Hore
Fórum » Pokec
 

Neviete kde sú obory s divou zverou? Ideálne Orava, alebo Liptov

jareso
2012-04-29 10:18:00+02
Už dlhšiu dobu mám chuť pofotiť nejaký ten „akože wildlife“ avšak nedarí sa mi zistiť, kde by mohli byť obory s divou zverou. Srnky, jelene a pod. Ideálne na Orave, alebo Liptove. Trochu som skúšal gúgliť, avšak takéto zariadenia väčšinou interentové stránky nemajú a tak je ťažké ich lokalizovať.

Jediné čo viem, je menšia obora v lese pri Lúčkach na Liptove, kde majú niekoľko diviakov:
http://www.jareso.sk/fotografia/9/divoké-prasiatko/

Kedysi bola obrovská obora taktiež na Kubínskej Holi pri Dolnom Kubíne, kde bolo mnoho desiatok kusov vysokej zveri. Zver tam nebola moc plachá a bola ochotná prísť prakticky až úplne ku plotu. Dnes oplotenie obory stále stojí, ale už mnoho rokov som tam žiadnu zver nevidel. Vyzerá to tak že táto obora už nefunguje.

Neviete o niečom ďalšom?
Ako vravím, ideálne na Orave, alebo Liptove, ale môže byť poprípade aj v iných regiónoch.

Ďakujem za tipy.
 
Martin Kurka
2012-04-29 10:37:45+02
Pozdravujem, včera bol workshop v Ernstbrunne. Môžem odporučit začínajúcim fotografom wildlife... Bude aj nejaký report tak tam najdeš viac. Najlepšie a najprirodzenejšie zábery nafotíš ajtak len v hore. Počkat si na zver,ráno pri východe slnka,má to svoje neopokovatelné čaro...
 
1970
2012-04-29 10:54:03+02
príspevok od: jareso
Už dlhšiu dobu mám chuť pofotiť nejaký ten „akože wildlife“ avšak nedarí sa mi zistiť, kde by mohli byť obory s divou zverou. Srnky, jelene a pod. Ideálne na Orave, alebo Liptove. Trochu som skúšal gúgliť, avšak takéto zariadenia väčšinou interentové stránky nemajú a tak je ťažké ich lokalizovať.

Jediné čo viem, je menšia obora v lese pri Lúčkach na Liptove, kde majú niekoľko diviakov:
http://www.jareso.sk/fotografia/9/divoké-prasiatko/

Kedysi bola obrovská obora taktiež na Kubínskej Holi pri Dolnom Kubíne, kde bolo mnoho desiatok kusov vysokej zveri. Zver tam nebola moc plachá a bola ochotná prísť prakticky až úplne ku plotu. Dnes oplotenie obory stále stojí, ale už mnoho rokov som tam žiadnu zver nevidel. Vyzerá to tak že táto obora už nefunguje.

Neviete o niečom ďalšom?
Ako vravím, ideálne na Orave, alebo Liptove, ale môže byť poprípade aj v iných regiónoch.

Ďakujem za tipy.
Jedna obora sa nachadza medzi Benadikovou a Podturnou pri LM. Je viditelna z cesty/zeleznice smer L. Hradok. Par krat som mal stastie a zazrel z vlaku aj zver
 
ferofekete
2012-04-29 11:39:47+02
Topolcianky tam je Zubria obora
 
flanker
2012-04-29 12:38:14+02
Pri Dolnom Kubine, turisticky chodnik na Kubinsku Holu, teda tusim vrch sa vola Mincol (neviem presne, turistikoval som, najdes to snad na googli) ...
 
keko
2012-04-29 14:35:23+02
Spravne je "zvernica", nie "obora"
 
jareso
2012-04-29 14:35:36+02
Ďakujem všetkým za rady.

To: flanker

Ale to je asi tá obora, ktorú som už spomínal v úvodnom poste. Obora čo tam bola kedysi, ktorá už teraz nefunguje. Nachádza(la) sa hneď pri hlavnom lyžiarskom parkovisku na Kubínskej Holi.
Alebo je tam snáď ešte nejaká iná / ďalšia obora???
 
medo1
2012-04-29 14:55:12+02
príspevok od: jareso
Už dlhšiu dobu mám chuť pofotiť nejaký ten „akože wildlife“ avšak nedarí sa mi zistiť, kde by mohli byť obory s divou zverou. Srnky, jelene a pod. Ideálne na Orave, alebo Liptove. Trochu som skúšal gúgliť, avšak takéto zariadenia väčšinou interentové stránky nemajú a tak je ťažké ich lokalizovať.

Jediné čo viem, je menšia obora v lese pri Lúčkach na Liptove, kde majú niekoľko diviakov:
http://www.jareso.sk/fotografia/9/divoké-prasiatko/

Kedysi bola obrovská obora taktiež na Kubínskej Holi pri Dolnom Kubíne, kde bolo mnoho desiatok kusov vysokej zveri. Zver tam nebola moc plachá a bola ochotná prísť prakticky až úplne ku plotu. Dnes oplotenie obory stále stojí, ale už mnoho rokov som tam žiadnu zver nevidel. Vyzerá to tak že táto obora už nefunguje.

Neviete o niečom ďalšom?
Ako vravím, ideálne na Orave, alebo Liptove, ale môže byť poprípade aj v iných regiónoch.

Ďakujem za tipy.
Cestou na Babiu horu je jedna menšia s diviakmi, pod horárňou pri parkovisku áut...
 
Jurij88
2012-04-29 15:01:25+02
príspevok od: medo1
Cestou na Babiu horu je jedna menšia s diviakmi, pod horárňou pri parkovisku áut...
Keď som tam bol naposledy, diviak bol len jeden a ten súci akurát do gulášu
 
medo1
2012-04-29 20:38:25+02
príspevok od: Jurij88
Keď som tam bol naposledy, diviak bol len jeden a ten súci akurát do gulášu
Tak už sú v klobásach, som nevedel
 
Leito
2012-04-29 21:49:54+02
príspevok od: jareso
Ďakujem všetkým za rady.

To: flanker

Ale to je asi tá obora, ktorú som už spomínal v úvodnom poste. Obora čo tam bola kedysi, ktorá už teraz nefunguje. Nachádza(la) sa hneď pri hlavnom lyžiarskom parkovisku na Kubínskej Holi.
Alebo je tam snáď ešte nejaká iná / ďalšia obora???
ja by som vedel hned o 3 v okolí, no a keby sa dalo niekedy by som šiel pozrieť s tebou podebatovať a tak. Takže jedna je Oravska lesná (diviaky), potom sice pre teba dalej ale ešte nie moc daleko v kysucach po tej novej ceste cez lesnu su daniely a 3 tiež v kysucach neviem čo už presne
 
kozape
2012-04-29 21:56:13+02
Pri Zvolene by som vedel poradiť aj diviačiu, aj muflóniu a aj danieliu zvernicu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()