Hore
Fórum » Pokec
 

Fotenie v hotelovej izbe Bratislava

tonlou
2012-05-16 07:48:43+02
Zdravim. Troska by som potreboval poradit. Chcem nafotit nejake fotografie na hotelovej izbe (na izbu moc velke naroky nemam,len aby tam bola veeeelka postel ) no zial neviem ci je moznost zajst do hotelu a poprosit o prenajom izby na dve hodinky kvoli foteniu. Ake mate s tym vy skusenosti? Pripadne ak mate dobre tipy na hotely v Bratislave tak sa im potesim . Dakujem
 
Marek Janicko
2012-05-16 08:10:06+02
A co tak zajst do hotela a otvorit usta? Mne to zatial vzdy pomohlo a nic ma to nestalo.
Inac buduci mesiac sa chystam do jedneho apartmanu a s fotenim nemal nikto problem, kedze drviva prevadzkarov to berie, ako zadarmo reklamu, kedze vedia, ze tieto fotky uvidi vela ludi, ktory mozu byt v buducnosti zakaznici.
 
lgsvgh
2012-05-16 08:16:18+02
príspevok od: Marek Janicko
A co tak zajst do hotela a otvorit usta? Mne to zatial vzdy pomohlo a nic ma to nestalo.
Inac buduci mesiac sa chystam do jedneho apartmanu a s fotenim nemal nikto problem, kedze drviva prevadzkarov to berie, ako zadarmo reklamu, kedze vedia, ze tieto fotky uvidi vela ludi, ktory mozu byt v buducnosti zakaznici.
Otvoriť ústa by bolo málo, bolo by ešte potrebné položiť otázky týkajúce sa prenájmu izby. Takýto hostia sú pre hotel len vítaný, majiteľ hotela bude veľmi potešený.
 
tonlou
2012-05-16 08:36:28+02
Praveze som nevedel ako to je v Ba s takymito zalezitostami kedze tu si pomaly kazdy pyta peniaze aj za to ze sa ho niekto nieco spyta .
Snake a s ktorymi hotelmi mas skusenosti ak sa smiem spytat?Vies nejaky mensi odporucit?
 
inkubbus
2012-05-16 08:50:45+02
skús design hotel
 
Rofo
2012-05-16 10:58:37+02
To sa mi nezda ze by nejaky hotel len tak zadarmo prenajal izbu len koli foteniu. Vsak ked chcu mat fotky svojho hotela tak si zaplatia fotografa a ten im to nafoti podla ich predstav. Okrem toho izbu potom treba tak prirpravit ako keby bola prenajata, aj ked sa jedna iba o dvojhodinove fotenie.
Vsak co ked zaspinite prestieradla alebo bielizen. Podla mna je najjednoduchsie prenajat si izbu na den a ci uz tam fotite a kolko to je vasa vec. Nemusis sa nikomu prosit.
 
IceDive1
2012-05-16 11:59:02+02
príspevok od: Rofo
To sa mi nezda ze by nejaky hotel len tak zadarmo prenajal izbu len koli foteniu. Vsak ked chcu mat fotky svojho hotela tak si zaplatia fotografa a ten im to nafoti podla ich predstav. Okrem toho izbu potom treba tak prirpravit ako keby bola prenajata, aj ked sa jedna iba o dvojhodinove fotenie.
Vsak co ked zaspinite prestieradla alebo bielizen. Podla mna je najjednoduchsie prenajat si izbu na den a ci uz tam fotite a kolko to je vasa vec. Nemusis sa nikomu prosit.
No mozno v KE to tak funguje ale v BA nie. Napr. v hotely Kempinsky za 3hodinove fotenie chceli odo mna 200.-Eur. Fotenie v prezidentskom apartmane dokonca 2.000.-Eur.
Ok to je extrem ale ani ostatni nemali zaujme to vybartrovat za reklamu.
 
tonlou
2012-05-16 13:02:31+02
Uff no a tohoto som sa presne obaval. Tak to vidim na niekoho rodicovsku spalnu
 
mpf
2012-05-16 15:08:30+02
Detská izba bude cool
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-05-16 15:27:55+02
Keď chceš izbu zadarmo, najskôr sa musíš prezentovať fotografiami. Nikto (okrem známeho) ti len tak izbu zadarmo nedá, každý chce najskôr vidieť niečo z tvojho portfólia, či si už niečo také fotil, akú úroveň majú foto, potom sa budú ochotný s tebou baviť o tom, že dostaneš izbu za foto.
 
tonlou
2012-05-16 15:59:12+02
No detska izba sa mi na to moc nehodi i ked uz som vo svojej fotil par fotografii.Pri najhorsom skoncim opat tam.

Martin.b
v tom je prave ten problem,v hoteli som fotil len raz zatial a aj to dost davno ked som mal zrkadlovku ani nie pol roka,takze zrovna tie fotky nie su reprezentativne ale rozhodne dakujem za rady
 
PeCh
2012-05-16 16:52:57+02
príspevok od: Martin Brojo
Keď chceš izbu zadarmo, najskôr sa musíš prezentovať fotografiami. Nikto (okrem známeho) ti len tak izbu zadarmo nedá, každý chce najskôr vidieť niečo z tvojho portfólia, či si už niečo také fotil, akú úroveň majú foto, potom sa budú ochotný s tebou baviť o tom, že dostaneš izbu za foto.
Ale veď v pôvodnej otázke je prenájom. Hotelu bude jedno, či si izbu prenajmeš na spanie alebo fotenie. Len prenájom na iba zopár hodín ti seriózne hotely dajú asi ťažko (ale treba sa spýtať).
 
Photograph33
2012-05-16 18:48:05+02
Odpoved pana Snake pobavila...... .......pride niekto do luxus hotela a hned vo dverach, ja som ten a ten z tej a z tej dediny, idem ku vam fotit.....vidite aky mam fotak? a viete kolko stal? ale portfolio vam neukazem lebo mi jedina slecna, ktoru som nafotil, zakazala...... , naozaj si myslite ze ked nafotite jednu slecnu a ta si svoje foto zavesi napr na FB alebo Pokec tak to je uzasna reklama-? ........naozaj nechapem vasu odpoved na otazku......ale nechajme to tak, asi ste znamy fotograf a naozaj to budete mat zdarma.....ja len drzim prsteky......Osobne fotim v Hoteloch a penzionoch po celom sk......samozrejme vzdy si vyberam apartman, to by mala byt zaruka luxusu....vzdy si pozriem web penzionu a zavolam.....skoro kazdy majitel chce vediet o fotografovi, kto je kde foti a portfolio, kolko slecien nafotil , ci foto budu zverejnene aj v casopisoch a pod, potom rozhoduje o cene....napr som fotil aj v Design Hotel v BA...tam je cena myslim 50 eu za 4 hod fotenia,......napr Luxus Hotel Magnus v Trencine.....tam som platil 1h-10 eu.....cize 4 h-40 eu.....v Ke hotel Jasmin tam pytali za 4 hod fotenie 100 eu........ ...takze zalezi len na fotografovi ci sa mu oplati investovat.....
 
Posterusak
2012-05-16 19:19:25+02
príspevok od: Marek Janicko
A co tak zajst do hotela a otvorit usta? Mne to zatial vzdy pomohlo a nic ma to nestalo.
Inac buduci mesiac sa chystam do jedneho apartmanu a s fotenim nemal nikto problem, kedze drviva prevadzkarov to berie, ako zadarmo reklamu, kedze vedia, ze tieto fotky uvidi vela ludi, ktory mozu byt v buducnosti zakaznici.
tak tak
 
Posterusak
2012-05-16 19:22:06+02
príspevok od: IceDive1
No mozno v KE to tak funguje ale v BA nie. Napr. v hotely Kempinsky za 3hodinove fotenie chceli odo mna 200.-Eur. Fotenie v prezidentskom apartmane dokonca 2.000.-Eur.
Ok to je extrem ale ani ostatni nemali zaujme to vybartrovat za reklamu.
a keby si to na nocrezervoval ? tak ta to vijde potom co 500€ a 5000€ ?
 
IceDive1
2012-05-16 21:11:21+02
príspevok od: Posterusak
a keby si to na nocrezervoval ? tak ta to vijde potom co 500€ a 5000€ ?
Prezidentsky netusim ale izba je normalne tusim po 400Eur na noc. Paradoxne ked som u nich dopytoval ubytko pre mojich obchodnych partnerov tak som ich zjednal v pohode na 160Eur.
 
HUGO7
2012-05-16 21:31:25+02
Fotil som:

Design Hotel Bratislava - zaplatil som 200 EUR za 5 izieb

Hotel Gate One - Kamoska to vybavila z manažerom za 50 EUR za 2 izby

Hotel Arcadia - plna cena izby

Hotel Marlos - 100 EUR apartman
 
Marek Janicko
2012-05-16 21:43:36+02
príspevok od: Photograph33
Odpoved pana Snake pobavila...... .......pride niekto do luxus hotela a hned vo dverach, ja som ten a ten z tej a z tej dediny, idem ku vam fotit.....vidite aky mam fotak? a viete kolko stal? ale portfolio vam neukazem lebo mi jedina slecna, ktoru som nafotil, zakazala...... , naozaj si myslite ze ked nafotite jednu slecnu a ta si svoje foto zavesi napr na FB alebo Pokec tak to je uzasna reklama-? ........naozaj nechapem vasu odpoved na otazku......ale nechajme to tak, asi ste znamy fotograf a naozaj to budete mat zdarma.....ja len drzim prsteky......Osobne fotim v Hoteloch a penzionoch po celom sk......samozrejme vzdy si vyberam apartman, to by mala byt zaruka luxusu....vzdy si pozriem web penzionu a zavolam.....skoro kazdy majitel chce vediet o fotografovi, kto je kde foti a portfolio, kolko slecien nafotil , ci foto budu zverejnene aj v casopisoch a pod, potom rozhoduje o cene....napr som fotil aj v Design Hotel v BA...tam je cena myslim 50 eu za 4 hod fotenia,......napr Luxus Hotel Magnus v Trencine.....tam som platil 1h-10 eu.....cize 4 h-40 eu.....v Ke hotel Jasmin tam pytali za 4 hod fotenie 100 eu........ ...takze zalezi len na fotografovi ci sa mu oplati investovat.....
Niesom znamy fotograf, no proste som otovril iba usta. Niekedy som si myslel, ze je to nieco neskutocne tazke vybavit. Jedneho dna som potreboval backup pre svadobne fotenie v pripade zleho pocasia. Zavolal som do jedneho hotela a opytal som sa na rovinu, tam ma odkazali na prevadzkara, povedal som mu co potrebujem, ze nemam moc skusenosti, ako to chodi, kedze som v danej oblasti mlady a ze by som chcel nafotit v kaviarni a ak by sa dalo tak i v priestoroch hotela. Odpoved bola bezproblemov, ze staci napisat: den, hodinu, meno, kolko ludi a potom uz len dojst.

Vtedy som este nemal dotaz na izbu i ked mi to navrhoval sam prevadzkar no este v tej dobe sa mi to nezdal dobry napad. Proste blby zaciatocnik.
Minule som sedel s kamoskou v kaviarnicke v dalsom hotely a dostali sme napad, ze nafotime nieco zaujimave. Dosiel som za recepcnim, ci je taka moznost. Ze jasne, no treba sa dohodnut s prevadzkarom ale nebude problem. Na to zobral kluce a odisli sme do apartmanov prezriet si kde by sme chceli fotit.
Tak priestory su uz vybrate, modelku mam dohodnutu na jun a priestory uz tiez.

Mozno sa mi iba dari, no zatial som nemal problem.

No na druhej strane je pravda, ze kontaktoval som i ja Yasmin a chceli mastny poplatok za fotenie, no co odmietol som. Podla mna hotelov i penzionov je dostatok, vyzdobu si spravim sam a ked chcem, tak dokazem zabezpecit team tak aby ani vlasok nikomu neupadol na zem.

Takze neobstoji u mna ziadna vyhovorka v tomto smere. Ked sa chce tak sa pojde i cez mrtvolu. Napr. strasne chcem fotit v jednom kastieli, no kedze je to kulturna pamiatka a nikoho tam nepoznam, nedokazal som si vybavit priestory, ale kedze chcem tak tam o 2 tyzdne zaplatim 70 eur a budem si tam fotit. A to nieje ziadna zakazka, iba si tam idem fotit promo fotky.
 
tonlou
2012-05-16 22:51:21+02
Snake
Vyhovarat sa rozhodne nechcem.Skor som chcel vediet aspon dake skusenosti druhych i ked hlavne na bratislavu. Hlavne po tom co som minule cital clanok o tom ako byt profesionalom za pat minut v bratislavskej medickej zahrade . Rozhodne neplanujem oslovit hned Carlton alebo podobne hotely skor nejake malinke ktore maju aj daky vacsi apartman.
 
Marek Janicko
2012-05-16 23:05:04+02
príspevok od: tonlou
Snake
Vyhovarat sa rozhodne nechcem.Skor som chcel vediet aspon dake skusenosti druhych i ked hlavne na bratislavu. Hlavne po tom co som minule cital clanok o tom ako byt profesionalom za pat minut v bratislavskej medickej zahrade . Rozhodne neplanujem oslovit hned Carlton alebo podobne hotely skor nejake malinke ktore maju aj daky vacsi apartman.
No a preto pisem, ze staci sa iba odhodlat a minimalne napisat email. No rozhodne pre biznis je najlepsi ocny kontakt. V tom sa radit neda. Kde pol roka boli ochotny tolerovat fotografov, dnes nemusia a opacne v pripade, ked sa zmenil prevadzkar. Bratislava je uz poriadna dedina takze tych moznosti je tam urcite omnoho viacej a ked nie, hodis sa na dialnicu hoc ktorym smerom a mas dalsi bohaty vyber.
V podstate tu uz tlacham debiliny navyse. Prva veta to najviac vystihuje: "A co tak zajst do hotela a otvorit usta?"
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()