Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Hľadám svadobného fotografa - východ SK

stokinger
stokinger 2012-06-13 17:01:52+02
Zdravím, neviem do akej témy to zaradiť tak to dávam sem.... Hľadám svadobného fotografa z východu SK Gelnica a okolie... primeraný pomer cena/ kvalita... predpokladaný dátum svadby 13. 4. 2013 ak by sa niekto nasiel prosím vás ozvite sa mi sem na fóre alebo do SS poprípade ak by bolo dva v jednom teda aj video bolo by to uplne super...ďakujem prajem príjemný deň
 
sofy
2012-08-06 15:27:46+02
príspevok od: valec86
ale toto sa deje vsade, niekedy sa vyhravali stavebne zakazky za 95-90 percent s predpokladanej ceny diela. teraz? dialnicu vyhra niekto za 42 percent diela? ved to nieje ani na material. Na slovensku neexistuje trh, v ziadnej sfere.
dialnice sa "vyhravaju" za 242 percent ceny diela to je ten paradox, ze bud 42 % , alebo 242 % v kazdej oblasti preto je potom v takom state len chudoba a zbohatlici
 
stafa
2012-08-06 15:32:44+02
Tot pred rokom, tusim, sem jeden clen priniesol svedectvo o svadbe, na ktorej sa zucastnil, kde mali profika, co svadby fotil aj filmoval v jednom, na film handy kameru a foto dakou mobilnou Nokiou (tusim N 35?) cvakal, este si dal zaplatit... Holt, minimalizacia vstupnych nakladov... Takze, pani, predajte masiny, staci profi mobil...
 
Daniel.U
2012-08-06 16:00:42+02
nechapem kde beriete to, ze ludia si vyberaju fotografa podla kvality. Za jedno lubivost (kvalita) je subjektivna, za druhe laik kvalitu nedokaze posudit. Za tretie ci uz Zitnanski alebo Cechovsky sa pohybuju v uplne inych spolocenskych vrstvach, kde sa kazdy rozhoduje podla doporucenia , lukrativity a MENA. Fotia luxusnych ludi v luxusnych priestoroch a tiez nebudu ukazovat fotky z dedinskeho kulturaku a sedlakov ked maju kopec inych. Komu z obycajnych ludi nieco hovori Cechovsky? Ked ja ako totalny analfabet v odevoch budem potrebovat namakane nohavice tak co urobim? Necham si poradit a spolahnem sa, ze budu dobre. A urcite by mi posluzili aj lacnejsie ale ked neviem co s prachmi a nechce sa mi rozmyslat, tak dobre budu aj za 1000.
A kto si moze vypytat tisicku za fotky aj keby fotil neviem ako dobre?
 
valec86
2012-08-06 16:12:32+02
príspevok od: sofy
dialnice sa "vyhravaju" za 242 percent ceny diela to je ten paradox, ze bud 42 % , alebo 242 % v kazdej oblasti preto je potom v takom state len chudoba a zbohatlici
robil som cast ceny hubova ivachnova a ver mi ze zlate casy, kedy sa ceny dialnic riesili pri palenke na chate skoncili a kazdy si podelil useky. teraz sa ide natvrdo na centy a aj tak vyhra firma ktora nema lomy,obalovacky,betonarky ludi ale su najlacnejsi
 
WildSammy
2012-08-06 16:17:20+02
príspevok od: Daniel.U
nechapem kde beriete to, ze ludia si vyberaju fotografa podla kvality. Za jedno lubivost (kvalita) je subjektivna, za druhe laik kvalitu nedokaze posudit. Za tretie ci uz Zitnanski alebo Cechovsky sa pohybuju v uplne inych spolocenskych vrstvach, kde sa kazdy rozhoduje podla doporucenia , lukrativity a MENA. Fotia luxusnych ludi v luxusnych priestoroch a tiez nebudu ukazovat fotky z dedinskeho kulturaku a sedlakov ked maju kopec inych. Komu z obycajnych ludi nieco hovori Cechovsky? Ked ja ako totalny analfabet v odevoch budem potrebovat namakane nohavice tak co urobim? Necham si poradit a spolahnem sa, ze budu dobre. A urcite by mi posluzili aj lacnejsie ale ked neviem co s prachmi a nechce sa mi rozmyslat, tak dobre budu aj za 1000.
A kto si moze vypytat tisicku za fotky aj keby fotil neviem ako dobre?
je vela takych, co si pytaju 1000ku za fotky alebo video a maju plny kalendar.. na jednom stretnuti tu na SK sa ludia doslova bili o fotografov, vsetci boli zabookovany a ani jeden z fotografov tam nefotil za 300.. mna doslova to soklo!
 
WildSammy
2012-08-06 16:18:02+02
príspevok od: Daniel.U
nechapem kde beriete to, ze ludia si vyberaju fotografa podla kvality. Za jedno lubivost (kvalita) je subjektivna, za druhe laik kvalitu nedokaze posudit. Za tretie ci uz Zitnanski alebo Cechovsky sa pohybuju v uplne inych spolocenskych vrstvach, kde sa kazdy rozhoduje podla doporucenia , lukrativity a MENA. Fotia luxusnych ludi v luxusnych priestoroch a tiez nebudu ukazovat fotky z dedinskeho kulturaku a sedlakov ked maju kopec inych. Komu z obycajnych ludi nieco hovori Cechovsky? Ked ja ako totalny analfabet v odevoch budem potrebovat namakane nohavice tak co urobim? Necham si poradit a spolahnem sa, ze budu dobre. A urcite by mi posluzili aj lacnejsie ale ked neviem co s prachmi a nechce sa mi rozmyslat, tak dobre budu aj za 1000.
A kto si moze vypytat tisicku za fotky aj keby fotil neviem ako dobre?
a este aby som dodal.. ty za 1000ku dodaju video/fotky tak o pol roka.. a mie za 3dni alebo do mesiaca.
 
Daniel.U
2012-08-06 17:48:06+02
príspevok od: WildSammy
je vela takych, co si pytaju 1000ku za fotky alebo video a maju plny kalendar.. na jednom stretnuti tu na SK sa ludia doslova bili o fotografov, vsetci boli zabookovany a ani jeden z fotografov tam nefotil za 300.. mna doslova to soklo!
ja to nechapem kde sa taki beru a hlavne nechapem kde sa ich bere tolko. Ved skus niekomu povedat, ze chces 1000 euro..
 
sofy
2012-08-06 17:59:54+02
príspevok od: Daniel.U
ja to nechapem kde sa taki beru a hlavne nechapem kde sa ich bere tolko. Ved skus niekomu povedat, ze chces 1000 euro..
vies aky je priemerny plat v IT a telekomunikaciach? pre takych je 1000 eur pohoda + ked si pozriete ake platy su a ake odmeny sa davaju v statnych firmach tak taky rodic zaplati dcere foto a video za 2-3 tisicky v pohode. zapadoslovensky kraj no problem
 
Edit
2012-08-06 18:07:57+02
https://www.facebook.com/zitnanskakatarina
https://www.facebook.com/videoprodukcia

necitala som diskusiu,... mozno ťa nadchnú a ktovie
 
valec86
2012-08-06 18:13:51+02
príspevok od: sofy
vies aky je priemerny plat v IT a telekomunikaciach? pre takych je 1000 eur pohoda + ked si pozriete ake platy su a ake odmeny sa davaju v statnych firmach tak taky rodic zaplati dcere foto a video za 2-3 tisicky v pohode. zapadoslovensky kraj no problem
znova reagujem v ktorom kraji? priatelka je programatorka vo firme T system, ovlada plynule post SQL databazy, ma s nich rozne certifikaty a asi nie najlacnejsie skolenia a ma 750 v hrubom. tak bud ja zijem v inom svete, alebo tabula slovensko konci v Banskej Bystrici
 
Daniel.U
2012-08-06 18:27:25+02
príspevok od: sofy
vies aky je priemerny plat v IT a telekomunikaciach? pre takych je 1000 eur pohoda + ked si pozriete ake platy su a ake odmeny sa davaju v statnych firmach tak taky rodic zaplati dcere foto a video za 2-3 tisicky v pohode. zapadoslovensky kraj no problem
ja sa nehadam, ze niesu ludia co na to bez problemov maju. Len ti co na to bez problemov maju sa tiez delia na viac skupin. Jednak lakomi jak hovado, potom tiez nie kazdemu na tom zalezi aj z takych a nie kazdy tie prachy bez problemov vycaluje, potom nie kazdemu je to tolko hodne. No a v tej specifickej skupine sa musis pohybovat. Ja som teraz fotil narodeniny takym co zrovna nemaju hlboko do vrecka a ti by urcite nedali 1000 za svadbu ani keby som im ju fotil zlatym fotakom.
 
Daniel.U
2012-08-06 18:30:00+02
príspevok od: WildSammy
a este aby som dodal.. ty za 1000ku dodaju video/fotky tak o pol roka.. a mie za 3dni alebo do mesiaca.
najhorsie je, ked niekto dodava toho pol roka grc. Vtedy by som takeho odberatela chytil za usi a tumas mohol si to mat za polovicu za 5 dni ty pako
 
Krtko fotografom
2012-08-06 20:42:35+02
príspevok od: legolas380
uz som z toho debil aj ja. inak co pozerm tie fotky, maju aj stastie na blaznive pary. mozno chyba fotografom kreativita, ale co vymyslis kreativne ked sa mladomanzelia fotia len pre to ze sa to robi...a este vacsia sranda su hostia na svadbe. to niekedy mi je tych fotografov luto...staci ze som mal spravit 5 fotiek na oslave a vsetci sa schovavali...
Mozno je to aj tym, ze "predsvadobne fotky" nefotia v sobotu, ale mladych si zoberu niektory den v tyzdni von, na celodenne fotenie a potom je jasne, ze za cely den nacvakas velmi vela zaberov, kde mladi uz budu uvolneni, veseli a bez stresu. A je potom aj z coho vyberat.
Ale malo kto ma stastie na takyto par, vacsinou sa foti v sobotu (najradsej by boli, ze teraz mame pol hodinu cas...), fotograf ma co robit, aby z nich dostal aspon nejaky usmev, pretoze na nich vidno nervozitu, stres a este neviem co vsetko.
A este co sa tyka uz spominanych cien, fotograf na vychode da za techniku take iste peniaze, ako fotograf na zapade, resp. presnejsie v BA, ale ceny za svadby su neporovnatelne. Cize, fotografa v tomto pomere, vyjde na vychode technika ovela, ovela drahsie, a aj dlhsie si musi na nu setrit korunky, po novom eura.
 
WildSammy
2012-08-06 23:07:56+02
príspevok od: Daniel.U
najhorsie je, ked niekto dodava toho pol roka grc. Vtedy by som takeho odberatela chytil za usi a tumas mohol si to mat za polovicu za 5 dni ty pako
tak keby za toho pol roka dodali grc, tak to by ma riadne nasralo.. ale tak ja si nerobim srandu, ze im to fakt tolko trva no a k tym cenam.. tak ano, ked chce niekto nieco specialne, tak nech aj za 1000e, ale musi to byt vidno, ze je to tych 1000e naozaj hodne a ze v tych fotkach a videu je viac umenia alebo ako by som to nazval ale ak za 1000e to ma byt vystup taky klasicky svadobny, tak potom je to fakt na zvazenie, kde robime my chybu, ze nemame take zakazky
 
Daniel.U
2012-08-06 23:42:04+02
príspevok od: WildSammy
tak keby za toho pol roka dodali grc, tak to by ma riadne nasralo.. ale tak ja si nerobim srandu, ze im to fakt tolko trva no a k tym cenam.. tak ano, ked chce niekto nieco specialne, tak nech aj za 1000e, ale musi to byt vidno, ze je to tych 1000e naozaj hodne a ze v tych fotkach a videu je viac umenia alebo ako by som to nazval ale ak za 1000e to ma byt vystup taky klasicky svadobny, tak potom je to fakt na zvazenie, kde robime my chybu, ze nemame take zakazky
zober si priklad. Mas v portfoliu luxusne pary v luxusnych priestoroch? Myslis, ze ked vies v ramci moznosti dobre nafotit dedinsky kulturak kde kam sa pozres tam je stary radiator, stetkou natrety sokel a nevesta vypada jak barisna, ze by si nevedel fotit v hoteli Hilton dvoch modelov? NIkto na svete ma nepresvedci, ze je to len o tom aky je kto fotograf. Podla mna vela fotografov je zbytocne precenovanych. A nechapem preco
 
Juraj-BN
2012-08-06 23:55:55+02
príspevok od: Daniel.U
zober si priklad. Mas v portfoliu luxusne pary v luxusnych priestoroch? Myslis, ze ked vies v ramci moznosti dobre nafotit dedinsky kulturak kde kam sa pozres tam je stary radiator, stetkou natrety sokel a nevesta vypada jak barisna, ze by si nevedel fotit v hoteli Hilton dvoch modelov? NIkto na svete ma nepresvedci, ze je to len o tom aky je kto fotograf. Podla mna vela fotografov je zbytocne precenovanych. A nechapem preco
no, zrejme iba preto, ze sa jednoducho vedia predat ( mozno dar reci a hubou mlatia lepsie ako uzavierkou )
 
WildSammy
2012-08-06 23:57:30+02
príspevok od: Daniel.U
zober si priklad. Mas v portfoliu luxusne pary v luxusnych priestoroch? Myslis, ze ked vies v ramci moznosti dobre nafotit dedinsky kulturak kde kam sa pozres tam je stary radiator, stetkou natrety sokel a nevesta vypada jak barisna, ze by si nevedel fotit v hoteli Hilton dvoch modelov? NIkto na svete ma nepresvedci, ze je to len o tom aky je kto fotograf. Podla mna vela fotografov je zbytocne precenovanych. A nechapem preco
nieco hovoris.. je to mozne nie veru, take nic v portfoliu nemam a pravdepodobne ani mat nebudem, ale aj tak sa budem snazit mat cim dalej tym lepsie fotky a zdokonalovat sa v tejto oblasti pretoze fotky predavaju fotografa a ked sa budu ludom lubit, tak nepotrebujes mat ani stranku a platenu reklamu, aby sa Ti ozyvali a je to aj o obchodnej zrucnosti.. mam jednu kamaratku, ktora je moja skola, prakticky som ju ja do toho dostal a teraz foti a zaraba na tom viac nez ja tlaci 100 foto tyzdenne klientom.. nastastie, ze ju nebavia svadby, lebo by mi konkurovala
 
ericek174
2012-08-07 00:55:44+02
príspevok od: SK_8er
nemusis nic zahadzovat, ale ta fotka nedava ziaden zmysel, proste je na nej bordel, snad sa neurazis, dovolil som si ju upravit podla seba... ak to vadi, tak sa ospravedlnujem
aj ked je uz taka fotka, ze nevies co s nou, treba ju nejako orezat a najst najvhodnejsiu upravu, ked ako farebna nestoji za vela, treba to skusit do cierno-bielej ...
je mozne ze sa ti takato uprava pacit nebude a viac sa ti paci original tvojej fotky... toz kazdy z nas to vidi inaksie.
uprava mi trvala asi 2 minuty
Hm..nebudem sa hnevať, lebo verím, že si to nemyslel zle, uznávam nevyzerá zle, ale čb budem fotiť keď budem veľký dobre platený a nebudem mať čas na upravenie 200fotiek od 1800 do 1400 plus spánok, raňajky, obed...a takéto nevyhnutné veci pre život, na tej fotke bola upravená tak akurát teplota farby, teda asi 20sek, myslím že to bola nejaká blízka rodina nevesty resp. syn (neviem aké boli vzťahy na svadbe bol som celkom rád, že viem kto sú svadobný rodičia) a teda ich to poteší aj vo farbe. A kým to nebudú tlačiť na formát +A4 tak si nikto nikdy nevšimne že je trošku predostrená
 
valec86
2012-08-07 06:57:02+02
príspevok od: WildSammy
tak keby za toho pol roka dodali grc, tak to by ma riadne nasralo.. ale tak ja si nerobim srandu, ze im to fakt tolko trva no a k tym cenam.. tak ano, ked chce niekto nieco specialne, tak nech aj za 1000e, ale musi to byt vidno, ze je to tych 1000e naozaj hodne a ze v tych fotkach a videu je viac umenia alebo ako by som to nazval ale ak za 1000e to ma byt vystup taky klasicky svadobny, tak potom je to fakt na zvazenie, kde robime my chybu, ze nemame take zakazky
chybu nerobis nikde, no napr na dedinach to funguje stylom on nam bol fotit aj tocit, skutocny profik, a ti porobi aj take fakt super srdiecka a bublinkove ramceky, no nezober to ludia ani dalej nehladaju
 
martin9113
2012-08-07 07:22:45+02
príspevok od: valec86
chybu nerobis nikde, no napr na dedinach to funguje stylom on nam bol fotit aj tocit, skutocny profik, a ti porobi aj take fakt super srdiecka a bublinkove ramceky, no nezober to ludia ani dalej nehladaju
zabudol si pusinky. ale funguje to tak ze fotografa na svadbe oslovi dals zakaznik
 
Strana 5 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()