Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

zaujimavy dokument o ''kurvitkach'' nielen v tlaciarnach

Michal Bumbera
Michal Bumbera 2013-03-24 22:50:25+01
http://www.youtube.com/watch?v=8W4V_4ZxBFg
 
keko
2013-03-25 14:31:22+01
príspevok od: Paulie
Ak máš na mysli klasickú vákuovú žiarovku, tak nejakú chvílku si ňou môžeš posvietiť. Stačí odmontovať kovovú závitovú časť, žiarovku vložiť do mikrovlnky a zapnúť.
Viem. Minule to davali v relecii Poziarne okienlo
 
lubos hladky
2013-03-25 15:00:51+01
Mne sa pokazila tlaciaren a od vtedy si davam tlacit veci. Kym ja osobne miniem dajme tomu na to 100 € chvilu to potrva. A co sa tyka ostatnych vyrobkov tak by som to osobne nevydel az tak sedo. Dost spravi konkurencia, moj nazor.
 
total empty
2013-03-25 15:14:54+01
príspevok od: keko
Comu hovoris podstatne dlhsie? Lebo ja mam hlavne svetla bez vymeny uz 5 rokov ... H1 ziarovka - 8€, Xenonka - 400€ (teda aj s vymenou). Vymena by sa mala tykat vzdy oboch svietitiel. Aku ma este xenon vyhodu?
Všetko závisi od výrobcu ako to spravý, napr. v stroboskopoch helio-xeonové výbojky-taký sklenený slimáčik obtočený drôtom, pri 35W dáva svietivosť z paraboly ako 500W žiarovka a to doslova. Svietili-blikali každú diskotéku v kuse po 7-8 hodín dva krát do týždňa niekoľko rokov a svietia -blikajú stále. V neustálych vybráciach a otrasoch.
Keby ti niečo také namontovali do auta, tak by si to už asi nikdy nemenil, svietili by stále.
To isté je z novou generáciou LED, tie by ti tiež nikdy nevyhoreli.
 
wlad
2013-03-25 15:53:01+01
príspevok od: keko
Comu hovoris podstatne dlhsie? Lebo ja mam hlavne svetla bez vymeny uz 5 rokov ... H1 ziarovka - 8€, Xenonka - 400€ (teda aj s vymenou). Vymena by sa mala tykat vzdy oboch svietitiel. Aku ma este xenon vyhodu?
nj, ja tym autom aj jazdim, a halogeny mi nikdy nevydrzali dlhsie ako 1,5 - 2 roky. Bez ohladu na znacku alebo vykon (vykonnejsie vydrzia kratsie).
 
Blackman
2013-03-25 16:07:55+01
príspevok od: keko
Comu hovoris podstatne dlhsie? Lebo ja mam hlavne svetla bez vymeny uz 5 rokov ... H1 ziarovka - 8€, Xenonka - 400€ (teda aj s vymenou). Vymena by sa mala tykat vzdy oboch svietitiel. Aku ma este xenon vyhodu?
Neviem kde kupujes Xenony ty, ale ja som kupoval nedavno origo na Audi a stal ma nieco okolo 50Eur. Naraz sa Xenony menia kvoli zhodnej farebnej teplote. Ked zacina xenon tahat do oranzova, tak treba vymenit lebo cochvila bude tma
 
keko
2013-03-25 16:09:54+01
príspevok od: wlad
nj, ja tym autom aj jazdim, a halogeny mi nikdy nevydrzali dlhsie ako 1,5 - 2 roky. Bez ohladu na znacku alebo vykon (vykonnejsie vydrzia kratsie).
No dobre. Mozno aj mne. Tak teda 1,5 roka. Xenonky vydrzia neporovnatelne dlhise. Teda kolko 2x tolko? 5x tolko? 10x tolko?
 
keko
2013-03-25 16:13:03+01
príspevok od: Blackman
Neviem kde kupujes Xenony ty, ale ja som kupoval nedavno origo na Audi a stal ma nieco okolo 50Eur. Naraz sa Xenony menia kvoli zhodnej farebnej teplote. Ked zacina xenon tahat do oranzova, tak treba vymenit lebo cochvila bude tma
Aj s vymenou 50€? Alebo si to vies sam?
(Mozno je 400€ za vymenu celho svetlometu, to uz neviem, ale nahovorit som sa samozrejme nedal.) Ale som prijemne prekvapeny prijemnou cenou. H1 si vymenim sam v dazdi a skrehnutymi rukami, xenoku treba vymenit obe, a samotne xenonky vyjdu na 100€.
 
total empty
2013-03-25 16:14:32+01
príspevok od: keko
Aj s vymenou 50€? Alebo si to vies sam?
(Mozno je 400€ za vymenu celho svetlometu, to uz neviem, ale nahovorit som sa samozrejme nedal.) Ale som prijemne prekvapeny prijemnou cenou. H1 si vymenim sam v dazdi a skrehnutymi rukami, xenoku treba vymenit obe, a samotne xenonky vyjdu na 100€.
Tuto je o žiarovkovej konšpirácií.

http://www.youtube.com/watch?v=MMJS1CdiW30&feature=share&list=LLPSSn4fnxlgLegvqDUIw93g
 
Blackman
2013-03-25 16:48:39+01
príspevok od: keko
Aj s vymenou 50€? Alebo si to vies sam?
(Mozno je 400€ za vymenu celho svetlometu, to uz neviem, ale nahovorit som sa samozrejme nedal.) Ale som prijemne prekvapeny prijemnou cenou. H1 si vymenim sam v dazdi a skrehnutymi rukami, xenoku treba vymenit obe, a samotne xenonky vyjdu na 100€.
Vymena je zhruba to iste ako pri klasickom halogene. Mne to menil mechanik. V tomto sa nic nevyrovna Renaultu Megane, odporucam pozriet http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4
od 2:15
 
wlad
2013-03-25 17:14:15+01
príspevok od: keko
Aj s vymenou 50€? Alebo si to vies sam?
(Mozno je 400€ za vymenu celho svetlometu, to uz neviem, ale nahovorit som sa samozrejme nedal.) Ale som prijemne prekvapeny prijemnou cenou. H1 si vymenim sam v dazdi a skrehnutymi rukami, xenoku treba vymenit obe, a samotne xenonky vyjdu na 100€.
tak mas bud stare auto, alebo nejaky vynimocny model, lebo vacsina dnesnych aut uz ma vpredu tolko kablov a vselijakych rozvodov, ze dostat sa k ziarovke je umenie vyzadujuce gumene prsty a zapastie.
Radsej si priplatim za pohodu (a lepsiu viditelnost). Samotna prevadzka je onicom - tu vyssiu cenu zaplatis vyssim stupnom vybavy.
 
keko
2013-03-25 17:29:26+01
príspevok od: wlad
tak mas bud stare auto, alebo nejaky vynimocny model, lebo vacsina dnesnych aut uz ma vpredu tolko kablov a vselijakych rozvodov, ze dostat sa k ziarovke je umenie vyzadujuce gumene prsty a zapastie.
Radsej si priplatim za pohodu (a lepsiu viditelnost). Samotna prevadzka je onicom - tu vyssiu cenu zaplatis vyssim stupnom vybavy.
Ale ved aj ja. Ba dokonca neviem, ci na tom jednom tie xenonky nemam.
V aute viem vymenit iba lekarnicku za novu.
To ja tu len tak, aby rec nestala. V principe som proti inovacii za kazdu cenu, vo fotografii sa vyznam natolko, ze si viem obstarat aj tie tradicne postupy, ale v autach sa vyznam len tolko, ze viem kde ich predavaju. Ale som presvedceny, ze ulohu kurvitka v takom modernom aute plni minimalne tisic suciastok.
 
Konan
2013-03-25 18:21:45+01
Mam auto14 rokov a neviem, ci som vobec niekedy menil halogen, alebo nejaku inu ziarovku okrem obrysovky. Originalna vydrzala roky a nahrady uz padaju castejsie.
 
total empty
2013-03-25 18:44:47+01
príspevok od: Konan
Mam auto14 rokov a neviem, ci som vobec niekedy menil halogen, alebo nejaku inu ziarovku okrem obrysovky. Originalna vydrzala roky a nahrady uz padaju castejsie.
Svoje robí aj prechodový odpor pri kotaktoch a stabilizátor napätia plus termistori proti narazovému napätiu. Takto zabezpečená žiarovka ti vydrží oveľa viac.
 
Napster050
2013-03-25 20:18:21+01
príspevok od: Blackman
Vymena je zhruba to iste ako pri klasickom halogene. Mne to menil mechanik. V tomto sa nic nevyrovna Renaultu Megane, odporucam pozriet http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4
od 2:15
autá na F sa nemajú kupovať... (Fiat a francuzske)
 
keko
2013-03-25 20:43:55+01
Stale majme na mysli, ze kedysi aparaty vydrzali robit desiatky rokov. Semo-tamo nejaka ta kontrola, nastavenie. Ale nie total oprava. Vtedy neboli aparaty tak zlozite. Stale mam vsak ozvenu v usiach, ze "tento diel je uz elektonicky a nebude sa kazit ako tie mechanicke"...
Vravim si, ze v jednoduchosti je krasa a ked v National Geographic Society magazine uverejnovali 10 rokov fotografie povedzme z tej F3, potom za poslednych 10 rokov nebolo uverejneych v tom istom magazine ani viac, ani lepsich fotografii, ba dokonca si myslim, ze ani nevznikli take fotografie, ktore by pred tym vzniknut nemohli. Jedinou vynimkou su IR fotogrrafie, pretoze film nevidi tie vlnove dlzky, ktore sa dnes zaznamenaju svetlocitlivou elektronikou.
 
Blackman
2013-03-25 21:10:28+01
príspevok od: keko
Stale majme na mysli, ze kedysi aparaty vydrzali robit desiatky rokov. Semo-tamo nejaka ta kontrola, nastavenie. Ale nie total oprava. Vtedy neboli aparaty tak zlozite. Stale mam vsak ozvenu v usiach, ze "tento diel je uz elektonicky a nebude sa kazit ako tie mechanicke"...
Vravim si, ze v jednoduchosti je krasa a ked v National Geographic Society magazine uverejnovali 10 rokov fotografie povedzme z tej F3, potom za poslednych 10 rokov nebolo uverejneych v tom istom magazine ani viac, ani lepsich fotografii, ba dokonca si myslim, ze ani nevznikli take fotografie, ktore by pred tym vzniknut nemohli. Jedinou vynimkou su IR fotogrrafie, pretoze film nevidi tie vlnove dlzky, ktore sa dnes zaznamenaju svetlocitlivou elektronikou.
Zacinal som na Nikone FE2 a bohuzial som ho neskor predal, skoda, lebo ten by ma este prezil.
 
kuk
2013-03-25 22:39:02+01
čo optika? koľko asi vydrží Jupiter A37
 
Dude
2013-03-25 22:42:29+01
Ruku na srdce, niektory z nas tu ekonomiku riadne sponzoruju.
 
Paulie
2013-03-25 23:00:23+01
príspevok od: keko
Viem. Minule to davali v relecii Poziarne okienlo
To je nejaký "klub mladých pyromanov", či...? Podobne sa dá rozsvietiť neónka zaklúčovanou rádiostanicou, svietiť nebude vlákno ale samotný plyn. Už som asi trochu off-topinkový.
 
total empty
2013-03-25 23:08:05+01
príspevok od: Paulie
To je nejaký "klub mladých pyromanov", či...? Podobne sa dá rozsvietiť neónka zaklúčovanou rádiostanicou, svietiť nebude vlákno ale samotný plyn. Už som asi trochu off-topinkový.
Všetci v mladosti pozerali MacGayvera
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()