Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Ďalší úspech Slovenského fotografa vo svete

drivesk
drivesk 2013-01-16 11:22:05+01
http://www.cas.sk/clanok/241051/dielo-slovaka-tato-svadobna-fotografia-je-najkrajsou-na-svete.html
 
Azimut
2013-02-17 19:30:45+01
príspevok od: sofy
A za manzelku mas inak zenu?
Áno. Či chceš ju nahradiť? Ďakujem,neprosím.
 
Ferdo
2013-02-17 19:55:51+01
príspevok od: Azimut
To je všetko krásne,čo si tu vymenoval, ale tiež nikto nikoho nenúti fotografovať len svadby. Keď mu to nevynáša,tak nech robí ešte niečo iné. Kde je napísané, že niekto odfotí 4 svadby do mesiaca,tak musí vypýtať 700 eur, aby z toho vyžil. Ja hovorím,že toto je jeden veľký predražený podnik a nikdy by som 500 eur za svadobné fotky nevysolil /ktoré po roku aj tak nikto nepozerá/. To prvorodený syn môjho otca nie je taký hlúpy.. Len na okraj: z mojej svadby mám pár fotiek a tu som.
kazdy ma ine priority a nikomu nezazlievam ked nou niesu kvalitne fotografie...alebo na to jednoducho nema. Viac k tomu nenapisem, moju energiu si usetrim na dolezitejsie veci
 
blondak
2013-02-19 00:11:29+01
príspevok od: sofy
A za manzelku mas inak zenu?
A to som si myslel, že tej "sofy" pre jej názory nedám nikdy lajk
 
blondak
2013-02-19 00:27:58+01
teraz vážne, takéto debaty sú presne dôvodom prečo nemá význam pre fotografa strácať tu čas...slovom, dnes kecá každý do všetkého, "fotografov" je minimálne toľko ako majiteľov fotoaparátov a mobilov dokopy, vidlami to môžeš prehadzovať...nikto si neuvedomuje, že fotografia sa študuje na VŠ rovnako ako jadrová fyzika 5 rokov...pochybujem ale že by si všetci dnešní fotoodborníci chceli doma postaviť jadrový reaktor...trh vo fotobrandži na SK nefunguje, tak ako tu nefunguje skoro nič...vonku nehrozí, že by niekto chodil fotiť bez živnosti, bez príslušnosti k nejakej svadobnej asociácii fotografov, že by kazil ceny fotením za zlomok dobrej roboty...za 2-3 dobre urobené svadby si môžete kúpiť nové profi telo...ja mám svoju trojročnú D3-ku na ceste zo servisu a som šťastný, že ju raz-dva opravili a nemusím vymýšlať čo teraz...(nedá sa vážne pravidelne fotiť iba z D300s a 3100-kou ...ako tak platí, že "chvalabohu zákazník si vyberie", ale keď dostáva zovšadial takéto nezmyselné info, tak z toho musí byť úplný debil...ťažko mu vysvetľovať že ste dali do techniky a iného už 25 tisíc eur...že profi monitor (24") stojí cca 1000€...že nekúpite profi sklo s dobrou svetelnosťou pod 1500 €...že foťák (od 3500€ vyššie) vydrží tak 3-4 roky...ale niekomu stačí keď fotí kamarát s mobilom...veď keď má Ajfon, no nie??
 
sofy
2013-02-19 08:02:19+01
Suhlasim
 
helmiczka
2013-02-19 12:39:08+01
Ako jasné, fotografia sa dá aj študovať na VŠ, rovnakú dobu ako jadrová fyzika, ale teda ja osobne ak by som si niekedy vyberal svadobného fotografa, tak by som mu nechcel platiť rovnakú sumu ako, preženiem, za nový jadrový reaktor Hoci chápem, že za za tú techniku toľko zaplatil, a že je nutné ju obnovovať. Svadobné asociácie by som nechal "tým vonku".
 
blondak
2013-02-26 01:08:52+01
príspevok od: helmiczka
Ako jasné, fotografia sa dá aj študovať na VŠ, rovnakú dobu ako jadrová fyzika, ale teda ja osobne ak by som si niekedy vyberal svadobného fotografa, tak by som mu nechcel platiť rovnakú sumu ako, preženiem, za nový jadrový reaktor Hoci chápem, že za za tú techniku toľko zaplatil, a že je nutné ju obnovovať. Svadobné asociácie by som nechal "tým vonku".
Myslím že svadobný fotograf stojí o trocha menej ako jadrový reaktor (aspoň u nás v KE
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()