Hore
Fórum » Pokec
 

Ako sa naucit fotit-kniha

duracelko
2012-05-05 14:52:20+02
Zdravim vsetkych. Chystam sa kupit si prvu zrkadlovku (NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR) a chcel by som sa s nou aj naucit zabchadzat. Pozeral som na nete nejaku literatutu a je snad milion knih ako sa naucit fotit. Prosim, ma niekto dobru skusenost s nejakou konkretnou knizkou?? Popripade by som nejaku aj odkupil, ak ju niekto uz nepotrebuje. Dakujem. Ak je to tu na fore riesene, tak sa ospravedlnujem a prosim neukamenujte ma hned za pry prispevok.
 
2012-05-05 14:59:57+02
príspevok od: duracelko
Zdravim vsetkych. Chystam sa kupit si prvu zrkadlovku (NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR) a chcel by som sa s nou aj naucit zabchadzat. Pozeral som na nete nejaku literatutu a je snad milion knih ako sa naucit fotit. Prosim, ma niekto dobru skusenost s nejakou konkretnou knizkou?? Popripade by som nejaku aj odkupil, ak ju niekto uz nepotrebuje. Dakujem. Ak je to tu na fore riesene, tak sa ospravedlnujem a prosim neukamenujte ma hned za pry prispevok.
Možno by nebolo na škodu pozrieť aj nejaké videá, tie vedia pomôcť niekedy viac ako kniha
 
duracelko
2012-05-05 15:03:45+02
tak to ma nenapadlo. len knihu si mozes zobrat so sebou a skusat. mas nejaky typ na video??
 
rk.
2012-05-05 15:10:34+02
príspevok od: duracelko
Zdravim vsetkych. Chystam sa kupit si prvu zrkadlovku (NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR) a chcel by som sa s nou aj naucit zabchadzat. Pozeral som na nete nejaku literatutu a je snad milion knih ako sa naucit fotit. Prosim, ma niekto dobru skusenost s nejakou konkretnou knizkou?? Popripade by som nejaku aj odkupil, ak ju niekto uz nepotrebuje. Dakujem. Ak je to tu na fore riesene, tak sa ospravedlnujem a prosim neukamenujte ma hned za pry prispevok.
 
duracelko
2012-05-05 15:19:10+02
rk dik. viem, je tu par takych ludi. ale poriadok musi byt. studujem toto forum uz dlhsie. Vela som tu cital o fotakoch, ked som si vyberal pre mna. Tie linky co si sem dal, mi stacia. Ak sa da, kludne poprosim o zmazanie tejto temy. a iTunes vobec nepoznam. a anglicky nerozumiem.
este raz dik
 
philips
2012-05-05 15:29:09+02
príspevok od: duracelko
rk dik. viem, je tu par takych ludi. ale poriadok musi byt. studujem toto forum uz dlhsie. Vela som tu cital o fotakoch, ked som si vyberal pre mna. Tie linky co si sem dal, mi stacia. Ak sa da, kludne poprosim o zmazanie tejto temy. a iTunes vobec nepoznam. a anglicky nerozumiem.
este raz dik
fotoroman.cz alebo potom knihy od Romana Pihana mistrovstvi prace s DSLR, kompletna prirucka idealna pre zaciatocnika a potom mistrovstvi prace se svetlem, velmi dobre vysvetlene, cestina snad nebude problem
 
Shooter
2012-05-05 15:50:04+02
Na začiatok je určite jedna z najlepších od Romana Pihana ako už philips vyššie spomínal. Naučíš sa tam rozumieť základným termínom ako expozícia, kompozícia,... Potom ja za seba môžem odporučiť knihu Myslete jako fotograf od Michaela Freemana. Zaoberá sa tam vznikom fotografie na psychologickej úrovni. Je to skvelý návod ako svoje fotografie posunúť trocha ďalej, aby boli niečim viac ako len záznamom toho, čo sa stalo.
 
lowenature
2012-05-05 15:52:39+02
mistrovstvi prace s DSLR začínal som na nej je OK
 
2012-05-05 15:59:29+02
príspevok od: duracelko
tak to ma nenapadlo. len knihu si mozes zobrat so sebou a skusat. mas nejaky typ na video??
Ak vieš po anglicky tak si len daj do youtubu čo potrebuješ a nájdeš veľa poučných videí. Nemusí to byť priamo k tvojmu fotáku ale princípy ako expozícia, iso, a aj kompozícia je veľmi dôležitá.
 
duracelko
2012-05-05 16:33:23+02
marek vysssie som pisl, ze anglicky zial moc nerozumiem. mozno ak nieco najdem v nemcine. Ale skusim to aj tak pozriet. A vsetkym este raz dakujem za tipy. A ospravedlnujem sa za dalsiu rovnaku temu, v buducnosti budem opatrnejsi
 
tomas.hlavco
2012-05-05 16:46:39+02
Odporucam aj manual od fotaku. Mne uplne na za ciatok stacil je v nom tiez kopec dobrych rad. Ale ako napisal Joe McNally, nejdem ho citovat nepametam si to presne ale v podstate: navod pisu technicky maniaci bez citu pre umenie fotografie. Preto po manuale su dobre knihy ako naucte se myslet ako fotograf a pod.
 
duracelko
2012-05-05 17:10:05+02
tak jasne. manual si iste prestudujem. lebo zrdkadlovku som mal raz v rukach. takze to bude nutne, aj ked ja manual nikdy nestudujem
 
VonXxX
2012-05-05 17:21:44+02
príspevok od: rk.
To má zaujalo, ako hladat podcasty cez iTunes?
Dik
 
rk.
2012-05-05 17:55:20+02
príspevok od: VonXxX
To má zaujalo, ako hladat podcasty cez iTunes?
Dik
Otvoris iTunes, prihlasis sa do iTunes store a hore vpravo das do vyhladavania Photography. Potom si vyberies ako kategoriu Podcasts a uz sa len prehrabavas Su tam desiatky, ak nie stovky audio a video podcastov, niektore zaujimave, ine su strata casu.
 
viktorpp
2012-05-05 19:54:09+02
z vlastnych skusenosti ti odporucam pokial je kniha priamo o tvojej zrkadlovke... a ako dalsiu... po teoretickej stranke najobsiahlejsia Mistrovstvi prace z DSLR
 
inkubbus
2012-05-05 19:56:41+02
príspevok od: viktorpp
z vlastnych skusenosti ti odporucam pokial je kniha priamo o tvojej zrkadlovke... a ako dalsiu... po teoretickej stranke najobsiahlejsia Mistrovstvi prace z DSLR
takú knihu dostane priamo v krabici s foťákom. tú by mal prečítať ako prvú.
 
2012-05-05 20:14:42+02
príspevok od: inkubbus
takú knihu dostane priamo v krabici s foťákom. tú by mal prečítať ako prvú.
Ano, načo predsa platiť za ďaľší manuál na obsluhu foťáku
 
duracelko
2012-05-05 21:27:49+02
hej? no vyborne. na nete som nasiel aj knihy ku konkretnym typom fotakov. no uvidim , co k nemu dostanem. uz sa tesim.
 
tomas.hlavco
2012-05-05 21:35:09+02
nemusis cakat, navod sa da stiahnut vopred v PDF
 
duracelko
2012-05-05 21:40:07+02
hej??? a kde??? (ano som lenivy to hladat)
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()