Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

"Fotky" zo 4K videa

FR4nkIE
FR4nkIE 2013-03-04 12:53:42+01
Na Canon stránke som dnes narazil na toto http://cpn.canon-europe.com/content/education/technical/abraham_joffe_on_the_eos-1d_c.do
Celkom zaujímavý koncept využitia technológie, myslím, že tie výstupy čo boli prezentované vo videu sú naozaj podarené. Samozrejme, o cenách diskutovať nemusíme
 
viking81
2013-03-08 16:58:42+01
príspevok od: lubomirzvolensky
niekoho moze zaujimat :

http://pdf-giant.com/arts_photography/21866-digital-photo-pro-march-april-2013.html

RED Master Ketch Rossi Rolls Motion & Pulls Stills
It's the new revolution

samozrejme, hlavne ked mas 120fps co Redy dokazu. A len tak ledabolo si z toho videostreamu vytiahnes tu najlepsiu "fotku" - v kazdej sekunde mas tych fotiek tak okolo 120 fakt si treba uvedomit co toto znamena. Napriklad ze Canon to nedokaze ale to len tak flamewarujeme.
ano...5 sekundova akcia a ty budes mat 600 fotiek a budes si mat z nich vybrat len jednu najlepsiu...vela stastia...a pevnych nervov
 
Filip Bucher
2013-03-08 16:59:25+01
príspevok od: WildSammy
4K treba preskocit a ist rovno na 8K, nema to zmysel so 4K sa zaoberat.. ked bude 4K v obehu pre beznych users, tak uz to bude zastarala technologia ako je dnes fullhd a preto treba ist rovno na 8K, co bude mat vacsi vyznam ako 4K
dnes je bezne dostupne HD viacej ako FullHD, a vela ludí hovorí že im postačuje HD si naozaj presvedčený že 8k bude využitelné? vieš si vobec predstaviť strih napríklad 6 kamier z koncertu v 8k?
 
viking81
2013-03-08 17:07:04+01
príspevok od: WildSammy
4K treba preskocit a ist rovno na 8K, nema to zmysel so 4K sa zaoberat.. ked bude 4K v obehu pre beznych users, tak uz to bude zastarala technologia ako je dnes fullhd a preto treba ist rovno na 8K, co bude mat vacsi vyznam ako 4K
a preco nie rovno 32K alebo 128K ? ja nefungujem momentalne ani na Full HD a zijem...toto nahananie sa za rozlisenim....rychlostou a neviem cim sa mi nepaci...ide do uzadia kvalita, tak ako sa to pisalo v tomto vlakne vyssie...btw....pise sa tu o 6K ze je to 21 Mpix....to je rozlisenie 6000 x 3500 cca na uhlopriecke co ja viem napr 50´´ (nechce sa mi to ratat) ale to je tak velka hustota bodov ze ich nebude vidno ani z 0,5m snad....a na co je to dobre ? pozorovacia vzdialenost pre 50´´ by mala byt aspon 4 metre...zo 4 metrov nevidim body ani pri full HD tak na co tak velke rozlisenie ked si tie detialy nevychutnam, jedine ze by som sedel nalepeny na obrazovke...tak to len taka mala uvaha z mojej strany
 
calven
2013-03-08 18:54:56+01
príspevok od: viking81
a preco nie rovno 32K alebo 128K ? ja nefungujem momentalne ani na Full HD a zijem...toto nahananie sa za rozlisenim....rychlostou a neviem cim sa mi nepaci...ide do uzadia kvalita, tak ako sa to pisalo v tomto vlakne vyssie...btw....pise sa tu o 6K ze je to 21 Mpix....to je rozlisenie 6000 x 3500 cca na uhlopriecke co ja viem napr 50´´ (nechce sa mi to ratat) ale to je tak velka hustota bodov ze ich nebude vidno ani z 0,5m snad....a na co je to dobre ? pozorovacia vzdialenost pre 50´´ by mala byt aspon 4 metre...zo 4 metrov nevidim body ani pri full HD tak na co tak velke rozlisenie ked si tie detialy nevychutnam, jedine ze by som sedel nalepeny na obrazovke...tak to len taka mala uvaha z mojej strany
Súhlasím. Pozerávam M*A*S*H v rozlíšení 320x240 a nemyslím si, že by mi remaster v 8K priniesol väčší zážitok. A to čo sa točí teraz v UltraMegaHyper HD, tak to sa zasa pre zmenu pozerať nedá... Príde mi to ako pokrok, pre pokrok...
 
WildSammy
2013-03-08 19:44:34+01
príspevok od: Filip Bucher
dnes je bezne dostupne HD viacej ako FullHD, a vela ludí hovorí že im postačuje HD si naozaj presvedčený že 8k bude využitelné? vieš si vobec predstaviť strih napríklad 6 kamier z koncertu v 8k?
hej, viem si to predstavit, doba ide vpred
 
WildSammy
2013-03-08 19:45:26+01
príspevok od: calven
Súhlasím. Pozerávam M*A*S*H v rozlíšení 320x240 a nemyslím si, že by mi remaster v 8K priniesol väčší zážitok. A to čo sa točí teraz v UltraMegaHyper HD, tak to sa zasa pre zmenu pozerať nedá... Príde mi to ako pokrok, pre pokrok...
tak v takom rozliseni by som si to ani nepustil.. ked tak na mobile mozno
 
calven
2013-03-08 19:57:00+01
príspevok od: WildSammy
tak v takom rozliseni by som si to ani nepustil.. ked tak na mobile mozno
Myslíš tie kraviny v uber HD? Tak to máš pravdu, ani na mobile si to nepustím, nie ešte na telke...
 
rasto.tn
2013-03-08 20:18:09+01
príspevok od: calven
Súhlasím. Pozerávam M*A*S*H v rozlíšení 320x240 a nemyslím si, že by mi remaster v 8K priniesol väčší zážitok. A to čo sa točí teraz v UltraMegaHyper HD, tak to sa zasa pre zmenu pozerať nedá... Príde mi to ako pokrok, pre pokrok...
Mám totožný názor. Ale je to dnes všetko marketing a aj dosť úspešný Full HD je aj v mobiloch (čo je samo o sebe absurdné) a mnohí sú touto ilúziou tech. kvality úplne posadnutí, pričom kvalita filmov z roka na rok klesá. Ak kvalitu, osobne nedám dopustiť na Artfilm, tam ide skutočne o kvalitu filmu, nie to, či to bolo natočené v 5K, 6K...
 
WildSammy
2013-03-08 22:44:08+01
tak ked mate 13" EGA monitory, tak sa vam necudujem, ze pozerate videa v 320x240 rozliseni.. treba uz upgradnut tie 286ky, nech aspon v PAL rozliseni si mozte daco pozriet
 
total empty
2013-03-09 00:07:44+01
príspevok od: calven
Súhlasím. Pozerávam M*A*S*H v rozlíšení 320x240 a nemyslím si, že by mi remaster v 8K priniesol väčší zážitok. A to čo sa točí teraz v UltraMegaHyper HD, tak to sa zasa pre zmenu pozerať nedá... Príde mi to ako pokrok, pre pokrok...
Ver tomu,že už remastrované DVD by ti prinieslo vätší zážitok ako to tvoje rozlíšenie.
Odporúčam pozrieť remastrovanú "Vesmírna odysea 2001" z roku 1969, alebo remastrovaného Mrázika.
Fakt je to iné kafé ! Pokiaľ neuvidíš rozdiel, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť.
 
viking81
2013-03-09 09:45:46+01
príspevok od: total empty
Ver tomu,že už remastrované DVD by ti prinieslo vätší zážitok ako to tvoje rozlíšenie.
Odporúčam pozrieť remastrovanú "Vesmírna odysea 2001" z roku 1969, alebo remastrovaného Mrázika.
Fakt je to iné kafé ! Pokiaľ neuvidíš rozdiel, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť.
nikto nepopiera ze obraz bude "krajsi" ale co z toho ? aj tak ho po par minutach nevnimam a pri dobrom filme sa zameriavam na dej...a pokial je pri dobrom filme obraz co i len trochu pozeratelny tak je mi to jedno.....film nedotknutelny som videl v kine....potom sa mi dostal do ruk nejaky zly kinorip....pozrel som si ho znova a vobec mi nevadil nekvalitny obraz a ani to ze mi titulky isli ku koncu filmu asi tak 2s popredu...
 
Filip Bucher
2013-03-09 09:51:13+01
príspevok od: WildSammy
hej, viem si to predstavit, doba ide vpred
myslel som to skor tak aby si si to predstavil... neverim ze 4k sa preskoci. fullHD bude dlho pouzivane, neviem si predstavit taky 8k RIP 50GBtovy
 
calven
2013-03-09 10:43:39+01
príspevok od: total empty
Ver tomu,že už remastrované DVD by ti prinieslo vätší zážitok ako to tvoje rozlíšenie.
Odporúčam pozrieť remastrovanú "Vesmírna odysea 2001" z roku 1969, alebo remastrovaného Mrázika.
Fakt je to iné kafé ! Pokiaľ neuvidíš rozdiel, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť.
Ja som sa nad sebou zamyslel. A pri slobodnej vôli hovorím, že dávam prednosť obsahu pred formou. Ako hovorí viking81 - obraz bude krajší. A čo ďalej? M*A*S*H mám kúpený v DVD edícii (teda tuším po 4 alebo 5 sériu, viac toho u nás tuším nevyšlo) a taktiež to mám stiahnuté ako TV ripy do Popcornu. Nech porovnávam ako porovnávam, DVD mi prináša len nutnosť vymieňania disku po pár dieloch a nutnosť pri pustení preliezať otravné menu. Nič viac.
Je pochopiteľné, že napríklad HOME alebo BARAKA si radšej pustím v FHD. Ale to je na formu zameraný dokument. Všetko ostatné, čím nás kŕmia teraz telky alebo filmové štúdia stojí za... (tu poprosím osadenstvo ephoto, nech sa každý dosadí svoje). Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že mi naozaj úplne jedno, či "film" ako Avatar vidím na DVD alebo BluRay.
 
lubomirzvolensky
2013-03-09 11:39:43+01
- preskocit 4K a ist rovno na 8K nemozeme, takuto vec moze trieskat len clovek co tomu ani trochu nerozumie
- strasny rozdiel je v narocnosti medzi 4K a 5K, medzi 5K a 6K. A cim dalej tym su tie rozdiely vacsie.
- 4K content dokazeme v dnesnej dobe s dnesnym stavom technologii distribuovat. Satelity a ich MHz pasmo, kablovky a frekvencny rozsah analogovych a digitalnych kablov (bezne dostupne 100Mbit/s pripojenie v okresnych mestach, jasne ze na dedinach sme v prdeli s takymito cislami), BlueRaye a podobne.

- ako chces k cloveku domov dostat 960MB/s pre 6K rozlisenie? Nie Mbit/s, ale MB/s teda to je 960*8 = 7680Mbit/s !!!

- 4K ta odputava od bezne dostupnych maximalnych velkosti TV cojaviem 50" a zvysuje tuto hranicu na dva a pol metra len tak zahuci. 4K sa premieta v najspickovejsich digitalnych kinach na 40" platnach takze doma na dva az tri metre rozhodne takisto staci.

- nemas ziadne 8K snimacie zariadenia dostupne, 4K veci su velmi dostupne, 5K a 6K robi pramalo firiem (napriklad RED, 6K finalizuju a este nie je dostupny).



>> .5 sekundova akcia a ty budes mat 600 fotiek a budes si mat z nich vybrat len jednu najlepsiu...vela stastia..

nemusis mat 120fps, to dokaze RED. Ukaz mi Canon co ma 120fps. Ukaz mi Arri, Sony alebo Panasonic co maju 120fps. Kludne si snimaj 25fps a budes mat len 125 fotiek z 5sekundovej akcie - mimochodom neviem co by si chcel tak sialene vyberat z piatich sekund, cojaviem driftujuce auto okolo mna mam na dve sekundy cim sa pocet zaberov este dalej sialene znizuje. A okrem toho, nic si nemusis vyberat, nikto ta nenuti - iba mas tu moznost. Pokial sa nedokazes trafit s hranicami vyberu do maximalne jednej sekundy z video streamu, nemas co v tomto priemysle robit lebo si neproduktivny. Ano, poznam takych vela. Poznam slovensku televiziu co ma svoje prenosove vozy bez akehokolvek HD vybavenia.

Videl si ake staticke snimky lezu z FullHD ? Z 4K video streamu RED kamier sa robili fotky do najprestiznejsich casopisov a na ich titulky.





>> pozorovacia vzdialenost pre 50´´ by mala byt aspon 4 metre...

absolutna hovadina, uz roky rokuce este z casov ked stali 50.000 Sk bez DPH pozeram 50" plazmu z dvoch metrov v beznom panelaku a neviem si vynachvalit. Ludia ktori trieskaju blbosti ze 50" TV sa musi pozerat aspon zo styroch metrov nikdy takuto telku nevideli.


No a posledny koment k tomu ze niekto este dnes nepouziva fullhd - bezne kvalitne konzumentske kamery stoja okolo 600eur takze nevidim najmensi dovod mat spomienky na svoj zivot, deti, dovolenky a podobne v kvalite Betacamu z roku 1981. Ked to ale tebe vyhovuje, nemam ziadne namietky.

V tomto ma zakladatel REDu pravdu : vsetci tvrdili ze fullhd je vynikajuce, on sa klepal po cele ze do kina potrebujes 4K. Vsetci sa smiali ze naco. Az ked im to predviedol, az po piatich rokoch pochopili firmy ako Arri, Sony a Panasonic ze naco. Absolutne nezvladli konkurencny boj a nechali uplne neznamemu sunkovemu REDu sa absolutne presadit do ich radov a teraz si trhaju vlasy. Lebo ked Sony s obrovskou pompou uviedlo 4K kameru s 24fps, RED uz 5 rokov predava 4K/120fps riesenia. Lebo Red uz roky predava 5K/60fps riesenia. Lebo RED uz ma na spadnutie 6K systemy. A henti chlapci kukaju cez prsty a nedokazu sa prestat cudovat co sa to vlastne stalo.

No schvalne, pozri sa kolko si pyta Canon za svoju jedinu 4K kameru. A pozri co stoja RED riesenia. Parametre si ani radsej neskusaj porovnat, lebo to je obrovska hanba a debakel pre jedneho z tych dvoch vyrobcov...

Vzdy treba filmovat v maximalne dostupnom rozliseni co mate. Momenty sa uz nikdy opakovat nebudu. Na konci roka tu bol nejaky svadobny filmar, mali sme diskusiu - ten clovek dava svojim klientom standartne PAL zaznamy a ziadne high-def. Co prosim ?! Ako to ze este neskrachoval ? To chcete pozerat na 50" TV co stoja 500eur s danou obraz v "kvalite" PAL ???

Rozmyslat. Vsetci silno rozmyslat.
 
rasto.tn
2013-03-09 11:42:23+01
príspevok od: total empty
Ver tomu,že už remastrované DVD by ti prinieslo vätší zážitok ako to tvoje rozlíšenie.
Odporúčam pozrieť remastrovanú "Vesmírna odysea 2001" z roku 1969, alebo remastrovaného Mrázika.
Fakt je to iné kafé ! Pokiaľ neuvidíš rozdiel, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť.
Úprimne - pochybujem, čo bude možno 2013, 2014 nová Planéta opíc, že z nej ľudia budú rovnako nadšení aj keď bude v super kvalite, ako z jej originálu v 60tych rokoch (teda tí, čo videli orig aj ten čo bude). Človek si z filmu nezapamätá to, či bol full HD, 5K...ale samotný obsah a to, ako naňho zapôsobil. V kontexte spomínaného filmu, každý si spomenie na poslednú scénu sochy slobody...toto sú aspekty podľa ktorých sa určuje kvalita filmu a jeho feelu na diváka.
 
calven
2013-03-09 12:25:49+01
" Videl si ake staticke snimky lezu z FullHD ? Z 4K video streamu RED kamier sa robili fotky do najprestiznejsich casopisov a na ich titulky. " - ak je to možné, daj nejaký link, čo toto tvrdenie dokáže.

Všetko je o dolároch. Ak sa marketing oddelenia rozhodnú, že pretlačia to alebo ono, s dostatočný rozpočtom to dokáže - viď súboj HD DVD vs. Bluray.

Ale silno si vyprosím, aby ma tu niekto označoval za hlupáka, čo nevie, čo je pre mňa dobre. Ja premýšľam, a dokonca mám aj HD kameru doma. Ale rozhodne to nie nie je 1080p to, čo robí z domácich záznamov to, prečo si ich tak ceníme. Alebo mi chcete povedať, že videa z roku 2000 na VHSC sú obsahovo horšie ako videa z roku 2013 na 2K? A tak zopakujem - Rozmýšľať. Všetci silno rozmýšľať.
 
WildSammy
2013-03-09 13:08:52+01
príspevok od: calven
Myslíš tie kraviny v uber HD? Tak to máš pravdu, ani na mobile si to nepustím, nie ešte na telke...
ja zas nemam zaujem pozerat na artefakty, kocecky a blur z videa v nizskom rozliseni na fullscreene a hadat, ktora kocecka je ktory interpret.. ked si chcem daco pozriet, tak sa chcem ponorit do deja, chcem byt don vtiahnuty a na to potrebujem co najkvalitnejsi obraz a velmi kvalitny zvuk :-P a vobec to nie je o tom, ze na 8K bude treba nejaky velky monitor.. kludne to mozu natlacit aj do beznych uhlopriecok, ale s mensim rozostupom bodov a mensimi bodmi, aby mal ten monitor/tv viac ppi.. to sa budes potom pozerat na obraz ako ked sa pozries von z okna
 
total empty
2013-03-09 13:13:57+01
príspevok od: viking81
nikto nepopiera ze obraz bude "krajsi" ale co z toho ? aj tak ho po par minutach nevnimam a pri dobrom filme sa zameriavam na dej...a pokial je pri dobrom filme obraz co i len trochu pozeratelny tak je mi to jedno.....film nedotknutelny som videl v kine....potom sa mi dostal do ruk nejaky zly kinorip....pozrel som si ho znova a vobec mi nevadil nekvalitny obraz a ani to ze mi titulky isli ku koncu filmu asi tak 2s popredu...
Lenže to čo tu obhajujete sa môže vsťahovať aj na fotky,aj na hudbu, nielen na film.
Presadzujete,že kvalita je zbytočná. A to je nejak protichodné protiriečenie , fakt tu nikomu nazáleži na kvalite? Prečo japonci robia filmy v DTS 5.1 a nie DD5.1 ? Prečo tu nedávate fotky z mobilov ale máte zrkadlovky?
 
WildSammy
2013-03-09 13:15:31+01
príspevok od: Filip Bucher
myslel som to skor tak aby si si to predstavil... neverim ze 4k sa preskoci. fullHD bude dlho pouzivane, neviem si predstavit taky 8k RIP 50GBtovy
4K sa nepreskoci, ale myslel som to skor tak, ze kto dnes uvazuje nad 4K a ma na to, ze skor by sa mu oplatilo rovno skocit na 8K.. a tym padom ziska cas a konkurencnu vyhodu.. kym sa 8K stane dostupne beznym uzivatelom ako je dnes fullhd.. 4K coskoro pride, ale 8K bude este par rokov trvat, kym bude bezne na trhu.. aj ked uz dnes napr. Sharp ma 8K TV a su aj nejake prve kamery. Co sa tyka storagu, tak sa predavaju stale vacsie kapacity, prakticky za rovnake prachy, cize v tomto problem nevidim a ani vo vykone, na ktorom nieco take procesovat. Napr. uz filmy z pred 20tich rokov ako Star Trek alebo Star Wars su tocene tak, ze z mastru nie je vobec problem vytiahnut nativne 4K rozlisenie, nie upscalovane..
 
Filip Bucher
2013-03-09 13:20:08+01
príspevok od: WildSammy
4K sa nepreskoci, ale myslel som to skor tak, ze kto dnes uvazuje nad 4K a ma na to, ze skor by sa mu oplatilo rovno skocit na 8K.. a tym padom ziska cas a konkurencnu vyhodu.. kym sa 8K stane dostupne beznym uzivatelom ako je dnes fullhd.. 4K coskoro pride, ale 8K bude este par rokov trvat, kym bude bezne na trhu.. aj ked uz dnes napr. Sharp ma 8K TV a su aj nejake prve kamery. Co sa tyka storagu, tak sa predavaju stale vacsie kapacity, prakticky za rovnake prachy, cize v tomto problem nevidim a ani vo vykone, na ktorom nieco take procesovat. Napr. uz filmy z pred 20tich rokov ako Star Trek alebo Star Wars su tocene tak, ze z mastru nie je vobec problem vytiahnut nativne 4K rozlisenie, nie upscalovane..
Takto napisane ano suhlasim stebou... ale pri 8K uz by som prevzal oblubenu fotograficku hlasku...
dôležitý je obsah a nie rozlisenie alebo skusim to povedat inak nad fullHD uz by som svoju konkurencnu vyhodu viac zameriaval na obsah ako na rozlisko
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()