Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Samyang končí v Európe.

Paulie
2015-04-11 23:02:22+02
Samyang Optics ukončil spoluprácu s polským a európskym distribútorom.
Viac tu:
http://www.next77.pl/aktualnosci-fotografia-cyfrowa/48-koniec-samyanga

Dopredajú sa zásoby čo zostali a potom... Predpokladám, že ceny objektívov stúpnu ako je to zvykom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-11 23:18:22+02
Aj Samsung konci v Europe. V Alze uz je riadny vypredaj.
 
alexmenti
2015-04-12 09:19:32+02
príspevok od: Karol Srnec
Aj Samsung konci v Europe. V Alze uz je riadny vypredaj.
Pred rokom som prešiel na NX systém...takže sa recenzie na NX1 na ephote asi nedočkám...a ani ho v Európe nekúpim...čert aby to vzal, som sklamaný...
 
tomino1980
2015-04-12 09:33:11+02
Zaujimave bude ci Samsung vycuva s CSC úplne a ci podobne kroky budú nasledovať aj iný výrobcovia CSC ak predaje budú slabe
 
lacikamo
2015-04-12 11:15:55+02
Neviem, či povrchné čítanie je trend, ale mne z článku vychádza, že "NEXT77" ukončuje spoluprácu so Samyang Optics (hoci nadpis článku znie opačne) a to je dosť rozdiel. Ďalej sa v článku píše, že je to následný krok potom, čo : "Samyang Optics po zmene vlastníctva a riadenia v roku 2014 predstavil štandard, ktorý nám neumožňuje ďalšiu spoluprácu."
Nízke "marže", napríklad? Dôvodov pre vypovedanie zastúpenia može byť viacero, ale je to možno len vydieračský krok NEXT77, na čo môže SAMYANG reagovať dohodou o zastúpení s inou spoločnosťou, prípadne vytvorením vlastnej siete, predaja v Európe - ak by táto lokalita bola pre Samyang zaujímavá.
 
lacikamo
2015-04-12 11:16:42+02
Takže len viac prekrútene poplašných správ.. Určite SAMSUNG končí v EURÓPE ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-12 11:29:47+02
príspevok od: lacikamo
Takže len viac prekrútene poplašných správ.. Určite SAMSUNG končí v EURÓPE ?
Uz zacalo stahovanie produktov v predajniach, napr. v Nay Shope.
 
lacikamo
2015-04-12 12:43:09+02
Vyjadrenie SAMSUNGu v jasnom zmysle, "..tu končíme.."? Link, pls.
Aj Baliarne obchodu Poprad stiahli svoje produkty (konkrétne balenie "popradský čaj" z dôvodu, vydieračskej politiky TESCO. Bol o tom aj oficiálny oznam..
I. Matušek : Vlani ste išli do otvoreného sporu s najväčšou obchodnou sieťou Tesco. Ani nie kvôli cenám, ale pre neakceptovateľné prípadné zmluvné pokuty. Nemrzí vás spätne, že odvtedy k nim vôbec nedodávate?

- Mrzí ma, že si zákazníci v Tescu nemôžu kúpiť naše produkty. Do sporu s Tescom sme boli vo všetkých reťazcoch okrem Lidlu. Ale celé by som to s Tescom znova zopakoval, keby na to prišlo. Vnímame to ako veľkú investíciu do našej budúcnosti. Dali sme aj všetkým ostatným obchodným sieťam signál, že ak chcú naše produkty, donekonečna ustupovať nebudeme. Samozrejme, išli sme do rizika, ale nie úplne bezhlavo. Zostava našich odberateľov je, našťastie, dosť široká a do Tesca sme dodávali necelú desatinu našej produkcie.
Z článku tu :
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2014/cislo-16/obchod-s-retazcami-nie-je-ihrisko-pre-diplomatov.html
 
lacikamo
2015-04-12 12:47:07+02
Našiel som iba oznámenie o ukončení predaja PC a notebookov. Zo septembra 2014. Dôvody sú pochopitelné - odklon od PC obecne a smerovanie k mobilom a tabletom.
 
shaggy
2015-04-12 13:38:25+02
príspevok od: lacikamo
Našiel som iba oznámenie o ukončení predaja PC a notebookov. Zo septembra 2014. Dôvody sú pochopitelné - odklon od PC obecne a smerovanie k mobilom a tabletom.
Áno, lebo Samsung sa stiahol z oblasti notebookov (myslím, že len v Európe).
Ale napísať, že Samsung končí v Európe? Keby to nenapísal človek, ktorý robí pre ephoto, tak by som na jeho adresu povedal niečo o trepaní nezmyslov a šírení neoverených informácií.

Potom sa toho chytajú konšpirátori, ako tomino1980, ktorí v tom hneď vidia koniec CSC.
 
Domino
2015-04-12 14:48:57+02
A Kanony sa vraj sťahujú na Ukrajinu........
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-12 16:28:23+02
príspevok od: lacikamo
Vyjadrenie SAMSUNGu v jasnom zmysle, "..tu končíme.."? Link, pls.
Aj Baliarne obchodu Poprad stiahli svoje produkty (konkrétne balenie "popradský čaj" z dôvodu, vydieračskej politiky TESCO. Bol o tom aj oficiálny oznam..
I. Matušek : Vlani ste išli do otvoreného sporu s najväčšou obchodnou sieťou Tesco. Ani nie kvôli cenám, ale pre neakceptovateľné prípadné zmluvné pokuty. Nemrzí vás spätne, že odvtedy k nim vôbec nedodávate?

- Mrzí ma, že si zákazníci v Tescu nemôžu kúpiť naše produkty. Do sporu s Tescom sme boli vo všetkých reťazcoch okrem Lidlu. Ale celé by som to s Tescom znova zopakoval, keby na to prišlo. Vnímame to ako veľkú investíciu do našej budúcnosti. Dali sme aj všetkým ostatným obchodným sieťam signál, že ak chcú naše produkty, donekonečna ustupovať nebudeme. Samozrejme, išli sme do rizika, ale nie úplne bezhlavo. Zostava našich odberateľov je, našťastie, dosť široká a do Tesca sme dodávali necelú desatinu našej produkcie.
Z článku tu :
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2014/cislo-16/obchod-s-retazcami-nie-je-ihrisko-pre-diplomatov.html
Toto je forum akazdy tu pise co vie. Ber to ako rumor, nepotvrdenu informaciu s dobre infrmovaneho zdroja (tym neymslim seba), informaciu, ktoru potvrdzuju veci, co som tu uviedol.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-12 16:29:18+02
príspevok od: shaggy
Áno, lebo Samsung sa stiahol z oblasti notebookov (myslím, že len v Európe).
Ale napísať, že Samsung končí v Európe? Keby to nenapísal človek, ktorý robí pre ephoto, tak by som na jeho adresu povedal niečo o trepaní nezmyslov a šírení neoverených informácií.

Potom sa toho chytajú konšpirátori, ako tomino1980, ktorí v tom hneď vidia koniec CSC.
Bavime sa tu o fotakoch, samsung vyrba aj auta a zaoceanske lode, ale o nich sa tu asi nebavime.
 
shaggy
2015-04-12 17:24:46+02
príspevok od: Karol Srnec
Bavime sa tu o fotakoch, samsung vyrba aj auta a zaoceanske lode, ale o nich sa tu asi nebavime.
Samsung robí aj tablety a mobily, ktorý každý fotograf využíva tiež.
Takže napísať "Samsung končí v európe" bez dodatočného vysvetlenia a hlavne odkazu na zdroj, je trochu nezodpovedné.
 
blahoslav J B Art
2015-04-12 17:35:24+02
príspevok od: shaggy
Samsung robí aj tablety a mobily, ktorý každý fotograf využíva tiež.
Takže napísať "Samsung končí v európe" bez dodatočného vysvetlenia a hlavne odkazu na zdroj, je trochu nezodpovedné.
ja tablet nemam a mobil mam Nokiu ... ale je pravda, ze nie som fotograf
 
bonifacko
2015-04-12 19:08:25+02
príspevok od: Karol Srnec
Aj Samsung konci v Europe. V Alze uz je riadny vypredaj.
vo fototechnike?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-13 06:33:59+02
príspevok od: bonifacko
vo fototechnike?
Vo fototechnike.
 
alexmenti
2015-04-13 11:47:47+02
príspevok od: Karol Srnec
Vo fototechnike.
Asi pred rokom som uveril systému NX od Samsungu a začal som si ho v rámci možností "budovať"...a konečne, keď sa im podarilo vyrobiť (podľa všetkého) ozaj slušnù mašinku NX1 a ktorý som chcel mať, tak pre istotu z Európy zdúchnu...tým pádom sa už asi nedočkám ani len recenzie, nieto ešte predaja...viem, že to väčšinu netrápi, lebo sa nezamerali na tento systém, ale predsa sa Vás, pán Srnec, spýtam: mám na túto značku, ako systém, čo najrýchlejšie zabudnúť a prejsť radšej k inému výrobcovi?...
 
bobo222
2015-04-13 13:10:42+02
Že by v tej alze boli až také brutus zlavy proti ostatným, sa mi ani nezdá. Okrem toho čuda NX mini...
 
kaukaz
2015-04-17 17:21:33+02
Samyong nekončí

http://www.optyczne.pl/8264-news-Foto-Technika_dystrybutorem_marki_Samyang.html
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()