa, je naozaj mimoriadny, volá sa Fojtík Róbert, dolu máš link ...

http://www.rofo.sk/
Videl som uz zopar svadobnych albumov od rofo. Mozem potvrdit, ze asi petina fotiek, co pusti von je zle ostrena, uplne neostra alebo odveci (napr. zaber na pochmurnu oblohu cez stromy bez listov, sofer z profilu v iducom aute zo sedadla spolujazdca a pod.) Zle foto by fotograf pustit von nemal, kazi to renome. A rofo je navyse velmi drahy fotograf. Zvysne foto su fajn, maju napad a nie su tuctove, co je plus.
 
yquinox
2015-01-24 13:47:49+01
Ahojte. Hladam svadobneho fotografa na termin 29.8.2015 najlepsie z okolia Ruzomberka a na termin 12.9.2015 okolie Tvrdosina. Ak mate zaujem alebo poznate niekoho, poslite prosim odkaz na portfolio daneho fotografa. Dakujem.
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()