Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Skoncia na svete produktovi fotografi?

DodoFot
2012-08-24 19:13:21+02
http://ekonomika.sme.sk/c/6509055/ikea-meni-fotografie-za-dokonale-pixely.html
 
lowenature
2012-08-24 19:19:40+02
Produktová fotografia je vďaka 3D grafike už viac menej dávno len prežitok.
 
lowenature
2012-08-24 19:20:45+02
Stačí ti bárz C4D a render .
 
Filip Bucher
2012-08-24 19:22:07+02
nerozumiem preco preskoluju fotografou, sak je ovela lacnejsie zamestnat priamo hotovych grafikov ktory si studium bud vydreli, dostali od statu alebo si ho zaplatili... respektive kombinaciu tychto troch...
vzdy bude urcite percento fotenych katalogov... ale vela odvetvy uz funguje skoro len na 3D grafike.
 
lowenature
2012-08-24 19:24:56+02
príspevok od: Filip Bucher
nerozumiem preco preskoluju fotografou, sak je ovela lacnejsie zamestnat priamo hotovych grafikov ktory si studium bud vydreli, dostali od statu alebo si ho zaplatili... respektive kombinaciu tychto troch...
vzdy bude urcite percento fotenych katalogov... ale vela odvetvy uz funguje skoro len na 3D grafike.
Pravdaže je to blbosť.
 
Filip Bucher
2012-08-24 19:48:34+02
príspevok od: lowenature
Stačí ti bárz C4D a render .
v dnesnej dobe ti staci hociaky aspon priemerny program na 3D grafiku skor uz ide len o render...
napriklad videl som take veci porobene v googlesketchup s v-ray renderom ze normalne mi sanka padala a chcel som odinstalovat 3D max

ono vymodelovat nieco neni problem ale namapovat to a nastavit svetla, Global illumination, atd atd... to je to skutocne umenie
(tuto spravu som cice adresoval tebe. Ale viem ze toto ti je jasne skor pre ostatnych ako doplnenie tvojej strohej vety )
 
Filip Bucher
2012-08-24 19:50:28+02
produktova fotografia ochvilu bude otazka domacich alebo lokalnych foteni kedy bude napr pre online shop lacnejsie penazenky co predava nafotit. ale pre velke firmy ktore maju naklady ako ikea... teda kde budu musiet aranzovat velke sceny... tak tam to nema vyznam...
 
flanker
2012-08-24 19:56:07+02
Len aby po produktovej foto nenasledovali dalsie zanre. Dokonale modelky, dokonale krajinky, dokonale sportove akcie. A urcite potom vymyslia plug-in, ktory tie dokonalosti troska zamaskuje na nedokonalosti. Nakoniec aj fotaky zaniknu. ))
 
rk.
2012-08-24 20:13:29+02
hmm, v pripade nabytku a la Ikea mi to pride celkom logicke ... koniec koncov ten nabytok pravdepodobne maju virtualne vymodelovany v nejakej forme tak ci tak uz pri vyrobe.
 
sachmo
2012-08-24 20:16:57+02
Podla mna nic nezanikne. Do katalogu je to mozno fajn, videt dokonalu grafiku, ale zakaznik chce vidiet co kupuje. A ked to dame dokopy s progresom e-shopov, tak produktova fotografia bude mat svoje miesto.
 
sebosska
2012-08-24 21:31:20+02
príspevok od: Filip Bucher
v dnesnej dobe ti staci hociaky aspon priemerny program na 3D grafiku skor uz ide len o render...
napriklad videl som take veci porobene v googlesketchup s v-ray renderom ze normalne mi sanka padala a chcel som odinstalovat 3D max

ono vymodelovat nieco neni problem ale namapovat to a nastavit svetla, Global illumination, atd atd... to je to skutocne umenie
(tuto spravu som cice adresoval tebe. Ale viem ze toto ti je jasne skor pre ostatnych ako doplnenie tvojej strohej vety )
presne tak, to mapovanie a svetla su aj pre mna zlozite, na to treba riadny cvik. robim navrhy zahrad, ktore sa daju aj pekny vymodelovat.....len ked mi to este tak nejde namapovat, tak radsej celu zahradu nakreslim rychlejsie rukou.....ale rozhodne je to zaujimava robota, niektore prace su ozaj skoro ako "zive"....
 
lacikam
2012-08-24 22:45:42+02
príspevok od: flanker
Len aby po produktovej foto nenasledovali dalsie zanre. Dokonale modelky, dokonale krajinky, dokonale sportove akcie. A urcite potom vymyslia plug-in, ktory tie dokonalosti troska zamaskuje na nedokonalosti. Nakoniec aj fotaky zaniknu. ))
Dokonalé modelky? Ani nevieš, ako si blízko - tieto portréty sú nakreslené tabletom..
http://www.davidmoratilla.com/CloseUpPortaits.html
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-08-24 23:17:27+02
no v londyne sa produktova fotografia nechysta zaniknut..zakanikov mame dost...
 
Filip Bucher
2012-08-25 09:37:23+02
príspevok od: sebosska
presne tak, to mapovanie a svetla su aj pre mna zlozite, na to treba riadny cvik. robim navrhy zahrad, ktore sa daju aj pekny vymodelovat.....len ked mi to este tak nejde namapovat, tak radsej celu zahradu nakreslim rychlejsie rukou.....ale rozhodne je to zaujimava robota, niektore prace su ozaj skoro ako "zive"....
mne uz mapping nerobi problemy viac menej viem priblizne odhadnut ako nastavit reflection refraction bump a ostatok su uz len detaily... vedsi problem mi robi Global illumination viacmenej som si nastavil jednu scenu pre interiery jednu pre exteriery a tu pozivam ale keby som mal spravit nieco nove tak zas minimalne 2 tyzdne to nasvecujem
A Dam sem aj foto keby niekoho zajimalo prve foto su cez V-ray 2.15 a posledna je stare nasvietenie cez V-ray 1.5 testovanie dofky
 
sebosska
2012-08-26 16:18:42+02
príspevok od: Filip Bucher
mne uz mapping nerobi problemy viac menej viem priblizne odhadnut ako nastavit reflection refraction bump a ostatok su uz len detaily... vedsi problem mi robi Global illumination viacmenej som si nastavil jednu scenu pre interiery jednu pre exteriery a tu pozivam ale keby som mal spravit nieco nove tak zas minimalne 2 tyzdne to nasvecujem
A Dam sem aj foto keby niekoho zajimalo prve foto su cez V-ray 2.15 a posledna je stare nasvietenie cez V-ray 1.5 testovanie dofky
sikovny! ta dof je fajna
 
flanker
2012-08-26 22:16:47+02
príspevok od: lacikam
Dokonalé modelky? Ani nevieš, ako si blízko - tieto portréty sú nakreslené tabletom..
http://www.davidmoratilla.com/CloseUpPortaits.html
Dakujem za nazornu ukazku. Samozrejme, da sa to tusit, ze to uz dnes ide. Ale aj tak mi tieto zatial nepripadaju "dokonale". Na prve pozretie ma hned uputali vlasy, oci a zuby. Su strasne umele a neprirodzene.
 
flanker
2012-08-26 22:18:15+02
príspevok od: Filip Bucher
mne uz mapping nerobi problemy viac menej viem priblizne odhadnut ako nastavit reflection refraction bump a ostatok su uz len detaily... vedsi problem mi robi Global illumination viacmenej som si nastavil jednu scenu pre interiery jednu pre exteriery a tu pozivam ale keby som mal spravit nieco nove tak zas minimalne 2 tyzdne to nasvecujem
A Dam sem aj foto keby niekoho zajimalo prve foto su cez V-ray 2.15 a posledna je stare nasvietenie cez V-ray 1.5 testovanie dofky
pekna praca, ovladas to dobre
 
Filip Bucher
2012-08-27 14:40:49+02
Dakujem, som rad ze sa Vam to paci
 
haplo602
2012-08-27 14:51:24+02
asi tazko ... render poznat na mile daleko .... ked neviem najst normalnu fotografiu tak obchadzam dany webshop .... uz aj foto malokedy reprezentuje skutocny vyrobok, tak je to manipulovane ....

este som nevidel naozaj dobre renderovane leskle plochy (keramika, kov, sklo atd.) vzdy su tam chyby, nezrovnalosti .....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()