Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Hľadám svadobného fotografa - východ SK

stokinger
stokinger 2012-06-13 17:01:52+02
Zdravím, neviem do akej témy to zaradiť tak to dávam sem.... Hľadám svadobného fotografa z východu SK Gelnica a okolie... primeraný pomer cena/ kvalita... predpokladaný dátum svadby 13. 4. 2013 ak by sa niekto nasiel prosím vás ozvite sa mi sem na fóre alebo do SS poprípade ak by bolo dva v jednom teda aj video bolo by to uplne super...ďakujem prajem príjemný deň
 
dadkat
2012-08-05 22:52:04+02
príspevok od: stokinger
Zdravím, neviem do akej témy to zaradiť tak to dávam sem.... Hľadám svadobného fotografa z východu SK Gelnica a okolie... primeraný pomer cena/ kvalita... predpokladaný dátum svadby 13. 4. 2013 ak by sa niekto nasiel prosím vás ozvite sa mi sem na fóre alebo do SS poprípade ak by bolo dva v jednom teda aj video bolo by to uplne super...ďakujem prajem príjemný deň
Stokinger, mozno by som to zobrala, ak sa rozhodnes kontaktuj ma na uvedenom maily : dadkat@gmail.com,
Pekny den, Daria
 
Matej_Hlbocan
2012-08-06 00:35:17+02
príspevok od: bonifacko
Dozadu 2 roky tu bol taky članok o takom kúzelnikovi a aj nejaky link nanho. Tak len smelo do hladania.
Fúha, ty máš ale pamäť.
 
ericek174
2012-08-06 01:03:34+02
Som síce len študent, no fotil som už dve svadby (pre brata a pre známeho) obidvaja boli spokojný, myslím že dokážem ponúknuť nižšiu cenu ako profíci vzhľadom k tomu že ma to zatiaľ neživý. Nemal by som problém do Gelnice pricestovať vzhľadom k tomu že som z KE. Je na vás ako sa rozhodnete.
 
martin9113
2012-08-06 06:54:45+02
príspevok od: ericek174
Som síce len študent, no fotil som už dve svadby (pre brata a pre známeho) obidvaja boli spokojný, myslím že dokážem ponúknuť nižšiu cenu ako profíci vzhľadom k tomu že ma to zatiaľ neživý. Nemal by som problém do Gelnice pricestovať vzhľadom k tomu že som z KE. Je na vás ako sa rozhodnete.
vsetci verime ze po dvoch svadbach mas obrovske skusenosti. a dokazes konkurivat ludom co fotia kazdy vyend.
 
valec86
2012-08-06 07:04:13+02
+ mas zaloznu vybavu s kazdeho kusu 2x keby nieco. a keby aj tak povies sorry sak ja som student
 
martin9113
2012-08-06 07:10:52+02
príspevok od: valec86
+ mas zaloznu vybavu s kazdeho kusu 2x keby nieco. a keby aj tak povies sorry sak ja som student
chalam ma mudro. naco kupovat aspon 60d kem za tie peniaze moze mat 3x 350d. a jeden objektyv bohate staci
 
bonifacko
2012-08-06 07:29:03+02
Tiež mam 2 svadby a teda nemôžem povedať, že mam bohate skusenosti.
 
martin9113
2012-08-06 07:34:39+02
príspevok od: ericek174
Som síce len študent, no fotil som už dve svadby (pre brata a pre známeho) obidvaja boli spokojný, myslím že dokážem ponúknuť nižšiu cenu ako profíci vzhľadom k tomu že ma to zatiaľ neživý. Nemal by som problém do Gelnice pricestovať vzhľadom k tomu že som z KE. Je na vás ako sa rozhodnete.
ukaz aspon nejaku foto aspon portret.
 
ericek174
2012-08-06 10:06:54+02
nevravím že môžem konkurovať niekomu kto to fotí každý víkend, proste videl som príležitosť, tak prečo to neskúsiť, nie nemám zo všetkého po dve, ani skúsenosti nad hlavu, ale tým že som fotil dve svadby som chcel len povedať že už mám čosi za sebou a nieje to nič čo som ešte nikdy nerobil..A martin mám jednu 350D a nieje to až tak zlá mašina, objektívy mám tak akurát aby som pokryl všetko čo tam potrebujem..
 
martin9113
2012-08-06 10:18:34+02
príspevok od: ericek174
nevravím že môžem konkurovať niekomu kto to fotí každý víkend, proste videl som príležitosť, tak prečo to neskúsiť, nie nemám zo všetkého po dve, ani skúsenosti nad hlavu, ale tým že som fotil dve svadby som chcel len povedať že už mám čosi za sebou a nieje to nič čo som ešte nikdy nerobil..A martin mám jednu 350D a nieje to až tak zlá mašina, objektívy mám tak akurát aby som pokryl všetko čo tam potrebujem..
nechcem ta buzerovat. ale takichto fotiek ti tu vysipem 500 aj napriek tomu ze mi odisiel hdd kde mam vsetky fotky zo svadieb, mas externy blesk? portretny objektiv? zalozne telo? zalozny blesk? viacej kariet? auto?
 
LastHit
2012-08-06 10:21:11+02
príspevok od: ericek174
nevravím že môžem konkurovať niekomu kto to fotí každý víkend, proste videl som príležitosť, tak prečo to neskúsiť, nie nemám zo všetkého po dve, ani skúsenosti nad hlavu, ale tým že som fotil dve svadby som chcel len povedať že už mám čosi za sebou a nieje to nič čo som ešte nikdy nerobil..A martin mám jednu 350D a nieje to až tak zlá mašina, objektívy mám tak akurát aby som pokryl všetko čo tam potrebujem..
Tak tymto si si velmi nepolepsil.
Niesom zastanca nazoru, ze top technika = dobra fotka, ale 350D so setovym objektivom je na profesionalneho (plateneho) fotografa na svadbe zalostne malo. A nie, nepokryjes tym vsetko co budes potrebovat.
A fotka je podpriemerna. Napadom, atmosferou, kvalitou, v podstate skoro vsetkym. Neber to ze sa do teba obuvam, napisal by som to komukolvek inemu, ale pozrel si si niekedy stranky svadobnych fotografov? ... Najdes aspon jednu ktora by sa aspon kus podobala na ich tvorbu?
 
Ferdo
2012-08-06 10:21:27+02
príspevok od: ericek174
nevravím že môžem konkurovať niekomu kto to fotí každý víkend, proste videl som príležitosť, tak prečo to neskúsiť, nie nemám zo všetkého po dve, ani skúsenosti nad hlavu, ale tým že som fotil dve svadby som chcel len povedať že už mám čosi za sebou a nieje to nič čo som ešte nikdy nerobil..A martin mám jednu 350D a nieje to až tak zlá mašina, objektívy mám tak akurát aby som pokryl všetko čo tam potrebujem..
Ak bola tato fotka reprezentativna vzorka toho, co si sa na tych 2 svadbach naucil, mas pred sebou este dlhu cestu a skor ako sa ponukat ako hlavny fotograf by si mal vyhladavat prilezitost ako pomocnik resp. 2 fotograf popri hlavnom, profesionalovi. Ak ti to samozrejme dovoli 350D nie je zla masina na rodinne foto, ak mas kvalitne skla tak aj na serioznejsiu pracu ale predsa len je to uz skoro historicky kusok a technika od cias 350D dost pokrocila.
 
mrnousik
2012-08-06 10:26:16+02
no vy ste mu teda dali uz viem preco som sa citila blbo na T-com plazi pri foteni volleyu, vsetci tam mali dela ako z magazinu a ja len s ultrazoomikom no hold, pokym si nekupim styri objektivy a telo od poprednej znacky, fotograf v zivote nebudem :-P
 
markus
2012-08-06 10:30:07+02
príspevok od: ericek174
nevravím že môžem konkurovať niekomu kto to fotí každý víkend, proste videl som príležitosť, tak prečo to neskúsiť, nie nemám zo všetkého po dve, ani skúsenosti nad hlavu, ale tým že som fotil dve svadby som chcel len povedať že už mám čosi za sebou a nieje to nič čo som ešte nikdy nerobil..A martin mám jednu 350D a nieje to až tak zlá mašina, objektívy mám tak akurát aby som pokryl všetko čo tam potrebujem..
Erik ak si tuto fotografiu vybral ako reprezentativnu potom co tie ostatne priemerne reportazne fotky.
Tato fotka je zla pretoze hlavny objekt je neostry ale zaostrene je na rukav nevesty.
Osobne ak sa ucis fotit svadby tak to rob prosim aspon zadarmo bude aspon fakt vediet kazdy ze je to len skusobne fotenie lebo ak zoberies za sebaskusanie nejake peniaze podhodnotis tym aj cenu druhych fotografov. Pretoze neznaleho klijenta zaujima cena teda standardna cena v regione a ty ju ponizis na svoju cenu.
 
Ferdo
2012-08-06 10:30:41+02
príspevok od: mrnousik
no vy ste mu teda dali uz viem preco som sa citila blbo na T-com plazi pri foteni volleyu, vsetci tam mali dela ako z magazinu a ja len s ultrazoomikom no hold, pokym si nekupim styri objektivy a telo od poprednej znacky, fotograf v zivote nebudem :-P
Niekomu staci na dobre fotky aj iPhone.. napr: http://www.guardian.co.uk/sport/2012/jul/27/london-olympics-2012-smartphone

niekomu nepomoze ani to najlepsie co sa da kupit, vzdy bude mat fotky onicom, bez napadu atd.. Nie je to len o technike ale fotoaparat ktorym foti ma uz svoje najlepsie casy za sebou, ma svoje limity a na profi pracu nie je najvhodnejsi. Svadba je z velkej casti reportaz pri ktorej treba pohotovo reagovat, spravit v kazdej situacii kvalitu a dobre zaostrenu fotografiu atd... Napr. na fotenie portretov v atelieri ti podobne amaterske telo s pevnou 50 vystaci, mas cas zaostrit, cvaknut, skontrolovat, cvaknut znova... na svadbe bohuzial nie. Aj preto je to jeden z najnarocnejsich zanrov a som prekvapeny ako sa do neho vsetci hrnu
 
rbr69
2012-08-06 10:37:19+02
fotit svadbu je neskutocna zodpovednost, ci uz zadarmo kamaratom alebo zmluvne cudzim za peniaze ... za cokolvek co moze zlyhat alebo nevydarit sa, musis byt pripraveny s dostatocnou mierou zodpovednosti, avsak pri neopakovatelnych momentoch ako svadba klientovi zlyhanie a nekvalitu proste nevysvetlis ... preto aj pripadne zlyhania eliminovat zalozna technika, atd. ... myslim, ze Ti ide skor o brigadu ako o Tvoje meno a kvalitu vysledku
 
stafa
2012-08-06 10:37:30+02
príspevok od: markus
Erik ak si tuto fotografiu vybral ako reprezentativnu potom co tie ostatne priemerne reportazne fotky.
Tato fotka je zla pretoze hlavny objekt je neostry ale zaostrene je na rukav nevesty.
Osobne ak sa ucis fotit svadby tak to rob prosim aspon zadarmo bude aspon fakt vediet kazdy ze je to len skusobne fotenie lebo ak zoberies za sebaskusanie nejake peniaze podhodnotis tym aj cenu druhych fotografov. Pretoze neznaleho klijenta zaujima cena teda standardna cena v regione a ty ju ponizis na svoju cenu.
Sevas Markus...
 
Marcel Rebro
2012-08-06 10:39:52+02
príspevok od: rbr69
fotit svadbu je neskutocna zodpovednost, ci uz zadarmo kamaratom alebo zmluvne cudzim za peniaze ... za cokolvek co moze zlyhat alebo nevydarit sa, musis byt pripraveny s dostatocnou mierou zodpovednosti, avsak pri neopakovatelnych momentoch ako svadba klientovi zlyhanie a nekvalitu proste nevysvetlis ... preto aj pripadne zlyhania eliminovat zalozna technika, atd. ... myslim, ze Ti ide skor o brigadu ako o Tvoje meno a kvalitu vysledku
neříkej ...

http://www.leonneal.com/blog/2011/05/03/this-just-might-be-a-one-shot-deal/
 
martin9113
2012-08-06 10:51:28+02
príspevok od: rbr69
fotit svadbu je neskutocna zodpovednost, ci uz zadarmo kamaratom alebo zmluvne cudzim za peniaze ... za cokolvek co moze zlyhat alebo nevydarit sa, musis byt pripraveny s dostatocnou mierou zodpovednosti, avsak pri neopakovatelnych momentoch ako svadba klientovi zlyhanie a nekvalitu proste nevysvetlis ... preto aj pripadne zlyhania eliminovat zalozna technika, atd. ... myslim, ze Ti ide skor o brigadu ako o Tvoje meno a kvalitu vysledku
keby mu islo o meno dal by sem poriadnu fotku a nie cvak. Meno si treba urobit dobre a tato fotka mu ku tomu nepomoze. obzvlast ak sa mu 350d pokazi a svadobcanom oznami ze je dofotene.
 
ericek174
2012-08-06 11:02:47+02
mám pocit že ste mi práve povedali "choď zakopať 350tku, kúp si nejakú novú šupu ktorú tiež zakop lebo na to nemáš", ďalej ku objektívu, nemám seťák ten predávam, konkrétnu fotku som fotil s 50 1.8 a na tej svadbe som mal aj 19-35, 35-105, mám aj externý a na tej fotke je použitý ale neprirodzenú farbu blesku nemám rád a preto som sa snažil aby ten blesk bolo čo najmenej vidno, ú fotku som ostril na toho chlapca, nie na rukáv aj keď sa to tak môže zdať..btw. niekedy mi vraveli že dokážem človeka úplne znechutiť od toho čo má rád..to ešte neboli na ephote..
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()