Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Pulitzerova cena za fotgrafiu 2013

sachmo
2013-04-27 20:44:47+02
Zaujimava inspiracia pre reportaznych fotografov:

http://digiarena.e15.cz/pulitzerova-cena-2013-za-fotografii-ma-sve-majitele
 
bonifacko
2013-04-27 21:06:44+02
príspevok od: sachmo
Zaujimava inspiracia pre reportaznych fotografov:

http://digiarena.e15.cz/pulitzerova-cena-2013-za-fotografii-ma-sve-majitele
To dokažem tiež, len kto mi vyvrta v plechu tie otvory pre to slnečné svetlo kuva?
 
djpali
2013-04-27 21:07:29+02
humus, vojenska propaganda, neustale dokola vyhravaju fotky kde je vojna, vo vojnovej zone, kde nevinny a deti trpia, kde su gulky a zbrane a strieka krv. Nestastie v ociach a vojnovo zraneni, rok po roku stale dokola vyhravaju sutaze fotografi ktori fotia toto ? Je mi z toho celeho zle, nech si tu cenu narve doprdele
 
sachmo
2013-04-27 21:20:27+02
príspevok od: djpali
humus, vojenska propaganda, neustale dokola vyhravaju fotky kde je vojna, vo vojnovej zone, kde nevinny a deti trpia, kde su gulky a zbrane a strieka krv. Nestastie v ociach a vojnovo zraneni, rok po roku stale dokola vyhravaju sutaze fotografi ktori fotia toto ? Je mi z toho celeho zle, nech si tu cenu narve doprdele
Podla mna je to o sile pribehu, o emociach, ktore fotka zachytava. Kacky v rybniku su sice pekne a roamnticke, ale ziadny silny pribeh nenesu. Silne pribehy a emocie sa vacsinou vztahuju na negativne obrazy.
Ale ved o rok budu udelovane Pulitzerove ceny zase
 
bonifacko
2013-04-27 21:20:54+02
príspevok od: djpali
humus, vojenska propaganda, neustale dokola vyhravaju fotky kde je vojna, vo vojnovej zone, kde nevinny a deti trpia, kde su gulky a zbrane a strieka krv. Nestastie v ociach a vojnovo zraneni, rok po roku stale dokola vyhravaju sutaze fotografi ktori fotia toto ? Je mi z toho celeho zle, nech si tu cenu narve doprdele
Aj to, ale vela kompozícii sa da umelo vyrobiť. Skutočne dobre fotografie z konfliktov už dávno skončili.
 
total empty
2013-04-27 21:35:50+02
príspevok od: sachmo
Zaujimava inspiracia pre reportaznych fotografov:

http://digiarena.e15.cz/pulitzerova-cena-2013-za-fotografii-ma-sve-majitele
Neoslovilo,videl som emotíívnejšie fotky a vôbec neboli z vojny,a žeby som len tak nekecal, budu aj na krajskom kole AMFO 2013. (nemyslím moje )
 
wlad
2013-04-27 21:51:20+02
príspevok od: sachmo
Podla mna je to o sile pribehu, o emociach, ktore fotka zachytava. Kacky v rybniku su sice pekne a roamnticke, ale ziadny silny pribeh nenesu. Silne pribehy a emocie sa vacsinou vztahuju na negativne obrazy.
Ale ved o rok budu udelovane Pulitzerove ceny zase
tie ocenene fotky mi pripadaju ako popmusic na MTV - stale ta ista komercia dokola, len zakazdym iny interpret.Nesu tie fotky nejaky vlastny styl autora ? Su niecim originalne ? Alebo len nasleduju 100x opakovanu formulku ktora garantuje komercny uspech ?
 
djpali
2013-04-27 22:03:06+02
príspevok od: sachmo
Podla mna je to o sile pribehu, o emociach, ktore fotka zachytava. Kacky v rybniku su sice pekne a roamnticke, ale ziadny silny pribeh nenesu. Silne pribehy a emocie sa vacsinou vztahuju na negativne obrazy.
Ale ved o rok budu udelovane Pulitzerove ceny zase
Pribeh ? to je stale rovnake uz od pociatku ludstva : spor vacsinou dvoch stran, kde si obe z nich myslia ze maju pravdu. Prostriedkom k pravde je vyhubenie strany druhej. Niekedy je zucastnenych viac. Moja jedina emocia z toho celeho je, ze mi je z toho na grc. A s tou kackou v rybniku, to co je dnes vsedne a obycajne raz moze byt vzacnost. Kazdopadne k tomu smerujeme...
 
sachmo
2013-04-27 22:26:51+02
príspevok od: djpali
Pribeh ? to je stale rovnake uz od pociatku ludstva : spor vacsinou dvoch stran, kde si obe z nich myslia ze maju pravdu. Prostriedkom k pravde je vyhubenie strany druhej. Niekedy je zucastnenych viac. Moja jedina emocia z toho celeho je, ze mi je z toho na grc. A s tou kackou v rybniku, to co je dnes vsedne a obycajne raz moze byt vzacnost. Kazdopadne k tomu smerujeme...
A co hovoris na toto?
 
total empty
2013-04-27 23:07:44+02
príspevok od: sachmo
A co hovoris na toto?
Ani to neni ono, emotívne superfotky niesu o tom čo bolo včera pred tyždňom,nejaká nahratá situácia, je to o niečom inom,minule tu napr.niekto dal link na storočné farebné fotky z cárskeho Ruska,vôbec prvé farebné fotky. Nič vínimočné na nich nebolo,iba portrétove fotky,či fotky postav sedliakov plus krajina. Ale ten duch doby kvôli farbe a kvalite fotiek z nich dýchal nenormalne,až mal človek pocit, že je tam. To bol jeden príklad.
Neni to o tom, zachytiť nejakú situáciu,ale o tom zachytiť emócie v danej situácií tak,aby pôsobili silno aj na nestraného pozorovateľa,či oslovili aj úplneho laika do fotiek.
Zachytiť tu atmosféru a podať ju ďalej,sfotiť západ slnka tak,aby tú atmosféru cítili aj iní pri pohľade na fotku, nie len technicky dokonalú. A to je ťažko dosiahnúť.
Stej tvojej ukážky cítim len nerozvážne rebelstvo zavaňajúce anarchiou,hlúpu tužbu zaujať.
Mladí-hlúpí a nerozmýšľaju,hlavou múr neprerazia.
 
Napster050
2013-04-27 23:08:17+02
príspevok od: sachmo
A co hovoris na toto?
toto poznám, tiež ma táto vtedy veľmi zaujala, ale mám pocit, že som videl ešte lepšiu, kde bol vzadu zástup ťažkoodencov s plexi krytmi, alebo si už v mysli kombinujem dve rozdielne fotky...
 
total empty
2013-04-27 23:10:21+02
príspevok od: bonifacko
To dokažem tiež, len kto mi vyvrta v plechu tie otvory pre to slnečné svetlo kuva?
Akým kalibrom to chceš prevrtať ?
.....a pre viditeľnosť lúčov potrebuješ aj trocha dymu.
 
keko
2013-04-28 00:33:17+02
príspevok od: djpali
humus, vojenska propaganda, neustale dokola vyhravaju fotky kde je vojna, vo vojnovej zone, kde nevinny a deti trpia, kde su gulky a zbrane a strieka krv. Nestastie v ociach a vojnovo zraneni, rok po roku stale dokola vyhravaju sutaze fotografi ktori fotia toto ? Je mi z toho celeho zle, nech si tu cenu narve doprdele
Tvoj pohlad chapem. Ale je to pohlad fotografa. Pulitzerova cena je cena novinarska. Teda cena za aktualitu a aj ked to znie neuveritelne tak aj za angazovanost novinara.
Mozno sa ti zda, ze je tych novinarskych fotografii s vojnovou tematikou vela, ale pravda je taka, ze ani tento pocet asi nestci, pretoze nejeke tie vojny stale prebiehaju.
Skus sa teda pozriet na to ocami novinara, pripadne dokumentaristu ...
 
Cyril
2013-04-28 00:49:56+02
príspevok od: keko
Tvoj pohlad chapem. Ale je to pohlad fotografa. Pulitzerova cena je cena novinarska. Teda cena za aktualitu a aj ked to znie neuveritelne tak aj za angazovanost novinara.
Mozno sa ti zda, ze je tych novinarskych fotografii s vojnovou tematikou vela, ale pravda je taka, ze ani tento pocet asi nestci, pretoze nejeke tie vojny stale prebiehaju.
Skus sa teda pozriet na to ocami novinara, pripadne dokumentaristu ...
Keby sa mu nahle v obyvacke objavili take diery, urcite by mu zacalo byt tiez na grc (nielen to).
Svet nie je len o zmeskanej elektricke.
 
JohnNewton
2013-04-28 08:03:02+02
príspevok od: bonifacko
Aj to, ale vela kompozícii sa da umelo vyrobiť. Skutočne dobre fotografie z konfliktov už dávno skončili.
Mnohé boli aj vtedy inscenované a retušované, napr. keď sa zistilo, že sovietsky vojak mal pri vztyčovaní zástavy na ruke štvoro náramkových hodiniek
 
bonifacko
2013-04-28 08:20:56+02
príspevok od: total empty
Akým kalibrom to chceš prevrtať ?
.....a pre viditeľnosť lúčov potrebuješ aj trocha dymu.
12,7mm?
Dym bude z fajky.
 
bokeh
2013-04-28 08:59:09+02
príspevok od: djpali
humus, vojenska propaganda, neustale dokola vyhravaju fotky kde je vojna, vo vojnovej zone, kde nevinny a deti trpia, kde su gulky a zbrane a strieka krv. Nestastie v ociach a vojnovo zraneni, rok po roku stale dokola vyhravaju sutaze fotografi ktori fotia toto ? Je mi z toho celeho zle, nech si tu cenu narve doprdele
Naprostý súhlas.
 
total empty
2013-04-28 10:28:31+02
príspevok od: JohnNewton
Mnohé boli aj vtedy inscenované a retušované, napr. keď sa zistilo, že sovietsky vojak mal pri vztyčovaní zástavy na ruke štvoro náramkových hodiniek
Možno mal ženu chobotnicu.
 
bonifacko
2013-04-28 10:45:25+02
príspevok od: total empty
Možno mal ženu chobotnicu.
Julo Satinsky píše v knihe - Chlapci z Dunajskej ulice, že mali radi ten tikot.
 
bokeh
2013-04-28 10:54:46+02
príspevok od: JohnNewton
Mnohé boli aj vtedy inscenované a retušované, napr. keď sa zistilo, že sovietsky vojak mal pri vztyčovaní zástavy na ruke štvoro náramkových hodiniek
Štyri, to sa ešte nemal čím chváliť. Vtedy mali osloboditelia hodiniek aj nad lokeť a pretekali sa v tom, kto má viac. Tu ich prezývali "davajčasy".
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()