Hore
Fórum » Pokec
 

Spinava India - link na fotky

zelovoc
zelovoc 2012-03-22 10:01:39+01
Natrafil som na tento link:
http://www.chinasmack.com/2010/pictures/filthy-india-photos-chinese-netizen-reactions.html

fotky z Indie, Ganga. Bol tam niekto? Vie sa k tomu vyjadrit? Lebo sa mi teraz pred obedom z toho dviha zaludok. Aj ked asi fotky hovoria za vsetko.

Pisal to Cinan, ale je to prelozene do anglictiny. Pride mi to xkrat horsie ako nase ciganske osay.
 
hombreee
2012-03-23 09:39:20+01
príspevok od: Krtko fotografom
Ale az Havel ho zacal pouzivat. Ja som nehovoril, kedy ten nazov vznikol, ale kedy sa zacal u nas pouzivat. A aj napriek tomu, okolite staty tiez pouzivaju slovo cigan, a nie rom (teraz nehovorim o politikoch, ale normalnych, obycajnych ludoch). Kedze byvam na vychode poznam velmi vela ciganov, a aj mam kamaratov ciganov, a pravy cigan, ktory si uvedomuje svoju identitu, tak ten tiez sam povie, ze je cigan a nie rom. Rom je pre nho urazka.
Mimochodom, uz Maria Terezia chcela s nimi urobit poriadok, ale sa jej to nepodarilo.
Stale este plati vtip, ze mat doma cierneho otroka je svetove, ale robit ako otrok na ciernych, je Slovenske.
"Slovo rom zacal pouzivat az Havel v 1990 (alebo 1991) roku. Pamatam si, ako sa najprv (prvy tyzden) vsetci, aj novinari, smiali, ale po mesiaci slovo rom, uz zacali pouzivat vsetci, pretoze to bolo nieco nove, a povedal to Havel."

Proste to nie je pravda, havel so slovom Rom nema absolutne nic spolocne.
 
hombreee
2012-03-23 09:43:12+01
príspevok od: schenker
.Kto hovori že Havel jednoducho sa sami premenovali aby si opravili skazený image.Inac v romskom slovenskom slovniku rom = cigán
http://slovniky.atlas.sk/?word=cig%C3%A1n&sr_type=0&dict=slo+rom&x=34&y=5

Takže slovensky je to cigán .Preco mame hovorit romsky?
Mne je to jedno, hovori si ako chces. Proste ale nie je pravda ze s tym slovom prisiel Havel.

Inac urcite nemas ani nic proti tomu ked Madari nazyvaju Slovakov ako Tothov a Slovensko ako Felvidek.
 
schenker
2012-03-23 10:16:33+01
príspevok od: hombreee
Mne je to jedno, hovori si ako chces. Proste ale nie je pravda ze s tym slovom prisiel Havel.

Inac urcite nemas ani nic proti tomu ked Madari nazyvaju Slovakov ako Tothov a Slovensko ako Felvidek.
Nie nemám nič proti tomu aj keď niktorých to uráža ale ak sa človek pozerá na históriu nestranne pochopí viac súvislosti a proste niektoré veci ho prestanú trapit. Ako vždy pravda je niekde v strede. Myslím že tuto tému by už mali uzamknúť a ak niekto chce pokracovat, tak na inom fóre. To to je tu o fotografii.
 
hombreee
2012-03-23 10:35:10+01
príspevok od: schenker
Nie nemám nič proti tomu aj keď niktorých to uráža ale ak sa človek pozerá na históriu nestranne pochopí viac súvislosti a proste niektoré veci ho prestanú trapit. Ako vždy pravda je niekde v strede. Myslím že tuto tému by už mali uzamknúť a ak niekto chce pokracovat, tak na inom fóre. To to je tu o fotografii.
No vidis a presne rovnako mas aj ludi ktorych uraza ked ich nazyvas ciganmi. Aj ked to je dlho zauzivany nazov toho etnika.
 
hombreee
2012-03-23 10:40:37+01
Tak ale inac k teme Coskoro idem na par tyzdnov do Indie, dufam ze sa tam s fotakom riadne vyzurim
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-03-23 10:46:05+01
príspevok od: hombreee
Tak ale inac k teme Coskoro idem na par tyzdnov do Indie, dufam ze sa tam s fotakom riadne vyzurim
kam sa chystas,do ktorej oblasti?inac bacha na jednu vec,India je tak fotogenicka,ze sa stanes otrokom fotkau a budes si to uzivat ako japonsky turisti v Europe..
 
RichPhoto
2012-03-23 10:51:49+01
v Indii som bol, bola tam spina kde sa dalo, pamiatky si ale nedaju spina je hlavne v mestach. Prvy den v Indii bol sok, ale casom sa to dalo zniest. Pri Gange som nebol, takze az takyto brutal ako je na tych fotkach som nevidel, ale videl som ako palia mrtvych v Nepale. Pashupatinath temple v Kathmandu leziaci pri posvatnej rieke Bagmati sluzi prave na toto. Neprislo mi to nijak brutalne, je to ich viera a zvyk. Neplavali tam ziadne obhorete, rozkladajuce sa tela. Po spaleni ten popol pozametali do rieky a bolo. Viem, ze je to vlakno o Indii ale prikladam par fotos z Nepalu, kde je to trosku podobne. Pekny den prajem
 
hombreee
2012-03-23 11:19:35+01
príspevok od: istvic
kam sa chystas,do ktorej oblasti?inac bacha na jednu vec,India je tak fotogenicka,ze sa stanes otrokom fotkau a budes si to uzivat ako japonsky turisti v Europe..
Priletim koncom aprila do Bombay a budem mat 4 tyzdne. V plane mam precestovat juh Indie, cize tie takzvane TOP destinacie na severe ako Taj Mahal alebo Varanasi musim vynechat. Este nemam nejaky podrobny itinerar, ale zatial ta zhruba napriklad Ellora, Goa, Backwaters, cajove plantaze v horach (napriklad Ooty a okolie, alebo Munar), Hampi, ... Este na podrobnejsom plane pracujem

Dufam ze otrokom fotaku sa nestanem, tomu sa chcem vyhnut.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-03-23 12:11:46+01
príspevok od: zelovoc
Natrafil som na tento link:
http://www.chinasmack.com/2010/pictures/filthy-india-photos-chinese-netizen-reactions.html

fotky z Indie, Ganga. Bol tam niekto? Vie sa k tomu vyjadrit? Lebo sa mi teraz pred obedom z toho dviha zaludok. Aj ked asi fotky hovoria za vsetko.

Pisal to Cinan, ale je to prelozene do anglictiny. Pride mi to xkrat horsie ako nase ciganske osay.
Zhodou okolností pripravujeme Photopoint o Indii, Gange a zivote vo Varanasi. Ak mate svoje cestovateľske zazitky z Indie a pekne fotografie napiste nam (poslite text a fotografie) na adresu ephoto@ephoto.sk. Taktiez sa o svoje skusenosti mozete podelit pridaním clanku v rámci svojho konta.
 
fatality
2012-03-23 13:04:34+01
tolko primitivnych nazorov od ludi - fotografov - ktori by mali mat nadhlad a triezvy pohlad na svet
som uz dlho necital..
istvic - respekt - ty jediny do toho vidis..
ja sam som v Indii nebol (moj imunitny system na to nenasiel odvahu ale kopec mojich kamaratov
tam bolo (dokonca tam niektori zostali zit),precestovali ju zo severu na juh a podaktori mali problem
odtrhnut oko od hladaciku..tolko nametov na originalnu fotografiu(ci portrety,street,architekturu alebo prirodu) len tak niekde nenajdete..India nieje len Ganga ale aj hory(Himalaje) a krasna priroda na severe,plaze a lagunove pobrezia na juhu,Goa...atd..
a btw.cigani sice prisli z Indie,ale nie su to indovia,ale osobitny kmen,ktory ma s nimi asi tolko spolocne kolko my s Inuitmi..
 
RichPhoto
2012-03-23 15:58:37+01
príspevok od: fatality
tolko primitivnych nazorov od ludi - fotografov - ktori by mali mat nadhlad a triezvy pohlad na svet
som uz dlho necital..
istvic - respekt - ty jediny do toho vidis..
ja sam som v Indii nebol (moj imunitny system na to nenasiel odvahu ale kopec mojich kamaratov
tam bolo (dokonca tam niektori zostali zit),precestovali ju zo severu na juh a podaktori mali problem
odtrhnut oko od hladaciku..tolko nametov na originalnu fotografiu(ci portrety,street,architekturu alebo prirodu) len tak niekde nenajdete..India nieje len Ganga ale aj hory(Himalaje) a krasna priroda na severe,plaze a lagunove pobrezia na juhu,Goa...atd..
a btw.cigani sice prisli z Indie,ale nie su to indovia,ale osobitny kmen,ktory ma s nimi asi tolko spolocne kolko my s Inuitmi..
Amen
priklanam sa k tvojmu nazoru
 
schenker
2012-03-23 19:08:38+01
príspevok od: fatality
tolko primitivnych nazorov od ludi - fotografov - ktori by mali mat nadhlad a triezvy pohlad na svet
som uz dlho necital..
istvic - respekt - ty jediny do toho vidis..
ja sam som v Indii nebol (moj imunitny system na to nenasiel odvahu ale kopec mojich kamaratov
tam bolo (dokonca tam niektori zostali zit),precestovali ju zo severu na juh a podaktori mali problem
odtrhnut oko od hladaciku..tolko nametov na originalnu fotografiu(ci portrety,street,architekturu alebo prirodu) len tak niekde nenajdete..India nieje len Ganga ale aj hory(Himalaje) a krasna priroda na severe,plaze a lagunove pobrezia na juhu,Goa...atd..
a btw.cigani sice prisli z Indie,ale nie su to indovia,ale osobitny kmen,ktory ma s nimi asi tolko spolocne kolko my s Inuitmi..
Tak to už je riadna kravina a dúfam že nie si taký ignorant a nemyslel si to vážne že my stredoeuropania máme bližšie k inuitom čo majú azisky pôvod. Nikto tu netvrdil že cigáni sú Indovia ale pre tvoje rozšírenie obzoru práve genetické testy potvrdili ako pravlasť cigánov Indiu a tak aj genetickú spätosť s miestnym obyvateľstvom. Aj keď Indovia si to radi nepriznávaniu, ale ved aj Brahmanska kasta sa tam neprizná k nedotknuteľným a bude tvradit za ich praotcom bol Alexander Velky. Treba si pozrieť dokumenty o cigánskej pôvodnej kultúre a tam jasne vidíš aj určite náboženské prepojenie z ich pravlasťou. Pravda suhlasim s tebou za je tam čo fotiť. Myslím Indiu.
 
alexei
2012-03-25 10:56:56+02
príspevok od: istvic
netrep kraviny prosim ta, Snake ,India je krajina ,do ktorej chodia statisice turistov rocne,ak nie miliony,,stravil som v Indii takmer pol roka.,.stale vravim,ides do Thajska,Japonska,ides do exotiky,ale ides do Indie,tak ides na inu planetu..je to uzasna krajina,plna kontrastov a nepomerov,ale kazdy ,kto tam bol,sniva o tom ze sa tam zase vrati..
co sa tyka tych fotografii,vybrat si Matku Gangu ako priklad spiny a hadzat to na celu Indiu.no ,prinajmensom dost tendencne..je to obrovska rieka,ktora kazdorocne vylieva a sposobuje velke zaplavy,zial ,pri nich zahynie i nemale mnozstvo ludi ..ich tela sa potom plavia dole Gangou,niekde sa zachytia psi,mkotrych je v Indii nespocetne mnozstvo,maju hody..normalny kolobeh prirody..Spalovaci ghat Manikarnika na brehu Gangy vo Varanasi je jedno z najuzasnejsich miest ,ake som navstivli...nepozerajte sa na tieto fotografie ocami obrcistotneho Europana,sme niekde uplne inde a oni tiez....bol som v gete ,kde zije milion a pol ludi bez elektiky ,pitnej vody a kanalizacie,prvotny sok a takmer kolaps mojich vnemov postupne prvalcovala vlna ludskosti,solidarity a uprimnosti ludi,ktori tam zili..nechce sa mi to tu rozpisovat cele,je toho kvantum ,co by som mohol napisat..ale.prosim,neporovnavajme neico neporovnatelne
Vďaka za priblíženie...Bola by škoda, ak by v tejto téme tento kontext nebol, vďaka.
 
mato.draho
2012-03-25 11:37:41+02
Hoci India má pre mňa nulovú fotografickú príťažlivosť (snáď s výnimkou horských oblastí), určite sa aj tam dajú nájsť krajšie miesta, než mŕtvolami zahádzaná Ganga.

Minule som bol na Whiskyho prezentácii fotiek z Indie. Trvalo to vyše dvoch hodín a veru ma to nijak nenadchlo. India skrátka nie je bežná dovolenková destinácia a človek by sa mal aspoň trochu prichystať na to, čo ho tam bude čakať. Inak môže dopadnúť podobne ako Juza, ktorý toho pochodil dosť, no jedine z Indie zdrhol s radosťou predčasne a už sa tam neplánuje vrátiť

http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=100#india
 
hombreee
2012-03-25 13:07:04+02
príspevok od: mato.draho
Hoci India má pre mňa nulovú fotografickú príťažlivosť (snáď s výnimkou horských oblastí), určite sa aj tam dajú nájsť krajšie miesta, než mŕtvolami zahádzaná Ganga.

Minule som bol na Whiskyho prezentácii fotiek z Indie. Trvalo to vyše dvoch hodín a veru ma to nijak nenadchlo. India skrátka nie je bežná dovolenková destinácia a človek by sa mal aspoň trochu prichystať na to, čo ho tam bude čakať. Inak môže dopadnúť podobne ako Juza, ktorý toho pochodil dosť, no jedine z Indie zdrhol s radosťou predčasne a už sa tam neplánuje vrátiť

http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=100#india
Su ludia co to nezvladnu.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()