Hore
Fórum » Pokec
 

Hľadám radu-fotka upravená v CS5 a potom otvorená v Photo st.13

matejmat
2012-03-11 17:01:26+01
Prosba o radu. Upravená fotka v cs5 a uložená do jpg. Keď ju potom prezerám v Zoner P.S.13 , tak je zobrazená v slabších farbách. Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-11 17:50:59+01
Skontroluj, ci:
1. Neulozil si fotku do AdobeRGB? Standardom pre web a amaterske aplikacie bez spravy farieb je priestor sRGB.
2. Zoner ma spravu farieb, ale musi ju zapnut. Potom by mal AdobeRGB zpobrazovat lepsie.
 
total empty
2012-03-11 17:59:38+01
príspevok od: Karol Srnec
Skontroluj, ci:
1. Neulozil si fotku do AdobeRGB? Standardom pre web a amaterske aplikacie bez spravy farieb je priestor sRGB.
2. Zoner ma spravu farieb, ale musi ju zapnut. Potom by mal AdobeRGB zpobrazovat lepsie.
IE 9 a SAFARI 5 podporujú spravu farieb na webe,aspoň tak sa mi zdá, lenže sa použivaju iné prehliadače ktoré to nevedia, takže universum-sRGB na web.
 
matejmat
2012-03-11 19:22:46+01
príspevok od: Karol Srnec
Skontroluj, ci:
1. Neulozil si fotku do AdobeRGB? Standardom pre web a amaterske aplikacie bez spravy farieb je priestor sRGB.
2. Zoner ma spravu farieb, ale musi ju zapnut. Potom by mal AdobeRGB zpobrazovat lepsie.
ďakujem za radu, už je to v poriadku. Mal som to nastavené na: Pro Photo RGB . Radil to Scott Kelby v knihe Digitalna fotografia v CS5.
ešte raz diki.
 
matejmat
2012-03-11 19:29:03+01
príspevok od: total empty
IE 9 a SAFARI 5 podporujú spravu farieb na webe,aspoň tak sa mi zdá, lenže sa použivaju iné prehliadače ktoré to nevedia, takže universum-sRGB na web.
už to mam. ďakujem za radu.
ešte skušam, či dať 8 alebo 16 bitov/kanál.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-11 19:49:45+01
príspevok od: matejmat
ďakujem za radu, už je to v poriadku. Mal som to nastavené na: Pro Photo RGB . Radil to Scott Kelby v knihe Digitalna fotografia v CS5.
ešte raz diki.
Napisem Kelbymu a sprdnem ho. Takto zavadzat amaterov. Ze sa nehanbi!?
 
majkotr
2012-03-11 20:44:47+01
Hm zaujimave to znamena ked mam nastaveny priestor sRGB v Ps a ulozim to Zoner by to mal tak isto ukazat lebo napr zoner mi chvilku nacita tu istu fotku tak ako v adobe a po 5 sekundach skoci uplne jasna fotka
 
matejmat
2012-03-11 21:08:08+01
príspevok od: majkotr
Hm zaujimave to znamena ked mam nastaveny priestor sRGB v Ps a ulozim to Zoner by to mal tak isto ukazat lebo napr zoner mi chvilku nacita tu istu fotku tak ako v adobe a po 5 sekundach skoci uplne jasna fotka
sRGB mi to už funguje ok. Zoner mal problém správne načítať farbu pri formáte : Pro Photo RGB.
Asi je to vec len nastavenia Zoneru.
 
majkotr
2012-03-11 21:10:14+01
príspevok od: matejmat
sRGB mi to už funguje ok. Zoner mal problém správne načítať farbu pri formáte : Pro Photo RGB.
Asi je to vec len nastavenia Zoneru.
aha a ako ams nastaveny Zoner ja mam na Default a ukazuej mi uplne inak ako adobe nechapem je to tim ze to preraba cez DNG conector
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()