Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Slovak Press Foto

seifi
seifi 2012-10-04 20:27:04+02
http://kultura.sme.sk/c/6556969/pozrite-si-vitazov-slovak-press-photo.html
 
sachmo
2012-10-04 21:29:38+02
príspevok od: istvic
tak sa venuj teme a nie mne
tak vies co? vyber fotky, ktore by si poslal do SPP a odbornici ako Karol Srnec, mrco, ten co ma kreslenu profilovku s tou prilbou,... to tu zhodnotia, ci by to malo sance na uspech alebo nie, co ty na to? Ja sa samozrejme k fotkam vyjadrovat nebudem, to slubujem
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-10-04 21:33:00+02
príspevok od: sachmo
tak vies co? vyber fotky, ktore by si poslal do SPP a odbornici ako Karol Srnec, mrco, ten co ma kreslenu profilovku s tou prilbou,... to tu zhodnotia, ci by to malo sance na uspech alebo nie, co ty na to? Ja sa samozrejme k fotkam vyjadrovat nebudem, to slubujem
vies co ?nebudem posielat nic.. ale kludne si prebehni moju galeriu a vyjadri sa ty sam.
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-10-04 21:34:48+02
ostatne zopar clenov poroty co hodnotila tento rocnik poznam a ti sa vyjadrili osobne
 
sachmo
2012-10-04 21:40:25+02
príspevok od: istvic
vies co ?nebudem posielat nic.. ale kludne si prebehni moju galeriu a vyjadri sa ty sam.
to som uz urobil, myslel som, ze schovavas este nejake esa v rukave
 
sachmo
2012-10-04 21:41:25+02
príspevok od: istvic
ostatne zopar clenov poroty co hodnotila tento rocnik poznam a ti sa vyjadrili osobne
Tak vlastne asi by ani nebolo fer prihlasovat sa, hodnotenie by nebolo nestranne a zhrabol by si vsetky kategorie
 
kozakm
2012-10-04 21:49:43+02
príspevok od: istvic
Prihlasovanie súťažných fotografií do súťaže SLOVAK PRESS PHOTO je ukončené! Svoje fotografie prihlásilo 130 fotografov, čo predstavuje vyše 1 500 fotografií prihlásených do celkovo ôsmych súťažných kategórií. „Počet prihlásených fotografov vysoko prekročil aj moje najsmelšie očakávania. Obrovské množstvo súťažiacich fotografií však svedčí o tom, že na Slovensku doteraz chýbal priestor, kde by mohli fotografi a fotožurnalisti prezentovať svoju prácu, a navyše s možnosťou postúpiť do svetovo uznávanej súťaže
WORLD PRESS PHOTO“, povedala Jana Garvoldtová, riaditeľka súťaže
SLOVAK PRESS PHOTO.
Aha. Nicméně do WPP se lze přihlásit zcela nezávisle na SPP, CPP apod.
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-10-04 21:50:17+02
príspevok od: kozakm
Aha. Nicméně do WPP se lze přihlásit zcela nezávisle na SPP, CPP apod.
ano,viem,,diky
 
kozakm
2012-10-04 21:54:43+02
príspevok od: istvic
ano,viem,,diky
No tak.
 
quintes
2012-10-04 22:11:34+02
Zas si tu pán istvic honí ego... To je mi ale nuda, neprečítať serióznu tému
 
sachmo
2012-10-04 22:14:16+02
príspevok od: quintes
Zas si tu pán istvic honí ego... To je mi ale nuda, neprečítať serióznu tému
vynimocne ti davam palec hore
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-10-04 22:16:45+02
príspevok od: quintes
Zas si tu pán istvic honí ego... To je mi ale nuda, neprečítať serióznu tému
uz len na teba som cakal kedy sa ozves
 
seifi
2012-10-04 22:35:56+02
badám, že nevidíme svetlo, chlapi, ale ephoto píše článok na zajtra, tak počítame a budet vsjo jasno
 
tomis.ales
2012-10-05 10:55:09+02
No, mna tie fotky nijako zvlast neoslovili. Asi to vidim inak. Ale aspon z gorily musia byt ovela lepsie fotky. Rad by som videl aj ostatne fotky, co sa neumiestnili.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-05 12:11:05+02
diskusia s porotou o sutazi Slovak Press Photo a prezentacia bude v sobotu o 9.30 na FS 2012.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-10-05 17:28:33+02
Pre mňa tiež časť veľmi slabá. Grant Bratislavy: Wittek by som mazal už vo foťáku, z gorily by sa tiež určite našli omnoho lepšie, jedine že by v tej sérii samotnej boli aj lepšie (potom ale neviem prečo vybrali ako reprezentačnú tú). Umenie a svet šoubiznisu - 1. miesto, naozaj najobyčajnejší portrét, nie je zlý samozrejme, ale je to súťaž a na 1. miesto čakám niečo na svetovej úrovni. Cyril a metod podobne...

Či je to tým, že nebolo z čoho vyberať, alebo si treba zvyknúť, že na súťažiach často vyhrávajú fotografie, ktoré ničím nevynikajú je otázne.
 
quintes
2012-10-05 18:37:00+02
príspevok od: istvic
uz len na teba som cakal kedy sa ozves
davam ti palec hore
 
slavmiro
2012-10-05 21:42:06+02
príspevok od: Michal Matloň
Pre mňa tiež časť veľmi slabá. Grant Bratislavy: Wittek by som mazal už vo foťáku, z gorily by sa tiež určite našli omnoho lepšie, jedine že by v tej sérii samotnej boli aj lepšie (potom ale neviem prečo vybrali ako reprezentačnú tú). Umenie a svet šoubiznisu - 1. miesto, naozaj najobyčajnejší portrét, nie je zlý samozrejme, ale je to súťaž a na 1. miesto čakám niečo na svetovej úrovni. Cyril a metod podobne...

Či je to tým, že nebolo z čoho vyberať, alebo si treba zvyknúť, že na súťažiach často vyhrávajú fotografie, ktoré ničím nevynikajú je otázne.
Od niekoho so znakom e by som ocakaval diplomatickejsi postoj, nedalo sa?
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-10-05 22:04:54+02
príspevok od: slavmiro
Od niekoho so znakom e by som ocakaval diplomatickejsi postoj, nedalo sa?
Iste, neoznačil som výsledky za slabé ako celok, ale presne som špecifikoval, že ide o časť a dokonca som opísal ktorú. Tak isto som pri väčšine z nich poukázal na to, že samé o sebe nie sú fotografie zlé, no jednoducho pre mňa osobne nedosahujú kvalít, ktoré by som očakával od víťazov takejto súťaže. Pri fotografii, ktorú som označil ako celkovo nekvalitnú na prvý pohľad vyvstáva otázka ako sa vlastne do súťaže dostala.

Štruktúra okien bratislavského paneláku v dvojrozmernej rovine, ktorú ozvláštňuje rôznorodosť jednotlivých bytov je síce zaujímavá, no je to vec, ktorú vída často mnoho ľudí a takýto motív je na fotografiách veľmi častý, ba až obyčajný. Ďalej je to vec statická, ktorá nikam neutečie a preto od fotografie, ktorá ju zachycuje očakávam vysokú úroveň technickej kvality, prípadne následných úprav. Fotografiu neobohacujú žiadni výrazní ľudia, ktorí by v oknách boli, žiadne zaujímavé svetlo, alebo dekorácie lodžii, ktoré by ihneď upútali pozornosť svojou výstrednosťou. Skrátene, nie je to ničím zaujímavé, azda len havranom sediacim na lampe (tá tam ale podľa mňa nepatrí), ktorý však nijako nedopĺňa koncept fotografie.

Hádam rozšírenie pôvodného príspevku postačí. To, že je človek žurnalista neznamená, že nemá vlastný názor, i vyhranený a že ho nemôže prejavovať, hlavne keď ide o voľné diskusné fórum. A zároveň v tom vidím skôr pozitívum, keďže sa tým z neho stáva nie len novinár, ktorý podáva suché fakty a informácie, ale je to šťava, ktorá ho odlišuje od ostatných. Možno, na rozdiel od informujúceho žurnalistu, si naň ľudia rýchlejšie vytvoria vlastný, pozitívny alebo negatívny pohľad. A to je myslím normálne.
 
seifi
2012-10-05 22:10:37+02
je to také na diskusiu; myslím si, že víťazi nemôžu za to, že vyhrali, nakoniec, aby sa hanbili, že ich tam porota posunula; nečakali, že niekto bude od nich niečo očakávať, to by nespali alebo neposlali nič
možno mohla porota kľudne zahlásiť, že 1. miesto neobdadzuje, boli také situácie;
 
slavmiro
2012-10-05 22:43:57+02
príspevok od: Michal Matloň
Iste, neoznačil som výsledky za slabé ako celok, ale presne som špecifikoval, že ide o časť a dokonca som opísal ktorú. Tak isto som pri väčšine z nich poukázal na to, že samé o sebe nie sú fotografie zlé, no jednoducho pre mňa osobne nedosahujú kvalít, ktoré by som očakával od víťazov takejto súťaže. Pri fotografii, ktorú som označil ako celkovo nekvalitnú na prvý pohľad vyvstáva otázka ako sa vlastne do súťaže dostala.

Štruktúra okien bratislavského paneláku v dvojrozmernej rovine, ktorú ozvláštňuje rôznorodosť jednotlivých bytov je síce zaujímavá, no je to vec, ktorú vída často mnoho ľudí a takýto motív je na fotografiách veľmi častý, ba až obyčajný. Ďalej je to vec statická, ktorá nikam neutečie a preto od fotografie, ktorá ju zachycuje očakávam vysokú úroveň technickej kvality, prípadne následných úprav. Fotografiu neobohacujú žiadni výrazní ľudia, ktorí by v oknách boli, žiadne zaujímavé svetlo, alebo dekorácie lodžii, ktoré by ihneď upútali pozornosť svojou výstrednosťou. Skrátene, nie je to ničím zaujímavé, azda len havranom sediacim na lampe (tá tam ale podľa mňa nepatrí), ktorý však nijako nedopĺňa koncept fotografie.

Hádam rozšírenie pôvodného príspevku postačí. To, že je človek žurnalista neznamená, že nemá vlastný názor, i vyhranený a že ho nemôže prejavovať, hlavne keď ide o voľné diskusné fórum. A zároveň v tom vidím skôr pozitívum, keďže sa tým z neho stáva nie len novinár, ktorý podáva suché fakty a informácie, ale je to šťava, ktorá ho odlišuje od ostatných. Možno, na rozdiel od informujúceho žurnalistu, si naň ľudia rýchlejšie vytvoria vlastný, pozitívny alebo negatívny pohľad. A to je myslím normálne.
OK, Bol si na tej SPP vystave alebo mas nazor vytvoreny zatial iba z toho co bolo publikovane v mediach?
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()