Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Slovak Press Foto

seifi
seifi 2012-10-04 20:27:04+02
http://kultura.sme.sk/c/6556969/pozrite-si-vitazov-slovak-press-photo.html
 
Belerog
2012-10-05 22:57:25+02
@ Michal Matloň - veľmi pekne povedané, žurnalista by mal mať vlastný názor, respektíve vedieť ho aj vyjadriť, nielen písať všeobecné pravdy.

K téme, dnes som bol pozrieť SPP, čakal som všeličo, ale musím povedať že ma sklamal. Nehovoriac o technickej kvalite niektorých fotiek, ich obsah bol často fádny, tuctový alebo jednoducho nezaujal. Mal som možnosť vidieť WPP 2012 v Škótsku a bolo to naozaj o ôroveň vyššie. Snáď sa budúci rok dočkáme niečoho lepšieho.
 
slavmiro
2012-10-05 22:58:46+02
príspevok od: Michal Matloň
Iste, neoznačil som výsledky za slabé ako celok, ale presne som špecifikoval, že ide o časť a dokonca som opísal ktorú. Tak isto som pri väčšine z nich poukázal na to, že samé o sebe nie sú fotografie zlé, no jednoducho pre mňa osobne nedosahujú kvalít, ktoré by som očakával od víťazov takejto súťaže. Pri fotografii, ktorú som označil ako celkovo nekvalitnú na prvý pohľad vyvstáva otázka ako sa vlastne do súťaže dostala.

Štruktúra okien bratislavského paneláku v dvojrozmernej rovine, ktorú ozvláštňuje rôznorodosť jednotlivých bytov je síce zaujímavá, no je to vec, ktorú vída často mnoho ľudí a takýto motív je na fotografiách veľmi častý, ba až obyčajný. Ďalej je to vec statická, ktorá nikam neutečie a preto od fotografie, ktorá ju zachycuje očakávam vysokú úroveň technickej kvality, prípadne následných úprav. Fotografiu neobohacujú žiadni výrazní ľudia, ktorí by v oknách boli, žiadne zaujímavé svetlo, alebo dekorácie lodžii, ktoré by ihneď upútali pozornosť svojou výstrednosťou. Skrátene, nie je to ničím zaujímavé, azda len havranom sediacim na lampe (tá tam ale podľa mňa nepatrí), ktorý však nijako nedopĺňa koncept fotografie.

Hádam rozšírenie pôvodného príspevku postačí. To, že je človek žurnalista neznamená, že nemá vlastný názor, i vyhranený a že ho nemôže prejavovať, hlavne keď ide o voľné diskusné fórum. A zároveň v tom vidím skôr pozitívum, keďže sa tým z neho stáva nie len novinár, ktorý podáva suché fakty a informácie, ale je to šťava, ktorá ho odlišuje od ostatných. Možno, na rozdiel od informujúceho žurnalistu, si naň ľudia rýchlejšie vytvoria vlastný, pozitívny alebo negatívny pohľad. A to je myslím normálne.
Presiel som si Tvoje portfolio priatelu, ani Gorila ani lepsi portret ako na SPP som nenasiel. Nazor mozeme slobodne vyjadrit, ale kym na stol nepolozis aspon priblizne rovnocenne diela, nie si opravneny ako zastupca konkretnej redakcie, posobiacej verejne v prislusnom odvetvi, kritizovat. Nejde o zivot, ale ide aj o renome tvojho zamestnavatela. DeFacto si spochybnil rozhodnutia poroty zostavenej zo skutocnych osobnosti a realnych fotografov.
 
sachmo
2012-10-06 01:20:25+02
príspevok od: slavmiro
Presiel som si Tvoje portfolio priatelu, ani Gorila ani lepsi portret ako na SPP som nenasiel. Nazor mozeme slobodne vyjadrit, ale kym na stol nepolozis aspon priblizne rovnocenne diela, nie si opravneny ako zastupca konkretnej redakcie, posobiacej verejne v prislusnom odvetvi, kritizovat. Nejde o zivot, ale ide aj o renome tvojho zamestnavatela. DeFacto si spochybnil rozhodnutia poroty zostavenej zo skutocnych osobnosti a realnych fotografov.
Nehovoriac o tom, ze ephoto je medialnym partnerom vystavy.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-10-06 06:26:34+02
príspevok od: slavmiro
Presiel som si Tvoje portfolio priatelu, ani Gorila ani lepsi portret ako na SPP som nenasiel. Nazor mozeme slobodne vyjadrit, ale kym na stol nepolozis aspon priblizne rovnocenne diela, nie si opravneny ako zastupca konkretnej redakcie, posobiacej verejne v prislusnom odvetvi, kritizovat. Nejde o zivot, ale ide aj o renome tvojho zamestnavatela. DeFacto si spochybnil rozhodnutia poroty zostavenej zo skutocnych osobnosti a realnych fotografov.
Mám na to odlišný názor, podobne ako veľa iných ľudí. Túto diskusiu ale nepovažujem za relevantnú k téme, ani prínosnú pre ktorúkoľvek zo strán, zároveň predpokladám, že si rozumný človek, ktorý sa nebude zbytočne handrkovať a míňať svoj čas na internetovej diskusii. Preto v nej nemám zámer pokračovať. Ďakujem.
 
MarianDLL
2012-10-06 10:36:52+02
príspevok od: Belerog
@ Michal Matloň - veľmi pekne povedané, žurnalista by mal mať vlastný názor, respektíve vedieť ho aj vyjadriť, nielen písať všeobecné pravdy.

K téme, dnes som bol pozrieť SPP, čakal som všeličo, ale musím povedať že ma sklamal. Nehovoriac o technickej kvalite niektorých fotiek, ich obsah bol často fádny, tuctový alebo jednoducho nezaujal. Mal som možnosť vidieť WPP 2012 v Škótsku a bolo to naozaj o ôroveň vyššie. Snáď sa budúci rok dočkáme niečoho lepšieho.
Do tohoto sa ja vobec nevyznam,
ale ak je WPP iba o jednu uroven vyssie ako SPP,
tak si mozeme gratulovat
 
sachmo
2012-10-06 11:10:01+02
príspevok od: Michal Matloň
Mám na to odlišný názor, podobne ako veľa iných ľudí. Túto diskusiu ale nepovažujem za relevantnú k téme, ani prínosnú pre ktorúkoľvek zo strán, zároveň predpokladám, že si rozumný človek, ktorý sa nebude zbytočne handrkovať a míňať svoj čas na internetovej diskusii. Preto v nej nemám zámer pokračovať. Ďakujem.
A pre ktoru stranu bol prinosny tvoj kriticky nazor, ked si ho musel tak vehementne vyjadrit?
 
Cyril
2012-10-06 11:33:38+02
príspevok od: sachmo
A pre ktoru stranu bol prinosny tvoj kriticky nazor, ked si ho musel tak vehementne vyjadrit?
Vyjadril sa. Nemohol sa?
 
Belerog
2012-10-06 11:45:37+02
príspevok od: sachmo
A pre ktoru stranu bol prinosny tvoj kriticky nazor, ked si ho musel tak vehementne vyjadrit?
Vyjadril sa kriticky k výstave a nieje jediný kto tak spravil. Prvý ročník bol jednoducho z väčšej časti sklamaním.
 
sachmo
2012-10-06 12:56:47+02
príspevok od: Cyril
Vyjadril sa. Nemohol sa?
Mohol. A o tyzden napise clanok, velebiaci Tibora Huszara, Alana Hyzu, Petra Kornissa, Tomasza Gudzowatyho,... Na moj vkus je to troska schiza, ale kazdy mame iny zaludok, inu ohybnost chrbtice a inu hrubku koze.
 
Cyril
2012-10-06 13:56:37+02
príspevok od: sachmo
Mohol. A o tyzden napise clanok, velebiaci Tibora Huszara, Alana Hyzu, Petra Kornissa, Tomasza Gudzowatyho,... Na moj vkus je to troska schiza, ale kazdy mame iny zaludok, inu ohybnost chrbtice a inu hrubku koze.
Na hranicu s nim! Ako si vobec toto moze dovolit povedat, ze?
 
sachmo
2012-10-06 18:16:04+02
príspevok od: Cyril
Na hranicu s nim! Ako si vobec toto moze dovolit povedat, ze?
Ved som pisal, ze moze napisat svoj kriticky nazor na vyber vitaznych fotiek porotou v zlozeni Tibor Huszar, Alan Hyza, Peter Korniss, Tomasz Gudzowaty,...
A moze aj pisat pekne clanky o tychto osobnostiach fotografie.
Ja som pisal, ze konzistentnost nazorov zavisi od odolnosti zaludka, ohybnosti chrbtice a hrubky koze. Je na tom nieco nepochopitelne? Treba to vysvetlit na priklade?
 
Cyril
2012-10-06 20:18:04+02
príspevok od: sachmo
Ved som pisal, ze moze napisat svoj kriticky nazor na vyber vitaznych fotiek porotou v zlozeni Tibor Huszar, Alan Hyza, Peter Korniss, Tomasz Gudzowaty,...
A moze aj pisat pekne clanky o tychto osobnostiach fotografie.
Ja som pisal, ze konzistentnost nazorov zavisi od odolnosti zaludka, ohybnosti chrbtice a hrubky koze. Je na tom nieco nepochopitelne? Treba to vysvetlit na priklade?
No daj.
Preco mam pocit, ze ma tlacis do polohy, kde ma chces mat a mne sa tam dost nepaci? Mozno len nerozumiem pochodu Tvojich myslienok, alebo im rozumiem az velmi dobre. Neviem, este Ta nepoznam, no dost mi pripominas jedneho clena, ktory sa akoze vytratil a teraz sa objavil "sachmo". Mozno sa mylim. Keby si pridal nejake fotografie, mozno by sa mi rozsvietilo.
Zhrniem, podla mna miesas jablka z hruskami
 
quintes
2012-10-06 20:27:08+02
príspevok od: Cyril
No daj.
Preco mam pocit, ze ma tlacis do polohy, kde ma chces mat a mne sa tam dost nepaci? Mozno len nerozumiem pochodu Tvojich myslienok, alebo im rozumiem az velmi dobre. Neviem, este Ta nepoznam, no dost mi pripominas jedneho clena, ktory sa akoze vytratil a teraz sa objavil "sachmo". Mozno sa mylim. Keby si pridal nejake fotografie, mozno by sa mi rozsvietilo.
Zhrniem, podla mna miesas jablka z hruskami
ty co radsej nefotis dnes
 
Cyril
2012-10-06 20:31:13+02
príspevok od: quintes
ty co radsej nefotis dnes
Preco? Uz som v pyzame
 
quintes
2012-10-06 20:44:44+02
príspevok od: Cyril
Preco? Uz som v pyzame
ja len ze tu komentujes o dusu ja este nie sa, este je skoro...
 
sachmo
2012-10-06 21:35:34+02
príspevok od: Cyril
No daj.
Preco mam pocit, ze ma tlacis do polohy, kde ma chces mat a mne sa tam dost nepaci? Mozno len nerozumiem pochodu Tvojich myslienok, alebo im rozumiem az velmi dobre. Neviem, este Ta nepoznam, no dost mi pripominas jedneho clena, ktory sa akoze vytratil a teraz sa objavil "sachmo". Mozno sa mylim. Keby si pridal nejake fotografie, mozno by sa mi rozsvietilo.
Zhrniem, podla mna miesas jablka z hruskami
Myslim, ze netreba, vsetko chapes, len sa tvaris, ze nie.
A inak © sachmo™® je original.
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-10-07 08:33:38+02
príspevok od: Cyril
No daj.
Preco mam pocit, ze ma tlacis do polohy, kde ma chces mat a mne sa tam dost nepaci? Mozno len nerozumiem pochodu Tvojich myslienok, alebo im rozumiem az velmi dobre. Neviem, este Ta nepoznam, no dost mi pripominas jedneho clena, ktory sa akoze vytratil a teraz sa objavil "sachmo". Mozno sa mylim. Keby si pridal nejake fotografie, mozno by sa mi rozsvietilo.
Zhrniem, podla mna miesas jablka z hruskami
ze by ?
http://galerie.digiarena.e15.cz/member.php?uid=40984&protype=1
 
Cyril
2012-10-08 19:22:13+02
príspevok od: istvic
ze by ?
http://galerie.digiarena.e15.cz/member.php?uid=40984&protype=1

Tak to nie je on
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()