Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Hľadám svadobného fotografa - východ SK

stokinger
stokinger 2012-06-13 17:01:52+02
Zdravím, neviem do akej témy to zaradiť tak to dávam sem.... Hľadám svadobného fotografa z východu SK Gelnica a okolie... primeraný pomer cena/ kvalita... predpokladaný dátum svadby 13. 4. 2013 ak by sa niekto nasiel prosím vás ozvite sa mi sem na fóre alebo do SS poprípade ak by bolo dva v jednom teda aj video bolo by to uplne super...ďakujem prajem príjemný deň
 
markus
2012-08-06 13:12:27+02
príspevok od: bonifacko
Inak povedane, budme všetci legalne fotografi. Ja nafotim teba za tisicku, ty mna. Nechame to zdaniť a všetkym bude hojno, však junáčik?

Ono k tejto dobe. Píšem síce už OT, ale toto čo tu zažívame od štátu su mafianske praktiky. To nema s poriadkom nič spoločne. Ešte aj ten hnusny feudal, že nevedel, čo je priemyselna revolucia mal zodpovednosť za svojich ludi. Dnes nema zdpovednosť nikto, hoc berie desaťtisíce. A na tom to krachne.
Co mam kto mu povedat ze budme vsetci svine a vygradujme to natolko ze slusny ludia ak neutecu
tak zahynu. Ja to mu rozumiem ze kazdy chce si nejako prilepsit ale kde to povedie to si nik nekladie otazku.
 
SK_8er
2012-08-06 13:15:24+02
príspevok od: markus
Ano cechovsky a zitnansky by mali byt pre nas akymsi pomyslenym voditkom ako to nielen fotit a tocit ale treba aj vidiet do akeho rysku sa pustili kolko usilia a planovania obnasa vytvorenie nejakeho svadobneho dielka. A samozrejme neda sa to fotit hocicim a treba na to mastny uver. Keby sme sa ich spytali aku mala navratnost ich investicia do tecniky tak asi by sa len zasmiali zo slzickou v ociach.
ale prosim ta, oni fotia a tocia tych ktori si to mozu dovolit... ziadnych zrglosov co pozeraju kde by usetrili 10 euro, jak to kolko krat byva ... vsetci chcu vsetko co najprofesionalnejsie a najdokonalejsie, ale aby to stalo co najmenej ... ten kto na to ma nech si to kupi, ten kto na to nema a chce to, nech si na to setri a potom nech si spravi radost... a vie ze bude mat kvalitu
 
chps
2012-08-06 13:27:51+02
príspevok od: SK_8er
ale prosim ta, oni fotia a tocia tych ktori si to mozu dovolit... ziadnych zrglosov co pozeraju kde by usetrili 10 euro, jak to kolko krat byva ... vsetci chcu vsetko co najprofesionalnejsie a najdokonalejsie, ale aby to stalo co najmenej ... ten kto na to ma nech si to kupi, ten kto na to nema a chce to, nech si na to setri a potom nech si spravi radost... a vie ze bude mat kvalitu
ano jasne ich si nemoze dovolit hocikto to je pravda, ja som dala priklad toho co je podla mna najlepsie na sk, ale da sa vybrat urcite kvalita a pekne fotky za prijatelnu cenu. (viem to podla seba tiez som si zitnansku nemohla dovotil aj keby neboli dopredu na rok vybukovaní ) ten link vyssie to su podla mna hrozne fotky, to zadarmo by som nechcela take.
 
oso
2012-08-06 13:31:20+02
príspevok od: chps
tie fotky teda nestoja za vela... pozrite si žitnansku, čechovskeho... tak maju podla mna vyzerat svadobne fotky
fakt o nicom bez napadu
 
markus
2012-08-06 13:35:09+02
príspevok od: SK_8er
ale prosim ta, oni fotia a tocia tych ktori si to mozu dovolit... ziadnych zrglosov co pozeraju kde by usetrili 10 euro, jak to kolko krat byva ... vsetci chcu vsetko co najprofesionalnejsie a najdokonalejsie, ale aby to stalo co najmenej ... ten kto na to ma nech si to kupi, ten kto na to nema a chce to, nech si na to setri a potom nech si spravi radost... a vie ze bude mat kvalitu
Neviem ci poznas vybavu Zitnanskych a za kolko to robia. Za kolko by si to robil ty ak by si mal nielen schopnosti ale i ich financne vstupy?
Tu sa bavime o to ze ak chces nieco take robit nestaci len odhodlanie a ani kreativitu ale ze sa to stava tvojim zamestnanim na plny uvezok, co nekonci po svadobnej sezone a hura na dlhu dovolenku. Kolko stoji propagacia a budovanie si pozitivneho mena.
Tu nastava fenomen ze foti kazdy a mysli si ze mu to hned prinesie peniaze. Takze ked nejaky student si to bude skusat fotit za par korun a kolko krat to bude skusat 1 alebo 10 krat alebo 30 krat. Co potom urobi svadobny fotograf strednej triedy taktiez bude musiet podliezt cenu a komu tym urobi zle tym top svadobnym fotografom . Nezabudni ze vsetko ma suvis zo vsetkym.
 
SK_8er
2012-08-06 13:51:33+02
príspevok od: chps
ano jasne ich si nemoze dovolit hocikto to je pravda, ja som dala priklad toho co je podla mna najlepsie na sk, ale da sa vybrat urcite kvalita a pekne fotky za prijatelnu cenu. (viem to podla seba tiez som si zitnansku nemohla dovotil aj keby neboli dopredu na rok vybukovaní ) ten link vyssie to su podla mna hrozne fotky, to zadarmo by som nechcela take.
minuly mesiac som bol host a fotograf zaroven na svadbe frajerkinej sesternice, nepotrebovali platit fotografa, ked tam mali mna frajerke som zobral jej d80 + tamron 17-50, nastavil som ho a dal jej 12 rocnemu bratovi, vysvetlil som mu jak zaostrit a prekomponovat, nikdy predtym ani nefotil so zrkadlovkou a spravil ovela lepsie fotky jak ten profik na tom fb linku ale tak zas... mal dobreho ucitela no
 
SK_8er
2012-08-06 14:12:00+02
príspevok od: markus
Neviem ci poznas vybavu Zitnanskych a za kolko to robia. Za kolko by si to robil ty ak by si mal nielen schopnosti ale i ich financne vstupy?
Tu sa bavime o to ze ak chces nieco take robit nestaci len odhodlanie a ani kreativitu ale ze sa to stava tvojim zamestnanim na plny uvezok, co nekonci po svadobnej sezone a hura na dlhu dovolenku. Kolko stoji propagacia a budovanie si pozitivneho mena.
Tu nastava fenomen ze foti kazdy a mysli si ze mu to hned prinesie peniaze. Takze ked nejaky student si to bude skusat fotit za par korun a kolko krat to bude skusat 1 alebo 10 krat alebo 30 krat. Co potom urobi svadobny fotograf strednej triedy taktiez bude musiet podliezt cenu a komu tym urobi zle tym top svadobnym fotografom . Nezabudni ze vsetko ma suvis zo vsetkym.
je to jak vsade so vsetkym, nizka, stredna a vysoka trieda... nechce sa mi to rozoberat, ale moj nazor je ten ze vysoku triedu nizka a stredna vobec neohrozuje ...
vsetko kvalitne nieco stoji... preto asi aj vedia kolko si vypytat a jak som pisal, ti ktori na to maju, si to aj zaplatia ... ja to nechcem riesit, pani a pana Zitnanskych nepoznam osobne, len ich sledujem na fb a vimeo, kazda ich odvedena praca je uzasna, p. Zitnanska je inspiraciou pre vela fotografov, aspon co sledujem tie nepodarene napodobeniny jej stylu fotenia ... ti sa do topky nikdy nedostanu, aj ked maju techniku mozno aj drahsiu jak oni ... len nechcem menovat, ale ten clovek sa do tej vysokej triedy nedostane nikdy, ak by sa dostal a dakto by si ho zaplatil tak ho znesu zo sveta za tie fotky ... a uz by si zrejme zas netrufol...
 
sofy
2012-08-06 14:16:17+02
Zitnanski nie su nicim vynimocni. Maju len bohate svadby, to robi ich vyskedok pozeratelny. Laikom sa vzdy bude pacit obycajne nafoteny luxus ako vyborne nafoteny obycaj.
 
SK_8er
2012-08-06 14:22:00+02
príspevok od: sofy
Zitnanski nie su nicim vynimocni. Maju len bohate svadby, to robi ich vyskedok pozeratelny. Laikom sa vzdy bude pacit obycajne nafoteny luxus ako vyborne nafoteny obycaj.
je pravda ze prostredie vela robi, ale treba to prostredie vediet vyuzit... aj svadba za miliony sa da nafotit zle, ked to proste v sebe nemas ....
 
Krtko fotografom
2012-08-06 14:35:50+02
Ja Zitnanskych tiez vvobec nepoznam, ale paci sa mi ich praca. Neviem, ci je to pravda, ale niekde na inom fore som cital, ze toho roku isli s cenami hore, a ze za svadbu beru 2000€.
Cize, u nas, na vychode, tu im nikto tolko nezaplati, preto ich pole posobnosti je zapadne Slovensko a Cechy. Mozno, aj obcas stredne Slovensko, ale vychod nikdy.
 
markus
2012-08-06 14:46:19+02
príspevok od: Krtko fotografom
Ja Zitnanskych tiez vvobec nepoznam, ale paci sa mi ich praca. Neviem, ci je to pravda, ale niekde na inom fore som cital, ze toho roku isli s cenami hore, a ze za svadbu beru 2000€.
Cize, u nas, na vychode, tu im nikto tolko nezaplati, preto ich pole posobnosti je zapadne Slovensko a Cechy. Mozno, aj obcas stredne Slovensko, ale vychod nikdy.
Boli aj na vychode konkretne tento rok a cena je aj z videom.
 
sofy
2012-08-06 14:46:47+02
2500 vraj a boli aj v Ke tusim
 
legolas380
2012-08-06 14:51:31+02
uz som z toho debil aj ja. inak co pozerm tie fotky, maju aj stastie na blaznive pary. mozno chyba fotografom kreativita, ale co vymyslis kreativne ked sa mladomanzelia fotia len pre to ze sa to robi...a este vacsia sranda su hostia na svadbe. to niekedy mi je tych fotografov luto...staci ze som mal spravit 5 fotiek na oslave a vsetci sa schovavali...
 
stafa
2012-08-06 14:53:06+02
príspevok od: markus
Ja som ti len povedal ze sa hrnies do toho priskoro. To ako keby sa prvak na zakladke hlasil na vysoku. Musis si uvedomit ze z hoby zasahujes do komercie ktora je narocna a jedine co tym dosiahnes je nepriatelstvo inych pretoze nevedomky podrazas nohy a mnoho rovnako uvazujucich dalsich to nie je len o tebe aby bolo jasne. Aj moj otec vie opravit elektrinu a radsej si zavola elektrikara aby aj on mal z coho zit, aj ja si viem polozit podlahu a predsa som dal zarobit tomu ktory sa tomu venuje.
Co sa tyka fotky co su uverejnil to je jedno ci si ostryl na chlapca okraj rukava je ostrejsi.
Fotak je ako kon bez dobreho jazca dostih neodjazdi.
To s tym konom malo hlbku... Ale mas pravdu, ludia by chceli mat len to naj a najlepsie uplne zadarmo... Holt, z Trabanta neurobis Ferrari tak, ze na kapotu nalepis fotku kona...
 
valec86
2012-08-06 15:03:23+02
skus povedat mladomanzelom podmienky presvadobneho fotografovania, ceny ako maju spominany fotografi tak ta tu na vychode zavola tak 1 percento svadobcanov. mozno ohrata pesnicka, no ludia maju davno pred svadbou zostaveny rozpocet a dobre vedia aka je ich cenova kategoria, a podla toho si aj fotografa vyberaju. castokrat sa musi fotograf prisposobovat neveste a zenichovi prakticky vo vsetkom, casom na fotografovanie, temami aj cenou. Len velmi tazko presvedcis nevestu ktora ma celkovy rozpocet na svadbu 3000e aby sla fotit "trash the dress, alebo fotky na golfovom ihrisku mladeho chlapca s dediny, ktory sa zivi ako traktorista.
 
Daniel.U
2012-08-06 15:09:32+02
príspevok od: ericek174
mám pocit že ste mi práve povedali "choď zakopať 350tku, kúp si nejakú novú šupu ktorú tiež zakop lebo na to nemáš", ďalej ku objektívu, nemám seťák ten predávam, konkrétnu fotku som fotil s 50 1.8 a na tej svadbe som mal aj 19-35, 35-105, mám aj externý a na tej fotke je použitý ale neprirodzenú farbu blesku nemám rád a preto som sa snažil aby ten blesk bolo čo najmenej vidno, ú fotku som ostril na toho chlapca, nie na rukáv aj keď sa to tak môže zdať..btw. niekedy mi vraveli že dokážem človeka úplne znechutiť od toho čo má rád..to ešte neboli na ephote..
podla mna je v tej fotke potencial. Ked dokazes teraz vidiet a zachytit taketo momenty, tak casom by to malo byt uz len lepsie. Masy ludi vedia o tom gulove a za taketo fotky by boli vdacni. Akurat by si to mal nafotit zadarmo a nie na tretiu svadbu pytat peniaze lebo ta naozaj starsi nakopu do zadku. Vies, ked v tom ma byt nejaka priama umera a povedzme, ze clovek co ma profi vybavu a skusenosti zobere napriklad za portretove fotky 100 euro, tak ty by si mal pomerovo zobrat -10 euro, ze si mohol vobec trenovat. Verim ale, ze vystup z D350 ziaden laik neriesi.
 
markus
2012-08-06 15:10:45+02
príspevok od: valec86
skus povedat mladomanzelom podmienky presvadobneho fotografovania, ceny ako maju spominany fotografi tak ta tu na vychode zavola tak 1 percento svadobcanov. mozno ohrata pesnicka, no ludia maju davno pred svadbou zostaveny rozpocet a dobre vedia aka je ich cenova kategoria, a podla toho si aj fotografa vyberaju. castokrat sa musi fotograf prisposobovat neveste a zenichovi prakticky vo vsetkom, casom na fotografovanie, temami aj cenou. Len velmi tazko presvedcis nevestu ktora ma celkovy rozpocet na svadbu 3000e aby sla fotit "trash the dress, alebo fotky na golfovom ihrisku mladeho chlapca s dediny, ktory sa zivi ako traktorista.
Ano to je pravda
 
sofy
2012-08-06 15:11:47+02
príspevok od: valec86
skus povedat mladomanzelom podmienky presvadobneho fotografovania, ceny ako maju spominany fotografi tak ta tu na vychode zavola tak 1 percento svadobcanov. mozno ohrata pesnicka, no ludia maju davno pred svadbou zostaveny rozpocet a dobre vedia aka je ich cenova kategoria, a podla toho si aj fotografa vyberaju. castokrat sa musi fotograf prisposobovat neveste a zenichovi prakticky vo vsetkom, casom na fotografovanie, temami aj cenou. Len velmi tazko presvedcis nevestu ktora ma celkovy rozpocet na svadbu 3000e aby sla fotit "trash the dress, alebo fotky na golfovom ihrisku mladeho chlapca s dediny, ktory sa zivi ako traktorista.
valec no vystihol si to, preto viac uznam ak niekto dobre nafoti chlapca traktoristu ako luxusnu nevestu CVAKNE na zamku
 
valec86
2012-08-06 15:18:57+02
P.S. :
ked si ja prepocitam svoju cenovu ponuku za svadbu, cisty prijem po odratani vedenia uctovnictva a dane, zistim ze pokial nenaplnim predpokladany pocet svadieb za rok, zistim ze za 2 roky sa mi ani nevrati investicia do noveho tela, ktore bude mat po 2 rokoch co to za sebou. najhorsie je, ze aj keby ceny dvihnem, znizi mi to pocet svadieb tak rapidne, ze som v cistej strate.... a to fotime dvaja spolu s priatelkou. zacarovany kruh. Z pohladu seba- rozpoctara by som sa mal nato vlastne vykaslat predat vybavu a odlozit eura do ponozky.
 
valec86
2012-08-06 15:21:38+02
ale toto sa deje vsade, niekedy sa vyhravali stavebne zakazky za 95-90 percent s predpokladanej ceny diela. teraz? dialnicu vyhra niekto za 42 percent diela? ved to nieje ani na material. Na slovensku neexistuje trh, v ziadnej sfere.
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()