Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Fotoaparát, ktorý bol na Mesiaci, sa predal za 550 tisíc eur

Marcel Rebro
2014-03-25 09:29:52+01
V dražbe v rakúskej Viedni sa ocitol fotoaparát, ktorý cestoval na Mesiac a naspäť. A mal svoju cenu - 550 000 eur. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Fotoaparát Hasselblad 500, ktorý sa predal cez víkend, označujú viedenskí dražitelia z Galerie Westlicht za súčasť vybavenia misie Apollo 15 z roku 1971 - štvrtého pilotovaného letu, v rámci ktorého ľudia pristáli na Mesiaci.

http://www.zive.sk/fotoaparat-ktory-bol-na-mesiaci-sa-predal-za-550-tisic-eur/sc-4-a-316740/default.aspx
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-25 10:25:19+01
Par ich je na mesiaci a uplne zadarmo. Len si pre ne treba skocit. Astronauti ich tam nechali, aby mohli zobrat omnoho cennejsie vzorky mesacnych hornin.
 
calven
2014-03-25 11:09:46+01
Je to určite fejk. Predsa všetci konšpirátori sveta odprisahajú, že sa na mesiaci nikdy nebolo a že všetko bolo natočené v ateliéry... Niekto znalejší určite pridá aj nejaký "dôkaz" na youtube...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-25 11:17:36+01
príspevok od: calven
Je to určite fejk. Predsa všetci konšpirátori sveta odprisahajú, že sa na mesiaci nikdy nebolo a že všetko bolo natočené v ateliéry... Niekto znalejší určite pridá aj nejaký "dôkaz" na youtube...
To je hlupost. Nevidel si Transformerov?
 
calven
2014-03-25 11:24:53+01
príspevok od: Karol Srnec
To je hlupost. Nevidel si Transformerov?
Niečo som o nich počul, ale nevidel....
 
total empty
2014-03-25 12:06:34+01
príspevok od: calven
Je to určite fejk. Predsa všetci konšpirátori sveta odprisahajú, že sa na mesiaci nikdy nebolo a že všetko bolo natočené v ateliéry... Niekto znalejší určite pridá aj nejaký "dôkaz" na youtube...
Tak je, ne Mesiaci nikdy neboli, radiačný pás okolo Zeme ešte zo živou posádkou nevieme prekonať, inak net je plný konšpiračných teorií, ktoré sa časom ukazujú ako pravdivé.
Za všetko hovorí jeden film z 80-ich rokov o prvom pristáti ľudí na Marse.Volá sa Kozoroh1.
Odporúčam pozrieť a potom zvážiť kúpu takých foťakov s ktorými fotil Amstrong, pred smrťou aj tak poprel,žeby l niekedy bol na Mesiaci.
 
Marcel Rebro
2014-03-25 12:48:24+01
príspevok od: calven
Niečo som o nich počul, ale nevidel....
http://www.youtube.com/watch?v=4-F8jlj-Kkg
 
calven
2014-03-25 12:50:53+01
príspevok od: Marcel Rebro
http://www.youtube.com/watch?v=4-F8jlj-Kkg
Jj...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-03-25 12:53:31+01
príspevok od: total empty
Tak je, ne Mesiaci nikdy neboli, radiačný pás okolo Zeme ešte zo živou posádkou nevieme prekonať, inak net je plný konšpiračných teorií, ktoré sa časom ukazujú ako pravdivé.
Za všetko hovorí jeden film z 80-ich rokov o prvom pristáti ľudí na Marse.Volá sa Kozoroh1.
Odporúčam pozrieť a potom zvážiť kúpu takých foťakov s ktorými fotil Amstrong, pred smrťou aj tak poprel,žeby l niekedy bol na Mesiaci.
To tvrdi aj Lance Armstrobg, ze sa mu to zdalo na bicykli daleko.
 
Napster050
2014-03-25 15:25:02+01
príspevok od: total empty
Tak je, ne Mesiaci nikdy neboli, radiačný pás okolo Zeme ešte zo živou posádkou nevieme prekonať, inak net je plný konšpiračných teorií, ktoré sa časom ukazujú ako pravdivé.
Za všetko hovorí jeden film z 80-ich rokov o prvom pristáti ľudí na Marse.Volá sa Kozoroh1.
Odporúčam pozrieť a potom zvážiť kúpu takých foťakov s ktorými fotil Amstrong, pred smrťou aj tak poprel,žeby l niekedy bol na Mesiaci.
A veľa konšpiračných teórií je aj takých, že tam boli, ale našli tam niečo o čom sa nesmieme dozvedieť. preto sa možno niektoré zábery natočili na zemi...
radiácia sa dá čiastočne odtieniť, do akej miery to už neviem....
 
kubizmus
externý redaktor 2014-03-25 19:11:29+01
príspevok od: total empty
Tak je, ne Mesiaci nikdy neboli, radiačný pás okolo Zeme ešte zo živou posádkou nevieme prekonať, inak net je plný konšpiračných teorií, ktoré sa časom ukazujú ako pravdivé.
Za všetko hovorí jeden film z 80-ich rokov o prvom pristáti ľudí na Marse.Volá sa Kozoroh1.
Odporúčam pozrieť a potom zvážiť kúpu takých foťakov s ktorými fotil Amstrong, pred smrťou aj tak poprel,žeby l niekedy bol na Mesiaci.
Nj radiacny pas, a co este je za nim este viacej smrtiace kozmicke ziarenie a slnecny vietor.... Predpokladam, ze aj ostatne vesmirne misie vratane ISS, ktora ti kazdy vecer prelieta nad hlavou povazujes za fake, lebo ved lietaju vo vyske nad 400 km, kde zacinaju van Allenove pasy cize to by neprezili...
 
jakubcaprnka.sk
2014-03-25 20:11:44+01
Mozno to nie je podstatne, ale nebol vydrazeny za 550tis. EUR ale 660tis. EUR. http://www.westlicht-auction.com/index.php?id=3&L=1
 
total empty
2014-03-25 20:19:15+01
príspevok od: kubizmus
Nj radiacny pas, a co este je za nim este viacej smrtiace kozmicke ziarenie a slnecny vietor.... Predpokladam, ze aj ostatne vesmirne misie vratane ISS, ktora ti kazdy vecer prelieta nad hlavou povazujes za fake, lebo ved lietaju vo vyske nad 400 km, kde zacinaju van Allenove pasy cize to by neprezili...
Elektronika možno prežije, živé organizmi ťažšie, cesta na mesiac je dĺha a na hranici pásu nemusí byť žiarenie až tak devastujúce a dá sa lepšie tieniť. Z radiáciou si ľudia stále nevedia poradiť,nevedia ju nejak neutralizovať, veď ani umelú gravitáciu nevedia vyrobiť,pardon na ISS sa s tým experimentuje či čo.
 
kubizmus
externý redaktor 2014-03-25 21:07:47+01
príspevok od: total empty
Elektronika možno prežije, živé organizmi ťažšie, cesta na mesiac je dĺha a na hranici pásu nemusí byť žiarenie až tak devastujúce a dá sa lepšie tieniť. Z radiáciou si ľudia stále nevedia poradiť,nevedia ju nejak neutralizovať, veď ani umelú gravitáciu nevedia vyrobiť,pardon na ISS sa s tým experimentuje či čo.
no myslel som hlavne kozmicke ziarenie, tie radiacne pasy nie su oproti nemu az take hrozne... za taky kratky cas by sa to dalo prezit, navyse slnecne magneticke pole poskytuje tiez istu ochranu pred kozmickym ziarenim dokopy ten vylet trval asi tyzden. isto dostali dobru davku
 
total empty
2014-03-25 21:18:03+01
príspevok od: jakubcaprnka.sk
Mozno to nie je podstatne, ale nebol vydrazeny za 550tis. EUR ale 660tis. EUR. http://www.westlicht-auction.com/index.php?id=3&L=1
A funguje ? Tie lové by som dal na úplne iné veci.
 
total empty
2014-03-25 21:39:18+01
príspevok od: kubizmus
no myslel som hlavne kozmicke ziarenie, tie radiacne pasy nie su oproti nemu az take hrozne... za taky kratky cas by sa to dalo prezit, navyse slnecne magneticke pole poskytuje tiez istu ochranu pred kozmickym ziarenim dokopy ten vylet trval asi tyzden. isto dostali dobru davku
Čisto z logického hľadska, fakt si myslíš, že na primitívnom module by dokázali ísť na Mesiac a späť, na palube z elektronkovým rádiom a niečím, čo sa neskôr nazýva počítač,ale v tej dobe to bola skriňa z 5megovým hardiskom a inteligenciou ako kalkulačka ?
Neviem či si niekedy videl dokumenty o kozmických letoch, ale na začiatku to bol nenormálny adrenalinový hazard z minimálnou šancou na prežitie.
Aj prvý kozmonaut Iliušin pri zostupe stratil vedomie a modul spadol do Číny, kde sa liečil mesiac a až potom bol vráteny do Ruska, Gagarin bol len rýchla náhrada, ktorá prežila v pohode a spadol na to správne miesto.
O mŕtvych kozmonautoch, vybuchnutých raketách atď sa ani nehovorilo.
Stráty boli veľké tak v USA ako v Rusku.
Reálna šanca, žeby niekto šiel na Mesiac a späť je v súčasnosti dosť mizivá, nieto ešte vtedy.
Stroje prežiju,aj elektronika, ale živé organizmy, to je iné kafé.
 
kubizmus
externý redaktor 2014-03-25 22:01:49+01
príspevok od: total empty
Čisto z logického hľadska, fakt si myslíš, že na primitívnom module by dokázali ísť na Mesiac a späť, na palube z elektronkovým rádiom a niečím, čo sa neskôr nazýva počítač,ale v tej dobe to bola skriňa z 5megovým hardiskom a inteligenciou ako kalkulačka ?
Neviem či si niekedy videl dokumenty o kozmických letoch, ale na začiatku to bol nenormálny adrenalinový hazard z minimálnou šancou na prežitie.
Aj prvý kozmonaut Iliušin pri zostupe stratil vedomie a modul spadol do Číny, kde sa liečil mesiac a až potom bol vráteny do Ruska, Gagarin bol len rýchla náhrada, ktorá prežila v pohode a spadol na to správne miesto.
O mŕtvych kozmonautoch, vybuchnutých raketách atď sa ani nehovorilo.
Stráty boli veľké tak v USA ako v Rusku.
Reálna šanca, žeby niekto šiel na Mesiac a späť je v súčasnosti dosť mizivá, nieto ešte vtedy.
Stroje prežiju,aj elektronika, ale živé organizmy, to je iné kafé.
Sak jasne , preto sa na Mesiac dostala az 11nasta posadka Ako hned by ich to podla mna nezabilo, bola to dost kratka doba na to. A co sa tyka tienenia ziarenia, do sucasnoti nevymysleli nieco ovela lepsie ako to bolo pred tym. Hovorime o tom, ci by to prezili, a prezit sa to dalo.
 
DBandyk
2014-03-26 21:43:20+01
Ja som tiež musel ísť na mesiac na dovolenku. Už mi tu s toho hrabalo.
 
lu_boss
2014-03-26 23:05:59+01
príspevok od: DBandyk
Ja som tiež musel ísť na mesiac na dovolenku. Už mi tu s toho hrabalo.
...servus, tiez si kupil pozemok na mesiaci ? Nekradla mi voliaka spina zlodejska zo zahradky kamienky ? Ci si nepozeral ?
 
tomis.ales
2014-03-30 14:04:33+02
https://www.youtube.com/watch?v=0ANlS5fc39E
Pravda o pristati na Mesiaci.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()