Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

DRM pre JPEG? Možno to bude realita už onedlho

pittoo
2015-10-20 08:36:29+02
http://www.itnews.sk/spravy/bezpecnost/2015-10-20/c171547-drm-pre-jpeg-mozno-to-bude-realita-uz-onedlho
 
pittoo
2015-10-20 08:44:13+02
Do ob­ra­zo­vé­ho for­má­tu JPEG by sa ma­li pri­dať tech­no­ló­gie na di­gi­tál­nu sprá­vu autor­ských práv (Di­gi­tal Rights Ma­na­ge­ment - DRM).
 
bonifacko
2015-10-20 09:33:36+02
ako to bude teda fungovať? lebo ak sa implementuje ochrana do jpg, takže fotku asi nepojde vystaviť, alebo sa mylim?
 
pittoo
2015-10-20 10:07:24+02
príspevok od: bonifacko
ako to bude teda fungovať? lebo ak sa implementuje ochrana do jpg, takže fotku asi nepojde vystaviť, alebo sa mylim?
No určite to veľa veci skomplikuje.
 
digihelion
2015-10-20 10:36:36+02
príspevok od: bonifacko
ako to bude teda fungovať? lebo ak sa implementuje ochrana do jpg, takže fotku asi nepojde vystaviť, alebo sa mylim?
Ja som sa docital, ze ju hlavne nepojde len tak otvorit v editovacom programe, pokial na nu nemas prava...
 
duroslav
2015-10-20 10:39:40+02
A nakoniec to dopadne tak ako s DRM pre hudbu, že sa od toho upustí
 
PeCh
2015-10-20 11:00:03+02
Nemá šancu to fungovať, ale niekto si musí asi vykázať nejakú činnosť. Dôvodom prečo to nebude fungovať je to, že buď chceš aby tvoju fotku videli a vystavíš ju a nebudeš ostatným brániť ju vidieť. Alebo sa budeš snažiť zamedziť, aby ju ostatní mohli vidieť a potom stráca zmysel, aby si ju vystavoval. Keby fotku zašifrovali s pomocou DRM spôsobilo by to, že všetky existujúce programy by tú fotku nedokázali zobraziť. A neviem si predstaviť, že všetky programy teraz idú implementovať DRM manažment. A keby aj, tak z niektorého z tých miliónov programov sa vždy "vyrobí" spôsob ako to DRM zahodiť.

Takže venovať sa vývoju tohto DRM predstavuje stratu času a peňazí. Ale ak je to ochotný niekto financovať, tak je to jeho hlúposť.
 
bonifacko
2015-10-20 17:54:19+02
príspevok od: PeCh
Nemá šancu to fungovať, ale niekto si musí asi vykázať nejakú činnosť. Dôvodom prečo to nebude fungovať je to, že buď chceš aby tvoju fotku videli a vystavíš ju a nebudeš ostatným brániť ju vidieť. Alebo sa budeš snažiť zamedziť, aby ju ostatní mohli vidieť a potom stráca zmysel, aby si ju vystavoval. Keby fotku zašifrovali s pomocou DRM spôsobilo by to, že všetky existujúce programy by tú fotku nedokázali zobraziť. A neviem si predstaviť, že všetky programy teraz idú implementovať DRM manažment. A keby aj, tak z niektorého z tých miliónov programov sa vždy "vyrobí" spôsob ako to DRM zahodiť.

Takže venovať sa vývoju tohto DRM predstavuje stratu času a peňazí. Ale ak je to ochotný niekto financovať, tak je to jeho hlúposť.
možno vymyslia iba nahlad 480x240 a kto chce vyššie rozlíšenie, musí si zakupiť prava
 
Marek Vančo
2015-10-20 22:47:31+02
Je na čase prejť na FLIF (Free Lossless Image Format).
http://flif.info
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()