Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Najdrahšia fotografia - rieka Rýn

velecky
velecky 2013-05-22 07:59:57+02
neviem, či je to hodnoverné, ale pre info ponúkam odkaz. Fotka je to krásna, ale toľko by som za ňu zaplatiť nemohol
http://www.doba.sk/2013/05/21/toto-je-najdrahsia-fotografia-na-svete-stoji-az-43-miliona-dolarov/
 
Deusexmachina
2013-05-24 09:58:03+02
heh, to kamiokande v takej podobe uvidis uz len na fotke, po tom, co ten detektor jeden nestastnik kompletne znicil...
 
lubomirzvolensky
2013-05-24 16:15:53+02
mam taky dojem ze:

a) kupujuci je pekne padnuty na hlavu, nech sa na to divam akokolvek za tie prachy mohol mat daleko cennejsie umelecke dielo i ked viem ze jeho to ani trochu netrapi

b) Gursky bol asi pekne prekvapeny s vyslednou sumickou, podla mna ocakaval tak tri nuly menej ak vobec


tak ako zaznelo, vsetko je otazka ponuky a dopytu, kto je kolko ochotny zaplatit. Ci je to fotka, obraz, veteran, dom na Slavine...
 
Emilio
2013-05-24 19:53:36+02
príspevok od: lukas duran
a tato 3,9 miliona -_-
Tak aj táto fotka dokazuje, že tá naša fotoškola tu na ephoto nás navádza na zlé fotky. Len si prečítajte časť o kompo. Aha a tu za milióny odrezané plece, amputovaný lakeť, to svetlo je tiež takô divnô.
 
Neschopko
2013-05-24 20:51:04+02
príspevok od: Emilio
Tak aj táto fotka dokazuje, že tá naša fotoškola tu na ephoto nás navádza na zlé fotky. Len si prečítajte časť o kompo. Aha a tu za milióny odrezané plece, amputovaný lakeť, to svetlo je tiež takô divnô.
Nie zlé fotky ... len nás tu učia robiť pekné fotky, nie drahé
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-05-24 21:04:41+02
Znamy fotograf moze odfotit i zachodovu misu a snimka bude mat hodnotu niekolkych milionov dolarov. A neznami fotograf na ephoto nafoti snimku, ktora je dokonala po kazdej stranke a nikto si ju nekupi a ak ano, tak urcite nie za taku cenu i keby bola na tej isten drazbe.
 
beholder
2013-05-24 21:46:20+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Znamy fotograf moze odfotit i zachodovu misu a snimka bude mat hodnotu niekolkych milionov dolarov. A neznami fotograf na ephoto nafoti snimku, ktora je dokonala po kazdej stranke a nikto si ju nekupi a ak ano, tak urcite nie za taku cenu i keby bola na tej isten drazbe.
...tomu nemôžeš veriť ani Ty sám, čo si tu napísal.........dokonalá fotka na ephoto po všetkých stránkach?.....a kto tú dokonalosť posudzuje?......ten kto sa umeniu ozaj rozumie....či laici?.......veď cenu diela tvoria najmä fundovaní kritici.................a tu takých akosi nevidno....
 
samo
2013-05-24 21:55:38+02
príspevok od: beholder
...tomu nemôžeš veriť ani Ty sám, čo si tu napísal.........dokonalá fotka na ephoto po všetkých stránkach?.....a kto tú dokonalosť posudzuje?......ten kto sa umeniu ozaj rozumie....či laici?.......veď cenu diela tvoria najmä fundovaní kritici.................a tu takých akosi nevidno....
Cenu diela tvori ochota tu cenu zaplatit.
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-05-24 22:00:46+02
príspevok od: marcus_labeo
Ak seba a podobných radíš medzi nevzdelané masy, ja Ti Tvoju sebakritickosť neberiem. Ale mám za to, že ľudia tu na ephoto sú trochu viac, ako nevzdelané masy, foteniu sa na amatérskej, alebo i profesionálnej úrovni venujú a sú schopní fundovane vyjadriť svoj názor a väčšinou za foto dňa vyberú ak nie skvelú, tak aspoň priemerne peknú a vydarenú fotku (Noru Mojsejovú som tu ešte nevidel ako fotku dňa ). A ja tvrdím, že títo ľudia by po uvedenej fotke ani neštekli a v galérii by zapadla prachom možno s dvomi-tromi lajkami. Toť vsjo.
ako by som ti to..si pekne obrazky a su dobre fotke,,je na Tebe ,co chces robit a ktoru stranu barikady si vyberiey
 
keko
2013-05-24 22:16:40+02
Mne sa fotografia paci. Hodila by sa mi do obyvky. Urcite by som si nenchal ujst tu prilezitost ju tam mat, keby ma nou niekto obdaril. A strelil by som ju pokojne aj za polovicu. A kopiou by som si vyzdobil byt.
Stalo by zato, vidit ju tak nazivo. Mozno by sa mi tiez znepacila, ako tunajsim kritikom.
Ale na svoj vlastny nazor ma samozrejme kazdy pravo. Mna tesi, ze tato fotografia vzbudila tolko reakcii. Rzohodne je to sympatickejsie, ako keby ju vsetci lajkovali len preto, ze to nafotil Gurski.
Tribte svoj vkus, vazeni. Lebo aj vitazna fotografia CzechPressPhoto 2009 Jeoho Klamara bola zadupana citatelmi ePhota do zeme a po par rokoch co nevidim, svadobne foto s podobnou kompoziciu ... Smichom som sa zadusal a skoro pocikal.
Fakt mi je to jedno, za co ludia vyhadzuju peniaze, pokial to nie je za moje do galerie SNR.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-05-24 23:17:31+02
príspevok od: beholder
...tomu nemôžeš veriť ani Ty sám, čo si tu napísal.........dokonalá fotka na ephoto po všetkých stránkach?.....a kto tú dokonalosť posudzuje?......ten kto sa umeniu ozaj rozumie....či laici?.......veď cenu diela tvoria najmä fundovaní kritici.................a tu takých akosi nevidno....
Podla toho co si napisal si asi nestudoval na AVU.
 
Marcel Rebro
2014-12-15 12:24:16+01
Nech sa páči. 'Phantom' by Peter Lik za 6.5 mil doláčov ...

http://www.dpreview.com/articles/4546292607/peter-lik-s-phantom-photograph-breaks-world-record-with-6-p-5-million-sale
 
total empty
2014-12-15 19:50:33+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nech sa páči. 'Phantom' by Peter Lik za 6.5 mil doláčov ...

http://www.dpreview.com/articles/4546292607/peter-lik-s-phantom-photograph-breaks-world-record-with-6-p-5-million-sale
Nie žeby fotka bola škaredá, ale za tú cenu asi potrí do skupiny drahých zbytočnosti pre pokrytcov z horných desaťticíc.
Ako napr. použité gače Marlyn Monrou a tak podobne.
 
Paladin25
2014-12-16 05:38:59+01
príspevok od: total empty
Nie žeby fotka bola škaredá, ale za tú cenu asi potrí do skupiny drahých zbytočnosti pre pokrytcov z horných desaťticíc.
Ako napr. použité gače Marlyn Monrou a tak podobne.
Tak ale to môžeš povedať aj o Picaových alebo iných obrazoch... v čom je rozdiel?
 
total empty
2014-12-16 09:52:40+01
príspevok od: Paladin25
Tak ale to môžeš povedať aj o Picaových alebo iných obrazoch... v čom je rozdiel?
Rozdiel je v preceňovaní, značka-meno neznamená hneď niečo božské.
V dnešnej dobe už každého veľkého umelca z minulosti dokáže napodobniť kde kto šikovný a v podstate tvoriť a pokračovať v jeho tvorbe až sa stane , že žiak predčí učiteľa.
Určite tam je kvalita a krása, ale ceny sú prehnané a nahrávaju skôr špekulantom.
Umenie má potešiť oko a dušu a nie finančne možno zabezpečiť rodinu do budúcnosti,nie je to len biznis.
Ešte raz, je to preceňované kvôli malichernosti a pokrytectvu bohatých.
 
Paladin25
2014-12-16 10:02:53+01
príspevok od: total empty
Rozdiel je v preceňovaní, značka-meno neznamená hneď niečo božské.
V dnešnej dobe už každého veľkého umelca z minulosti dokáže napodobniť kde kto šikovný a v podstate tvoriť a pokračovať v jeho tvorbe až sa stane , že žiak predčí učiteľa.
Určite tam je kvalita a krása, ale ceny sú prehnané a nahrávaju skôr špekulantom.
Umenie má potešiť oko a dušu a nie finančne možno zabezpečiť rodinu do budúcnosti,nie je to len biznis.
Ešte raz, je to preceňované kvôli malichernosti a pokrytectvu bohatých.
Ale veď ja s tebou v podstate súhlasím. No na druhú stranu si myslím že to bolo v tom smere ako ti píšeš často preceňované aj v minulosti... Je mi jasné že túto fotografiu predal agent a keby ju odfotil niekto z nás tak natom nezarobí
 
alexmenti
2014-12-16 13:36:04+01
podľa mňa tu vôbec nešlo o to, či tá fotografia stojí za tie peniaze...pokiaľ to nový majiteľ fotky poňal ako investíciu a mal k dispo vydraženú sumu, tak už vedel, že k nemu dostane aj certifikát...a o desať rokov neskôr, práve tento certifikát (a nie fotka) mu umožní začať dražbu na dvojnásobnej sume, t.j. 8 melónov.... a možno ho vydraží za oveľa viac...je to proste investícia, dokonca podstatne menej riziková, ako dajme tomu do cenných papierov, či do najrenomovanejších investičných fondov....chlapík vie čo robí a nie je to žiadny blázon
 
istvic
ocenenie redakciou 2014-12-16 15:28:07+01
príspevok od: total empty
Rozdiel je v preceňovaní, značka-meno neznamená hneď niečo božské.
V dnešnej dobe už každého veľkého umelca z minulosti dokáže napodobniť kde kto šikovný a v podstate tvoriť a pokračovať v jeho tvorbe až sa stane , že žiak predčí učiteľa.
Určite tam je kvalita a krása, ale ceny sú prehnané a nahrávaju skôr špekulantom.
Umenie má potešiť oko a dušu a nie finančne možno zabezpečiť rodinu do budúcnosti,nie je to len biznis.
Ešte raz, je to preceňované kvôli malichernosti a pokrytectvu bohatých.
nerozumies obchodovaniu z umenim ani z bla:}
 
Marián Kuric
2014-12-16 15:43:53+01
príspevok od: alexmenti
podľa mňa tu vôbec nešlo o to, či tá fotografia stojí za tie peniaze...pokiaľ to nový majiteľ fotky poňal ako investíciu a mal k dispo vydraženú sumu, tak už vedel, že k nemu dostane aj certifikát...a o desať rokov neskôr, práve tento certifikát (a nie fotka) mu umožní začať dražbu na dvojnásobnej sume, t.j. 8 melónov.... a možno ho vydraží za oveľa viac...je to proste investícia, dokonca podstatne menej riziková, ako dajme tomu do cenných papierov, či do najrenomovanejších investičných fondov....chlapík vie čo robí a nie je to žiadny blázon
diky, pre mna poucne, tiez som tomu nechapal, vdaka za vysvetlenie
 
tomis.ales
2014-12-16 19:15:30+01
príspevok od: alexmenti
podľa mňa tu vôbec nešlo o to, či tá fotografia stojí za tie peniaze...pokiaľ to nový majiteľ fotky poňal ako investíciu a mal k dispo vydraženú sumu, tak už vedel, že k nemu dostane aj certifikát...a o desať rokov neskôr, práve tento certifikát (a nie fotka) mu umožní začať dražbu na dvojnásobnej sume, t.j. 8 melónov.... a možno ho vydraží za oveľa viac...je to proste investícia, dokonca podstatne menej riziková, ako dajme tomu do cenných papierov, či do najrenomovanejších investičných fondov....chlapík vie čo robí a nie je to žiadny blázon
Myslis, ze sa najde este vacsi chujo, ako ten co kupil tuto 10 000x predrazenu fotku za sest mega? Silne mi to pripomina Guinessovu knihu rekordov. Kopec rekordov s nulovou alebo minimalnou hodnotou. Napr ja som drzitelom svetoveho rekordu v hode zehlickou ETA0219 91200, parada ze?
Tak asi taku hodnotu ma ta fotka
 
alexmenti
2014-12-16 19:33:03+01
príspevok od: tomis.ales
Myslis, ze sa najde este vacsi chujo, ako ten co kupil tuto 10 000x predrazenu fotku za sest mega? Silne mi to pripomina Guinessovu knihu rekordov. Kopec rekordov s nulovou alebo minimalnou hodnotou. Napr ja som drzitelom svetoveho rekordu v hode zehlickou ETA0219 91200, parada ze?
Tak asi taku hodnotu ma ta fotka
myslím, že ešte väčší "chujo" sa možno o 10 rokov nájde...o hodnote fotky som nepísal, pre každého má inú...ako som už naznačil, toto nie je o umení, ale skôr o investovaní...prípadne sa to môže spojiť a môžme hovoriť o umení investovať...a my o tomto umení nevieme ani prd, pokiaľ nemáme najmenej niekoľko desiatok melónov k dispozícii...
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()