Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

FOTO Slovakia 2012

admin
admin redakcia ephoto.sk 2012-09-25 17:43:23+02
Upravovali sme program, kedze zivot bezi a prinasa so sebou aj neustale zmeny.
Takze nakoniec sme vratili spät prednasku Svetelne objektívy (lektor Jozef Peniak).
Taktiez sa nam do programu vratila prezentacia NEC.

Informacie o moznostiach parkovania, doprave a mapka budu v priebehu dneska na hlavnej stranke www.fotoslovakia.sk. Vstupenky mozete zakupit na mieste alebo v predpredaji (nebudete musiet cakat v rade). Vstupenka je prenosna - nie je viazana na meno, ale obsahuje unikatne cislo, ktore bude pri vstupe evidovane.
Ceny vstupeniek: na 1 den á 5 eur, na 2 dni 8 Eur (v predpredaji 7 Eur). Deti do 15 rokov a dochodcovia maju vstupenku na 1 den za 3 Eura.
 
zino
2012-10-08 16:12:29+02
No inak ľudia, stretli ste sa tam niekto s tou "aktivistkou" pred vchodom na spodnom poschodí? Myslím, že asi viacerým uštedrila poznámky o hnusných zazobancoch a konzumentoch...
 
Milann
2012-10-08 16:21:22+02
Musim sa organizatorov zastat, ale i pokarhat. Ked som videl prezentaciu firiem, bolo to ubohe. Otazka je, ci za to moze organizatarov, alebo pristup firiem. FOMEI mal spickovy stanok, ochotnych reprezentantov, o sprievodnych akciach ani nehovorim - spicka. Ostatok bol zalostny: V obchode sa toho clovek dozvie viac a ma komplexnejsi pristup. Zaskcilo ma, ked som videl, ako Karol Srnec (vdaka) predstavuje novinky Nikon. Neviem, ci to bola Vasa dohoda, alebo ste ich museli zaskakovat. Kde bol p. Jurak ??? Canon skoda hovorit: toto mala byt prezentacia leadra ??? Ved ked maju promo v Auparku je to lepsie. Chybal mi ZonerPress, Panasonic... Potom taky obchodik MINI-MAX im vytrel zrak. Priestorovo to bolo poddimenzovane - navrhujem hotely GateOne, Chopin a pod. Workshopy K. Srnca - uplna spicka: pekne v skratke zosumarizovane fakty, zabavne. Nekonkuruje to WS ale vhodne na akciu a casovy ramec.
Nakoniec sa mi ale zda, ze PhotoSlovakia sa stava velmi serioznou, celoslovenskou, akciou, ktora teraz narazila na bod zlomu.
 
JOK3R
2012-10-08 16:24:03+02
príspevok od: zino
No inak ľudia, stretli ste sa tam niekto s tou "aktivistkou" pred vchodom na spodnom poschodí? Myslím, že asi viacerým uštedrila poznámky o hnusných zazobancoch a konzumentoch...
Tak tú som nevidel, ale v sobotu večer na ohňovej show bol jeden veselý pán ktorý fotil tak že stál na jednej strane otváracích dverí a foťák nad hlavou na druhej strane dverí. Permanentne mu ich zatváralo a bolo to dosť funny ho sledovať
 
werdza
2012-10-08 17:28:26+02
Mne sa veľmi páčilo, ďakujem organizátorom za super akciu. Musia byť zničení, asi ako tento smajlík, ktorého som tam našla.
 
hugoba
2012-10-08 18:51:07+02
príspevok od: werdza
Mne sa veľmi páčilo, ďakujem organizátorom za super akciu. Musia byť zničení, asi ako tento smajlík, ktorého som tam našla.
Smajla s kruhama pod očáma človek len tak nevidí :o)
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-08 19:00:45+02
príspevok od: Milann
Musim sa organizatorov zastat, ale i pokarhat. Ked som videl prezentaciu firiem, bolo to ubohe. Otazka je, ci za to moze organizatarov, alebo pristup firiem. FOMEI mal spickovy stanok, ochotnych reprezentantov, o sprievodnych akciach ani nehovorim - spicka. Ostatok bol zalostny: V obchode sa toho clovek dozvie viac a ma komplexnejsi pristup. Zaskcilo ma, ked som videl, ako Karol Srnec (vdaka) predstavuje novinky Nikon. Neviem, ci to bola Vasa dohoda, alebo ste ich museli zaskakovat. Kde bol p. Jurak ??? Canon skoda hovorit: toto mala byt prezentacia leadra ??? Ved ked maju promo v Auparku je to lepsie. Chybal mi ZonerPress, Panasonic... Potom taky obchodik MINI-MAX im vytrel zrak. Priestorovo to bolo poddimenzovane - navrhujem hotely GateOne, Chopin a pod. Workshopy K. Srnca - uplna spicka: pekne v skratke zosumarizovane fakty, zabavne. Nekonkuruje to WS ale vhodne na akciu a casovy ramec.
Nakoniec sa mi ale zda, ze PhotoSlovakia sa stava velmi serioznou, celoslovenskou, akciou, ktora teraz narazila na bod zlomu.
Kazda firma si prezentaciu riesi sama. Obsah neovplyvnujeme. Prezentaciu Nikonu sme museli urobit my, kedze p. Jurak mal prezentaciu v CR. Ak sme chceli, aby ste nieco z Nikonu videli ujal sa toho Karol po dohode s Nikonom. Kazda znacka sa prezentuje sama a je to ich vizitka ak hovorime napr. o Canone. Ostatni na marketing na Slovensku nemaju peniaze, alebo ludi (aspon to tak tvrdia). Najvacsi problem FS nie su ani tak priestory, ako postoj niektorych firiem k tejto najvacsej akcii v SR. Mna osobne zaraza postoj firiem, ktore potom nariekaju, ze im nejdu predaje.
A ked nejdu predaje, tak je tu este jeden argument, ze SR je maly trh Vzdy si pritom spomeniem na reklamu Coca Coly. Tuto znacku poznaju ludia asi od 2 do 99 rokov . Napriek tomu sa stale objavuje reklama a pripominaju sa - stale sme tu. Firmy urobia raz za cas prezentaciu v obchode, kde pride 30 ludi a nevyuziju akciu ako je FS (lebo je napr. cez vikend, alebo musia zaplatit par eur).
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-08 19:02:43+02
príspevok od: zino
No inak ľudia, stretli ste sa tam niekto s tou "aktivistkou" pred vchodom na spodnom poschodí? Myslím, že asi viacerým uštedrila poznámky o hnusných zazobancoch a konzumentoch...
asi si myslela, ze ste hostia hotela.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-08 19:34:37+02
príspevok od: WildSammy
Dakujem za vysvetlenie ako bola akcia organizovana. Co sa tyka parkovania, ano dalo sa zaparkovat napr. v Euroveii zadarmo, co bolo pomerne kusok. Co sa tyka obcerstvenia mal som na mysli hlavne tekutiny ako mineralka/nejaka ochutena voda, ze by boli priamo na akcii a kto by bol hladny, uz mohol ist napr. von. Co sa tyka klimy, citil som ju len v tej miestnosti s vystavovatelmi a inde ani nie, hlavne nie v tych prednaskovych miestnostiach. V DK Ruzinov som nebol, toto bola moja prva ucast, ale takato akcia by sa mi skor hodila do Istropolisu, kde su vacsie prednaskove miestnosti a tiez dost priestoru pre vystavovatelov napr.
Dalo sa parkovat aj v okoli. Klima bezala aj vo foyer aj v sale ROME. Evidentne vsak nestacila
v prednaskovych miestnostiach. Co sa tyka obcerstvenia - boli sme v hoteli, takze to nemal byt problem. Dzbanik vody s ovocim stal 1,50 eur.
 
neXor
2012-10-08 20:08:21+02
Musím zhodnotiť, že som sa na FS veľmi tešil, ako amatér som si od toho veľa sľuboval. Keď som poćul že to bude v "hotely na ktorý asi nikdy nebudem mať", celkom som sa potešil. Vstupné úplne prijateľné, tak prečo neísť. S veľkou radosťou som sa vrhol na výstavnú miestnosť, pozrel som si čas aby som nezmeskal prednášku a išiel som si obehať stánky. Obehol som si ich a kukám na hodinky... to mi trvalo len 4 minúty?! Neveril som tomu, tak som si ich obehal ešte raz, ale naozaj to boli len 4 minúty... Canon ma totálne sklamal, asi musím presedlať na nikon chcel som si kúpiť L-kovú stovku makro, ale nejak som ju nemohol nájsť pod tou záplavou skiel a tiel. Našiel som akurát tak 50mm 1.2 L, lebo ostatné telá "neviem prečo" boli vybité. Možno by pomohol susedný stánom Avacom s batériami...
Prednášky boli také aj onaké... po dlhej nočnej, keď som spal 5 hodín a horko ťažko som došiel vlakom do BA som na prvej mojej prednáške Adobe Lightroom skoro zaspal (keby nie som unavený, možno by to bolo inak) ale neľutujem ju... utvrdil som sa, že ten soft naozaj nepotrebujem... ľutujem akurát tak to, že som kvôli nej nestihol Borneo
Fotografujeme s vysokosvetelnými objektívmi... malo sa to skôr volať čo to je vysokosveteľný objektív... jediná rada ako s nimi fotiť bola, že pri Canon 5D treba fotiť na stredový af bod a prekomponovávať záber...
Wildlife – Technika na cestách a v divočine - toto je prednáška, ktorú som naozaj hltal, všetky príbehy, fotky, rozprávania boli proste geniálne... ak budúci ročník bude ešte horší ale bude tam Petr Bambousek, idem tam aj keby čo bolo... skvelá prednáška
O fotke - po 5 minútach som odišiel ako polovica sály, niekto proste nevie prednášať
Human Family - tiež veľmi zaujímavá prednáška, bavila ma, som zvedaví na konečný film, určite si ho pozriem
Kompozícia a fotografické videnie - prednáška ktorá mi asi najviac dala, aj keď to boli základy, ale takto naživo s ukážkovými fotkami boli dobré, Karol nesklamal
Strobist - prvá kúpa budú softboxy a ďalši externý blesk... čo k tomu povedať
Ohňová show a otvorený ateliér - výborná príležitosť na pár fotiek, to bolo veľmi vydarené

Túto kritiku berte ako niečo, čo by bolo treba zlepšiť, ale aj tak celkový dojem je viac menej pozitívny, takže sa teším na budúci rok
 
seifi
2012-10-08 20:46:25+02
príspevok od: Milann
Musim sa organizatorov zastat, ale i pokarhat. Ked som videl prezentaciu firiem, bolo to ubohe. Otazka je, ci za to moze organizatarov, alebo pristup firiem. FOMEI mal spickovy stanok, ochotnych reprezentantov, o sprievodnych akciach ani nehovorim - spicka. Ostatok bol zalostny: V obchode sa toho clovek dozvie viac a ma komplexnejsi pristup. Zaskcilo ma, ked som videl, ako Karol Srnec (vdaka) predstavuje novinky Nikon. Neviem, ci to bola Vasa dohoda, alebo ste ich museli zaskakovat. Kde bol p. Jurak ??? Canon skoda hovorit: toto mala byt prezentacia leadra ??? Ved ked maju promo v Auparku je to lepsie. Chybal mi ZonerPress, Panasonic... Potom taky obchodik MINI-MAX im vytrel zrak. Priestorovo to bolo poddimenzovane - navrhujem hotely GateOne, Chopin a pod. Workshopy K. Srnca - uplna spicka: pekne v skratke zosumarizovane fakty, zabavne. Nekonkuruje to WS ale vhodne na akciu a casovy ramec.
Nakoniec sa mi ale zda, ze PhotoSlovakia sa stava velmi serioznou, celoslovenskou, akciou, ktora teraz narazila na bod zlomu.
Ktovie ako sa na to pozerá zástupca výrobcu na slov. trhu, či je jeho prvoradou záležitosťou predaj fototechniky alebo kopírovacej a tlačiarenskej techniky, kde má aký zisk a kde ho tlačí najviac topánka. Výrobca predáva cez predajcov, ktorí to kupujú so zľavou. V zľave je, nečítal som zmluvy, s najväčšou pravdepodobnosťou aj propagácia výrobkov výrobcu. Čo sa týka teda fototechniky, mali tam byť firmy ako ProLaika, AQT, Megafoto, ...apod. Boli tam ? Výrobca púšťa perie, bude chodiť na prezentácie a výstavy ?, čo by si mali obšlapať firmy, ktoré trhnú na predajoch. Alebo by sa mali s dodávateľom dohodnúť spoločne, ako zastrešia akciu. Áno, nech im výrobca prispeje a idú tam predajcovia. Oni budú potom komunikovať so záujemcom pri pulte.
Ale je aj druhá stránka mince. Debatujeme a rozoberáme pixely, chceme rady a pritom nakupujeme fototechniku v USA, ebay.de, apod. Náklady znáša slovenský zástupca a predaje sú za hranicami. Zástupca vie veľmi dobre z akých dôvodov je to na takej úrovni akej je; ephoto by nám mohlo povedať, či oslovili výrobcov, čo mali prisľúbené, aké boli návrhy z jednej druhej strany, za čo bol 1m2 výstavnej plochy, atď. atď.
 
juve16
2012-10-08 21:32:41+02
príspevok od: seifi
Ktovie ako sa na to pozerá zástupca výrobcu na slov. trhu, či je jeho prvoradou záležitosťou predaj fototechniky alebo kopírovacej a tlačiarenskej techniky, kde má aký zisk a kde ho tlačí najviac topánka. Výrobca predáva cez predajcov, ktorí to kupujú so zľavou. V zľave je, nečítal som zmluvy, s najväčšou pravdepodobnosťou aj propagácia výrobkov výrobcu. Čo sa týka teda fototechniky, mali tam byť firmy ako ProLaika, AQT, Megafoto, ...apod. Boli tam ? Výrobca púšťa perie, bude chodiť na prezentácie a výstavy ?, čo by si mali obšlapať firmy, ktoré trhnú na predajoch. Alebo by sa mali s dodávateľom dohodnúť spoločne, ako zastrešia akciu. Áno, nech im výrobca prispeje a idú tam predajcovia. Oni budú potom komunikovať so záujemcom pri pulte.
Ale je aj druhá stránka mince. Debatujeme a rozoberáme pixely, chceme rady a pritom nakupujeme fototechniku v USA, ebay.de, apod. Náklady znáša slovenský zástupca a predaje sú za hranicami. Zástupca vie veľmi dobre z akých dôvodov je to na takej úrovni akej je; ephoto by nám mohlo povedať, či oslovili výrobcov, čo mali prisľúbené, aké boli návrhy z jednej druhej strany, za čo bol 1m2 výstavnej plochy, atď. atď.
problém je, že oficiálny zástupca na slov. trhu ani nie je. To všetko sú len predajcovia, či AQT, faxcopy, prolaika atd. a predavaju produkty aj inych znaciek. To je to iste ako nay, datart, hej.sk alebo hoco ine, kde sa da canon kupit. Oficialne zastupenie canon je mozno vo Viedni, ale nie v SR. Ano, maly trh, ale to nemusi byt problem, aj Rakusko je maly trh. Skor je problem kupyschopnost, ked drtiva vascina naroda riesie co do huby a fototechniku kupuje ako sa len da najlacnejsie. Aj ja mam celu vybavu len z druhej bazarovej ruky, vsetky objektivy, telo, brasnu, komplet bazar, pozliepane.
btw. pre mna tiez "stanok" canon bol sklamanim, ked vsetky produkty co tam mali sa zmestili na maly stolik a naviac to boli daki cesi.
 
Northwestern
2012-10-08 21:39:46+02
tento rok som bol na Notebook-expo ( rovnaky hotel ale v marci) a tam canon mal slusny stanok- vsetky 1.2 skla, 180L macro, TS objektiv aj par dalsich ktore som nepoznal a vsetky tela vratane 1Dmk4 a 5D3, mozno preto canon setril na svojom stanku ( aj ked opacne by to bolo lepsie)
 
ONEHALF
2012-10-08 21:53:17+02
Chcel by som tiež poďakovať organizátorom za toto podujatie, chyby sa už spomenuli (veľmi malé sály), ale potrebu kyslíku som nezaregistroval, asi vela nespotrebujem. Na obed som mal držkovú a halužky v Slovak pube za pár €. Mňa osobne stánky moc nezaujímajú, išiel som hlavne na prednášky.  Najväčší ťahák tejto akcie bol pre mňa p. Vano. Ešte som nevidel lepšiu a pútavejšiu prednášku. Ako tu niekto spomínal, že nebola úplne o "dennom svetle", má pravdu, nebola, ale nenudil som sa ani sekundu, hltal som každú vetu a som rád, že som spoznal takého velikána ceskoslovenskej fotografie...  Ten dlhotrvajúci potlesk po prednáške hovorí za všetko...
 
juve16
2012-10-08 21:58:36+02
príspevok od: ONEHALF
Chcel by som tiež poďakovať organizátorom za toto podujatie, chyby sa už spomenuli (veľmi malé sály), ale potrebu kyslíku som nezaregistroval, asi vela nespotrebujem. Na obed som mal držkovú a halužky v Slovak pube za pár €. Mňa osobne stánky moc nezaujímajú, išiel som hlavne na prednášky.  Najväčší ťahák tejto akcie bol pre mňa p. Vano. Ešte som nevidel lepšiu a pútavejšiu prednášku. Ako tu niekto spomínal, že nebola úplne o "dennom svetle", má pravdu, nebola, ale nenudil som sa ani sekundu, hltal som každú vetu a som rád, že som spoznal takého velikána ceskoslovenskej fotografie...  Ten dlhotrvajúci potlesk po prednáške hovorí za všetko...
dr-ž-kovú a halu-ž-ky
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-08 22:15:12+02
príspevok od: juve16
dr-ž-kovú a halu-ž-ky
dr-ž-kova je OK
 
ONEHALF
2012-10-08 22:16:05+02
príspevok od: juve16
dr-ž-kovú a halu-ž-ky
Sorry za chyby , V jedlách to nemám asi v poriadku, moja hlúposť, aspoň som ťa pobavil.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-08 22:20:00+02
príspevok od: ONEHALF
Sorry za chyby , V jedlách to nemám asi v poriadku, moja hlúposť, aspoň som ťa pobavil.
je tam len jedna halušky. Takze som sa na oprave pobavil aj ja
 
juve16
2012-10-08 22:22:54+02
príspevok od: admin
dr-ž-kova je OK
hej hej, to som len chcel zvýrazniť, to "ž" čo ma pobavilo
 
seifi
2012-10-08 22:29:37+02
príspevok od: juve16
problém je, že oficiálny zástupca na slov. trhu ani nie je. To všetko sú len predajcovia, či AQT, faxcopy, prolaika atd. a predavaju produkty aj inych znaciek. To je to iste ako nay, datart, hej.sk alebo hoco ine, kde sa da canon kupit. Oficialne zastupenie canon je mozno vo Viedni, ale nie v SR. Ano, maly trh, ale to nemusi byt problem, aj Rakusko je maly trh. Skor je problem kupyschopnost, ked drtiva vascina naroda riesie co do huby a fototechniku kupuje ako sa len da najlacnejsie. Aj ja mam celu vybavu len z druhej bazarovej ruky, vsetky objektivy, telo, brasnu, komplet bazar, pozliepane.
btw. pre mna tiez "stanok" canon bol sklamanim, ked vsetky produkty co tam mali sa zmestili na maly stolik a naviac to boli daki cesi.
ja som manuál na foťák zháňal na manual@canon.sk, tak tu snáď niekto bude; niečo mi poslali aj Česi z .cz a pýtali sa, či som kontaktoval .sk.
 
seifi
2012-10-08 22:31:26+02
príspevok od: juve16
dr-ž-kovú a halu-ž-ky
a ešte jedna poznámka, skôr domienka, pravda od stola , ephoto sa tvári otvorené ako Nikon, tak ktovie ako komunikujú s Canonom a Canon s nimi
 
Strana 9 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()