Hore
Fórum » Pokec
 

zrosenie zrkadlovky (teplo-zima)

Leito
2011-11-28 19:18:59+01
takže mam zrkadlovku canon 550D. Včera som ju mal pol dna tak pri 0 stupnoch ,potom som prešiel do domu kde bolo približne 22 dajme tomu a sa dosť tak zarosila. Bolo to poznať na všetkom od objektívu, spušte... Takže chcel som sa spýtať vadí to nejak foťaku??? čo viem tak nema nejake utesnene telo ale taka rosa mu vadi?? može nejak poškodiť spúšť? čip.....?
 
landov
2011-11-28 19:23:00+01
príspevok od: Leito
takže mam zrkadlovku canon 550D. Včera som ju mal pol dna tak pri 0 stupnoch ,potom som prešiel do domu kde bolo približne 22 dajme tomu a sa dosť tak zarosila. Bolo to poznať na všetkom od objektívu, spušte... Takže chcel som sa spýtať vadí to nejak foťaku??? čo viem tak nema nejake utesnene telo ale taka rosa mu vadi?? može nejak poškodiť spúšť? čip.....?
A v com ju nosis vonku? Ja som bol tiez v sobotu fotit a bolo cca -3 a tiez som prisiel domov do +24. Ovsem v takom pripade ju nechavam v batohu (mam Lowepro Slingshot) a batoh otvorim najskor po hodine, ked sa trochu fotak aklimatizuje...a no problem.
 
j.a.r.o.
2011-11-28 19:23:10+01
Vždy pred prechodom z chladu do tepla nechaj foťák v brašne nech sa pomaly vyrovná jeho teplota s teplotou okolia.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-11-28 19:25:45+01
Len ho nechaj odležať.
 
Leito
2011-11-28 19:36:01+01
príspevok od: landov
A v com ju nosis vonku? Ja som bol tiez v sobotu fotit a bolo cca -3 a tiez som prisiel domov do +24. Ovsem v takom pripade ju nechavam v batohu (mam Lowepro Slingshot) a batoh otvorim najskor po hodine, ked sa trochu fotak aklimatizuje...a no problem.
ved praveže to že zatial v ničom , takže neviem či niečo bude treba kupiť alebo stači ju nechať aj tak odležať. A napr ked pojdem z tepla do zimy tiež čakate nejaku dobu, niekde v batohu??
 
j.a.r.o.
2011-11-28 19:39:20+01
Nie z tepla do zimy sa voda nevyzráža iba pri prechode zo zimy do tepla.
 
landov
2011-11-28 19:46:08+01
príspevok od: Leito
ved praveže to že zatial v ničom , takže neviem či niečo bude treba kupiť alebo stači ju nechať aj tak odležať. A napr ked pojdem z tepla do zimy tiež čakate nejaku dobu, niekde v batohu??
okamzite kupit nejaku brasnu...ked fotak nechas odlezat len tak, tak moze vlhkost narobit aj paseku v elektronike, resp. sa ti moze vyzrazat a nasledne zaschnut voda na snimaci . V brasni sa aklimatizuje pomaly a bezpecnejsie .
 
Barny
2011-11-28 20:05:20+01
este je dobre pri prechode zo zimy do tepla vybrat bateriu
 
Leito
2011-11-28 21:18:22+01
no dufam že sa mu nič časom nestane alebo už teraz nestalo., lebo v brašni som ho nemal a ked som z vonku zašiel do vnútra tak bol fakt dosť dobre zarosený. Potom ešte aby nebolo malo po nejakom čase som skusil fotku tak nevedelo dobre zaostriť a ked už odfotilo tak bola ako že taka machuľa v stede takže niečo na čipe bolo zarosene alebo kde a to už asi nebolo dobe čo???
 
Misoo79
2011-11-28 21:27:46+01
Polopatistické riešenie: Keď prídeš z vonku, tak ho čo najvzduchotesnejšie zabaľ do igelitky a počkaj, kým sa nezohreje na izbovú teplotu. Napriek tomu, že je D7000 utesnený to stále takto robím. Nič tým nestratím a mám istotu, že sa mu nič nestane.
 
Paulie
2011-11-28 21:40:28+01
Fotobrašňa, do nej malý sáčok so silica gelom + aklimatizácia a je vybavené. Igelitkou by som to určite neriešil.
 
inkubbus
2011-11-28 21:58:32+01
príspevok od: Misoo79
Polopatistické riešenie: Keď prídeš z vonku, tak ho čo najvzduchotesnejšie zabaľ do igelitky a počkaj, kým sa nezohreje na izbovú teplotu. Napriek tomu, že je D7000 utesnený to stále takto robím. Nič tým nestratím a mám istotu, že sa mu nič nestane.
ja mam na to z teleshopu tie vrecia co sa vysavacom vakuovali... obcas do toho aj televizor zabalim, hlavne ked v zime umyvam okna.
 
Misoo79
2011-11-28 22:20:20+01
príspevok od: Paulie
Fotobrašňa, do nej malý sáčok so silica gelom + aklimatizácia a je vybavené. Igelitkou by som to určite neriešil.
Nuž, ja verím fotoškole

Takže pri návrate zo zimného fotenia je dobré nechať nejaký čas fotoaparát v taške, alebo pre rýchlejšie vyrovnanie teplôt ho ešte vonku dať do igelitového vrecka (prepúšťa teplo, ale izoluje fotoaparát od vlhkosti) a počkať, pokiaľ sa nezohreje.

Okrem toho neviem, čo by sa mu v igelitke mohlo stať.
 
bubu1687
2011-11-29 06:09:15+01
nic sa neboj aj mne sa zarosilo ja som vytiahla z brasne ale nehala som tak ani neutierala a bolo dore....teraz uz z brasne nevytahujem aspon nejaku dobu
 
fotox3
2011-11-29 09:47:40+01
Stava sa to bezne ale v prvom rade NEVYTAHUJ FTOTAK Z BRASNE, nechaj ho tak nech sa pomaly teplota vyrovna.
Ked ho vytiahnes a doma je priliz teplo, nerobi to fotaku dobre a uz vobec nie ked ho mas v teplich rukach kedy sa ohrieva raz tak rychle a potom sa vlhkost zo vzduchu kondenzuje co moze pri opakovanom posobeni poskodzovat fotak a objektiv..
 
Marcel Rebro
2011-11-29 10:18:16+01
Podla toho ze sa opat riesi tato notoricka tema dedukujem ze prichadza zima. Co tak kuknut do fotoskolky?

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/starostlivost-o-fotovybavu/fototechnika-verzus-zima/
 
turiecfoto
2011-11-30 21:17:50+01
fotaku rosa nevadi.. fotim kazdu noc hviezdy cca 4 hodiny, pri 0- -7 stupnov zatial.. potom fotak zoberiem dnu a necham do rana, potom normalne fotim..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()