Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Najdrahšia fotografia - rieka Rýn

velecky
velecky 2013-05-22 07:59:57+02
neviem, či je to hodnoverné, ale pre info ponúkam odkaz. Fotka je to krásna, ale toľko by som za ňu zaplatiť nemohol
http://www.doba.sk/2013/05/21/toto-je-najdrahsia-fotografia-na-svete-stoji-az-43-miliona-dolarov/
 
total empty
2013-05-22 15:22:25+02
príspevok od: Laco62
Táto fotka sa mi páči viac!
 
Neschopko
2013-05-22 15:36:13+02
príspevok od: total empty
Sluchaj Džony, dajak ti vypadli nuly za dvojkou.
Myslíš 2,00 €?
 
JohnNewton
2013-05-22 19:30:30+02
príspevok od: total empty
Sluchaj Džony, dajak ti vypadli nuly za dvojkou.
Som si myslel, že tým zahájim dražbu, ale nikto nechce prihodiť Ale fotočka to je príjemná.
 
dedo Milan
2013-05-22 20:04:34+02
príspevok od: stoli
Pozri sa to ze sa nepaci tebe alebo vacsine ludi neznamena ze nema svoje kvality po minimalistickej stranke je to výborné dielo od výborného autora a umenie je aspon to predajne je hlavne o investicii do buducnosti tak ako niekto kupuje zlato Brilianty tak niekto vraza peniaze do umenia.
však som to napísal, že prečo je tak cenené, tak neviem prečo to opakuješ a to "ale...." ty si z neho tak absolútne nadšený? A prečo do toho zaťahuješ umenie ako také, mne jednoducho ten obrázok nič tak veľa nehovorí a to je všetko, načo sa k tomu vôbec vyjadrovať, som ho zhodil, alebo nejako pošpinil?
 
dedo Milan
2013-05-22 20:07:04+02
príspevok od: oksyd
ale co??? nechapem...
Toto neni jeho jedina fotka v "TOP".
si z toho diela tak absolútne nadšený, že nechápeš? a ja sa vyjadrujem k nejakým jeho iným fotkám? ani som ho nevychválil, ani nepohanil
 
Azimut
2013-05-22 20:35:42+02
Nuž takíto majstri predajú aj handru,do ktorej utierajú štetec..Hold, umenie sa nedá zaplatiť.. Fotku by som ihneď vymazal, keby som to takto nejako omylom odfotil
 
beholder
2013-05-22 20:53:22+02
príspevok od: stoli
No ked sa vyznas v umeni tak ju aj vies zaradit do nejakeho umeleckeho smeru v druhom rade ide o to kde daný umelec studoval v tomto pripade ide o Dusseldorfsku skolu jednu z najprestiznejsich vytvarnych skol co sa tyka fotografie vedu ju manzelia Becherovci ktory sa preslavili topografiou vysokych peci cize najprv si treba pri odhade ceny urobit nejaku predstavu k konkretnemu umelcovi.Teraz k fotografii je to minimalisticke dielo plne detailov a ako bolo spominane fotene je to na velky format a splna to aj geometriu a presnost ktorou je Gursky znami. a co sa tyka ceny odporucam ti precitat knihu ako predat vycpaneho zraloka za dvanact milionov dolarov a tam v tej knihe sa dozvies detaily obchodu s umenim a co vsetko s predajom suvisi aka je cesta diela ku majitelovi a aku ulohu zohravaju kritici umenia pri predaji diela.
....polemizovať o hodnote diela nemá zmysel.......(pokiaľ sa nevyrovná dopyt ponuke)......ani o uznaní známeho umelca (je ťažko posudzovať niečo čo je dané na posúdenie odborníkom).....plebs to zjavne hodnotí skôr negatívne...predsalen farebné západovky sú preň ľúbivejšie........vedomosti o autorovi v našich očiach však fotografiu nijak nevylepšia a ani naopak......
 
JohnNewton
2013-05-22 21:16:34+02
príspevok od: beholder
....polemizovať o hodnote diela nemá zmysel.......(pokiaľ sa nevyrovná dopyt ponuke)......ani o uznaní známeho umelca (je ťažko posudzovať niečo čo je dané na posúdenie odborníkom).....plebs to zjavne hodnotí skôr negatívne...predsalen farebné západovky sú preň ľúbivejšie........vedomosti o autorovi v našich očiach však fotografiu nijak nevylepšia a ani naopak......
Nerobme si ilúzie

http://www.akf.sk/Fotoinfo/Fotobeznik/Dvanast-najdrahsich-fotografii-sveta
 
haffen
2013-05-22 21:41:10+02
Nechce sa mi čítať celú diskusiu, ale... čo keď je najdrahšia fotka údolia Sonoma ktorá sa tak preslávila vďaka Windowsu? Jej cenu sa nikto nikdy nedozvie, ale zaručene bude drahšia než táto.
 
oksyd
2013-05-22 23:18:34+02
Staci mi ked sa pozriem co je dnes "top" na ephoto... gycovecka, zapodovecka este k tomu holy prsnik a sme doma...
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-05-23 00:47:29+02
príspevok od: marcus_labeo
Vážení, dať túto fotku niekto do galérie na kritiku, tak po nej ani pes neštekne a k fotke dňa sa ani nepriblíži. To, že sa niekomu páči po informácii, koľko stála, trochu zaváňa cisárovými novými šatami.
prosim ta,dat na nazor nevzdelanych mas,tak najvia sa predava poloobnazena modelka,zapad slnka ,sadrovy trpazlik a fotka Nory Mojsejovej
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-05-23 01:01:13+02
vacsina z vas tu slusne napisane pise uplne od veci bez zakladnych znalosti historie umenia a obchodovania s nim
 
Filip Bucher
2013-05-23 07:43:27+02
príspevok od: filip.p3k
inak neviem či toto je najdrahšia fotografia... vraj pozadie z win xp bolo predané za viac peňazí no nevie sa presne koľko, keďže mal fotograf v zmluve nikdy neprezradiť cenu
podla mna bola ta suma tak smiesna ze ju radsej nechceli zverejnit
 
JohnNewton
2013-05-23 08:31:35+02
príspevok od: Filip Bucher
podla mna bola ta suma tak smiesna ze ju radsej nechceli zverejnit
A pri tom tá tapeta je to prvé čo si väčšina užívateľov hneď zmení
 
marcus_labeo
2013-05-23 11:04:51+02
príspevok od: istvic
prosim ta,dat na nazor nevzdelanych mas,tak najvia sa predava poloobnazena modelka,zapad slnka ,sadrovy trpazlik a fotka Nory Mojsejovej
Ak seba a podobných radíš medzi nevzdelané masy, ja Ti Tvoju sebakritickosť neberiem. Ale mám za to, že ľudia tu na ephoto sú trochu viac, ako nevzdelané masy, foteniu sa na amatérskej, alebo i profesionálnej úrovni venujú a sú schopní fundovane vyjadriť svoj názor a väčšinou za foto dňa vyberú ak nie skvelú, tak aspoň priemerne peknú a vydarenú fotku (Noru Mojsejovú som tu ešte nevidel ako fotku dňa ). A ja tvrdím, že títo ľudia by po uvedenej fotke ani neštekli a v galérii by zapadla prachom možno s dvomi-tromi lajkami. Toť vsjo.
 
matus.istona
2013-05-23 15:46:36+02
príspevok od: marcus_labeo
Ak seba a podobných radíš medzi nevzdelané masy, ja Ti Tvoju sebakritickosť neberiem. Ale mám za to, že ľudia tu na ephoto sú trochu viac, ako nevzdelané masy, foteniu sa na amatérskej, alebo i profesionálnej úrovni venujú a sú schopní fundovane vyjadriť svoj názor a väčšinou za foto dňa vyberú ak nie skvelú, tak aspoň priemerne peknú a vydarenú fotku (Noru Mojsejovú som tu ešte nevidel ako fotku dňa ). A ja tvrdím, že títo ľudia by po uvedenej fotke ani neštekli a v galérii by zapadla prachom možno s dvomi-tromi lajkami. Toť vsjo.
ľudia na ephoto nechávajú pravidelne v galérii s dvoma-troma lajkami zapadnúť celkom veľa kvalitných fotiek. A je rozdiel hodnotiť fotku na malom displeji a v skutočnosti, keď má pár metrov na dĺžku.
 
Fatty
2013-05-23 17:31:33+02
príspevok od: marcus_labeo
Ak seba a podobných radíš medzi nevzdelané masy, ja Ti Tvoju sebakritickosť neberiem. Ale mám za to, že ľudia tu na ephoto sú trochu viac, ako nevzdelané masy, foteniu sa na amatérskej, alebo i profesionálnej úrovni venujú a sú schopní fundovane vyjadriť svoj názor a väčšinou za foto dňa vyberú ak nie skvelú, tak aspoň priemerne peknú a vydarenú fotku (Noru Mojsejovú som tu ešte nevidel ako fotku dňa ). A ja tvrdím, že títo ľudia by po uvedenej fotke ani neštekli a v galérii by zapadla prachom možno s dvomi-tromi lajkami. Toť vsjo.
komunita efoto oceni max tak technicku kvalitu a o umeni tu prevazna vacsina nema ani sajnu a toboz nie dobry vkus na fotografie
a podstatnu ulohu hraju samozrejme kamaratske vazby a lajkuje sa raz ty mne raz ja tebe
 
quintes
2013-05-23 20:42:04+02
Za koľko by som asi predal toto umelecké dielo??
 
Luboss7
2013-05-23 23:17:47+02
príspevok od: quintes
Za koľko by som asi predal toto umelecké dielo??
Nájdi kupca a uvidíš Veď je to jednoducho ponuka a dopyt nič iné. Van Gogh a spol, za svojho života predali zopár obrazov aj to pomaly za cenu farby a teraz za ne platia galérie milióny. Ja by som napr. za nejaký obrázok s konzervou od svetoznámeho umelca nedal ani 100 EUR lebo sa mi nepáči, iba ak by som vedel že ho predám podstatne drahšie. A tá drahá fotka rieky asi fakt vyzerá v reále inak ako na monitore so 600 px.
 
helmiczka
2013-05-24 00:02:15+02
Cena proste nie je mierou kvality výrobku, ale objemu finančných prostriedkov. Hups, použiť slovo výrobok je asi trochu vulgárne. Ale nevadí.
Inak tá najdrahšia fotografia ma príliš neoslovila, asi by som nechcel mať na stene zavesenú jej zmenšeninu, a to ani zadarmo. Ale čo sa týka ostatných Gurského fotografií, tak sa mi páči jeho pohľad na svet, a napríklad tieto
http://www.sauer-thompson.com/junkforcode/archives/2008/11/24/GurskyAKamiokande.jpg
http://artsy.net/artwork/andreas-gursky-kathedrale-i
by som určite chcel vidieť na veľkom formáte.
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()